Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
napoli1970
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: sob sie 22, 2009 10:46 am

Strzelanie z dwóch broni

czw kwie 07, 2011 2:52 pm

Tworząc moją postać chciałem strzelać z dwóch pistoletów jednocześnie. W podręczniku głównym nie znalazłem nic na ten temat. W suplemencie pisze, że można strzelać z dwóch broni, ale z +40% na prawą rękę(chyba, że postać jest leworęczna) i +80% na drugą rękę. Nie pisze jednak czy chodzi o strzelanie do jednego celu czy do strzelenie do dwóch innych przeciwników jednocześnie?
Drugim pytaniem jest to, jak dokładnie działa sztuczka oburęczność na pistolety. Czy zmniejsza obydwie kary do +40%?
Ostatnim pytaniem jest: Jeśli test ma jakąś karę w %, to ile procent na plus lub minus potrzeba aby poziom trudności uległ zmianie?
 
Awatar użytkownika
Azgoth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 646
Rejestracja: sob sie 02, 2008 5:47 pm

Re: Strzelanie z dwóch broni

czw kwie 07, 2011 8:15 pm

W podręczniku głównym nic nie ma (przynajmniej ja nie znalazłem), bo chyba mechanika nie przewiduje takiej opcji.
W każdym segmencie możesz wystrzelić raz - z czego chcesz i niezależnie od tego czy masz dwa pistolety, czy jeden, czy trzymasz go stopami. Strzelanie z dwóch jednocześnie nie jest zbyt efektywne, bo o celowaniu wtedy nie ma mowy. Oczywiście można próbować, ale odpowiednie modyfikatory to już chyba kwestia MG (ja dałbym 30% - 40%).

Same informacje na temat utrudnień masz na początkowych stronach (27 bodajże).
 
entropus_rvs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt sty 30, 2009 10:50 pm

Re: Strzelanie z dwóch broni

czw paź 06, 2011 11:47 pm

M1 Garand
Obrażenia ciężkie
Przebicie 2
Zacina się przy rzucie na 20.
Zasięgiem ustępuje tylko snajperce
Celny -10% ułatwienia (czy to Springfield? nie chce mi się sięgać po podręcznik NS1.5)

Dwa Glocki na pewno zrobią kupę hałasu i więcej błysku.
Garand roz....li tego robota, następnie mutanta w ciężkim pancerzu, i to wszystko z odległości 250 metrów.

OK, Glockiem też dałoby radę, tylko trzeba przejść pierwsze 225m.

Dodaj do tego Złodzieja z cechą "Kot", tak z 15 na percepcji, tak z 4 na skradaniu, i masz gotowy materiał na snajpera.
 
Awatar użytkownika
gacoperz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1397
Rejestracja: sob paź 01, 2011 8:44 am

Strzelanie z dwóch broni

sob paź 08, 2011 10:26 am

Strzelając z dwóch broni jednocześnie (nie naprzemiennie) nie jesteś w stanie skutecznie razić naraz dwóch celów, chyba, że stoją obok siebie a ty strzelasz na ogień zaporowy. Jeśli chcesz walnąć z obu pistoletów (przy czym Desert Eagle i inne z dużym kopem odpadają) naraz, tj w jednym segmencie, to musisz strzelać w jeden cel. O ile mamy dwoje oczu, to jesteśmy tak skonstruowani by skupiać wzrok tylko na jednym kierunku. Stzrelajac w dwa cele w jeden strzelałbyś normalnie w drugi natomiast na oślep. Jednocześnie, strzał z dwu broni w jeden cel nie umożliwi ci tak precyzyjnego mierzenia, jak gdy masz jedną broń.

Strzelanie naprzemiennie z prawej i lewej reki ma tą zaletę, nad strzelaniem z jednej broni, że dłużej nie musisz przeładowywać, ale wtedy stosujesz modyfikator na strzelanie z "gorszej" ręki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość