Zrodzony z fantastyki

 
kryst26
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 8:59 am

STAR WARS RPG - Początki

ndz sty 24, 2010 9:07 am

Witam! Mam zamiar grać w star wars rpg. Znalazłem podręczniki w sieci z drugiej edycji systemu D20. Mam zamiar także rozegrać sesje. Ale jak na razie dużo kłopotu mi sprawia rozgryzienie kart postaci. Skąd wziąć punkty viality i wounds. Przeczytałem kilka razy pierwsze rozdziały jak wypełniać kartę ale o tych punktach nic nie znalazłem. Jeśli chodzi o ekwipunek na początku to ile kredytów mam dostępnych zależy to od mistrza gry?? A o skille ile na samym początku mogę zaznaczyć i skąd uzyskać punkty size mod oraz base save?? Najlepiej jak by ktoś mi na spokojnie wytłumaczył wszystko. Grałem w neuroshime oraz warhammera więc trochę się znam na RPG ale po prostu star wars systemu trochę nie czaje. P.S mam wersję tą RCR. Wersja Saga jest łatwiejsza do opanowania??

Pozyskiwanie podręczników "nieoficjalnymi" kanałami nie jest na polterze mile widziane. Miej to na uwadze.
-AGrzes
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 8:50 pm przez AGrzes, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

STAR WARS RPG - Początki

ndz sty 24, 2010 11:50 am

A doczytałeś do rozdziału o klasach postaci? Nie wydaje mi się...

I co to znaczy, że w sieci? PDFy?
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 11:50 am przez Malaggar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

STAR WARS RPG - Początki

ndz sty 24, 2010 1:01 pm

Jaką masz ocenę z angielskiego w ostatnich szkołach, w których się uczyłeś?
 
kryst26
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 8:59 am

Re: STAR WARS RPG - Początki

ndz sty 24, 2010 4:58 pm

Tak PDFy. No bo słuchajcie nie każdy ma kasę od razu na nowe hobby. Jeśli mi się spodoba mam zamiar kupić podręczniki fizyczne na razie muszę się takimi zadowolić. Znalazłem saga edition. Doczytałem swój rozdział o klasach a dokładnie scoundler udało mi się jakoś zrobić choć nie do końca to rozumiem. A dokładnie wybieranie feats , skills i talent. Ile mogę wziąć na początek te 3 wziąłem z kart gotowych na końcu. Można używać tamtych kart?? Czy tylko w grze można robione samemu?? Z angielskiego miałem wcześniej 5 teraz będę miał 4. Przyznam się że nie czytałem wszystkiego tylko "wierszami" bo mi się za bardzo nie chciało :mrgreen: Mógłby ktoś mi podać zrobioną samemu kartę postaci. No bo te z tyłu nie są za bardzo zrozumiałe dla mnie. Najlepiej dla wszystkich klas które są dostępne w wersji saga edition.
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 5:00 pm przez kryst26, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: STAR WARS RPG - Początki

ndz sty 24, 2010 8:23 pm

kryst26 pisze:
Tak PDFy. No bo słuchajcie nie każdy ma kasę od razu na nowe hobby.
Legalnie kupione pdf-y też kosztują.

Przyznam się że nie czytałem wszystkiego tylko "wierszami" bo mi się za bardzo nie chciało
Bez komentarza. A tutejsze odpowiedzi zechcesz przeczytać?
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 8:25 pm przez Siriel, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
kryst26
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 8:59 am

Re: STAR WARS RPG - Początki

ndz sty 24, 2010 9:09 pm

Siriel pisze:
Przyznam się że nie czytałem wszystkiego tylko "wierszami" bo mi się za bardzo nie chciało
Bez komentarza. A tutejsze odpowiedzi zechcesz przeczytać?


Gościu weź wyluzuj. Jak nie chcecie mi tutaj pomóc to znajdę inne forum milsze. Bo jak widać tutaj za miło nie jest. Zamiast udzielić mi konkretnej odpowiedzi. Czepiasz się szczegółów.
 
Awatar użytkownika
Squid
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 706
Rejestracja: wt maja 09, 2006 2:22 pm

Re: STAR WARS RPG - Początki

ndz sty 24, 2010 9:36 pm

http://www.isa.pl/srd.html

Tutaj leżą zasady do DnD, czyli systemu, na którym opiera się w dużej mierze SW. Po polsku. Może pomóc.

Inna opcja: kryst, a grałeś w Neverwinter Nights, Świątynię Pierwotnego Zła czy KOTOR-a? Ja nie znam dokładnie mechaniki Star Warsów, ale myślę, że jest prawie identyczna do tych podanych.

Osobiście jednak zastanawiałbym się nad inną mechaniką, zwłaszcza przy braku funduszy. Wersje D20 z dwudziestym levelem i super-uber mocami pasują mi średnio do Star Wars. Jak już, to może spróbować Risusa (prowadzonego na serio), FATE'a lub Trikusa SW (ostatnio na Polterze razem z przygodą o wojnie domowej na Mon Calamari, tego akurat nie znam - pozostałe mechaniki polecam). Poza tym wszystkie te mechaniki są (w miarę) krótkie, więc można przeczytać je nawet, jak się komuś nie chce :)
Ostatnio zmieniony ndz sty 24, 2010 9:37 pm przez Squid, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

STAR WARS RPG - Początki

ndz sty 24, 2010 10:06 pm

Tak PDFy. No bo słuchajcie nie każdy ma kasę od razu na nowe hobby.
Gościu weź wyluzuj. Jak nie chcecie mi tutaj pomóc to znajdę inne forum milsze. Bo jak widać tutaj za miło nie jest. Zamiast udzielić mi konkretnej odpowiedzi. Czepiasz się szczegółów.

Po pierwsze piractwo jest przestępstwem.
Po drugie, jak wyskakujesz z tekstem, że ci się nie chciało podręcznika doczytać, to nie nasz problem. Tylko licz się z tym, że komuś nie będzie się chciało twoich odpowiedzi czytać.
 
kryst26
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz sty 24, 2010 8:59 am

Re: STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 7:10 am

Malaggar pisze:
Po pierwsze piractwo jest przestępstwem.
Po drugie, jak wyskakujesz z tekstem, że ci się nie chciało podręcznika doczytać, to nie nasz problem. Tylko licz się z tym, że komuś nie będzie się chciało twoich odpowiedzi czytać.


Co się tak czepiasz. Nie rób offtopu. Kolega wyżej mi odpowiedział i mu chwała za to. Niż ty. Przez te 2 posty mógłbyś pomóc innym co się pytają a nie sobie posty nabijać. Spamerze.

Tak grałem w KOTORA (przeszedłem całego). Na razie będę się męczył z tłumaczeniem podręcznika żeby grać na właściwych zasadach a może potem chętnie skorzystam z twoich propozycji. Pozdrawiam! I dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 7:13 am przez kryst26, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 8:53 am

kryst26 pisze:
Znalazłem saga edition.

Za podobną wypowiedź, związaną z DnD 4 dostałem bana. Już za takie coś nie dają?
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 11:46 am

kryst26 pisze:
Jak nie chcecie mi tutaj pomóc to znajdę inne forum milsze.
Bardzo proszę. Najlepiej takie, gdzie oferują dodatki do Star Wars RPG w formacie pdf.
Zamiast udzielić mi konkretnej odpowiedzi. Czepiasz się szczegółów.
Zawarłem konkretną aluzję (sic!), że powinieneś zapoznać się z regulaminem forum, na którym się wypowiadasz. A tenże regulamin nie lubi piractwa, podobnie jak obrażania innych użytkowników.

A domaganie się odpowiedzi przy jednoczesnym przyznaniu się do lenistwa ("bo mi się nie chciało doczytać"), nie zaskarbi ci raczej szacunku. Podobnie jak personalne odzywki (do Malaggara).

EDIT: @ Szelest

Jestem przekonany, że kolega znalazł legalnego pdf-a. Jako niepoprawny optymista wierzę w ludzką naturę i skłonność do czynienia dobra.
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 9:10 pm przez Siriel, łącznie zmieniany 4 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 12:41 pm

Siriel pisze:
@ Szelest
Jestem przekonany, że kolega znalazł legalnego pdf-a. Jako niepoprawny optymista wierzę w ludzką naturę i skłonność do czynienia dobra.

Ja też jestem przekonany, że go znalazł...
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 2:22 pm

Bufonistwo tego forum zaczyna sięgać granic. Nie przejmuj się kryst26, połowa z tych ludzi bulwersuje się byle czym, zamist pomgać sobie i innym ( choć pomoc, teoretycznie, jest celem tego forum ) - tutaj to nie fandom, to gnizado żmij ( bardzo często zaznaczę, choć nie zawsze ). Możesz spróbować na tej stronie szukać pomocy - to strona fandomu Star Wars, dużo milsza, niż egocentryczne forum RPG na poletrze. :wink:

kryst26 rozumiem też że nie możesz znelśc informacji w SAGA Edition - jak krótko prowadziłem sam się lekko załamałem ile jest tam tabel i róźnych nowych nazw... a prowadziłem D&D 3 lata i potrafię ogrniać "cięzko strawne systemy". :wink:

Co do pomocy - po pierwsze, w Saga masz Index na końcu podręcznika - spórbuj tam znalkeśc te informację. Po drugię, jeśli masz PDF'a możesz skorzystać z opcji wyszukiwania - najczęscie w sekicj "Edycja/Edit" i tam "Szukaj/Find" ( zależnie czy wersja polska czy angielska rpgoramu.
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 2:24 pm przez wild beast, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:27 pm

Re: STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 3:20 pm

Z mojej strony poleciłbym Ci mechanikę Savage Worlds. Legalną jej próbkę możęsz ściągnąć ze strony WYdawnictwa Gramel, z kolei z e strony savageheroes.com ściągnij konwersje Star Wars Johna Browna. JEśłi natomiast nie odoba CI sie ta mechanika, to ściagnij plik SRD Spirit of the Century(pulpowa przeróbka FATE'a) także ze strony oficjalnej wydawnictwa, bodajżę Evil Hat.
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 7:23 pm

Nie przejmuj się kryst26, połowa z tych ludzi bulwersuje się byle czym, zamist pomgać sobie i innym ( choć pomoc, teoretycznie, jest celem tego forum ) - tutaj to nie fandom, to gnizado żmij ( bardzo często zaznaczę, choć nie zawsze ).


No właśnie, nie przejmuj się, zamist Ci pomgać w naszym gnizadzie podeszliśmy z rezerwą, ponieważ wielokrotnie wcześniej pomagaliśmy osobom chcącym wszystko na tacy, które później machnęły ręką na poświęcony im czas.

A Ty Wildbeast popracuj łaskawie nad swoją interpunkcją i ortografią - masz możliwość edycji posta zaś jego schludność świadczy o Twoim stosunku do czytelników. Plus weź pod uwagę fakt, iż jeżeli chcesz całe życie machać zaświadczeniem o dysgrafii, dyskalkulii czy dysleksji, to rozsądniejszy będzie dyskonekt, pardon, disconnect.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 8:54 pm

Deckard pisze:
No właśnie, nie przejmuj się, zamist Ci pomgać w naszym gnizadzie podeszliśmy z rezerwą, ponieważ wielokrotnie wcześniej pomagaliśmy osobom chcącym wszystko na tacy, które później machnęły ręką na poświęcony im czas.


No tak, bo forum to oczywiście miejsce edukacji młodzieży i śpiewania piosenek religijnych. Naprawdę, Dakradzie, dziwi mnie twoje podejście do sprawy - widać że chłopak jest młody ( stażem, nie wiem jak wiekiem ) i potrzebuje prostej pomocy. A ty zamiast mu pomóc to zaczynasz "regulamin to, regulamin tamto, i pamiętaj o zasadach polskiej pisowni". Nie złamał on regulaminu w żadnym punkcie, a już na pewno nie bardziej niż wielokrotnie tu widziałem, na tym forum.

I ty się dziwisz że zamiera wam forum? Jak tak traktujecie ludzi to nie dziwota że nikt nie chce o pomoc was prosić DO CZEGO POWSTAŁO FORUM.

Rację ma mój guru RPGowy, M4ti z Lublina, który mówi że zamiast grać siedzicie na forach i rozważacie o tym "jak to kiedyś się grało", narzekając na lewo i prawo.

kryst26 pisze:
A ty już rozgryzłeś ten system?? Bo może mógłbyś mi wytłumaczyć na spokojnie np. na gg.


Prowadziłem 3 lata D&D. Potem 5 lat w sumie nMaga. Po prostu jestem zaprawiony w bojach z ciężkimi mechanicznie systemami. :wink:

Przerwałem granie w SAGĘ bo zarówno ja jak i moi gracze uznaliśmy że jest za "cięzka" mechanicznie do filmowości Star Wars. Pozostaje mi podpisać się rękami i nogami po wypowiedzią Mrocznego Pomiota - spróbuj Savage Worlds ze strony Gramela - jest lekka, i można na nią konwerterować materiały do d20.

Co do rozmowy - na gg jestem rzadko, ale można do mnie PW napisać i się umówić na coś innego, z chęcią doradzę jak bee miał chwilę wolnego. :wink:
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 9:06 pm

No tak, bo forum to oczywiście miejsce edukacji młodzieży i śpiewania piosenek religijnych. Naprawdę, Dakradzie, dziwi mnie twoje podejście do sprawy - widać że chłopak jest młody ( stażem, nie wiem jak wiekiem ) i potrzebuje prostej pomocy. A ty zamiast mu pomóc to zaczynasz "regulamin to, regulamin tamto, i pamiętaj o zasadach polskiej pisowni". Nie złamał on regulaminu w żadnym punkcie, a już na pewno nie bardziej niż wielokrotnie tu widziałem, na tym forum.

Sąsiad kradnie, wiec i moje kradzieże są ok. Takie myślenie tu widzę. Do regulaminu stosuje się większość osób i nie mają z tym problemu, reszcie się dziękuje za udzielanie na forum. Widzisz gdzieś łamanie regulaminu? Masz guzik do zgłaszania.

Ponadto ktoś, komu nie chce się doczytać podręcznika nie zasługuje na pomoc.

Rację ma mój guru RPGowy, M4ti z Lublina, który mówi że zamiast grać siedzicie na forach i rozważacie o tym "jak to kiedyś się grało", narzekając na lewo i prawo.
Sesje co tydzień, tak po 5 godzin minimum. Faktycznie, nie gram wcale.

Plus weź pod uwagę fakt, iż jeżeli chcesz całe życie machać zaświadczeniem o dysgrafii, dyskalkulii czy dysleksji, to rozsądniejszy będzie dyskonekt, pardon, disconnect.
Regulamin nie uwzgędnia dysfunkcji ;)
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

Re: STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 9:11 pm

wild beast pisze:
Bufonistwo tego forum zaczyna sięgać granic.
Po pierwsze, nie ma takiego słowa jak "bufonistwo". Chodziło pewnie o "bufonadę". Po drugie, obrażanie innych użytkowników jest zabronione w regulaminie (który teoretycznie powinieneś był przeczytać).

choć pomoc, teoretycznie, jest celem tego forum [...] Jak tak traktujecie ludzi to nie dziwota że nikt nie chce o pomoc was prosić DO CZEGO POWSTAŁO FORUM.
Regulamin: "1.1. Forum Poltergeista służy do wymiany poglądów pomiędzy użytkownikami portalu na różne tematy w przeznaczonych do tego działach."

A nie do pomagania osobom, którym "się nie chce".

Malaggar pisze:
Sąsiad kradnie, wiec i moje kradzieże są ok.
Jeśli kradniesz to, co sąsiad ukradł tobie - wszystko w porządku. To tylko bezpieniężny obieg potrzebnych towarów. :P
Ostatnio zmieniony pn sty 25, 2010 9:17 pm przez Siriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
erman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1005
Rejestracja: pt wrz 04, 2009 4:28 pm

STAR WARS RPG - Początki

pn sty 25, 2010 9:42 pm

Więc tak.
Skończcie już z tym spamem. Niepotrzebnie się oburzacie. Gość zrobił konto na szybko żeby zapytać się o jedną rzecz. A wy na niego naskoczyliście. Oczywiście nie mówię że popieram piractwo. Ale od zgłaszania takich postów jest prosty, mały przycisk "zgłoś ten post". Polecam.
 
Awatar użytkownika
viagrom
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 9:59 pm

STAR WARS RPG - Początki

śr sty 27, 2010 12:51 am

Możesz spróbować mojego Trikusa. Przetestowałem go z moją drużyną i wychodzi ok. Skoro zaczynasz przygodę ze Star Wars, to nie będziesz miał problemu z konwersją.

My także zaczęliśmy grać w Star Wars na Trikusie. Jedynie kaduceusz grał na k6 u Deckarda.
D20 Znam z Eberrona i nie chciałem na niej prowadzić. Mechanikę Savage znam z Solomona Kane'a i polecam ją samą w sobie, choć nie wiem czy sprawdza się w Star Wars, bo nie próbowaliśmy. Nie wiem jak wygląda uwzględnianie Jasnej i Ciemnej Strony w Savage.

Odpowiem na wszelkie pytania w sprawie Trikusa. Pozdrawiam!
 
t_potega
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob sie 07, 2004 10:59 pm

Re: STAR WARS RPG - Początki

śr lut 03, 2010 11:23 am

jeżeli jesteś z warszawy to zapraszam na sesje do nas....
kontakt GG: 1529191

pozdrawiam
na wszystkie pytania odpowiemy...
 
Awatar użytkownika
viagrom
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 9:59 pm

Re: STAR WARS RPG - Początki

śr lut 03, 2010 2:49 pm

a są jacyś gracze star wars z lublina?
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

STAR WARS RPG - Początki

czw lut 04, 2010 8:54 am

viagrom pisze:
gracze star wars z lublina?


Są ewentualnie jacyć MG. :wink: Na przykład ja. :razz: Więcej info na Paradoksie. :)
 
Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:27 pm

STAR WARS RPG - Początki

czw lut 04, 2010 10:20 am

Może jakaś drużyna w Katowicach? :razz:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość