Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

Społecznośc diabłów, czyli coś o miastach w piekle

pt gru 01, 2006 9:45 pm

Witam, nie jestem pewien czy to odpowiedni dział, więc jeśli dział jednak odpowiedni nie jest to prosze o przeniesienie do włąściwego.
__________________

Przeniesione.
Moderator Zsu-Et-Am

__________________

Od jakiegoś czasu zastanawia mnie jedna rzecz. Czy w piekle (9 piekłach) znajdują się jakieś miasta, zamieszkałe przez diabłów. Jakoś nie wyobrażam sobie diabła, który mieszka w domku jednorodzinnym. Jeśli istnieją jakieś miasta w piekle, to bardzo proszę o jakąś nazwę oraz skromną charakterystykę.

Jeśli pojawi się pytanie o jaki poziom piekła dokładnie mi chodzi to powiem od razu, chodzi mi o 8 poziom piekła.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt gru 01, 2006 9:54 pm

Ależ oczywiście :D Za przykład może służyć choćby Malagard czy Grenpoli, miasta znajdujące się w Maladomini (siódma warstwa). Zawsze możesz wymyśleć własne miejscowości, do diabłów, jako społeczeństwa uporządkowanego (PZ) jak najbardziej to pasuje. O miastach w piekle gdzieś kiedyś czytałem, możliwe, że na Planewalkerze, ale pewien nie jestem. Poszukaj tam, może coś znajdziesz.

Jeśli chodzi o ósmą warstwę Dziewięciu Piekeł, Canię, to o miastach jako takich nie słyszałem, ale nic nie przeszkadza aby takie "zbudować". Pamiętaj tylko o klimacie jaki w niej panuje (mróz i to ostry ;)).

Na koniec polecam lekturę Księgi Planów ;)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt gru 01, 2006 11:28 pm

Informacje o kilku ważniejszych planarnych metropoliach, jakkolwiek dość pobieżne, znalazły się w Księdze Planów. Wystarczy wspomnieć choćby Spiżową Cytadelę Baela na Avernus, strzegącą Dziewięciu Piekieł, albo też Dis - żelazne, rozpalone do czerwoności miasto władane przez Dispatera (czy też poprawniej - Dispatris). Podobnie jest na pozostałych warstwach - najważniejszym miejscem i centrum każdej z nich jest miasto lub twierdza Arcydiabła. Samo Malsheem, piekielna metropolia i siedziba samego Asmodeusa, opisywane jest jako największe miasto na Planach Zewnętrznych.

W tych wszystkich miastach zamieszkują wspominani władcy poszczególnych warstw Piekieł, a także członkowie ich dworów, diabelscy słudzy, poddani i wojska, a także - mniej liczni - przybysze z innych Planów, w tym śmiertelnicy i niewolnicy.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

czw gru 21, 2006 1:57 pm

Nef, jeśli znasz angielski to na dobry początek polecam stronkę: http://planewalking.dungeons.ru/outer/baator/baator.htm - krótka wycieczka po Baatorze plus krótkie opisy najważniejszych miast. Poza wspomnianą juz Księgą Planów poleciłbym jeszcze drugoedycyjne pozycje do Planescape'a - Guide to Hell a także rozszerzenie do Planes of Law opisujące sam Baator :)

Edit. Również w nadchodzącym Fiendish Codex II będzie można znaleźć coś o miastach diabłów.
Co do ósmej warstwy - Canii to jedynym znanym miastem jest tam Kyntire - zamarznięte miasto o którym zbyt dużo nie wiadomo :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości