Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
A.K.A.
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 8:48 pm

Stalker RPG

śr paź 14, 2009 12:10 pm

Czy ktoś pamięta może reklamy w starych MiMach z 2 połowy lat 90-tych ?

Miał wtedy wyjść system RPG Stalker, robionych przez jakieś polskie wydawnictwo. Akurat byłem wtedy strasznie zakręcony na punkcie Strugackich, więc czekałem z niecierpliwością, potem okazało się, że ilustracje do niego robi znajomy, a potem wszystko przycichło...

Może ktoś z Was wie czy ten system żyje w jakiejkolwiek formie ? Nie pamiętam gdzie, ale czytałem jakiś czas temu, że zrobiono jeden egzemplarz podręcznika do testów.


Pozdrawiam.
 
ja-jaszczur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 2:41 pm

Re: Stalker RPG

śr paź 14, 2009 2:45 pm

Heh,

też się swego czasu napaliłem na ten system. Co ciekawe, o ile pamietam nikt wówczas nie jęczał, że będzie sie w nim używać kart - a dzisiaj przy nadchodzacej premierze WFRP 3ed zbiorowa histeria.

Aha, wydawnistwo nazywało się S.R., puściło między innymi "Rzeźbiarzy pierścieni" Kołodziejczaka, kilka innych paragrafówek, wydało trochę ksiażek Lovecrafta, pismo "Kruk" które utkwiło mi w pamieci jako najbardziej niespójny magazyn jaki kiedykolwiek widziałem...

Pojęcia nie mam czy Stalker RPG "żyje" - gdyby ktoś coś wiedział również będę zobowiązany za info. O egzemplarzu do testów nie słyszałem, obiło mi się za to, że "beta" bez korekty i redakcji ponoć kiedyś była do zdobycia na necie...
 
Awatar użytkownika
Neurocide
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: czw maja 01, 2003 10:32 pm

Stalker RPG

wt lis 17, 2009 12:23 am

System nie powstał. Jego autorem (lub współautorem) był Łukasz M. Pogoda - ten od świetnych tekstów z MiMa z cyklu Walizka... poświęconych Zewowi Cthulhu. O ile wiem, zmienił on branżę na planszówki, ukrywa się pod pseudonimem (no zgadnjecie?) Stalker i odzywa sie na forum Gamesfantaic.net - zapytajcie sami.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

Re: Stalker RPG

wt lis 17, 2009 9:19 am

System powstał, tylko nie został zilustrowany (przynajmniej nie do końca). Autorami byli Łukasz M. Pogoda i Mateusz Tomczyk. Jak na swoje czasy był dość nowoczesny, na przykład używał specjalnych kart do modyfikowania sytuacji w grze.

Nic mi nie wiadomo o dostępności internetowej, ale testowałem go ja, i to ja posiadałem ten legendarny, jedyny egzemplarz. Sprzedałem go na aukcji podczas pierwszego ConQuestu i na tym moje z nim związki się kończą. Kupił Michał M. Rokita (niektórzy z Was pewnie go pamiętają), który teraz mieszka w Anglii, więc i kopia pewnie wyemigrowała z nim.

serdecznie pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

Stalker RPG

wt lis 17, 2009 11:23 am

Ech strasznie się napalałem na ten system. Szkoda go.
 
Aureus

Stalker RPG

wt lis 17, 2009 12:17 pm

Majkoszu, a wspomniałbyś, jak system sprawdzał się w praktyce?
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

Re: Stalker RPG

śr lis 18, 2009 11:57 am

Szczerze Wam powiem, nie pamiętam go jakoś bardzo dobrze. To było okropnie dawno temu (dziesięć lat? jedenaście? jeszcze dawniej?). Wiem na pewno, że wówczas duże wrażenie zrobiły na mnie karty, które można było zagrywać żeby zmodyfikować sytuację narracyjną (typu: nagle rozpoznacie Cię przechodzący znajomy). I że bardzo fajny był świat, z nutką cyberpunku, nutką millenaryzmu religijnego i bardzo fajnym wykorzystaniem zon (jak dziś pamiętam, że jedna z podstawowych osi konfliktu w świecie dotyczyła tego, że wszystkie zony są pod zarządem ONZ, poza jedną, znajdującą się w całości na terytorium Chin).

Mechaniki nie pamiętam w ogóle, chyba się niczym szczególnym nie wyróżniała. Na pewno działała, i na pewno opierała się dość mocno na profesjach - archetypach, dających dodatkowe zdolności.

Kurczę, gdybym nie sprzedał tego podręcznika, to bym pewnie powiedział więcej. :)

Łukasz, jeżeli to czytasz: ludzie Cię znów potrzebują!
 
stalkeroi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 19, 2007 3:05 pm

Re: Stalker RPG

czw lis 19, 2009 2:29 am

Majkosz pisze:
Łukasz, jeżeli to czytasz: ludzie Cię znów potrzebują!

Informacja jest w przestrzeni. Nie czytuję forów Poltera, a jednak się dowiedziałem o tym wątku.

Napiszę coś później, ale Ty, TZMie, nie wołaj na puszczy tylko pisz do mnie maile w takich sprawach. Adres znasz :razz:
 
stalkeroi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 19, 2007 3:05 pm

Re: Stalker RPG

ndz lis 29, 2009 12:28 am

Majkosz pisze:
Szczerze Wam powiem, nie pamiętam go jakoś bardzo dobrze. To było okropnie dawno temu (dziesięć lat? jedenaście? jeszcze dawniej?).

14-12 lat temu.

Majkosz pisze:
Wiem na pewno, że wówczas duże wrażenie zrobiły na mnie karty, które można było zagrywać żeby zmodyfikować sytuację narracyjną (typu: nagle rozpoznacie Cię przechodzący znajomy).

No była nb. karta działająca prawie w ten sposób -- tyle, że na opak. Mogleś uniknąć rozpoznania w chwili, gdy mogło Ci to sprawić kłopoty... Generalnie, karty w rękach graczy pozwalały im zmieniać fabułę wbrew mistrzowi gry, jednak w zamian należało za to zapłacić jakimś efektem ubocznym, związanym ze Strefami (vide książka "Piknik na skraju drogi").

I że bardzo fajny był świat, z nutką cyberpunku, nutką millenaryzmu religijnego i bardzo fajnym wykorzystaniem zon (jak dziś pamiętam, że jedna z podstawowych osi konfliktu w świecie dotyczyła tego, że wszystkie zony są pod zarządem ONZ, poza jedną, znajdującą się w całości na terytorium Chin).

Tego cyberpunku to ja całkiem dużo dorzuciłem, w takim wydaniu "dziś, tylko bardziej".

Mechaniki nie pamiętam w ogóle, chyba się niczym szczególnym nie wyróżniała. Na pewno działała, i na pewno opierała się dość mocno na profesjach - archetypach, dających dodatkowe zdolności.

System był dość prosty -- oparty na sukcesach. Umiejętności miały poziomy od 1 do 5, w zależności od poziomu umiejętności wynik rzutu dawał więcej lub mniej sukcesów, od tego się odejomowało trudność i już. Archetypów nie było, ale podręcznik zawierał ileś tam gotowych postaci-szablonów do użytku lub przerobienia. Trochę to było wzorowane na Ars Magica.

Majkosz pisze:
System powstał, tylko nie został zilustrowany (przynajmniej nie do końca). (...) Nic mi nie wiadomo o dostępności internetowej

Został zilustrowany. Zachowały się prawie wszystkie chyba ilustracje czarno-biale (w oryginałach). Natomiast okładka i prace kolorowe zaginęły. Podobno grafiki do kart były nagrana na jakąś dyskietkę ZIP, która się zepsuła, a poza tym nie wiem, co się z nią stało, gra powstawała w Krakowie a grafika w Warszawie, wtedy internet był jeszcze stosunkowo trudno dostępnym luksusem -- musiałem chodzić do kafejki internetowej, żeby wysłać Walizkę do druku, a backup plików roboczych Stalkera trzymało się na dyskietce ;)

Gra nigdy nie została wypuszczona w sieci. Swego czasu nosiłem się z zamiarem opublikowania wszystkiego na licencji FDL, ale jak sobie uświadomiłem, ile będzie roboty z przygotowaniem grafiki, tabelek, jakimiś babolami w tekście... to zarzuciłem prace. Nie miałem już na to po prostu czasu. A potem zarzuciłem eRPeGi.

I to by było na tyle.
 
Awatar użytkownika
styrbjorn1983
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 20, 2010 1:06 pm

Stalker RPG

ndz gru 04, 2011 2:04 pm

mistrz po prostu, kisi to w szufladzie i to by bylo na tyle...
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

Re: Stalker RPG

sob cze 30, 2012 12:45 pm

 
Awatar użytkownika
Imaginaari
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: śr cze 20, 2007 7:13 pm

Re: Stalker RPG

pt kwie 26, 2013 9:24 pm

Że też dopiero teraz tutaj zaglądam. Mój skill w archeologii się rozwija. Ciekawe jak małe są szanse, że autor gry kiedykolwiek tutaj jeszcze zajrzy.

I nie, pod z drivethru to nie ten sam. To jest produkcja skandynawska. Całkiem niezła gra swoją drogą, ale nadal szkoda wiedzieć, że jest coś takiego po polsku i kisi się gdzieś w szufladzie. Przecież na pewno znalazł by się ktoś chętny do zrobienia składu i korekty, gdyby tylko uwolnić te materiały w sieć. Można by nawet społecznościowo doprowadzić to do użytku za pomocą wiki albo czegoś w tym stylu.

Jasne, że każdy by chciał wydać coś jak najlepiej, w gotowej, atrakcyjnej i przystępnej formie. Ale jeśli wybór jest pomiędzy daniem czegoś ciekawego, prawie skończonego i wymagającego drobnych poprawek a nie wypuszczeniem niczego to chyba zawsze lepsze coś niż nic. Polskich, darmowych erpegów nigdy za wiele. A środowisko mimo że jest jakie jest, potrafi się czasem zorganizować i zrobić jakąś pozytywną inicjatywę. Więc o ile te pliki jeszcze istnieją w ogóle, to na prawdę fajnie było by je zobaczyć. Ktoś na pewno o nie zadba.

Albo jeśli autor chciałby mieć trochę większą kontrolę nad formą wydania, to alternatywnie wystarczy napisać krótką notkę na polterblogach, że szuka się kogoś do składu i korekty. Jestem pewien, że chętni by się znaleźli bardzo szybko.
 
stalkeroi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 19, 2007 3:05 pm

Re: Stalker RPG

pt kwie 26, 2013 11:42 pm

Imaginaari pisze:
Że też dopiero teraz tutaj zaglądam. Mój skill w archeologii się rozwija. Ciekawe jak małe są szanse, że autor gry kiedykolwiek tutaj jeszcze zajrzy.

Całkiem spore, zważywszy na to, że ciągle dostaje powiadomienia z forum :razz:

Imaginaari pisze:
(…) nadal szkoda wiedzieć, że jest coś takiego po polsku i kisi się gdzieś w szufladzie. Przecież na pewno znalazł by się ktoś chętny do zrobienia składu i korekty, gdyby tylko uwolnić te materiały w sieć. Można by nawet społecznościowo doprowadzić to do użytku za pomocą wiki albo czegoś w tym stylu. (…) jeśli wybór jest pomiędzy daniem czegoś ciekawego, prawie skończonego i wymagającego drobnych poprawek a nie wypuszczeniem niczego to chyba zawsze lepsze coś niż nic. Polskich, darmowych erpegów nigdy za wiele. A środowisko mimo że jest jakie jest, potrafi się czasem zorganizować i zrobić jakąś pozytywną inicjatywę. Więc o ile te pliki jeszcze istnieją w ogóle, to na prawdę fajnie było by je zobaczyć. Ktoś na pewno o nie zadba.

Ujmę to tak — blogów poletra nie czytam. Ten wątek podesłał mi chyba Majkosz.
Stalker RPG — jak się teraz go przegląda — bardzo młodzieńczy, na poziomie starych garażowych produkcji.
Jak ktoś ma pomysł, serwer, chęć umieścić to na jakimś wiki itp. proszę bardzo — ale wszystko musi zorganizować i wziąć za to odpowiedzialność. Znajdą się fanboje — mogą dostać materiały. Licencja będzie FDL albo jakiś CC i już. Mówię oczywiście o tekście.
Ilustracji nikomu nie mogę dać — chyba, że ktoś się skontaktuje z autorami i dowie się, co oni na to.

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Stalker RPG

sob cze 08, 2013 3:02 pm

Coś ruszyło w temacie?
 
stalkeroi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 19, 2007 3:05 pm

Stalker RPG

pn cze 10, 2013 9:04 am

Tak. Ale nic więcej nie mogę w tej chwili powiedzieć.
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Stalker RPG

śr cze 12, 2013 5:29 pm

Spoko, ważne że ruszyło. :spoko:


Czego o nie można np. o takiej Polsce 2020 powiedzieć.. ;(
 
stalkeroi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 19, 2007 3:05 pm

Stalker RPG

czw cze 13, 2013 12:47 pm

Nie bardzo wiem, o czym mówisz, ale ja nie jestem na bieżąco ;)
 
IndustrialPhantom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 16, 2013 11:50 am

Re: Stalker RPG

pn gru 16, 2013 11:52 am

Podbijam temat. Mogę umieścić na swoim serwerze pliki. Może też znajdę zapaleńców, którzy odnowią system i dadzą mu drugie życie ;)
 
stalkeroi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 19, 2007 3:05 pm

Stalker RPG

czw gru 19, 2013 10:29 pm

Proszę cierpliwie czekać.
 
IndustrialPhantom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 16, 2013 11:50 am

Stalker RPG

pt gru 20, 2013 8:30 am

ok :rockpunk:
 
IndustrialPhantom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 16, 2013 11:50 am

Re: Stalker RPG

sob kwie 19, 2014 3:13 pm

I jak idzie??
 
stalkeroi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lut 19, 2007 3:05 pm

Stalker RPG

pn kwie 21, 2014 10:27 pm

Nieźle. Ale nie zależy to tylko ode mnie ;)
 
FiodorGriszka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 1:27 am

Stalker RPG

ndz maja 11, 2014 1:33 am

Jak prace? Jestem bardzo ciekaw :D
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Stalker RPG

czw cze 26, 2014 10:42 pm

Rok minął... ja zdążyłem kupićStalkera RPG, tego z Burger Games, jest bardzo dobry polecam wszystkim, jedyny ewentualny minus to bardzo storytellowa mechanika.

EDYCJA:
Autor pracuje nad bardziej rozbudowaną nakładką mechaniczną z kostkami, póki co wersję testową można pobrać TU.
Ostatnio zmieniony śr gru 17, 2014 9:18 pm przez KFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
The Harmont Post
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 16, 2015 10:29 am

Re: Stalker RPG

pt sty 16, 2015 9:01 pm

Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2015 4:02 pm przez The Harmont Post, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
The Harmont Post
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 16, 2015 10:29 am

Stalker RPG

pt sty 23, 2015 9:20 am

 
Awatar użytkownika
The Harmont Post
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 16, 2015 10:29 am

Stalker RPG

pt sty 30, 2015 11:30 am

 
Awatar użytkownika
The Harmont Post
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 16, 2015 10:29 am

Stalker RPG

pt lut 06, 2015 10:30 pm

 
Awatar użytkownika
The Harmont Post
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 16, 2015 10:29 am

Stalker RPG

pn lut 09, 2015 9:49 pm

Ostatnio zmieniony pt lut 13, 2015 8:16 pm przez The Harmont Post, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
The Harmont Post
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt sty 16, 2015 10:29 am

Stalker RPG

czw lut 19, 2015 9:31 pm

Jeszcze tylko jeden dzień. :)
STALKER zostanie wydany w formie elektronicznej na licencji Creative Commons BY-NC-SA. Premiera jutro, 20 lutego 2015 r. Cena: Szczęście dla wszystkich za darmo. :)

Na stronie gry można zapoznać się z informacjami o wydaniu, obejrzeć okładkę i przejrzeć spis treści - i nie tylko!
Ostatnio zmieniony czw lut 19, 2015 9:31 pm przez The Harmont Post, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości