Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

pn lis 23, 2009 10:03 pm

No to przyszła w końcu pora na to, żeby zrobić spis klas prestiżowych (tak wiem że się cieszycie). Acz od razu zaznaczam że na pomysł wpadł dreamwalker ;). W każdym razie poszukujemy osób chętnych do pomocy w wybraniu prac do spisu, nie będzie to bowiem spis wszystkich klas, a raczej tych grywalnych i ciekawych (a sporo tego). Dla zainteresowanych podam od razu parę przydatnych informacji:
1. Jako że wiele prac starszych ma rozsypane tagi będzie takie "cuś" żeby sobie z tym radzić.
2. Postaramy się w wszystkie prace przeczytać chociaż raz w całości :P.
3. Ci którzy chcieliby zgłosić swą pomoc powinni mieć doświadczenie w mechanice dd i umieć ocenić "na oko" czy praca jest dobra (grywalna) czy nie.
4. Do twórców: Jak zauważycie, że np wasza praca się nie dostała, a chcecie by była, pytajcie czemu jej nie ma, wyjaśnimy, pomożemy ( w miarę czasu i możliwości) dopracować.
5. Czekamy na propozycję co powinien taki spis zawierać, oprócz spisu alfabetycznego i podziału na edycje. Nie mówię, że na pewno pomysł wykorzystamy, ale każdy będzie mile widziany.
Chyba tyle na początek. Są pytania?

Wielki Konwerter Grzebaczy - od dreamwalker'a
Służy do przeglądania postów z rozjechanymi tagami :D. sam poprawia większość baboli.

Propozycje do spisu:
Adherent Silli - fanatyczny zły wyznawca Silliah (kimkolwiek on jest), sam nie wiem co o tym sądzić (Nam)
Czarownik zakonu Sui Dan - w sumie może być (Nam)
Destroyer [Niszczyciel] - Trochę przepak ale może być. (Nam)
Ektokinetyk - ciekawe, ale przepak (Dream)
Eumenida - trochę chaotycznie opisane, ale ok (Nam)
Heres - dwie klasy - jedna (ciekawa) dla magopsioników, druga dla kapłanów Bane'a (m.in.) (Dream)
Jeździec słonia - Mogło by być (Nam)
Jounin - W sumie to nie wiem... (Nam)
Kleryk-antymag Azutha - ciekawe, ale niedopracowane (Dream)
Krasnoludzki młotodzierżca - bardzo fajne, ale bez otoczki fabularnej (Dream)
Krasnoludzki zabójca - przeróbka z WFRP do D&D, w dodatku przepak. Niezbyt... (Corrick)
Krasnoludzki zwiadowca - nie jest żle, ale jak na razie jakoś mnie nie przekonało (Nam)
Marny czarownik - Ciekawe. (Nam)
Metachirurg- Ciekawe. Do wzięcia (Corrick)
Mistrz Chi - Może nie jakieś ekstra, ale poprawne (Nam)
Mistrz dusz - nie ma tragedii, choć niezbyt dopracowane. (Nam)
Mroczny jeździec - Nawet ciekawe (Nam)
Ninja Cienia - niezbyt oryginalna,ale może być. Tyle, że niedopracowane (Dream)
Nożownik Może być (Nam)
Pięść cienia- nadaje się. (Nam)
Półmartwy - niezbyt ciekawe, ale po przeróbce może dać radę (Dream)
Psitronix - inny arcypsion (Nam)
Przebudzony Trochę skomplikowane ale może być (Nam)
Pustynny łucznik - wygląda na nałkiem przyjemne (Nam)
Rycerz umysłu - Spoko ale to w końcu psionika 3.0... (Nam)
Sługa mocy - Ciekawe acz trochę niedopracowane. Dość silne, zobaczy się (Nam)
Sługa Yeenoghu- nadaje się. (Dagome)
Sponiewierany magią - Słabe trochę, ale grywalne (Nam)
Szaman Uthgara - wydaje się silne, ale ma spore wymagania (Nam)
Szermierz Natchniony - Ciekawa wariacja, przydatna. Jestem za wzięciem (Corrick)
Tancerz ostrza wiatru - Ciekawe (Nam)
Tańczący z diabłami - Ciekawe (Nam)
Togeki - ciernisty wojownik - ciekawa propozycja dla wojowników. Zobaczy się (Corrick)
Warden - proste, ale całkiem udane (Nam)
Wariacja na temat Arcane Trickstera - ciekawe (Dream).
Wężowy Akolita - niezłe, nadaje się. Taki wężowy Kieł Lolth. (Corrick)
Władca Plagi - plugawy władca robactwa. Pomysł przedni (Dream).
Zaklinacz słońca - wydaje się dość ciekawe (Nam)
Zrzeszony - Taki inny czarodziej gildii (Nam)
Ostatnio zmieniony wt gru 07, 2010 2:59 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 87 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

pn lis 23, 2009 10:16 pm

Ja również wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do współpracy :)
spam_counter+=1;
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

pn lis 23, 2009 10:20 pm

IMO przydałby się podział również na klasy podstawowe, po których można wkroczyć na daną prestiżówkę ;).
Chyba wstępnie mogę się zgłosić ;).
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

pn lis 23, 2009 10:21 pm

5. Czekamy na propozycję co powinien taki spis zawierać, oprócz spisu alfabetycznego i podziału na edycje. Nie mówię, że na pewno pomysł wykorzystamy, ale każdy będzie mile widziany.

Można by podzielić dla jakich klas są to prc czy rozwijają poziom czarującego i inne takie duperele(typ tabelki o jaką mi chodzi znajduje się w Niewidzialnej Drodze Sula).

PS.Zmieńcie kolor grupy obecna żółć razi oczy :cry: :cry:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

pn lis 23, 2009 10:45 pm

Taaa, można się lekko podziałami w crystalkeepie zasugerować. Tam mają niezłą kategoryzację.
Nikt się do pomocy nie garnie? Nikt nie chce żółtego koloru i dostojnej rangi Grzebacza?
:hahaha:
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

pn lis 23, 2009 10:51 pm

Żółć mi sie podoba.

IMO przydałby się podział również na klasy podstawowe, po których można wkroczyć na daną prestiżówkę

NIe można oczywiście zapomnieć o klasach uniwerasalnych (np. MIstrz Wiedzy był dla czarodziei, zaklinaczy, bardów, kaplanów i druidów a jak się uprzeć też dla tropicieli i paladynów).

Przydał by się też tabelowe indeksy wg charakterów oraz system oznaczania 5 i 10 poziomowych profesji.

Mam pytanie:
Jako że wiele prac starszych ma rozsypane tagi będzie takie "cuś" żeby sobie z tym radzić.

O co chodzi w tym problemie? Wydaje mi się że wiem ale wole sie upewnić.
Sam sie nadaje do krytyki i do samego tworzenia.

Trtzeba też zaznaczyć do jakiego settingu powstała profa.
Ostatnio zmieniony pn lis 23, 2009 10:54 pm przez Khemlish Val'Drach, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

pn lis 23, 2009 10:52 pm

Dagome pisze:
(typ tabelki o jaką mi chodzi znajduje się w Niewidzialnej Drodze Sula).

Wydaje mi się że akurat w tym wypadku lepsza będzie lista.
Dagome pisze:
PS.Zmieńcie kolor grupy obecna żółć razi oczy :cry: :cry:

Aż tak źle to chyba nie jest :P. Nie lubisz żółtego :P

Na razie proponuję coś takiego:
Nazwa (podlinkowana oczywiście) - coś tam coś tam co to jest ale nie za długo.
Wymagania: czyli co trzeba spełnić żeby zostać tym super kimś
Zdolności: Z nazwy wypisane parę cech, jak rozwój czarów, czy meagahipercios itp.

Ewentualnie można dorzucić jeszcze coś takiego jak... hmm cechy, jak: Poziomy - 3/5/10, BAB - pełny|3/4|1/2, Wytr/Ref/Wola - dobra/słaba, Rozwój czarów tak/nie (8/10) - przy czym to 8/10 znaczy, że klasa ma 10 poziomów z czego na 8 rozwija czary. Oczywiście taki zapis będzie wymagał odpowiedniej uwagi na początku, jak go należy czytać.
Czekam też na propozycje innych, jak to widzą.

dreamwalker pisze:
Nikt nie chce żółtego koloru i dostojnej rangi Grzebacza?

Dziewczyny na to lecą! :P (chyba) :P
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

pn lis 23, 2009 11:05 pm

Namrasit pisze:
Dziewczyny na to lecą! :P (chyba) :P

Tak? To dobrze. Akurat jutro się z jedną spotykam.


Namrasit pisze:
Ewentualnie można dorzucić jeszcze coś takiego jak... hmm cechy, jak: Poziomy - 3/5/10, BAB - pełny|3/4|1/2, Wytr/Ref/Wola - dobra/słaba, Rozwój czarów tak/nie (8/10) - przy czym to 8/10 znaczy, że klasa ma 10 poziomów z czego na 8 rozwija czary. Oczywiście taki zapis będzie wymagał odpowiedniej uwagi na początku, jak go należy czytać.

Po prostu opracować statblock, dzięki któremu całą klasę da się streścić na 2cm kwadratowych, wyjąwszy szczegółowe opsy zdolności :)
Z rasami się tak fajnie nie da zrobić, ale klasy mają dużo bardziej regularna strukturę. Zapodam jakiś pomysł. Jutro.

Khemlish Val'Drach pisze:
Żółć mi sie podoba.

Świetnie, zostawię Ci moją wizytówkę

Idę spać, bo już wariuję :stupid:
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 9:25 am

Ewentualnie można dorzucić jeszcze coś takiego jak... hmm cechy, jak: Poziomy - 3/5/10, BAB - pełny|3/4|1/2, Wytr/Ref/Wola - dobra/słaba, Rozwój czarów tak/nie (8/10) - przy czym to 8/10 znaczy, że klasa ma 10 poziomów z czego na 8 rozwija czary. Oczywiście taki zapis będzie wymagał odpowiedniej uwagi na początku, jak go należy czytać.
Czekam też na propozycje innych, jak to widzą.


Jak daje się bab i rzuty to by wypadało podać kość wytrzymałości czy liczbę pkt. umiejek na poziom. Co do rozwoju czarów to jeszcze oznaczenie jak ma własną progresje np. 0-9(czary od poziomu 0 do 9 np. Ur-kapłan) czy jak rozwija moc P10/10(pełna progresja psioniki) czy M1-4w(własna progresja czarów wtajemniczeń np. Skrytobójca) czy skrajny przykład M10/10o^P1-9( Pieść Z'kogoś'tam Sula czyli pełna progresja magii objawień i własna progresja psioniki).

Opracowanie szablonu to dobry pomysł ale wątpię czy się dało streścić klasę w 2cm^2 :razz:

1. Jako że wiele prac starszych ma rozsypane tagi będzie takie "cuś" żeby sobie z tym radzić.


Nie tyko tabelki stare posty mają skopane polskie znaki np. nocne-ostrze-nightblade-vt38027.html

Pomógł bym ale nie spełniam tego warunku
3. Ci którzy chcieliby zgłosić swą pomoc powinni mieć doświadczenie w mechanice dd i umieć ocenić "na oko" czy praca jest dobra (grywalna) czy nie.
Z mechaniki jestem cienki jak sik pająka.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 10:10 am

Dagome pisze:
Jak daje się bab i rzuty to by wypadało podać kość wytrzymałości czy liczbę pkt. umiejek na poziom.

Racja :)
Dagome pisze:
Co do rozwoju czarów to jeszcze oznaczenie jak ma własną progresje np. 0-9(czary od poziomu 0 do 9 np. Ur-kapłan) czy jak rozwija moc P10/10(pełna progresja psioniki) czy M1-4w(własna progresja czarów wtajemniczeń np. Skrytobójca) czy skrajny przykład M10/10o^P1-9( Pieść Z'kogoś'tam Sula czyli pełna progresja magii objawień i własna progresja psioniki).

To może tak: MW- magia wtajemniczeń, MO - objawień, P-psionika, ale zamiast pisać jak to leci kręgowo, dać tylko informację o rozwoju. Czyli np Teurg MW 10/10 - MO 10/10, a więcej jak ktoś chce to niech się już z konkretami zapozna.
Dagome pisze:
Opracowanie szablonu to dobry pomysł ale wątpię czy się dało streścić klasę w 2cm^2 :razz:

Na dysku mniej zajmuje :P

Dagome pisze:
Nie tyko tabelki stare posty mają skopane polskie znaki np. nocne-ostrze-nightblade-vt38027.html

No tak, to będzie problem, ale word pomaga. Choć trochę to zajmuje.
-vp651498.html#p651498 - Przykład

A i jeszcze jest problem standardu tabeli, bo nie wiem czy nie lepiej zamiast bvawić sie kodami, nie zrobić po prostu

Poziom.....Premia ataku.....Wytr.....Ref.....Wola........Specjalne
...1.................+1..........+2........+2.......+2............Atut

Ma to taki plus że jest tabelą dla ludzi, a maszyny widzą to jako ciąg znaków i nie psują jak im coś odbije. A czytelność też jest zadowalająca. Kolejny plus że miło i przyjemnie się to edytuje bo nie wali tagami,o po oczach.
Jak myślicie?
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 10:32 am

To może tak: MW- magia wtajemniczeń, MO - objawień, P-psionika

Tylko niektóre klasy nie mają precyzowanego typu czarów jaki rozwijają a taki np. Geomanta musi wybrać czy rozwija O czy W, w klasach do 3.0E w ogóle niema rozróżnionego typu magii tylko obecna klasa +1. Jednak bym pozostawił informacje o klasach z własną progresją czarów/mocy. Zwłaszcza jak ma obie(wspomniana Pieść).

No tak, to będzie problem, ale word pomaga. Choć trochę to zajmuje.

Czymś takim mógłbym się zająć.

Ma to taki plus że jest tabelą dla ludzi, a maszyny widzą to jako ciąg znaków i nie psują jak im coś odbije. A czytelność też jest zadowalająca. Kolejny plus że miło i przyjemnie się to edytuje bo nie wali tagami,o po oczach.
Jak myślicie?


Można by tak porządkować tabele w poprawianych tematach, tagi chyba jednak były by lepsze jako szablon dla streszczenia klas choć przyznam się szczerze, że nigdy się tym nie bawiłem. Ewentualnie szablon zrobić w wordzie a na forum zarzucić jako mapę bitową.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 11:06 am

Dagome pisze:
Tylko niektóre klasy nie mają precyzowanego typu czarów jaki rozwijają a taki np. Geomanta musi wybrać czy rozwija O czy W, w klasach do 3.0E w ogóle niema rozróżnionego typu magii tylko obecna klasa +1. Jednak bym pozostawił informacje o klasach z własną progresją czarów/mocy. Zwłaszcza jak ma obie(wspomniana Pieść).

To dla takiego Geomanty W lub O 10/10 a co do własnych czarów można to ująć w Specjalnych i napisać czary. Byłoby wiadomo że to rozwój niezależnej listy.

Dagome pisze:
No tak, to będzie problem, ale word pomaga. Choć trochę to zajmuje.

Czymś takim mógłbym się zająć.

O to spoko, będę pamiętał :P
Dagome pisze:
Ewentualnie szablon zrobić w wordzie a na forum zarzucić jako mapę bitową.

Hmm takie coś chyba niektórzy stosowali w klasach, acz jest to dodatkowa zabawa z mapą bitowa, którą trzeba edytować. A wynik ostateczny w sumie taki sam, acz ładniejszy :P
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 11:14 am

Ja byłbym jednak za tabelkami w tagach.
Wtedy łatwiej będzie to w razie czego przenieść do worda no i dalej tabelki są czytelniejsze
Jesli nie chcecie się tego podjąć, to ja mogę przyjąć posadę tabelkopisarza.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 1:41 pm

dreamwalker pisze:
Ja byłbym jednak za tabelkami w tagach.

A ich rodzaj proponujesz?
dreamwalker pisze:
Wtedy łatwiej będzie to w razie czego przenieść do worda no i dalej tabelki są czytelniejsze

No, problem jest tylko, gdy mamy przenieść je z powrotem na forum.
dreamwalker pisze:
Jesli nie chcecie się tego podjąć, to ja mogę przyjąć posadę tabelkopisarza.

Nie o to chodzi, tylko co z tagowanymi tabelami jak znów coś się zmieni w wyświetlaniu forum (inny silnik itp).
Tabele prymitywne (nietagowane) mają ten plus, że zawsze tak samo wyglądają, czy to w wordzie czy htmlu.
A co do czytelności... hmm jak widać co jest w x kolumnie w y wierszu to chyba wystarczy.

Przykładowo:
tabela z przebudzonego:
[table][td]Poziom[/td][td]BPA[/td][td]Wytrwałość[/td][td]Refleks[/td][td]Wola[/td][td]Specjalne[/td][td]Progresja czarów[/td][tr][td]1[/td][td]+0[/td][td]+0[/td][td]+0[/td][td]+2[/td][td]Nowe życie[/td][td]+1 poziom zaklinacza (patrz opis) [/td][/tr][tr][td]2[/td][td]+1[/td][td]+0[/td][td]+0[/td][td]+3[/td][td]Przebudzenie mocy [/td][td]brak/dodatkowe czary (patrz opis)[/tr][tr][td]3[/td][td]+1[/td][td]+1[/td][td]+1[/td][td]+3[/td][td] Wyzwolenie mocy[/td][td]+1 poziom zaklinacza (patrz opis) [/td][/tr][/table]

Do edycji mamy takie coś (bez kropek) :
[table. ][td.]Poziom[/td.][td.]BPA[/td.][td.]Wytr.wałość[/td.][td.]Refleks[/td.][td.]Wola[/td.][td.]Specjalne[/td.][td.]Progresja czarów[/td.][tr.][td.]1[/td.][td.]+0[/td.][td.]+0[/td.][td.]+0[/td.][td.]+2[/td.][td.]Nowe życie[/td.][td.]+1 poziom zaklinacza (patr.z opis) [/td.][/tr.][tr.][td.]2[/td.][td.]+1[/td.][td.]+0[/td.][td.]+0[/td.][td.]+3[/td.][td.]Przebudzenie mocy [/td.][td.]brak/dodatkowe czary (patr.z opis)[/tr.][tr.][td.]3[/td.][td.]+1[/td.][td.]+1[/td.][td.]+1[/td.][td.]+3[/td.][td.] Wyzwolenie mocy[/td.][td.]+1 poziom zaklinacza (patr.z opis) [/td.][/tr.][/table.]

Można przenieść normalnie do worda, ale z powrotem to mamy:
Poziom BPA Wytrwałość Refleks Wola Specjalne Progresja czarów
1 +0 +0 +0 +2 Nowe życie +1 poziom zaklinacza (patrz opis)
2 +1 +0 +0 +3 Przebudzenie mocy brak/dodatkowe czary (patrz opis)
3 +1 +1 +1 +3 Wyzwolenie mocy +1 poziom zaklinacza (patrz opis)

Więc za czytelne to nie jest. I albo trzeba potagować, albo wykropkować bądź podkreśliników użyć.

Poziom___BPA___Wytrwałość_Refleks____Wola___Specjalne_______________Progresja czarów
__1_______+0_______+0_______+0_______+2____Nowe życie_________+1 poziom zaklinacza (patrz opis)
__2_______+1_______+0_______+0_______+3___Przebudzenie mocy___brak/dodatkowe czary (patrz opis)
__3_______+1_______+1_______+1_______+3___Wyzwolenie mocy____+1 poziom zaklinacza (patrz opis)

Może piękne to nie jest ale spełnia swoje zadanie. No i zawsze jest takie samo.
No i ważne żeby rozważanie nad tabelkami nie było w stylu polskiego sejmu. Może od razu dopuścić każdy czytelny wariant i się zabierać do pracy?

W pierwszym poście dałem spis tego co już przejrzałem, jak ktoś ma jakieś propozycje to dawać, zaoszczędzimy czasu :D
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 1:50 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 1:53 pm

Ok, dołożę konwertowanie tabelek do funkcjonalności Wielkiego Konwertera
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 3:29 pm

Możecie mnie wygrzebać :P. Zgłaszam się, a wieczorem (ok. 20) podeślę pierwsze przejrzane klasy.

BTW - setting, pod który jest pisana PrC to dobry pomysł, natomiast wymagania IMO chybiony. Już tłumaczę.
Trochę za dużo zajęłoby to miejsca, nie sądzicie? IMHO lepszym byłoby ustalenie dla jakich klasy podstawowych jest dana prestiżówka najlepsza, polecana itd. Skoro to ma być krótki spis, tak byłoby chyba najlepiej ;).
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 3:35 pm

Ja to widzę tak:
Główny spis alfabetyczny, pod nim taki dla klas, potem settingowy, konwencji, i dowolny inny.
Można też zrobić kilupostowy spis - pierwszy post - spis spisu :P
Ostatnio zmieniony śr lis 25, 2009 10:14 am przez Namrasit, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 3:44 pm

Namrasit pisze:
Można też zrobić kilupostowy spis - pierwszy post - spis spisu :P

Nie przesadzajmy. Krótki opis danej klasy będzie wszystkim, czego potrzeba - z niego można wywnioskować wszystko ;). Tylko podział na 3.0 i 3.5ed jest konieczny.

I zaznaczam - zgłaszam swą kandydaturę do pomocy ;). Będę żółtym rangerem? :D
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 3:46 pm

dreamwalker pisze:
Nikt się do pomocy nie garnie? Nikt nie chce żółtego koloru i dostojnej rangi Grzebacza?

POMOŻEMY TOWARZYSZE! DLA DOBRA SOCJALISTYCZNEGO ZWIĄZKU REPUBLIK RADZIECKICH ZAPOMNIANYCH KRAIN I INNYCH SETTINGÓW!
Tzn. zgłaszam się.
Namrasit pisze:
Wytr/Ref/Wola - dobra/słaba, Rozwój czarów tak/nie (8/10) - przy czym to 8/10 znaczy, że klasa ma 10 poziomów z czego na 8 rozwija czary. Oczywiście taki zapis będzie wymagał odpowiedniej uwagi na początku, jak go należy czytać.

Sugeruję - ogólny opis (co klasa ma, np. szeroki dostęp do specjalnych mocy, przydatnych w walce, ulepszone działanie atutów metamagicznych itd.), mocne rzuty obronne, kostkę, BAB, rozwój poziomu czarującego lub manifestującego (w postaci np. O8/10 dla 8 poziomów czarującego magii objawień), liczbę poziomów.
Poziom.....Premia ataku.....Wytr.....Ref.....Wola........Specjalne
...1.................+1..........+2........+2.......+2............Atut

Już lepiej zmienić te kropki na Alt + 0160. O taaak         . A tu dalsza część wiadomosći.
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 5:04 pm

To dla takiego Geomanty W lub O 10/10 a co do własnych czarów można to ująć w Specjalnych i napisać czary. Byłoby wiadomo że to rozwój niezależnej listy.

Ja bym zostawił same M10/10 dla przykładowego Geomanty W czy O dodawał jeśli w opisie jest zaznaczone, że taka progresja jest tylko dozwolona. Własna progresja czarów/psioniki w opisie zdolności dobry pomysł.

Co do tabelek to jak zobaczyłem przykład jak wyglądają tagi przy prostej tabelce to jednak wole prymitywną albo wordowską jako mapę bitową.

Z propozycji klas do spisu daje Sługę Yeenoghu sluga-yeenoghu-vt20635.html
Tu ładny PDF http://valasmizzrym.w.interia.pl/Sluga%20Yeenoghu.pdf
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 5:53 pm

Ok, to na przykładzie Wiecznego podajcie, jak to widzicie.

Wieczny

Klasa dla pragnących przedłużyć swe życie, kosztem własnej potęgi.
Wymagania:
Umiejętności: Czarostwo 12 rang, wiedza (tajemna) 10 rang, wiedza (religia) 6;
Atuty: Skupienie na czarze (nekromancja i przemiany), dowolny atut tworzenia przedmiotów magicznych
Specjalne: Zdolność rzucania zaklęć 6. poziomu; Nie może być nieumarłym, lub w inny sposób nie podlegać śmierci ze starości
Zdolności:
MW 10/10, zdolności wydłużające życie
Charakterystyka:
KW-BPA-Wy-R-Wo: k4-1/2-s-s-m (słaby/mocny)

Czekam na wasze propozycje.

EDIT
Wielki Konwerter Grzebaczy - od dreamwalker'a
Służy do przeglądania postów z rozjechanymi tagami :D. Sam poprawia większość baboli.
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 6:19 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 7 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 6:23 pm

KW-BPA-Wy-R-Wo: k4-1/2-s-s-m (słaby/mocny)


Czytelniej:
Kw:k4\BAB:1/2\Wy:s,Re:s,Wo:m\P. Umiej.: 2+mod. Int.

No i zapomniałeś o podaniu liczby poziomów. :wink:

Sługa Yeenoghu
Klasa dla fanatycznych wyznawców Księcia Demonów.
Poziomów: 10;
Wymagania:
BAB: 5+;
Charakter: CZ;
Rasa: Gnoll;
Atuty: Biegłość w broni(potrójny korbacz), Potężny, Rozszczepienie, Sługa Demona.
Specjalne:Przejście mrocznego rytuału(szczegóły opis PRC);
Zdolności:
Premie do władania korbaczem, Poprawianie widzenia w ciemności, Przemiana w Przybysza.
Charakterystyka:
Kw:k10\BAB:1\Wy:m,Re:s,Wo:s\P. Umiej.: 2+mod. Int.
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 6:34 pm przez Dagome, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 7:37 pm

Namrasit pisze:
Wieczny
Klasa dla pragnących przedłużyć swe życie, kosztem własnej potęgi.
Wymagania:
Umiejętności: Czarostwo 12 rang, wiedza (tajemna) 10 rang, wiedza (religia) 6;
Atuty: Skupienie na czarze (nekromancja i przemiany), dowolny atut tworzenia przedmiotów magicznych
Specjalne: Zdolność rzucania zaklęć 6. poziomu; Nie może być nieumarłym, lub w inny sposób nie podlegać śmierci ze starości
Zdolności:
MW 10/10, zdolności wydłużające życie
Charakterystyka:
KW-BPA-Wy-R-Wo: k4-1/2-s-s-m (słaby/mocny)

Przyczepię się tylko do charakterystyki, IMO czytelniej byłoby tak:
Charakterystyka:
KW: k4; BPA: 1/2; RO: W: s, R: s, Wo: m.

Reszta jest dobrze. No i dobrze by było nie zrzynać wymagań z opisu, bo te duże litery w środku zdania śmiesznie wyglądają :P.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 7:59 pm

Corrick pisze:
No i dobrze by było nie zrzynać wymagań z opisu, bo te duże litery w środku zdania śmiesznie wyglądają :P.

To tam tylko przykład miła być :P

Czyli jak na razie byłoby tak:

Wieczny
Klasa dla pragnących przedłużyć swe życie, kosztem własnej potęgi.
Wymagania:
Umiejętności: czarostwo 12 rang, wiedza (tajemna) 10 rang, wiedza (religia) 6;
Atuty: skupienie na czarze (nekromancja i przemiany), dowolny atut tworzenia przedmiotów magicznych
Specjalne: zdolność rzucania zaklęć 6. poziomu; nie może być nieumarłym, lub w inny sposób nie podlegać śmierci ze starości
Charakterystyka:
Poziomy: 10; KW: k4; BPA: 1/2; RO: Wy-s, R-s, Wo-m; Umiej: 2
Zdolności:
MW 10/10, zdolności wydłużające życie

Sługa Yeenoghu
Klasa dla fanatycznych wyznawców Księcia Demonów.
Wymagania:
BAB: 5+; Charakter: CZ; Rasa: Gnoll;
Atuty: biegłość w broni(potrójny korbacz), potężny atak, rozszczepienie, sługa demona.
Specjalne:Przejście mrocznego rytuału(szczegóły opis PRC);
Charakterystyka:
Poziomy: 10; KW: k10; BPA:1; RO: Wy-m,R-s,Wo-s; Umiej: 2
Zdolności:
Premie do władania korbaczem, poprawianie widzenia w ciemności, przemiana w przybysza.

Co o tym sądzicie? A może MW 10 powinna być w charakterystykach? A w zdolnościach ewentualne własne listy ?
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 8:01 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 8:01 pm

Namrasit pisze:
BPA:1

Lepiej by było dać pełny, ale to tylko moja sugestia ;).

Kiedy zostaniemy żółtymi rangerami? :D
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 8:04 pm

Corrick pisze:
Namrasit pisze:
BPA:1

Lepiej by było dać pełny, ale to tylko moja sugestia ;).

Chyba racja :P
Corrick pisze:
Kiedy zostaniemy żółtymi rangerami? :D

Hmm, nie wiem, ja to raczej nie mam uprawnień by z kogoś zrobić żółtka :P To już raczej pytania do dreamwalker'a, bo on to wymyślił :P Zresztą ty masz rangę chyba dużo bardziej wpływową niż my i pewnie większe uprawnienia :P
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 8:07 pm przez Namrasit, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 8:06 pm

do Radnona z takimi prosbami
ja szefuje tylko grupie mg

EDIT:
Teraz tak wpadł mi do głowy pomysł na jakąś walidację nowych członków i ciętą ripostę: żółty to chciałby być każdy jeden, a robić nie ma komu, ale w świetle moich poprzednich wypowiedzi byłoby to wręcz hipokryzją :)
Ostatnio zmieniony wt lis 24, 2009 8:12 pm przez dreamwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 8:07 pm

Jeszcze taka sugestia - poziomy są zbędne, przynajmniej moim zdaniem. Jeśli kogoś zainteresuje dana prestiżówka, to zapozna się z nią bliżej osobiście. Nie musimy być aż tak dokładni ;).
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

Re: Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 8:14 pm

Corrick pisze:
Jeszcze taka sugestia - poziomy są zbędne, przynajmniej moim zdaniem. Jeśli kogoś zainteresuje dana prestiżówka, to zapozna się z nią bliżej osobiście. Nie musimy być aż tak dokładni ;).


Czy ja wiem, czasem ktoś szuka czegoś 5 poziomowego, czasem tylko 3, nie zaszkodzi zostawić :P. A chyba nie rażą po oczach :D
 
MaWro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:41 pm

Spis klas prestiżowych - ustalenia i... ustalenia

wt lis 24, 2009 8:15 pm

Z chęcią pomogę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości