Zrodzony z fantastyki

 
Ziemniaked
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob sie 05, 2006 3:18 pm

pt sie 18, 2006 3:18 pm

KingMob ten gosciu w kapelutku jak Wolverine z UXM wyglada :)
 
KingMob
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 09, 2006 12:55 am

pt sie 18, 2006 3:47 pm

ta, to z tym kolesiem, to wiem że zdecydowanie podchodzi pod coś w stylu Wolverine`a :D ale cóż, bywa :)
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pt sie 18, 2006 5:02 pm

Szkice całkiem w porządku - masz może coś już poprawionego tuszem lub pisakami?

Pozdrówka[/url]
 
KingMob
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 09, 2006 12:55 am

pt sie 18, 2006 5:59 pm

na razie- nie, tłuke tego dośc dużo ale zawsze tylko w ołówku, i niczego nie poprawiam. Ale może niedługo zrobie kilka jak trza z wykończeniami i alufelgami.Wtedy nie omieszkam wrzucić.
pozdro
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pt sie 18, 2006 8:06 pm

No to czekamy. Ołówek wygląda zachęcająco, ale jest to jednak trochę niewyraźne i zamazane...

Pozdrówka

Ps. Kropki na końcach zdań już są. Brawo. :) Proszę jeszcze o wielką literkę na początku zdań. :)
 
Ziemniaked
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob sie 05, 2006 3:18 pm

pn sie 21, 2006 1:54 pm

Ucieczka z Makdonalda cz I: http://img246.imageshack.us/img246/4595 ... ptirp6.jpg
Ucieczka z Makdonalda cz II:
http://img292.imageshack.us/img292/4640 ... tiinl8.jpg

;)
Przyjme z radoscia pochwaly jak i krytyki

Edit:

Qrde: kijowa rodzielczosc...
 
Awatar użytkownika
Banaś
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 03, 2005 9:30 am

pn sie 21, 2006 1:57 pm

ja niby wcześniej się prezentowałem, ale serwer się onegdaj wieszał.... tak więc jeszcze raz:

http://muczek.org :)

pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Banaś
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 03, 2005 9:30 am

pn sie 21, 2006 1:58 pm

Ziemniaked - zmniejsz ten skan, to pogadamy
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pn sie 21, 2006 3:30 pm

Banaś, staraj się nie pisać dwóch postów jeden pod drugim.
Twoje komiksy raczej w sieci są znane, ja już o nich też pisałem... :) Z przyjemnością czekam na przygody sąsiada Muczka. :)

Ziemniaked,
Pomysł fajny, żart nawet ciekawy. Tylko rysuj, rysuj, rysuj.

Pozdrówka
 
micielk
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: ndz sie 20, 2006 4:40 pm

pn sie 21, 2006 7:30 pm

oto skany 3 szkicow z mojego komiksu, zapraszam do komentarzy

http://www.toya.net.pl/~micielk/komiks1.jpg
http://www.toya.net.pl/~micielk/komiks2.jpg
http://www.toya.net.pl/~micielk/komiks3.jpg

Pisałem już na priva, ale nie ma reakcji. Proszę o duże litery na początku zdań i kropki na ich końcach. To nie boli. - repek
 
Awatar użytkownika
Banaś
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lis 03, 2005 9:30 am

pn sie 21, 2006 7:35 pm

okej, przepraszam Repku
a teraz żeby połechtać sobie ego - dałbyś mi linka, gdzie pisaleś? (może być na priwa, żeby tutaj nie zaśmiecać)
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pn sie 21, 2006 8:11 pm

Banaś,
Po pierwsze - nie ma co zaśmiecać, bo to akurat wątek do tego jest, by o tym rozmawiać. A o muczku pisałem chyba na Gildii w wątku mu poświęconym.

Po drugie - Patrz post wyżej.

macielk,
Jak dla mnie - trochę sztucznie to wygląda. Szczególnie dziewczynka. Jeśli chodzi o kreskę to mnie nie rzuca na kolana. Chętnie usłyszałbym, co bohaterka ma do powiedzenia, czy raczej do pomyślenia, bo wygląda to na monolog wewnętrzny. Komiksom obyczajowym mówię wielkie TAK, o ile oczywiście będą utrzymane na wysokim poziomie w sferze podejścia do problemu.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
El Tejon
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 755
Rejestracja: wt lut 15, 2005 1:51 pm

pn sie 21, 2006 10:46 pm

Ziemniaked, pomysł nawet niezły, ale oprócz ćwiczenia rysowania, zalecam zwracanie uwahi na ortografię: pisze się "stąd", a nie "z tąd".
 
Ziemniaked
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: sob sie 05, 2006 3:18 pm

wt sie 22, 2006 9:28 am

Macielk.
Jesli chcesz to wydac to bedzie trudno...strasznie sztuczny komiks...inker by sie przydal i jakas obrobka zeby to zywiej wygladalo...narazie to...taka kupa :)
Ale staraj sie staraj ;)

Dzieki chlopaki za ocene mojego komiksu.
Yessure! Rysuje rysuje rysuje bez wytchnienia :)
 
Awatar użytkownika
turucorp
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1124
Rejestracja: pt sie 08, 2003 5:35 pm

śr sie 23, 2006 9:34 am

micielk pisze:
oto skany 3 szkicow z mojego komiksu, zapraszam do komentarzy


Zakladam, ze po nalozeniu tuszu efekt finalny jest zblizony do zaprezentowanych rysunkow?
Niestety, przy takiej konwencji niezbedna jest przynajmniej porawnosc warsztatowa, a tutaj tego zabraklo, w szkicach 1 i 2 perspektywa calkowicie rozjechana, lawka wyglada jak plot etc., zastosowales "plaska" perspektywe liniowa w kadrach, w ktorych niezbedna jest perspektywa zbiezna i to rozklada calosc na lopatki.
Postac kobiety cierpi na powazne schorzenie kregoslupa (ramiona; jedno dluzsze i wyzsze?!) w dodatku ubrana jest w jakis super sztywny, impregnowany material? (nogawki spodni jako walce, na rys. 1 noga wyglada w takim "walcu" conajmniej dziwnie :neutral: )
Niestety, konwencja graficzne, w ktorej zdecydowales sie tworzyc, wymaga pewnych rzeczy, warsztatu, dbalosci o szczegoly, narzucenia "autorskiego charakteru" rysunkom i niestety tego wszystkiego tutaj brakuje.
Nie wiem jak fabula, ale rysunki, przynajmniej na podstawie tego co tutaj mozna zobaczyc, dyskwalifikuja ten komiks.
Masz kilka mozliwosci, albo zmienic konwencje na bardziej umowna, albo przysiasc i narysowac od nowa, albo wziasc to co masz i sprobowac "pchnac" to jakiemus wydawcy, ale obawiam sie, ze powtorzy on moje zarzuty.
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

deviacje johna & co czyli moja TFUrczość :)

ndz paź 08, 2006 4:20 pm

Mam do pokazania wam szanowni państwo dwa devianty
pierwszy z fantastycznymi zdjeciami mojej kumpeli
www.thymek.deviantart.com
i drugi mój ze zdjeciami moich "wrzutow" na ścianach w mom niegdzisiejszym pokoju oraz (UPDATE) komiksów, szkiców i tak dalej
Dajcie znac co myślicie na temat pierwszych czterech stron mojej parodi JLA :)
www.questionquagmires.deviantart.com
zapraszam do pisania komentarzy :)
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

Re: deviacje johna & co czyli moja TFUrczość :)

śr paź 11, 2006 4:07 pm

Ten pokój to jest paskudny :belt:
Ale komiks rewelacja! Ten humor do mnie trafia :hahaha: Proszę o więcej!
Fanem fotografii nie jestem, więc o reszcie się nie wypowiadam :spi:
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

śr paź 11, 2006 4:37 pm

John,
Cóż, pewnie odpowiem klasycznie: rysuj dalej.

Moim niewprawnym okiem to wygląda tak, że jeszcze rysujesz nie za dobrze, więc rysunek wychodzi Ci trochę niedbale z tego właśnie powodu, a nie celowo. Tekst komiksu źle się czyta, bo powiększenie otwiera go na całą szerokość, nie widać planszy, lecz jej gigantyczne wycinki. Ale jakoś przebrnąłem. :)

Tekstowo również tak sobie. Lepiej odpuścić sobie bluzganie, bo to bardzo prosty chwyt, który w łatwy sposób ośmiesza monumentalne postaci superbohaterów. Trochę to za proste, lepiej szukać bardziej inteligentnych dowcipów. Już lepiej iść w seksualność, ale trzeba mieć na to pomysł.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Ultimate Cage
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 215
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:12 pm

czw paź 12, 2006 12:19 pm

Akurat mnie - totalnemu beztalenciu rysunkowemu, trudno stwierdzić zamierzenie niedbałości. Za to jestem wielkim fanem grafiki komiksowej i z całą pewnością mogę powiedzieć, że te rysunki jak na mój gust są bardzo fajne. Co do czytania wieeelkich kartek to rzeczywiście jest problem, ale myślałem że nie umiem ich po prostu pomniejszyć. A w kwestii bluźnierstw powiem, że ta wiązanka zdecydowanie mnie rozbawiła, bo wulgaryzmy nie są używane wszędzie w komiksie i bez powodu, tylko w tym jednym miejscu i to dla osiągnięcia konkretnego celu. Czy pójście w seksualność to dobra droga? Trzeba by sprawdzić jakiego typu byłby to dowcip. Docinek o chłopcu w zielonych majtaskach był świetny (to tak w kwestii tej seksualności :razz: ).
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

pn paź 16, 2006 11:23 am

Powiem tak. Rysuje od jakichś dziesięciu lat, lepiej już nie bedzie :). Ten komiks o JLA z załozenia miał być taki jaki jest. Rysowalem go na bieżąco, bez scenariusza, bez szkiców....czyli jedna wielka improwizacja. A humor, wulgaryzmy...cóż musialem odreagować od tego napuszonego heroizmu chociaż na chwilę :)
Co do wielkosci plansz....Cóż na deviancie nie da sie inaczej, jak ktoś chce to mogę spakować komiks rarem i wrzucić na rapidshare....
 
Jolka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw sie 31, 2006 10:47 am

Jeż Jerzy w reklamie - nowy komiks

czw lis 09, 2006 2:54 pm

Hej hej!

Co sądzicie o nowym komiksie z JJ na http://www.smog.pl/tag/je%BF+jerzy/ ??

Szczególnie śmiesznie wypada przy konfrontacji z oficjalną wersją na stronce Simplus/Funskan 8)
 
szmatan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 1:00 pm

ndz lis 26, 2006 1:12 pm

Witam, trafiłem na stronę przypadkowo, jeżeli jednak można liczyć na konstruktywną krytyke, prosze o ocene prac -

http://www.deviantart.com/deviation/43190305/
http://www.deviantart.com/deviation/42321814/
http://www.deviantart.com/deviation/35983527/

a poniżej umieszczam adres do całej galeri

http://vettinari.deviantart.com/gallery/
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

ndz lis 26, 2006 2:29 pm

Mało to komiksowe, więc przydałoby sie, gdyby wypowiedział się ktoś obeznany w samej grafice. Oczywiście o ile ma być konstruktywnie, a nie wrażeniowo.

Mnie, ze zrozumiałych względów, podoba się ten. :) I te czarno-białe twarze, które wyglądają jak rozmyte zdjęcia bez tła. Oczy robią wrażenie, przypominają mi postaci z 'Czarnego kryształu' Jima Hensona.

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Valshar De' Falmar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr mar 08, 2006 4:26 pm

czw sty 04, 2007 9:40 pm

No cóż... mimo, że jestem nieśmiały objawię wam swoją galerię :)
Rysunki są głównie w stylu mangowym:

http://valshar.deviantart.com/gallery/

Pozdrawiam :)
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

pt sty 05, 2007 9:52 pm

Zdaniem laika, który rysuje dla przyjemności i wedle własnego zdania kijowo, by gorszego określenia nie użyć (mnie):

Ciało i cieniowanie - nie mam większych zastrzeżeń. Wygląda dobrze, i choc podobnie jak repek jestem zwolennikiem zasady "ĆWICZ!!!" mogę powiedzieć, że ćwiczyć to już niewiele musisz w tym zakresie. Choć dziewczynie z NGE (tej w enviro-suicie) trochę pierś prawa plaskata wyszła...

Co do twarzy: średnio mi się to - to podoba. Wydaje mi się niesymetryczna, nos za mały, oczy nienaturalne. Usta malutkie, ale to już taki styl, ta manga... Ale możliwe, że to dlatego, że ja mangi (innej niż hentai hehe :P ) nie trawię.

Za to włosy bardzo mi się podobają.

Osobiście radziłbym Ci przerzucić się teraz na nieco bardziej realistyczny styl. Wielu modyfikacji to nie wymaga (szersza talia u kobiet, facial features normalnej wielkości i proporcji, większy realizm w przedstawieniu twarzy), a o ile naturalniej (czytaj: lepiej) wygląda...

Ale to znowu rzecz mojego osobistego gustu.

Ogólnie: brawo. Postaram się tu wrzucić jakieś swoje prace, gdy ktoś odpowie. Nie będe w końcu dwóch postów pod sobą umieszczał, nie?
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

pt sty 05, 2007 11:11 pm

Nie jestem wielkim fanem kreski mangowej, w której nie widzę indywidualnej inwencji, jakiegoś autorskiego stylu. Chyba nie jest źle, ale chętnie zobaczyłbym coś o większym procencie osobistego wkładu.

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

pt sty 05, 2007 11:22 pm

Więc zgodnie z obietnicą zamieszczam własną pracę :D .
A oto i ona:
http://www.deviantart.com/deviation/46031944/

Nie bić! Nie bić! Nie mam skanera i fotka robiona była komórką! :D
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

sob sty 06, 2007 8:49 am

SPoko, w miarę widać, co jest na rysunku.

I raczej klasyczna odpowiedź - rysuj dalej. Skup się bardziej na postaciach niż na zajebistych mieczach. :)

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Extraordinary
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 6:28 pm

sob sty 06, 2007 1:33 pm

Nie mogłam zacząć nowego roku bez zajrzenia na forum :) a skoro już zajrzałam i znalazłam ten temat, co tam, też się bezwstydnie zaprezentuję :) bardzo sobie cenię każdą tak zwaną konstruktywną krytykę, bo wiecie, chcę progresić ;)

http://cut-box.deviantart.com/gallery/

pozdrówka wszystkim Wam ;)
 
Awatar użytkownika
graves
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1538
Rejestracja: czw paź 13, 2005 4:56 pm

sob sty 06, 2007 3:01 pm

repek pisze:
SPoko, w miarę widać, co jest na rysunku.

I raczej klasyczna odpowiedź - rysuj dalej. Skup się bardziej na postaciach niż na zajebistych mieczach. :)

I popracuj nad perspektywą - bo nieco siada.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości