Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 20, 2005 11:22 am

Spis artefaktów Faerunu

sob mar 31, 2007 3:53 am

Własnie wrócilem z sesji i mam dylemat;/ gracze zapytali mnie o pare artefaktow o ktorych nie mialem pojecia :( Z tad moja prosba.

Prosze Was tzn. specjalistow xD o sporzadzenie listy artefaktow FR. mysle ze nie tylko mi sie to przyda ;] ale i wszyscy użytkownicy skorzystaja z tej listy.

Z gory thx. Pozdrawiam :)
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

sob mar 31, 2007 9:41 am

Coś ostatnio ciągle pojawiają się tematy mające tworzyć listę danych rzeczy. Lecz co mi tam:
1. Rogata Korona - Potężniejszy artefakt nekromantyczny, który przechowuje esencje Myrkula, byłego boga śmierci, który zginął w Czasie Kłopotów. Przedtem był zniszczonym artefaktem z Netherilu lecz Myrkul go odmienił.
2. Serce Borema - Potężniejszy artefakt, jedyny, zachowany organ zapomnianego boga Borema. Obdarza kilkoma przydatnymi mocami np. chodzenie po błocie bez kar. Jest przebity innym artefaktem, Sztyletem Jathimana. Jeśli kiedykolwiek broń zostanie usunięta to Jezioro Wrzącego Błota (siedziba Borema) powróci wraz z Boremem.
3. Sztylet Jathimana - słaby artefakt stworzony przez Jathimanów, wrogów boskich istot. Broń służy do walki z bóstwami. Jergal zabił Jathimanów i przekazał go Bane'owi. Ten z kolei zabił nim Borema i przebił sztyletem jego serce.
4. Ksiega smoków - artefakt (więcej w drugoedycyjnym podręczniku "Cult of Dragon") spisany przez Sammastera, założyciela Kultu smoka. Księga zawiera przepis na stworzenie drakolicza, liczne nekromantyczne czary i inne ciekawe moce. Stworzono liczne kopie. Słyszałem, że Harfiarze przejęli oryginął lecz tylko specjalnym kluczem można ją otworzyć.
5. Berło Oka Tyrana - słaby inteligentny artefakt, wykuty przez Fzoula Chembryla i Teldorna Darkhope'a. Posiada go Fzoul. Przede wszystkim chroni właściciela przed promieniami beholdera.
6. Kula Martwego Księżyca - artefakt przekazany Szass Tamowi przez Larlocha. Ciągle w posiadaniu Szass Tama. Stworzono go do kontrolowaniu umysłów.
7. Siedzisko Thakorsila - Kolejny prezent dla Szass Tama od Larlocha. Został użyty do spętania demonicznego lorda Eltaba.
8. Tarcza Ukrytego Lorda - artefakt wykuty przez nikczemnego boga Gargautha. Gargauth może porozumiewać się z właścicielem tarczy ( w tym przypadku z lordem Inselmem, przywódcy Rycerzy Tarczy) kusząc go by czynił złe uczynki. Gargauth również służy wszystko w pobliżu tarczy.
9. Berło Magusa - nekromantyczny artefakt wysączający energie życiowe. Należy do Beztwarzowego czyli Orbakha, klona Manshoona i przywódcę Nocnych Masek. Szczególnie przydatny dla użytkowników magii wtajemniczeń.
10. Burzowa gwiazda - dwa egzemplarze starożytnych broni, które popularne były w klerze Targusa za czasach Netherilu. Jest w posiadaniu Arcyksięcia Pomroku. Mogą ich używać zasłużeni oficerowie oraz członkowie szlacheckich rodzin Pomroku.
11. Chardalyn - kamienie z Netherilu, przechowujące jeden czar. Po rzuceniu wybuchają.
12. Serce Kazgarotha - artefakt, który jest spuścizną Kazgarotha, niezwykle potężnej bestii służącej niegdyś Bhaalowi. Obecniejego serce posiada kapłan Pana Morderstw Hobarth. Serce pomaga stworzyć nieumarłą armię.

Jest ich jeszcze dużo, trzeba mieć dostęp do starych podręczników. Jeszcze coś napiszę. :)
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob mar 31, 2007 11:37 am

I ja coś dodam od siebie :)

13. Amulet zielonego kamienia - Słaby artefakt, ochraniający umysł właściciela oraz jego samego przed przenoszeniem go do innego miejsca lub wymiaru. Zródło: Magia Faerunu
14. Berło uderzenia - Słaby artefakt. Przedmioty powstałe w Netherilu. Użytkownik otrzymuje wiele korzyści: nie może zostać powalony, jest niepodatny na ogień i błyskawice, może wymierzyć potężne uderzenie, otumamić wroga i wyzwolić falę mocy. Źródło: Magia Faerunu
15. Berło Valamaxina - Słaby artefakt. Bardzo przydatny dla magów, pozwala rzucać więcej czarów. Źródło: Magia Faerunu
16. Błyskotnik - Słaby artefakt. Kamień pozwalający ochronić się przed magią. Źródło: Magia Faerunu
17. Jaśniejący kamień - Słaby artefakt. Wytworzony wieki temu przez krasnoludów i gnomów. Artefakt mający wiele mocy, z czego najbardziej charakterystyczną jest możliwość "ładowania" innych przedmiotów z ładunkami. Źródło: Magia Faerunu
18. Księżycowe ostrze - Słaby artefakt. Specjalne miecze dla szlacheckich elfich rodów przekazywane z pokolenia na pokolenie, zazdrośnie strzeżony. Jest przedmiotem inteligentnym i sam wybiera sobie właściciela. Źródło: Magia Faerunu
19. Laska arcydruida - Słaby artefakt. Przedmiot posiadający wiele potężnych mocy. Źródło: Magia Faerunu
20. Lazurowe ostrze - Słaby artefakt. Inteligentny topór, w którym zaklęta jest część duszy lady Lauron. Jego(Jej?) celem jest obrona Waterdeep. Źródło: Magia Faerunu
21. Miecz zwinności Arabane'a - Słaby artefakt. Długi miecz, wykuto kilkanaście takich w Myth Drannor przez Arabane'a. Źródło: Magia Faerunu
22. Korona nag - Potężny artefakt. Prawdopodobnie stworzona przez yuan-ti, posiadająca wiele mocy, głównie związanych z gadami. Źródło: Magia Faerunu
23. Druzgoczące Miecze Wodza Ynloetha - Słabe artefakty. Para mieczy, która niegdyś, podcza Wojen o Koronę, należała do Shantel Othreier. Zaginęły w tajemniczych okolicznościach. Źródło" PGtF
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

sob mar 31, 2007 12:05 pm

Oto kolejna porcja:
24. Ciryniszada (lub Cyriniszad)- artefakt opisujący fałszywe życie Cyrica, każdy kto ją przeczyta będzie jego fanatycznym wyznawcą.
25. Wyvern Crown of Cormyr - korona z kamieniem, pochodzącym z meteorytu. Używany przez przodków Azouna IV. Oprócz mocy jest obdarzony klątwą, która zmienia charakter posiadacza na zły.
26. Yuthla The Eye of Beholder - diadem z petryfikowanym okiem potężnego beholdera Yuthla, który został zabity przez Drowy. Obecnie diadem jest u Zhentów.
27. Pierścień Zimy: swe moce zawdzięcza pocałunkiem Auril. Posiada liczne lodowe moce. Złe użycie może spowodować ogromną lawinę.
Wszystkie wymienione pochodzą z Volo's guide to all magical things. Reszte napisanych tam artefaktów zostawiam innym, bo co to za frajda podawać samemu. :wink:
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob mar 31, 2007 12:45 pm

Dragontear Crown of Sharrven - ta korona, to delikatny diadem z mithrilu przyzdobiony diamentami. Uodparnia na strach, magię nakromatyczną, działa jak czar mind blank i greenstone amulet. No i pozwla na zrozumiene smoczego.
Elfblades: trzy legendarne ostrza imperium Cormathoru. Każde ostrze jest przeznaczone dla innego elfa: Arcor Kerym dla Coronala Cormathoru, Aryvelahr Kerym dla arm - majora armii Cormathoru, Aryfaern Kerym dla spell - majora Cormathoru. Ruleblade znajduje sie w obecnie w posiadaniu Srinshee lub Ilsevele, Warblade jest zaginiony, a Artblade jest w posiadaniu Josidiaha.
Zwoje z Nether - zwoje te sa podstawa magii obecnie stosowanej w Faerunie. Dzisiaj nie zapewniaja juz wiekszej mocy.

iron_master pisze:
Druzgoczące Miecze Wodza Ynloetha

Przepraszam, nie mam jeszcze polskie wersji poda i stad moje pytanie -czy Coronala przetlumaczono na Wodza?
 
Awatar użytkownika
Olowek10
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pn lut 07, 2005 8:52 pm

sob mar 31, 2007 2:57 pm

Kymil Nimesin pisze:
Dzisiaj nie zapewniaja juz wiekszej mocy.


Czy uważasz, że otrzymanie 1 poziomu w klasie czarującej za przeczytanie każdego zwoju to nic? Dochodzi do tego jeszcze przecież premia za poznanie danego rozdziału. Za pomocą tego artefaktu 1. poziomowy czarodziej mógł by się stać 51. poziomowym(nie wspominam o dodatkowych bonusach).
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob mar 31, 2007 3:34 pm

Olowek10 pisze:
Czy uważasz, że otrzymanie 1 poziomu w klasie czarującej za przeczytanie każdego zwoju to nic? Dochodzi do tego jeszcze przecież premia za poznanie danego rozdziału. Za pomocą tego artefaktu 1. poziomowy czarodziej mógł by się stać 51. poziomowym(nie wspominam o dodatkowych bonusach).

Ech, skąd czerpiesz takie informacje? Owszem, przeczytanie jednego zwoju przynosi korzyść w postaci awansu, ale przeczytanie kompletu nie zapewnnia wansu o 50 lvl.
 
Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 20, 2005 11:22 am

sob mar 31, 2007 6:49 pm

No mamy juz 30 xD jescze 100 i bede zadowolony ;pp

a tak na powaznie ;] to mogli byscie opisywac dokladniej wlasciwosci tych artefaktow?? chyba ze sie nie da :]


Kymil Nimesin pisze:
Zwoje z Nether - zwoje te sa podstawa magii obecnie stosowanej w Faerunie. Dzisiaj nie zapewniaja juz wiekszej mocy.

Ile ich jest ?? bo slyszalem wiele wersji jaka jest oficjalna ??
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob mar 31, 2007 7:14 pm

Dokładny właściwości czy też mocy artefaktów tych nie można podawać ponieważ jest to łamanie prawa.
 
Awatar użytkownika
Renald
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 5:55 pm

sob mar 31, 2007 7:18 pm

Veit Ungart pisze:
A tak na poważnie, to moglibyście opisywać dokładniej właściwości tych artefaktów?

Na twoją prośbę zaktualizuję pokrótce właściwości co poniektórych artefaktów.
Vitriol Plugawiciel pisze:
Rogata Korona - Potężniejszy artefakt nekromantyczny, który przechowuje esencje Myrkula, byłego boga śmierci, który zginął w Czasie Kłopotów. Przedtem był zniszczonym artefaktem z Netherilu, lecz Myrkul go odmienił.

Do tego co napisał Vitriol dodam tylko, że pozwala zwiększyć moc kapłańskiego karcenia nieumarłych, obdarza posiadacza aurą strachu i umożliwia wykonywanie specjalnych ataków, które pozwalają w drugorzędnym efekcie tworzyć nieumarłych. Dodatkowo, co najciekawsze, przemienia posiadacza w istotę podobną do Licza. Rogata Korona może również na jakiś czas opętywać posiadacza i używać go niczym narzędzia do wykonywania własnych celów.
Kula Martwego Księżyca i SiedziskoThakorsila zostały doskonale rozpisane na stronie głównej poltera w dziale Magiczne przedmioty. Oto link.
iron_master pisze:
Laska arcydruida - Słaby artefakt. Przedmiot posiadający wiele potężnych mocy. Źródło: Magia Faerunu

Gwarantuje min. Wzywanie naturalnych sojuszników, Dominacje nad zwierzętami. Jest ich kilka rodzajów. Różnią się między sobą głowicami, które przypominają głowy zwierząt i na ich podstawie działają wcześniej wspomniane moce.
iron_master pisze:
Dokładny właściwości czy też mocy artefaktów tych nie można podawać ponieważ jest to łamanie prawa.

Mam nadzieję, że opisane po krótce przezemnie artefakty prawa nie złamią. Podałem tylko ogólniki. Żadnych mechanicznych konkretów.
Ostatnio zmieniony sob mar 31, 2007 7:48 pm przez Renald, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

sob mar 31, 2007 7:22 pm

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/dnd/downloads

Na pocieszenie tu masz link do starych dokumentów.
Podręcznik z artefaktami to "Volo's guide to all magical things".
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob mar 31, 2007 8:35 pm

Veit Ungart pisze:
Ile ich jest ?? bo slyszalem wiele wersji jaka jest oficjalna ??

Odpowiedź na to pytanie nie łamie jeszcze żadnych praw - a więc: zestaw zawiera 50 zwojów. Z tym, że istnieje więcej niż jeden zestaw. Jedyny cały zestwa znajduje się w Myth Drannor, w ruinach Windsong Tower, pod zmieniona postacią - jako Golden Grove of Hidden Knowledge.
 
Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 20, 2005 11:22 am

sob mar 31, 2007 11:47 pm

Renald pisze:
Mam nadzieję, że opisane po krótce przezemnie artefakty prawa nie złamią. Podałem tylko ogólniki. Żadnych mechanicznych konkretów.


Dokladnie oto mi chodzilo ;] Ogolnikowo i po krotce. Nie chce łamac zadnego z praw.

A co wiadomo na temat Artefaktu o nazwie Crenshinibon?? chodzi o jego wlasciwosci ;]
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz kwie 01, 2007 12:00 am

Crenshinibon miał sporo różnego rodzaju mocy (tak opisanych fabularnie jak i mechanicznie). Z tych najaważniejszych należy wymienić możliwość budowania praktycznie niezniszczalnej Crystal Tirith, rzucanie zaklęć dominacji różnego typu, dostęp do magii bojowej (jak dla 18 poziomowego czarodzieja), oślepianie przeciwników, dostęp do dowolnej teleportacji i jeszcze kilka pomniejszych. Poza tym sam kryształ był inteligentnym, złym artefaktem.
 
Falvin

ndz kwie 01, 2007 12:24 am

Ostatecznie spoczął pod toną śniegu na zboczu Kopca Kelvina (jeśli dobrze pamiętam) czy ktoś się nim zaopiekował? :D (jeśli będzie jakiś spoiler to zaznaczcie to! :D z resztą i tak nie mam zamiaru dalej czytać o Drizzcie... wyrosłem już z jego legendy :P)
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

ndz kwie 01, 2007 10:15 am

Veit Ungart pisze:
A co wiadomo na temat Artefaktu o nazwie Crenshinibon?? chodzi o jego wlasciwosci ;]


Radnon pisze:
Crenshinibon miał sporo różnego rodzaju mocy (tak opisanych fabularnie jak i mechanicznie). Z tych najaważniejszych należy wymienić możliwość budowania praktycznie niezniszczalnej Crystal Tirith, rzucanie zaklęć dominacji różnego typu, dostęp do magii bojowej (jak dla 18 poziomowego czarodzieja), oślepianie przeciwników, dostęp do dowolnej teleportacji i jeszcze kilka pomniejszych. Poza tym sam kryształ był inteligentnym, złym artefaktem.


Powiem jeszcze, że można o tym artefakcie przeczytać w "Volo's Guide to All Magical" dostępnym na stronie Wizardów. Strony 99-101 ;).

Rauhvim pisze:
Ostatecznie spoczął pod toną śniegu na zboczu Kopca Kelvina (jeśli dobrze pamiętam) czy ktoś się nim zaopiekował? (jeśli będzie jakiś spoiler to zaznaczcie to! z resztą i tak nie mam zamiaru dalej czytać o Drizzcie... wyrosłem już z jego legendy )


Jedyne co Ci powiem na ten temat to to, że się ktoś nim później zaopiekował^^. Nie powiem Ci kto i co z nim zrobił, bo to podpada pod spoiler^^.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz kwie 01, 2007 12:29 pm

Behir pisze:
Powiem jeszcze, że można o tym artefakcie przeczytać w "Volo's Guide to All Magical" dostępnym na stronie Wizardów. Strony 99-101 :wink: .

I właśnie z tego miejsca pochodził mój skrócony opis w poprzednim poście :). Można dodać, że w trzeciej edycji przedmiot ten, z wiadomych względów, nie został już opisany.

Behir pisze:
Jedyne co Ci powiem na ten temat to to, że się ktoś nim później zaopiekował^^. Nie powiem Ci kto i co z nim zrobił, bo to podpada pod spoiler^^.

Trudno powiedzieć na ile obecnie jest to jeszcze spoiler ("Sługa Reliktu" to książka mocno nienowa), jednak aby mimo wszystko nie zdradzać jej fabuły powiem tylko, że w tej chwili używanie w stosunku do tego kamienia czasu przeszłego jest jak najbardziej uzasadnione.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz kwie 01, 2007 7:18 pm

Ja też dodam coś od siebie (choć nie będzie tego dużo - jak wyzdrowieje to dopiszę Więcej).
Fontanna Naja - bardzo fajna fontanna znajdująca się w głębinach Ss'thar'tiss'ssun. Woda znajdująca się wewnątrz fontanny podnosi zdolności magiczne każdej osoby, która się w niej wykapie. Ponadto każda osoba przebywająca wewnątrz fontanny staje się nieśmiertelna (jak opuści fontannę, to oczywiście na powrót staje się śmiertelna).
Marlspire of Najara - krótko mówiąc jest to podpakowana wersja [b]Korony Nag[/g], obecnie noszona przez króla Najary - Ebarnaje.
 
jarlaxle_baenre
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 29, 2006 1:39 pm

ndz kwie 01, 2007 10:44 pm

Ostrze Elementów - Ten miecz oburęczny nazywany także "Ostrzem Żywiołów", powstał w czasach "Niepokoju". Wojownik- Razzmizt z Chartermu zabił swoim mieczem boga żywiołów Argora. Miecz po zetknięciu się z boską krwią zamienił się w ostrze nasycone potężną magią kontroli na żywiołami. Nazwano je później "Ostrzem Elementów".
Gniew Tempusa - Broń tą uważa się za najpotężniejszy przedmiot w Krainach, ale także za najniebezpieczniejszy dla jego posiadacza. W dawnych czasach miecz ten nazywano również "Ostrzem Życia i Śmierci". Klinga ta została wykuta przez boga wojny Tempusa dla mrocznego elfa Xargora de Nashrezbren. Było to jeszcze w czasach kiedy mroczne elfy chodziły jeszcze po powierzchni.
Pancerz Samosa - Stworzona została przez Shrdoka, maga Cytadeli Kruka dla Wielkiego Mistrza Gildii Skrytobójców i łowcy jednorożców- Samosa. Samos chroniony tą zbroją był mistrzem skrytobójców przez ponad 30 lat. Jak mówią Niektórzy dzisiejsi zabójcy mówią że cały ekwipunek i Wielkiego Mistrza zrobiony był z rogów jednorożców.

A to coś co sam wygrzebałem na internecie. Nie jest tego za wiele ale uważam, że są to bardzo Ciakwe artefakty :)
 
jarlaxle_baenre
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt sie 29, 2006 1:39 pm

ndz kwie 01, 2007 10:45 pm

Ostrze Elementów - Ten miecz oburęczny nazywany także "Ostrzem Żywiołów", powstał w czasach "Niepokoju". Wojownik- Razzmizt z Chartermu zabił swoim mieczem boga żywiołów Argora. Miecz po zetknięciu się z boską krwią zamienił się w ostrze nasycone potężną magią kontroli na żywiołami. Nazwano je później "Ostrzem Elementów".
Gniew Tempusa - Broń tą uważa się za najpotężniejszy przedmiot w Krainach, ale także za najniebezpieczniejszy dla jego posiadacza. W dawnych czasach miecz ten nazywano również "Ostrzem Życia i Śmierci". Klinga ta została wykuta przez boga wojny Tempusa dla mrocznego elfa Xargora de Nashrezbren. Było to jeszcze w czasach kiedy mroczne elfy chodziły jeszcze po powierzchni.
Pancerz Samosa - Stworzona została przez Shrdoka, maga Cytadeli Kruka dla Wielkiego Mistrza Gildii Skrytobójców i łowcy jednorożców- Samosa. Samos chroniony tą zbroją był mistrzem skrytobójców przez ponad 30 lat. Jak mówią Niektórzy dzisiejsi zabójcy mówią że cały ekwipunek i Wielkiego Mistrza zrobiony był z rogów jednorożców.

A to coś co sam wygrzebałem na internecie. Nie jest tego za wiele ale uważam, że są to bardzo Ciakwe artefakty :razz:
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz kwie 01, 2007 11:06 pm

Możesz podać linka do strony gdzie znalazłeś opis tych trzech artefaktów? Czytając te opisy mam wrażenie jakby przedmioty pochodziły z jakiejś gry komputerowej a nie oficjalnego podręcznika czy książki. Szczególnie pierwszy mnie troche dziwi (Argor - słyszał ktoś o takim bóstwie?), jednak także pozostałe wydają się nie do końca oficjalne.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn kwie 02, 2007 6:10 pm

Wiesz, Radnonie, ja te artefakty znalazłem tutaj - czyli jak widać na stronie do NWN. Same opisy też pozostawiają wiele do życzenia. Oprócz tajemniczego boga żywiołów, mamy tam również boginię Milekkę, elfie królestwo Myth Daron czy królestwo mrocznych elfów Rais-Karem (ja o takim nie słyszałem) :P Dlatego tez możemy chyba uznać te trzy 'artefakty' za nieoficjalne ;)
 
Awatar użytkownika
kumieg
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw kwie 05, 2007 11:15 am

pt kwie 27, 2007 3:14 pm

Mam jedno pytanie,co się dokładnie stało z Cyrinshiad? Czy odkąd Malik oddał to dzieło Cyricowi nadal jest w Najwyższym Tronie,czy też Książę Kłamstw wymyślił już nową intryge związaną z tym artefaktem?
Z góry dzięki...
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

ndz maja 06, 2007 3:05 pm

W Newerwinter Nights natknąłem się na dwa artefakty:
Relikt Żniwiarza - Podczas gry wszczepia się na planie cieni. Nic nie waży a jego zalety wykorzystać mażna dzięki zdradliwym kamieniom - relikt to tak naprawdę cząstka mefistofelesa, w której mieści się mały pseudoplan o nazwie "Domeny Żniwiarza" rządzony oczywiśćie przez Żniwiarza - tajemniczą istotę w kapturze (uwięziony pomrok?). Poświęcając jeden zdradliwy kamień mażna stworzyć portal z którego użycie jest możliwe poprzez wejście na pseudoplan (portali może być maksymalnie 6). Kolejnym istotniejszym zastosowaniem jest to że jeśli zginiesz za poświęcenie kamienia można zostać wskrzeszony (po prostu tuż przed śmiercią wraca się na pseudoplan). Żniwiarz jest nieśmiertelny i dość przyjacielski - dopóki posiada się relikt panuje w pewnym sensie się nad jego planem, więc także nad nim samym.
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 12:51 pm przez Merlin wszech, łącznie zmieniany 3 razy.
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

czw lip 12, 2007 3:14 pm

To chyba raczej jest artefakt:
Szpon Charona - ,,zestaw" składający się z miecza i rękawicy(po wydarzeniach opisanych w ,,Obietnicy Króla - Czarnoksiężnika" tylko z miecza), który zapewnia posiadaczowi różnorodne korzyści. Miecz zapewne został stworzony w czasach Netherilu. Obecnym właścicielem jest Artemis Entreri.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

wt lip 24, 2007 7:22 pm

Zwierciadło Wszechwidzenia - Zwane również Strzaskanym Zwierciadłem. Pozwala na używanie potężnych zaklęć wieszczenia, po rozbiciu własność oraz samego właściciela czyni jego przeciwieństwem - właśnie przez tą właściwość do Podmroku trafiły avriele z szczytu Shaori (gdyż to ich władczyni rozbiła lustro). Po sklejeniu proces się odwraca, lecz tylko przy pomocy istoty, która po przemianie staje się odpowiednikiem właściciela.
Źródło: Neverwinter Nights.

Kamień Karse - Potężny artefekt starożytnego Netherilu, służy wytwarzaniu nieprzeniknionych materialnych ciemności, w kalendarium żródła opisano jego utracenie przez pomrocznych.
Źródło: Przewodnik Gracza po Faerunie.
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 12:59 pm przez Merlin wszech, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

wt lip 31, 2007 7:24 am

Kula unicestwienia - Czarna kula "antymaterii" kontrolowana zazwyczaj mocą umysłu. W Faerunie wiadomo o istnieniu przynajmniej czterech, z czego wyjątkowo duży egzemplarz mimowolnie przekonał dom Karnok w wierze w Entopię (aspekt Tiamat).

Czarny kij - Laska potęgi z ciągłym czarem czarnokij, właścicielem jest Khablen "Czarnokij" Arunsun.

Szpon mścicielki - Ten słaby artefakt jest zarazem magicznym karwaszem, bronią oraz kondensatorem nekromancji, służy i został stworzony przez kult Kiraselee. Obecną właścicielką jest Irae T"sarran.
Źródło: Miasto Pajęczej Królowej

Stara Laska - Artefakt należący do samego Aztucha, ten drag +5 obdarza właściwościa odpornością na czary, może on również tworzyć magiczne efekty oraz więzić w niej dusze. Po zniszczeniu stworzyłaby natomiast fale potężnej energii.
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 1:01 pm przez Merlin wszech, łącznie zmieniany 4 razy.
 
Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 20, 2005 11:22 am

wt lip 31, 2007 11:34 am

Mam pytanie dodatkowe ;]
Czy idzie wybrać/określić najpotężniejszy Artefakt Faerunu??;>
Czy moze juz taki istnieje np. pierscien +1000 do wszystkiego ;pp :D
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt lip 31, 2007 12:21 pm

Veit Ungart pisze:
Czy idzie wybrać/określić najpotężniejszy Artefakt Faerunu??;>

WG. drugoedycyjnego Elves of Evermeet najpotężniejszym artefaktem Faerunu jest Tree of Souls.
 
Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 20, 2005 11:22 am

śr sie 01, 2007 11:09 am

WG. drugoedycyjnego Elves of Evermeet najpotężniejszym artefaktem Faerunu jest Tree of Souls.


Teraz przydał by sie ktoś taki, kto opisał by jego własciwosci ;] Nie mogłem znalesc polskiego opisu :<
z góry dzieki. Pzdr.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości