Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Nuke_Franko
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:59 am

Star Wars - Gra fabularna - the begining

sob cze 20, 2015 7:56 pm

Witam. Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z grami fabularnymi w uniwersum star wars-ów. Mam więc kilka pytań:
-Od czego zacząć? Nie ma polskiego wydania za to są jakieś 3 serie (?). Czego mogę się spodziewać od każdej z nich?
-Co zakupić na początku prócz głównego podręcznika? Może jakiś dodatek albo rozwinięcie? Wypowiedzcie się.
-Co możecie powiedzieć o mechanice? Jest przystępna? A może banalnie proste? Lub tylko weterani się odnajdą?
To na razie tyle, byłbym rad co do rad na temat tego systemu. Piszcie o swoich odczuciach, doświadczeniach i wiedzy na temat tej gry fabularnej. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: Star Wars - Gra fabularna - the begining

ndz cze 21, 2015 9:36 am

Zamierzasz prowadzić Star Wars w wersji D6, D20, czy narracyjny FFG ?
 
Awatar użytkownika
Nuke_Franko
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:59 am

Star Wars - Gra fabularna - the begining

ndz cze 21, 2015 2:19 pm

Proszę o rozwinięcie...
 
Awatar użytkownika
KFC
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: czw paź 21, 2010 10:08 pm

Re: Star Wars - Gra fabularna - the begining

wt cze 23, 2015 8:04 pm

Tak jak piszesz wyszły 3 gry na licencji Star Warsów - co nie znaczy że nie możesz grać na innych mechanikach/systemach ale to będzie wymagało trochę więcej pracy.

Ogólnie to wersja na D20 - chodzi na mechanice D&D czyli znane i popularne u nas Polsce D&D 3.0/3.5, niekoniecznie łatwe i proste i przyjemne.

Moim zdaniem dużo lepszym wyborem są albo SW na D6 od WEG albo te najnowsze od FFG.

Najnowsza wersja skompilowana przez fanów SW na D6 jest do pobrania za darmo stąd. W sumie polecam się zapoznać bo jest dość prosta łatwa i darmowa.

Jak pewnie zauważyłeś najnowsza gra z uniwersum Star Warsów od FFG ma bardzo rozbudowaną linię wydawniczą co jest dość charakterystyczne dla tego wydawnictwa... Są trzy główne podręczniki, EotE, AoRi FaD, każdy z nich pozwala grać trochę innymi typami postaci, mechanika jest ta sama. Ja grałem w EotE i polecam, gra wcale nie jest storytellingowa jak pisał kolega powyżej, ale dość droga bo wymaga specjalnych kostek i takie tam.
Więc w sumie najlepiej na początek zaopatrzyć się w któryś z zestawów beginner game jeśli chciałbyś spróbować.

Podsumowując polecam albo SW D6 albo tę od FFG, ta od D6 jest bardzo prosta do ogarnięcia, gra od FFG to troszkę wyższy poziom skomplikowania, ale bez przesady, jedyny minus to dziwne kości i drożyzna.
Ostatnio zmieniony wt cze 23, 2015 8:05 pm przez KFC, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Nuke_Franko
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 18, 2013 10:59 am

Re: Star Wars - Gra fabularna - the begining

czw cze 25, 2015 11:15 am

Dzięki wielkie i pozdrawiam.
 
kamillec41
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 26, 2015 1:25 pm

Star Wars - Gra fabularna - the begining

pt lip 10, 2015 12:40 pm

tego szukałem, dzięki też bardzo :spoko:
 
haakwurm
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: ndz wrz 27, 2015 10:53 pm

Star Wars - Gra fabularna - the begining

wt wrz 29, 2015 1:41 pm

Kolega KFC zapomniał o jednym, dlatego wtrącę swoje trzy grosze ;)
Prawdą jest, edycja oryginalna Star Wars D20 od Wizardów jest niezwykle trudna mechanicznie (tak, jak napisał KFC, na równi z D&D). Dlatego po krótkim epizodzie z oryginalnym SW D20 przerzuciłem się na Saga Edition.
Nie prowadziłem pozostałych edycji gier RPG dotyczących SW, ale Saga ma w porównaniu wielką zaletę - jest najbardziej kompletną edycją. Pozostałe systemy skupiają się głównie na Galaktycznej Wojnie Domowej (Stara Trylogia dla niewtajemniczonych :) ). Saga posiada podręczniki o Wojnach Klonów, czasach Imperium sprzed powstania Sojuszu Rebeliantów, Starej Republiki (a dokładniej obu KOTORów), a także ery Legacy (do 130 lat po Nowej Nadziei). Dodatkowo mechanika w porównaniu z poprzednią edycją uległa uproszczeniu. Z własnego doświadczenia mogę śmiało polecić Sagę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości