Zrodzony z fantastyki

 
Ethelion
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 09, 2011 6:08 pm

Strategiczne PBFy

wt lis 08, 2011 9:27 am

Witam was. Chciałbym się może zapytać, czy ktoś z was - użytkowników, zna jakieś dobre PBFy, ale nie RPG bo tego jest dużo, mnie interesują Strategiczne.


Sam ze swojej strony mogę polecić PBF "NOWA EUROPA"

http://wojnapl.jun.pl

Akcja dzieje się około 1000r, a jeden rok naprzód odwzorowywuje tydzień czasu rzeczywistego. Każdy wybiera państwo, które jest wolne, rozwija je, budując wojsko, budynki, musimy także dbać o nasze stosunki zagraniczne z innymi państwami - którymi zarządzają inni gracze, gdyż może dojść do wojny.

Forum samo w sobie ciągle się rozwija, nie ma jakiejś oszołamiającej ilość zarejestrowanych użytkowników(200), jednak jest z kim grać, a wolnych państw do wzięcia jest dużo, także polecam :spoko:

I jeszcze was się pytam, jakie znacie fajne PBFy strategiczne
 
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1778
Rejestracja: wt lip 29, 2008 7:31 am

Strategiczne PBFy

wt lis 08, 2011 9:52 am

Pewnym strategicznym PBFem jest Gezosteb. Działa od pół roku, trzyma się. Aczkolwiek bardziej zachęca się GMów niż graczy do gry (oczywiście dobry gracz zawsze jest w cenie). ;) Świat z grubsza SF (elementy space-opera i nie-soft SF mieszają się), bez ograniczenia co do kreacji swojej własnej rasy. Jeśli pomysłów brak na własną rasę, jest kilka gotowych które można przejąć. Obecnie 22 tura.
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

Strategiczne PBFy

wt lis 08, 2011 11:15 am

Kiedyś zacząłem coś klecić z myślą o dziale RPGowym na forum CD-Action, ale gdy przyszło do spisywania mechaniki i kombinowania z tym jak zilustrować rozgrywkę trochę wymiękłem i rzecz do tej pory stoi w miejscu i czeka na pierwsze betatesty: Forumowy bitewniak.

Tak w zasadzie gdyby znalazł się ktoś chętny to mógłby sam skrobnąć na kolanie jaką prostą mechanikę. Pierwsza mapa (chyba nawet z przygotowanymi sztonami żołnierzy) już tam wisi, więc w zasadzie można by wtedy z miejsca zacząć zabawę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość