Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Aravial Nalambar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: czw maja 01, 2008 9:21 pm

[Storytell]Swaróg

czw maja 23, 2013 1:20 pm

Swaróg, Gwiazda Obiecana, Nowe Słońce – od ponad dwóch wieków stanowi dom dla ludzkości, jej nowe miejsce w pustym Wszechświecie. Ziemia, pożarta przez technologię, która miała początkowo pomoc wyżywić jej populację, została całkowicie opuszczona. Od tego dnia coraz bardziej popada w zapominanie – narody i podziały religijne czy kulturowe, które tam jeszcze istniały zniknęły ustępując miejsca nowym, na miarę nowych czasów.

Układ to jedna wielka anomalia nad którą astrofizycy łamią sobie głowy po dziś dzień – posiada dziesiątki różnorodnych światów o osobliwie podobnych do siebie biosferach, z których wiele ma przynajmniej kilka podobnie interesujących księżyców. Ludzkość rozpierzchła się po całym Swarogu tworząc nowe, bardzo odmienne od siebie społeczności – wielkie imperia o systemach politycznych niewyobrażalnych nigdy wcześniej, niewielkie komuny, zapomniane przez cywilizację, zagubione na błądzących po ekscentrycznych orbitach kupach skał i Pogranicze – miejsce walki o wpływy potęg, cel pielgrzymek marzących o wolności lub po prostu uciekinierów z bardziej cywilizowanych okolic. Do którejkolwiek z tych grup się zaliczacie, los rzucił was właśnie w to miejsce.

Nieco więcej o uniwersum Swaroga:
http://polter.pl/Aravial%20Nalambar,blog.html?16062
http://polter.pl/Aravial%20Nalambar,blog.html?16072

Szukam czterech graczy do sesji play by forum, całkowicie storytellingowej, osadzonej w realiach świata autorskiego stanowiącego skrzyżowanie wielu rożnych konwencji SF – od space opery, poprzez postapo, aż po filozoficzne i transhumanistyczne rozważania inspirowane prozą takich pisarzy jak Stanisław Lem czy Jacek Dukaj (oczywiście zapewne na o wiele niższym poziomie ;) ). W celu lepszego zrozumienia czym w zamyśle miał być setting zapraszam do przeczytania tekstów powyżej.

Sesja ta byłaby poniekąd eksperymentem, nigdy nie prowadziłem czegoś poważniejszego poprzez forum, do tego z konieczności (świat nie jest opisany zbyt dokładnie) scenariusz byłby w dużej części improwizowany. Równie ważny co fabuły, byłby element kreowania świata – zarówno przez Mistrza Gry w sferze ogólnej, jak i przez graczy jeśli chodzi o rożnego rodzaju smaczki i szczegóły.

Jakich postaci mi potrzeba? Chciałbym, abyście stanowili załogę jednego, niewielkiego statku, która stara się powiązać koniec w końcem na Pograniczu podejmując się rożnych, niekoniecznie legalnych zadań. Co was ze sobą wiąże? Tylko interesy czy także inne rodzaje relacji? Kim jesteście? Przed przystąpieniem do sesji chciałbym dobrze omówić kim zagracie, choć zależy mi na sporej dowolności. Chodzi mi przede wszystkim o to, co motywuje wasze postaci i jak się do siebie nawzajem ustosunkowują – historia postaci, ze względu na bardzo ubogą kreację świata niemal mnie nie interesuje.

Wiem, ze nie jest to zbyt wiele informacji, może to wynikać z mojego braku doświadczenia. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania :>.

Czy są jacyś zainteresowani?

Pozdrawiam
B.”A.”D.
Ostatnio zmieniony czw maja 23, 2013 1:32 pm przez Aravial Nalambar, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[Storytell]Swaróg

pt maja 24, 2013 8:20 am

Jak to Storytell to spoko ;)

Pytania raczej o kwestie techniczne. Czy calkowita dowolność w doborze ról, ile mamy kasy, jaki mamy statek :)

Napisałeś, że :
Aravial Nalambar pisze:
Chodzi mi przede wszystkim o to, co motywuje wasze postaci i jak się do siebie nawzajem ustosunkowują – historia postaci, ze względu na bardzo ubogą kreację świata niemal mnie nie interesuje.

Jak długi opis? Czy koncentrować się tylko na motywacjach i charakterze? (bo to można opisać w jednym zdaniu/słowie ;) )

I wstępnie jestem zainteresowany :P
 
Awatar użytkownika
Aravial Nalambar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: czw maja 01, 2008 9:21 pm

[Storytell]Swaróg

pt maja 24, 2013 10:49 am

Nie ukrywam, że wolałbym, abyście jeśli chodzi o wyposażenie nie stanowili bandy kozaków. Jak gdzies tam chyba wspomniałem - macie mieć czasem problemy ze znalezieniem pracy, a czesto zdarza się, że kasy ledwo starcza wam na żywność i paliwo. Oczywiście bardzo prawdopodobne, że się to zmieni, ale taki preferowałbym stan wyjściowy.

Co do statku - jedną z inspiracji Swaroga jest Firefly, mógłby być transportowiec w tym guście, albo np. jakiś kradziony lub rozszabrowany dawny statek wojskowy, który domaga sie generalnego remontu. To też zależy po częsci od was. Nie chcę, aby doszło do sytuacji w którym wasze postacie nie orientują się w statku, w którym mieszkają od kilku lat ;).

Czy całkowita dowolność? Nigdy nie ma całkowitej dowolności ;). Tak czy siak myślę, że jestem w stanie dużo przyjąć, a każdą koncepcje, nawet najbardziej szaloną możemy wspólnie przyciąć do odpowiedniego kształtu.

Nie stawiam wymagań co do długości opisu - jeśli uważasz, że ujmiesz dobrze charakter w jednym zdaniu, to spoko. Ważne w tych opisach powinny być relacje z innymi członkami załogi, o ile nie uznacie, że np. dopiero się wszyscy poznali.

Jak już pisałem, nie jestem szalenie doświadczony w sesjach na forum, więc proszę o cierpliwość, jeśli coś nie zgadza się w tych wymaganiach do końca :P.

Fajnie, jeszcze dwie, trzy osoby i będzie można grać :>.
 
Awatar użytkownika
Aravial Nalambar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: czw maja 01, 2008 9:21 pm

Re: [Storytell]Swaróg

pn maja 27, 2013 12:18 am

Srsly? Anyone? :>
 
Awatar użytkownika
Arvelus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 815
Rejestracja: sob maja 12, 2012 7:50 pm

[Storytell]Swaróg

wt maja 28, 2013 12:11 am

Facet. Sesja tuż tuż : P

Zapisał bym się bo pomysł wydaje się fajny, ale siedzę już w zbyt wielu by jeszcze jedną sobie dowalić.
W innym terminie najpewniej bym się zgłosił, ale dosyć parszywie wybrałeś.
 
Awatar użytkownika
Aravial Nalambar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: czw maja 01, 2008 9:21 pm

[Storytell]Swaróg

wt lip 30, 2013 12:45 pm

Już po sesji, może jednak jacyś chętni? :>

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości