Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

Soundtrack do Wolsunga

czw gru 09, 2004 8:36 pm

Czołem młodzieży.

Nasza obniżona aktywność na forum oznacza tylko jedno - prace nad Wolsungiem ruszyły w potrojonym tempie. Mam nadzieję napisać o tym niezadługo w wątku Wieści z Frontu.

A teraz o innej sprawie.
Prowadzę rozmowy z kilkoma osobami zajmującymi się tworzeniem muzyki. Poprosiłem ich o zastanowienie się nad projektem stworzenia ścieżki dźwiękowej do sesji rozgrywanych w Wolsunga.

I teraz pytanie do Was:
Jakiego rodzaju utory widzielibyście najchętniej na takiej (ipotetycznej) płycie, dołączonej do podręcznika (lub, dajmy na to, do Moderna)?

Od razu wyjaśnię- ciężko będzie nam stworzyć kawałki utrzymane w XIXwiecznej stylistyce. Nie wiem, czy orientujecie się, jakiej muzyki wówczes słuchano;]]
Ja nastawiam się na jakieś elektro-industrialne tony, spokojne, ilustracyjne, niekoniecznie rozbuchane formalnie. Rzecz jasna, ładunek napięcia powinien w nich tkwić, ale nie tak, żeby odciągnąć graczy od senda- czyli samej gry. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli zaprezentować Wam pierwsze sample. Ale napiszcie czego Wy byście chcieli.

l.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

czw gru 09, 2004 9:20 pm

Skoro XIX wiek jest trudny do odtworzenia, to proponuje jakies kawalki typowo ilustrujace-z prostymi motywami w stylu "intryga", "tajemnica", czy "bal". Rzecz jasna zaopatrzone w odpowiednie nazwy :wink:
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

czw gru 09, 2004 9:59 pm

On nie tyle jest trudny do odtworzenia co niezbyt pasuje do naszego wyobrażenia o XIX wieku. A juz na pewno nie do Wolsungowej akcji, spinu, dziania się i takich tam rzeczy. Kojarzycie St. Grzesiuka? I jego piosenki? No to takie rzeczy są death-metalem czasów wiktoriańskich...

Tamta muzyka była nudna. Prawdziwa muzyka zaczęła się od jazzu, neistety... A jazz i blues ciężko wrzucić trochę ;]

to będzie bardziej "filmowy" ost niż muzyka z czasów. Ale nie zamykam się na propozycje ;]]


l.
 
Awatar użytkownika
.Xaos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 1:40 pm

ndz gru 12, 2004 11:26 am

Mile widziany bylby soundtrack na ksztalt tego z Arcanum : )
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

ndz gru 12, 2004 4:20 pm

O wlasnie to by bylo najlepsze rozwiazanie.

A jesli to nie wypali to poronuje swing, albo blues.
Jesli zas ma to byc ost to w takim razie jakies electro a la industrial (kowadła, parowozy odglosy fabryk i takie tam, zadnych mlotow pneumatycznych :P ), albo jakis rock z idustrialowymi wstawkami.
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

pn gru 13, 2004 8:04 pm

Wczesny jazz jak najbardziej się nadaje, podobnie jak swing, czy nawet charleston.
Proponowałbym dorzucić jakiś zakręcony klasyczny kawałek, na sceny balowe...
Apocalyptica się do Wolsunga waszym zdaniem nadaje?

BTW, Malkav, pamiętasz wizję rozwoju muzyki w Wolsungu? :) Popularyzacja bluesa z LWC, potem jego ewolucja w manarock, pojawienie się creidnallenu, punka - steampunka :)
 
Awatar użytkownika
Mapeta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 7:37 pm

pn gru 13, 2004 10:22 pm

A soundtrack z "Final Fantasy" znaczy się gry, a nie filmu... np. z "8" całkiem zacny i może pasować.
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

wt gru 14, 2004 12:05 am

Rzecz w tym, że wszystkie soundtracki z gier to właśnie takie elektro-ambientowe-akustyczno-industrialne twory, które mają służyć jednemu: pomóc grającemu wpaść w trans. Muzyka ma podniecać pewne emocje, pomagać się wczuć w klimat i nie przeszkadzać.

Co się tyczy bluesa i jazzu - nie bardzo jeszcze jest skąd zaczerpnąć tę muzykę do Wanadii. Proszę pamiętać, że nie ma amerykańskich plantacji bawełny, na których kombajny w czasie wolnym śpiewałyby swoje czarne piosenki, przy wtórze łomoczącego pniaka. Jeśli mamy iść mocno za tym skojarzeniem- to korzenie nowoczesnej muzyki w Wolsungu brałyby się (O ZGROZO! CHROŃ NAS KLAJARZE!) z dekańskiej bhangra (czy jak to się tam nazywa ożesz szajse ma;] )
Pamiętacie reklamę kit-keta z hinduskim taksówkarzem?
No właśnie.
Wstrząsające.

Ewentualnie muzyka z Atmanu (czyli wpływy tureckie.. nie wiem, czy ktokolwiek kojarzy turecki folk? W sumie niewiele różni się od jugosławiańskiego czy bałkańskiego. Nie ma w nim rytmu synkopowego, który jest chyba sednem bluesa)
Ciężko z tymi korzeniami robić taką muzykę nowoczesną, jaką mamy;]

Bo w świecie to wtedy Mendhelson, Schuman, Wagner, trochę Paderewski i Szymanowski, Bizet, Weber, List, Strauss i Mahler, Rimski-Korsakow, Czajkowski. A w knajpach i na potańcówkach śpiewane piosenki, takie, jak wcześniej pisałem.
Ciężko, cieżko wybrać ;]
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

wt gru 14, 2004 12:10 pm

A folk celtycki, ew. fiński? Tam chyba coś takiego jest... Ekspertem nie jestem. To by oznaczało, że z definicji przyszły metal (creidnallen :) w Wosungu byłby Blackdeathviking folk metalem :P
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

wt gru 14, 2004 12:18 pm

Generalnie nie ma black-death-viking metalu ;]
Jest viking metal, który jest czymś na kształt deathu/blacku z ideologicznie poganskimi, zorientowanymi wikińsko tekstami;]

Folk celtycki. Hmm.. Intrygujący pomysł. Generalnie rzecz biorąc, to współczesne szanty mają mocno angolsko-hiszpańsko-celtyckie korzenie. Czyli, jeśli pokusić by się o mocne uproszczenia, to galijskie. I faktycznie, szanty to muzyka do pracy, czyli musi być rytmiczna i dość miarowa. Dokładnie jak to, co śpiewali na plantacjach czarni niewolnicy.

Muzyka w uniwersum Wolsunga w latach 1900++ byłażby zatem pochodną szant i muzyki tzitzimskich emigrantów? (ktoś musi zastąpić Kreoli przecież.)
Generalnie, cała muzyka współczesna pochodzi od ragime, które jest kontaminacją kreolsko- niewolniczo- europejską.
Ciekawa koncepcja, ciekawa.

Folk fiński. Nie chcę nawet o tym myśleć;]]
 
Awatar użytkownika
JaXa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: czw lut 19, 2004 8:39 am

ndz gru 26, 2004 4:24 pm

http://www.firstworldwar.com/audio/index.htm

Polecam muzyke zawarta tutaj.... posluchajcie i zobaczcie sami...
Podklad pod sesje wrcze koncertowy :D
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

śr gru 29, 2004 12:35 pm

Tak sobie myśle że soundtrack "z Piekła Rodem" mógłby być nie najgorszy...
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

śr gru 29, 2004 12:47 pm

Tak, tylko, że soundtrack "Z piekła rodem", jest opieczętowany prawami autorskimi i trochę trudno byłoby go dołączać do Wolsunga jako "płytka gratis" :)
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr gru 29, 2004 1:30 pm

Trza a) posmarować albo b) zatrudnić muzyka, który to przerobi nie do poznania :)

Obie opcje wymagają niestety wydatkowania Reichsmarek, więc sugeruję skupić się na wykonawcach sprzed epoki Myszki Miki (takich, dla których własność intelektualna już wygasła)
 
Awatar użytkownika
lucek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 348
Rejestracja: pn mar 01, 2004 6:55 pm

śr gru 29, 2004 10:22 pm

Nadszedł czas zdradzić kilka sekretów.

Spotkaliśmy się z Yossarianem Malewskim, człowiekiem, który od kilku lat siedzi w branży muzycznej. Yossarianowi bardzo spodobał się projekt, przypadł mu do gustu Wolsung.
Yossarian zdecydował się nagrać dla nas materiał na pełną płytę- 80 minut.
Nadal prowadzimy rozmowy z innymi muzykami, nasz head-composer zostanie zapewne kierownikiem artystycznym i producentem ewentualnego drugiego albumu. Jeśli idzie o klimat- wyobraźcie sobie z jednej strony industrialne kawałki Eisensturde Neubauten, z drugiej Future Sounds of London, z trzeciej patetyczne hymny Summoning a z czwartej łagodny, niemal filmowo-ilustracyjny ambient. Soundtrack do Wolsunga znajdzie się pomiędzy tymi czterema wartościami.
Jeśli idzie o zawartość- kilka spokojnych, ilustracyjnych kawałków, tło do konwencjonalnych rozgrywek. Ze trzy-cztery nerwowe numery, niosące nastrój tajemnicy i zagrożenia. Dwa kawałki do pościgów- szosowych i podniebnych;] Dwa-trzy numery ilustrujące bale i spotkania towarzyskie. I jeszcze jeden, bonusowy (najtrudniejszy chyba) ma oddać klimat orseańskich knajpek. I śpiew legendarnej Melousine...
Jak OST się ukaże? Nie wiemy. Rozmowy z ISĄ będziemy toczyć w styczniu.
Osobiście chciałbym, żeby wyszedł na płycie, fizycznie i namacalnie. Jeśli tak się stanie, dołożymy starań, żeby na płytkę trafiły jeszcze jakieś ciekawostki.
Cudownie by było, gdyby płyta była dołączana do Moderna.. Ale o tym na razie nawet nie marzymy :]
A jeśli się nie uda- wystawimy Wam mp3 na Sieci :] Yossarian już wyraził zgodę na ten najczarniejszy scenariusz. Miejmy jednak nadzieję, że nie dojdzie do tego i na polskim rynku zagości pierwszy RPG z własną ścieżką dźwiękową:]]
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

śr gru 29, 2004 10:40 pm

Jezu, znaczy się Lucki;)
Ta zapowiedź brzmi naprawdę fenomenalnie, czekam z zapartym tchem.
Eisensturde Neubauten, z drugiej Future Sounds of London

more, more, more :spoko:
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr gru 29, 2004 11:05 pm

FSOL! OMFG! Ich will kommen!

Znaczy, tam, gdzie będą to sprzedawać ;) Bedzie mozna zamawiać soundtrack pocztą? I czy jego premiera będzie równo z W:MWP? Jeśli się da i jeśli nie będziecie sztucznie zaostrzać apetytów ;)
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

śr gru 29, 2004 11:39 pm

Wspaniale :) Trzymam za Was kciuki, żeby się udało z tym soundtrackiem dołączonym do podręcznika :)
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

sob wrz 03, 2005 10:32 pm

http://cauldronforum.free.fr/index2.html

Serwer czasami zalicza pady, ale ogólnie polecam. Świetna muzyczka w klimatach "findesiecleowych" :)
 
Awatar użytkownika
Kerrasim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:42 pm

sob wrz 03, 2005 11:02 pm

http://www.arcanum.phx.pl/_audio.html

;] Arcanum music Rulez!!!
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

sob wrz 03, 2005 11:31 pm

Czy ja wiem, ja sobie muzykę z Arcanum musiałem podmienić na inną, bo świdrowała w uszach, potem była monotonna, a potem monotonnie świdrowała w uszach ;]
 
Awatar użytkownika
Kerrasim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 6:42 pm

sob wrz 03, 2005 11:41 pm

no cóż:P
ja osobiście kocham instrumentale więc może dlatego muza z Arcanum mi sie podoba
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

ndz wrz 04, 2005 12:43 am

Ja też, ja też. Ale akurat z tą muzyką nie utrafili mi w gusta. Podłożyłem sobie fajną barokową składankę ;)
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

ndz wrz 04, 2005 1:25 am

Kerrasim pisze:
ja osobiście kocham instrumentale więc może dlatego muza z Arcanum mi sie podoba

Ja tez :P Odpalam piec i zarzucam basy :>
A co do Arcanum, smetna troche ta muza byla, depreche przy niej lapalem. Fajnie (tm) by bylo gdyby cos podobnego dalo sie zmontowac do Wolsunga. Taka orkiestrowa muza mmmmm.... zawsze zostaje jazz.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt wrz 06, 2005 2:51 pm

Ja polece coponiektore kawalki Apocaliptiki. Bardzo ladnie wpasowuja sie w niektore klimaty. Patrz kawalek bedacy wizytowka filmu Vidocq.

Z innych, ciekawszych rzeczy moge polecic Bulata Okudzawe jako tlo slavijskie. Ostatnio sluchalem i jakos tak bardzo mi sie skojarzyl...
 
Awatar użytkownika
Malkav
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 539
Rejestracja: wt lis 04, 2003 9:30 pm

wt wrz 06, 2005 3:35 pm

MacKotek pisze:
Z innych, ciekawszych rzeczy moge polecic Bulata Okudzawe jako tlo slavijskie. Ostatnio sluchalem i jakos tak bardzo mi sie skojarzyl...


Bułat dobry jest :) Była kiedyś płyta "okudżawa po polsku", rewelka... ;)

"ach wojna, szto ty podla zdielala ?" :>
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

sob wrz 10, 2005 12:42 pm

Malkav pisze:
Bułat dobry jest Była kiedyś płyta "okudżawa po polsku", rewelka...

"ach wojna, szto ty podla zdielala ?" :>


Patrz, proroku. A wlasnie wczoraj mi znajoma mowi, "wiesz, mam okudzawe po polsku spiewajacego... chcesz?".
Co oznacza, ze nedlugo dorwe... Ale i tak nie przebije to Piesni o Arbacie.
 
Awatar użytkownika
Westen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: śr gru 15, 2004 6:40 pm

Muzyka pasujaca do klimatu, co myslicie?

wt paź 18, 2005 12:02 pm

Ja uwazam ze Sigur Ros pasuje do wolsungowych sesji jak najbardziej! Kupilem ostatnio ich nowa plyte "Takk" i jestem wprost oczarowany tym rodzajem muzyki. Jest idealny na jesien. Cudo. Nareszcie! Po wielu miesiącach oczekiwania ukazała się w Polsce jedna z najpiękniejszych l najbardziej oryginalnych płyt ostatnich lat. Islandia to dziwny kraj. Mała wyspa gdzieś na północnym Atlantyku. Nieco ponad dwieście tysięcy mieszkańców. Tak naprawdę tylko jedno miasto z prawdziwego zdarzenia. A Jednak, mimo swych miniaturowych rozmiarów, Islandia była w stanie dać nam Bjork. A teraz data nam Sigur Ros. W czasach, gdy trudno odróżnić Jeden produkt popkultury od drugiego, globalzacja zagląda nam w okna, a dobra materialne nadają sens życiu większości z nas, Sigur Roś proponuje płytę intymną i osobistą. Kolejne jej fragmenty eksplodują całą serią niewymuszonych, naturalnie pięknych melodii.Tutaj mozecie pobrac probke w postaci klipu http://www.sigur-ros.is/sirkus.html . Jak Wam sie podoba?

Dodam jeszcze ze rowniez pasuje moim zdaniem plyta "Deadwing" zespolu Porcupine Tree, tak tak mam wrazenie ze metal w jakielkolwiek postaci nie pasuje do Wolsunga, tak samo jak jakies etno - folki i apocaliptyki ktore proponujecie!

:-)
Ostatnio zmieniony wt paź 18, 2005 12:26 pm przez Westen, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

Re: Muzyka pasujaca do klimatu, co myslicie?

wt paź 18, 2005 12:21 pm

Westen pisze:
Jak Wam sie podoba?


Podoba się :-) Bardzo klimatyczna, choć oczywiście nie do wszystkich typów sesji.

Przy okazji - scaliłem twój temat z watkiem o muzyce - nie ma co mnożyć bytów nad potrzebę. Ankietę wyrzuciłem, bo nic nie wnosiła. Każdy lepiej i pełniej wyrazi swoje w dyskusji, niż klikając tak/nie :-)
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

wt paź 17, 2006 4:03 pm

http://www.hymn.ru/index-en.html

Znajdziecie tu dwie wersje hymnu Caratu Morgowii. A może winno się rzec - Cara Morgowii.
Jedną, ze schyłku Wojen Smoczych (ok. 1817), i drugą z lat 30 tego samego wieku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość