Zrodzony z fantastyki

Co sądzisz o stworzeniu strony o Star Wars d20?

Super pomysł!!!
10 (31%)
Mi to nie potrzebne. Wystarczy mi to co jest w podręcznikach.
1 (3%)
I tak korzystam z zachodnich serwisów
1 (3%)
Obojętne mi to
3 (9%)
Pomysł skazany na porażkę
1 (3%)
Jasne, powinna być na Polterze razem z SWU :P
16 (50%)
 
Liczba głosów: 32
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

[d20] Strona o Star Wars d20

sob cze 16, 2007 7:42 pm

Cześć! Od jakiegoś czasu noszę się z pomysłem aby zrobic polską stronkę o star wars d20, nawet napisałem już parę artkułów, dlatego do was pytanie: Co o tym sadzicie? Jeżeli jesteście na tak to napiszcie co wg.was powinno się tam znaleźć i co wam by się przydało
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

sob cze 16, 2007 7:56 pm

Sądzę, że powinieneś to zrobić u nas :P
Zaskoczony? :>

Pozwoliłem sobie dodać opcję do ankiety i zagłosować :P
 
Awatar użytkownika
Deckard
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2097
Rejestracja: wt wrz 20, 2005 9:50 pm

sob cze 16, 2007 10:40 pm

Popieram udział Poltka - mamy silną bazę d20 (największą w Polsce), największy odbiór w kwestii rpg, no i są tu fajni redaktorzy ;)

[WC-2.SB]
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

pn cze 09, 2008 9:04 pm

A co powiecie na forum? Razem z Calem zrobiliśmy jedno i myślę sobie że moglibyśmy otworzyć współpracę. Wy zrobilibyście adres do naszego forum, a my... no nie mam na razie żadnego pomysłu, ale może coś wymyślicie? :) Proszę je sobie zobaczyć [ciach, zapraszam tutaj], a jak gra jest niewarta świeczki, to dajcie znać również ;)

SB.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn cze 09, 2008 9:16 pm

Bolek91 pisze:
A co powiecie na forum?

Nie rozumiem. Na forum o SWd20 pytasz czy chcemy żeby powstało forum o Sw d20?;)
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

wt cze 10, 2008 9:35 pm

Dobra, dobra :P

Oglądać i mówić czy coś z tego będzie.
 
Awatar użytkownika
Jedi Nadiru Radena
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw sie 03, 2006 1:44 pm

śr cze 11, 2008 8:49 am

Szczerze? Nie.
Jeśli do tej pory nie udało ci się tam nikogo ściągnąć, a reklamowałeś się na Bastionie, Holo i The Outer Rim, to znaczy że nie ma sensu dalej tego ciągnąć. Lepiej dołączyć się do istniejącego już forum, przy czym zarówno TOR jak i Holo raczej odpadają, bo tam zainteresowanie RPG przechodzi w gry PBF, a całkowicie rozmija się z klasycznymi RPGami. Bastion też nie jest dobrym miejscem, ale o tym nie muszę przekonywać.

Jedyna opcja to, surprise surprise, SWU, czyli forum, na którym właśnie się znajdujemy. Tylko tu są ludzie interesujacy się SW RPG d20 itp.
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

śr cze 11, 2008 4:13 pm

Tutaj są problemy z reklamą, Bastion rzeczywiście nic nie daje, tak samo holonet, a na TORze nawet nie próbowałem bo ile razy piszę tam coś o RPG to nikt nie odpisuje. Daliśmy reklamę do Starcastu, może kogoś przyciągniemy. Najbardziej w tym forum chodzi o to że mamy tam dodawane statystyki postaci, pojazdów itp. rzeczy jak nowe klasy prestiżowe itd.
 
Awatar użytkownika
Jedi Nadiru Radena
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw sie 03, 2006 1:44 pm

czw cze 12, 2008 11:58 am

Daliśmy reklamę do Starcastu, może kogoś przyciągniemy.


A wiesz ile osób wchodzi na blog StarCastu? Bardzo niewiele, bo wszystkie StarCasty można pobrać na TOR, ICO i Bastionie bez potrzeby wchodzenia na blog i szukania danego pliku.

Najbardziej w tym forum chodzi o to że mamy tam dodawane statystyki postaci, pojazdów itp. rzeczy jak nowe klasy prestiżowe itd.


Tym gorzej dla was. Takie rzeczy powinny iść do Biblioteki Ossus. Forum dyskusyjne, jak sama nazwa wskazuje, nie powinno służyć tylko-i-wyłącznie do zamieszczania informacji. Jeśli już coś takiego robić, to na stronach jakiegoś serwisu internetowego. Tworzenie pojedynczego podmiotu internetowego (uff, teraz to walnąłem tekst, heh) w sytuacji, gdy mówimy o fanach SW, nie ma najmniejszego sensu. Z doświadczenia wiem, że po roku 2005 to jeszcze nigdy nie zadziałało. Albo robi się coś w ramach istniejących struktur (czyli portali takich jak TOR, ICO, Bastion czy SWU [inne sie nie liczą]), albo nie robi wcale.

Tia, ciekawym bardzo dlaczego PBF staje się popularny ale mało kto przechodzi na grę via skype/inne komunikatory głosowe?


PBF daje możliwość grania w jedną grę przez lata, rozwijania postaci przez naprawdę długi czas, no i to chyba najważniejsze - podglądu na to, co się działo w przeszłości. Ludzie zapominają, a w PBFie wszystko zostaje w postach.

Jest oczywiście jeszcze jedna wspaniała cecha PBF: można w niego grać kiedy się chce tj. napisać posta w dowolnym momencie, a nie akurat wtedy, gdy MG jest przed ekranem kompa. Pewnie, gra się raczej wolno, ale coś za coś.
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

czw cze 12, 2008 6:41 pm

Nadiru, na Starcaście daliśmy reklamę jako do przeczytania pod koniec audycji.
 
Awatar użytkownika
Jedi Nadiru Radena
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw sie 03, 2006 1:44 pm

pt cze 13, 2008 9:12 am

Nadiru, na Starcaście daliśmy reklamę jako do przeczytania pod koniec audycji.


Uuu, to chyba tym gorzej dla was - usłyszy taki fan o waszej stronie, zajrzy na nią, a tam... cóż, a tam pusto. Oczywiście mogę się mylić. W każdym razie jeśli tydzień po StarCaście 11 nie pojawią się chętni, radzę sobie darować ten projekt i się przyłączyć do kogoś.
 
Awatar użytkownika
Taraissu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: wt cze 10, 2008 7:05 pm

sob cze 14, 2008 11:13 pm

Jedi Nadiru Radena pisze:
Nadiru, na Starcaście daliśmy reklamę jako do przeczytania pod koniec audycji.


Uuu, to chyba tym gorzej dla was - usłyszy taki fan o waszej stronie, zajrzy na nią, a tam... cóż, a tam pusto. Oczywiście mogę się mylić. W każdym razie jeśli tydzień po StarCaście 11 nie pojawią się chętni, radzę sobie darować ten projekt i się przyłączyć do kogoś.


Oczywiście Reklama się pojawi zgodnie z obietnicą, ale od siebie prywatnie powiem, że reklama strony, na której nic nie ma mija się z celem.
Żeby zainteresować chętnych trzeba dać im jakiś konkret, a nie pobożne życzenia. Musicie pokazać, że jesteście dobrzy i chcecie zrobić coś dobrego i sensownego, a do tego zrobić to tak by ludzie w to uwierzyli. To się nazywa marketing ;) Prywatnie powiem, że nagrywamy audycję 26.06. (czwartek) i nie zaczniemy jej montować wcześniej niż po DF we Wrocławiu czyli po niedzieli. Macie zatem jeszcze czas, wykorzystajcie go kreatywnie :) Powodzenia!

PS. Podłączenie się do większego serwisu jest IMO dobrą alternatywą:)
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

Zgadzam się ze wszystkimi.......ale,

pn cze 23, 2008 12:54 pm

Zgadzam się ze wszystkimi, najlepiej już robić takie coś na polterze i uważaj Seth bo juz szykuje dla Ciebie arty z d6 i d20. Ale jest jeszcze jeden aspekt przycigągania nowych osób. Otóż jest to bariera językowa. Wiem zaraz powiecie, że język jest potrzebny w dzisiejszym życiu jak nasz język ojczysty, ale nie każdy uczy się tylko niemieckiego.Niektórzy uczą sie niemieckiego lub francuskiego. Żeby móc spokojnie przeczytac podręcznik do Sw d20 np. Saga Edition potrzeba wiele lat nauki języka. Ja np. star wars d6 nauczyłem się korzystając z podręcznika w języku niemieckim, a star wars d20 z polskiego tłumaczenia star wars revised core rolebook. Dlatego bariera językowa, też jest przeszkodą. Dlatego dla wielu ludzi i tak jak będa mieli arty na poltku, to i tak nie będą mogli grać z przyczyn językowych.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn cze 23, 2008 1:45 pm

Jasne.

Jeżeli chodzi o "starych wyjadaczy" na Polterze to raczej problemów językowych nie będzie. Jeśli chodzi o "nowych"... przez 20 lat SW RPG jakoś sobie radziło, więc nie widzę szczególnych powodów, by od teraz miało być inaczej.

A jako nauczyciel j. angielskiego z zawodu powiem Ci, że języków trzeba się uczyć ;).
 
Awatar użytkownika
Cal Omas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 40
Rejestracja: sob gru 09, 2006 3:00 pm

pn cze 23, 2008 5:38 pm

Języków trzeba sie uczyć, ale nie każdy uczy się Angielskiego. Ciekawe, ze kiedys przeprowadzono ankiete na Bastionie z pytaniem: Czy gdyby Star Wars RPG było po poslku to czy grałbyś w nie? Odp. 90% na tak. Wiele osób nie gra w SW RPG bo nie zna anglika.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn cze 23, 2008 9:26 pm

Cal Omas pisze:
Języków trzeba sie uczyć, ale nie każdy uczy się Angielskiego.

To powinien zacząć ;). Od XVIII w. bardzo pożyteczny język to się zrobił. To raz.
Dwa - przymiotniki z małej litery (to tak w kwestii nauki polskiego ;))

Cal Omas pisze:
Ciekawe, ze kiedys przeprowadzono ankiete na Bastionie z pytaniem: Czy gdyby Star Wars RPG było po poslku to czy grałbyś w nie? Odp. 90% na tak. Wiele osób nie gra w SW RPG bo nie zna anglika.

Nie chcę tutaj oceniać społeczności Bastionu, ale śmiem twierdzić że spory procent tych osób zaznaczyło 'tak', bo tak (i niewiele by z tego ostatecznie wyszło), a równie spory nie wie nawet co to RPG.
 
Awatar użytkownika
Jedi Nadiru Radena
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: czw sie 03, 2006 1:44 pm

wt cze 24, 2008 9:31 am

a równie spory nie wie nawet co to RPG.


Hehehe. Nie wiem czemu, ale mnie to rozbawiło.

A jako nauczyciel j. angielskiego z zawodu powiem Ci, że języków trzeba się uczyć


A ja jako przyszły z zawodu nauczyciel j. angielskiego i semi-obcokrajowiec zawtóruję SethBahlowi. I przyczepię się do tego:

Wiem zaraz powiecie, że język jest potrzebny w dzisiejszym życiu jak nasz język ojczysty, ale nie każdy uczy się tylko niemieckiego.


...niemieckiego? Jak ostatnio sprawdzałem, to podręczniki SW RPG były napisane w języku ojczystym Lucasa, a nie pani Merkel. A ten język, jeśli dobrze się orientuję, zna całkiem sporo wykształconych ludzi. Oczywiście nie na poziomie tychże podręczników, ale dostatecznie dobrze, by móc grać.
Bądź co bądź, czy ktoś powiedział, że podręczniki są niezbędne po to, by grać w RPG? Albo inaczej: czy są niezbędne graczom? Wystarczy, że MG będzie rozumiał co w nich jest.

PS. Moje założenia oczywiście mogą być błędne, bo w RPG na żywo nigdy nie grałem, znam się tylko na RPGach, które nie wykorzystują żadnych pomocy w postaci podręczników i mają prostą mechanikę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość