Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 11:26 am

Smokowcy

ndz sty 21, 2007 10:45 pm

Ostatnio zainspiorwany drugim tomem Brygady Kanga zauważyłem pewien problem w związku z podręcznikiem do DL - mianowicie mimo że opisane sa w nim wsyzstkie odmiany elfów, krasnoludów, a nawet ludzi, to Smokowcy mają tylko dwa podtypy! Są opisani tylko Kapak i Baaz, ale nie ma choćby dośc licznych Sivaków. Jestem w stanie zrozumieć brak Auraków, bowiem jedynie Thesik jest samicą Auraków, i ich brak zostanie pewnie potem opisany, ale mimo to powinni być jakby ktoś chciał grać w realiach wojny Lanc.

A teraz takie pytanie - czy ktoś wie gdzie można znaleść pełną rozpiske wszystkich podtypów smokowców? Zastanawia mnie czy ona wogóle istnieje.
 
Awatar użytkownika
Seif al din
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 02, 2006 9:24 pm

śr sty 24, 2007 12:50 am

Proponuje Ci poszperać tochę tutaj ;)
jest tam dużo informacji i byc może znajdziesz te , które Cię interesują.[/url]
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr sty 24, 2007 10:36 am

Wystarczy dokładnie przeczytać podręcznik i już wszystko staje się jasne :) .
Masz rację, że w rozdziale o rasach znalazły się tylko dwie, wymienione przez Ciebie, odmiany smokowców jednak wystarczy zajrzeć nieco dalej do bestiariusza. Tam na stronach 221-228 (polskie wydanie) zostały dokładnie rozpisane wszystkie, tak główne jak i poboczne, podrasy smokowców (nawet nieliczne Auraki). Osobiście nie zauważyłem aby brakowało jakiegokolwiek smokowca (a w DL od jakiegoś czasu już siedzę).
 
Awatar użytkownika
Sodar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 123
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 11:26 am

śr sty 24, 2007 4:27 pm

Hm, faktycznie mój błąd.

Ale kurde, mogliby umieścić smokowców chociaż w jednym miejscu, a nie dwoch w rasach, a całośc do potworów? Dziwne :P
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw sty 25, 2007 10:28 am

Czy ja wiem czy takie dziwne. Zapewne wynika z uznania przez autorów większości smokowców za raczej niegrywalne. Dlatego tylko dwie odmiany umieścili w rozdziale o rasach (jako propozycje dla graczy) a pozostałe dali w charakterze potworów np. z powodu ich potęgi lub innych niezwykłych cech. Nie zmienia to oczywiście faktu, że zagrać można każdym z nich a przerobienie potwora na "rasę" to tylko kilka minut pracy z określeniem premii do atrybutów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości