Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
quidamcorvus
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2144
Rejestracja: pn mar 27, 2006 12:52 am

[Tutorial] Świece.

czw paź 17, 2019 9:46 am

W lutym na blogu DansE MacabrE opublikowałem poradnik w którym pokazałem Wam jak zrobić świece za pomocą wykałaczki, miedzianego drutu i kleju Wikol. Poradnik znajdziecie TUTAJ.

Natomiast dziś mam dla szanownego państwa-draństwa inny sposób na zrobienie świec.

Pomysł nie jest mój, jakiś czas temu zobaczyłem krótki fotoporadnik na stronie AlienLAB Creator, a przy okazji budowy Pomnika Grimnira do Warheim FS postanowiłem wypróbować ten sposób.

Obrazek 

Do zrobienia świec będziecie potrzebować wielożyłowych przewodów elektrycznych, raczej z tych cienkich, a kilka grubości urozmaici efekt końcowy.

Zależnie od Waszych potrzeb potnijcie przewody na pożądaną przez Was długość, na przykład 10 mm.

Następnie ściągnijcie izolację z przewodów mniej więcej w 1/3 długości i skręćcie żyły przewodu na podobieństwo knota świecy.

Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 
Obrazek 

Teraz macie nowe świece lub laski dynamitu.

Jeśli potrzebujecie wypalonych świec, to do zrobienia spływającego wosku użyjcie kleju Wikol. Klej do drewna nałóżcie cienką szpilką lub końcówką spinacza na świece i wokół podstawy, a po wyschnięciu uzyskacie efekt zastygłego wosku. Pozostawcie do wyschnięcia.

I gotowe.

Obrazek 
Obrazek 
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 482
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

Re: [Tutorial] Świece.

czw paź 17, 2019 9:57 am

Genialne:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości