Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rafał_Kruczek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 8:08 pm

[FGG] Star Wars: Edge of the Empire - Beta

sob sie 18, 2012 10:09 am

Pisze o tym na forum, zamiast dać tego newsa na stronę głowną, ponieważ nie byłem w stanie zredadować tego, żeby nie brzmiało to zbyt sarkastycznie i cynicznie.
news - http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3496
strona - http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=218&esem=2
W skrócie FGG życzy sobie 30 USD za przywilej przetestowania nowego systemu w świecie Star Wars.
Za ta cenę dostaniecie 228 stronicową książeczkę, z obciętym backgroundem
Wydawca ponadto nie zapewnia specjalnych kości potrzebnych do rozgrywki - czytałem to późno w nocy przewinęło mi się zdanie o nalepkach na zwykle kości.
Cokolwiek by mozna złego lub dobrego powiedzieć od D&D Next WotC przynajmniej nie zadają płacenia prawie pełnej ceny podręcznika za niedokończoną grę.
Ponadto z z zapowiedzi wynika, że wzorem WH40K, FGG zamierza sprzedawać 3 linie podręczników i Jedi maja być dostępni dopiero w trzecim podręczniku.
Ostatnio zmieniony sob sie 18, 2012 10:23 am przez Rafał_Kruczek, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Gedeon

[FGG] Star Wars: Edge of the Empire - Beta

pn sie 20, 2012 4:58 pm

W skrócie FGG życzy sobie 30 USD za przywilej przetestowania nowego systemu w świecie Star Wars.

Cokolwiek by mozna złego lub dobrego powiedzieć od D&D Next WotC przynajmniej nie zadają płacenia prawie pełnej ceny podręcznika za niedokończoną grę.

Co to znaczy ,,żądają"? Przepraszam, ktoś Cię zmusza do tego testowania?
 
Awatar użytkownika
Rafał_Kruczek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 13, 2011 8:08 pm

Re: [FGG] Star Wars: Edge of the Empire - Beta

wt sie 21, 2012 6:43 am

Gedeon pisze:
W skrócie FGG życzy sobie 30 USD za przywilej przetestowania nowego systemu w świecie Star Wars.

Co to znaczy ,,żądają"? Przepraszam, ktoś Cię zmusza do tego testowania?


Ogólnie nie mam nic przeciw wydaniu 30, a nawet 40-45 USD , za podrecznik do RPG w pełni skończony i w twardej oprawie.
Ale ta wersja to miękka oprawa i ma podobno mały ułamek ilustracji i "fluffu" pełnego podręcznika. Fani pewnie i tak kupią.
Nawet jeśli okaże się ze Jedi będą grywalni dopiero w trzeciej podstawce która ma się pokazać dopiero w 2015 roku,

I nie chodziło mi o rozpoczęcie dyskusji na forum ile ma kosztować,ale o to żeby jeden z takich fanów napisał(a) Newsa na stronę.
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

[FGG] Star Wars: Edge of the Empire - Beta

wt sie 21, 2012 10:35 am

Pomijając, co jest złe, a co dobre to:

Nie ma backgroundu? To jest beta, playtest - a fluff to nie jest coś, co się testuje, bo on istnieje (mniej lub bardziej mniej logicznie) od '77. I sam sobie też odpowiedziałeś na pytanie - kupią to fani (z naciskiem pewnie na extremalnych fanboyów). A ci zazwyczaj znają fluff lepiej niż pacierz.

Pisałeś nie ma kości - sam później zauważyłeś że są nalepki. Jako, że to jest beta, "custom" kości mogą się zmienić. Dlatego nie opłaca się wydawać kasę w tworzenie kości, które za rok mogą być bezużyteczne. W zamian FFG proponuje 3 rzeczy: naklejki dodawane do podręcznika, tabelę dla zwykłych kości (w podręczniku), aplikację na Androida za 5 dolców.

Nie ma Jedi? No i fajnie ;) Akcja "Edge of Empire" dzieje się w czasach, kiedy kanonicznie długo było tylko 4 Jedi, przy czym jeden przelazł na Ciemną Stronę. A i tak na koniec starej trylogii ostał się tylko jeden Nieśmiertelny ;) Podręcznik jednak zawiera możliwość grania wrażliwym na moc(z).

No i najważniejsze - jeżeli się sprzeda, to spece od marketingu z FFG będą (niestety) mieli rację.
Ostatnio zmieniony wt sie 21, 2012 10:36 am przez Beamhit, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
shaman_tm
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 541
Rejestracja: śr lis 05, 2008 2:41 pm

[FGG] Star Wars: Edge of the Empire - Beta

wt sie 21, 2012 12:06 pm

To IMO nie jest playtest, skoro FFG przyznaje w opisie:
This limited edition [...] This is a complete and playable version of Star Wars: Edge of the Empire, and (compared to the final version) it excludes only art and certain thematic material.

Jak dla mnie to kompletny podręcznik, okrojony o ilustracje i fluff. Coś na zasadzie - chcemy sprzedać w sumie to samo tyle że 2 razy. Bo raz fan kupi, bo już jest, a drugi raz dla twardej oprawy, ilustracji itp. - bo pewnie jak to u FFG będzie na wysokim poziomie.
Takie świadome wyciąganie kasy.
Ostatnio zmieniony wt sie 21, 2012 12:06 pm przez shaman_tm, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

Re: [FGG] Star Wars: Edge of the Empire - Beta

wt sie 21, 2012 12:28 pm

Rafał_Kruczek pisze:
Ogólnie nie mam nic przeciw wydaniu 30, a nawet 40-45 USD , za podrecznik do RPG w pełni skończony i w twardej oprawie.
Ale ta wersja to miękka oprawa i ma podobno mały ułamek ilustracji i "fluffu" pełnego podręcznika. Fani pewnie i tak kupią.
Nawet jeśli okaże się ze Jedi będą grywalni dopiero w trzeciej podstawce która ma się pokazać dopiero w 2015 roku,


W EotE ma być możliwość grania postacią wrażliwą na moc, lecz jeszcze nie Jedi ("Force Exile"). Pod względem fluffu niby ma to jakiś sens, bo erpegi FFG mają być przecież oparte na starej trylogii.

Płatna beta nie jest IMHO jakimś tam wielkim skandalem (drukowana wersja bety Pathfindera również kosztowała jakieś 20 zielonych) - podręcznik jest wydany w pełnym kolorze i jest ponoć w pełni grywalny. Zatrudnieni zewnętrznie betatesterzy na pewno mają go za darmo ;) Ja na pewno nie wydałbym pieniędzy na niepełną wersję, ale jak ktoś bardzo chce sobie pograć na rok przed premierą, jego sprawa ;)

Sam motyw naklejek na kości uznaję jednak za kapitalny - nie trzeba dzięki temu kupować osobnego zestawu, jeśli się nie chce. Zawsze podobał mi się pomysł z wykorzystaniem kości w WFRP 3e (daje to fajne i niestandardowe rozwiązania przy pomocy jednego rzutu), ale nigdy nie przekonywały mnie te wszystkie kartoniki i inne pierdoły walające się po stole. Mimo wszystko fajnie, że FFG wykorzystali ten element WFRP 3e, który podobał się zdecydowanej większości, a pominęli resztę kontrowersyjnego bagażu.

Co do samego modelu wydawniczego - mi również nie za bardzo się podoba. Na razie jestem na nie, ale poczekam z oceną na końcowy efekt. Mimo wszystko wolałbym jedną uniwersalną podstawkę, tak jak było to do tej pory.

Btw: na YT ktoś udostępnił fragment prezentacji FFG na GenConie, gdzie miała miejsce następująca scena:
CEO FFG opowiadał o planach FFG na linię, mówił o tym, że gotowa jest już beta i będzie za chwilę dostępna dla chętnych na konwencie. W pewnym momencie powiedział coś w stylu: "A wiecie, co jest jeszcze bardziej niesamowite? Otóż, przy wyjściu każdy siedzący w tej sali dostaje egzemplarz za darmo!" (a była to dość spora sala) Cóż, wrzawawa była olbrzymia ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości