Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

czw sty 31, 2008 3:20 pm

Cześć zacząłem pisać opowiadanie mające ocalić mojego biednego barda :)

zgodnie z obietnicą podaje linka
http://forum.polter.pl/viewtopic.php?p=856327#856327

pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Azrail
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 480
Rejestracja: pt sty 14, 2005 9:09 am

pt lut 01, 2008 9:33 pm

Agnostos, z tym prowadzeniem za rączkę to chyba lekka przesada. :)

Bynajmniej nie chodzi o to żeby sesja była liniowa, a wszelkie decyzje były podejmowane za nas. Uważam że w obecnej sytuacji owszem, powinniśmy podejmować ważne decyzję, ale opis ich konsekwencji powinien należeć do MG.

W obecnej sytuacji (Hades) wszelkie nasze własne inicjatywy i pomysły mogłyby skończy się tym, że fabuła sesji mogłaby potoczyć się w niewłaściwym kierunku. No bo przecież każde wydarzenie które byśmy opisali na własną rękę, każda postać którą byśmy samowolnie wprowadzili, mogłaby wprowadzić prawdziwe zamieszanie i chaos. A widać, że intryga w tej sesji jest grubymi nićmi szyta, do fabuly przywiązano duża wagę i moim zdaniem mogłoby się to źle skończyć.

Np. w chwili obecnej, rzeczywiście napisaliśmy tylko, że próbujemy przekroczyć bramę i na tym się nasz opis skończył. No bo skąd mamy wiedzieć co znajdziemy za bramą i czy wogóle przekroczymy ją bez problemów? A nawet gdyby MG zezwoli na taką swobodę, to cała inicjatywa opisu należałaby do graczy, któremu akurat udałoby się odpisać jako pierwszemu. Trochę dziwne by to było.

Przynajmniej tak to pojmuje, może po prostu źle interpretuje twoja słowa.

Ale oczywiście jeśli trafilibyśmy np. do Sigil, to sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej. Wtedy rzeczywiście nie widze problemu by samemu wymyślec, a potem opisać jakąś sytuację/miejsce/postać, z która nasz bohater wszedłby w kontakt. Mnie się taki podejście nawet podoba, pozwala bardziej zrealizować się w sesji, mieć większy wpływ na jej przebieg, aczkolwiek tak jak powiedziałem, w obecnej sytuacji sesyjnej wydaje mi się to niezwykle trudne i ryzykowne.
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

pt lut 01, 2008 10:23 pm

W obecnej sytuacji (Hades) wszelkie nasze własne inicjatywy i pomysły mogłyby skończy się tym, że fabuła sesji mogłaby potoczyć się w niewłaściwym kierunku. No bo przecież każde wydarzenie które byśmy opisali na własną rękę, każda postać którą byśmy samowolnie wprowadzili, mogłaby wprowadzić prawdziwe zamieszanie i chaos. A widać, że intryga w tej sesji jest grubymi nićmi szyta, do fabuly przywiązano duża wagę i moim zdaniem mogłoby się to źle skończyć.
E tam. Ja zaryzykuję stwierdzenie, że Agno nie ma żadnej fabuły wymyślonej, wszystko improwizuje w przerwach między jedną a drugą setką, a wasza inicjatywa ma na celu pomóc w tej jakże karkołomnej improwizacji. :)

Z pozdrowieniami
Ja ;D

PS. Tak, ten post to czysty spam... ale przecież nie będę próbował się do Was dołączyć... chyba.... no.... raczej na pewno ;)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

sob lut 02, 2008 12:52 am

E tam. Ja zaryzykuję stwierdzenie, że Agno nie ma żadnej fabuły wymyślonej, wszystko improwizuje w przerwach między jedną a drugą setką, a wasza inicjatywa ma na celu pomóc w tej jakże karkołomnej improwizacji.

Niestety muszę Ciebie rozczarować, ale nie trafiłeś ;F.
Sesja toczy się akurat na tyle powoli, że improwizacja jest niemal zupełnie zbędna. Nie powiem - trochę mi jej brakuje, dlatego właśnie zachęcałem graczy do własnych działań, które to być może zmusiłyby mnie do improwizowania. :razz:

I nie spamuj, bo warna dostaniesz ;F
 
Awatar użytkownika
Azrail
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 480
Rejestracja: pt sty 14, 2005 9:09 am

wt lut 12, 2008 10:53 pm

Ekhm, rozumiem że spora częśc ludzi ma teraz sesje egzaminacyjną i wogóle ale myślę że moglibyśmy wolnym tempem trochę ruszyc z sesją bo się straszny zastój zrobił.
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

ndz mar 16, 2008 3:43 pm

Egzaminy się skończyły, a jakoś nie widać reaktywacji sesji. Co jest?
Kto chciałby reaktywowania stej sesji?
MG będziesz jescze prowadzić?
 
Awatar użytkownika
Azrail
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 480
Rejestracja: pt sty 14, 2005 9:09 am

ndz mar 16, 2008 3:54 pm

dreamwalker pisze:
Kto chciałby reaktywowania stej sesji?


Ja bym chciał. :)
 
Awatar użytkownika
Sierak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2296
Rejestracja: pt maja 11, 2007 4:07 pm

ndz mar 16, 2008 4:02 pm

No można by sesję ruszyć bądź, co bądź. Agnostos, co Ty na to ;p?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

ndz mar 16, 2008 5:10 pm

Ja jak najbardziej jestem za!
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

ndz mar 16, 2008 9:27 pm

Planescape? Ja bym chciał dołączyć do sesji, jeśli reaktywujecie...please? :razz:
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

pn mar 17, 2008 8:25 pm

Prepare, Venomus - czekam na koncept

A reszta, cóż, muszę przyznać, że niestety zamierzam mocno okroić mą działalność na forum. Zbyt wiele rzeczy IRL mnie odciąga ze zwiększającą się skutecznością...

...ale ta sesja nie umrze...
nie w sposób naturalny ;)

Wkrótce ruszamy, więc trzymajcie się mocno. Pora wyrwać się z tego zatęchłego padołu szarości, nieprawdaż?
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

pn mar 17, 2008 8:30 pm

Czerwonoskóry diabeł wyszczerzył zęby i napiął wszystkie mięśnie rąk oraz klatki. Oczy zalśniły dziką radością. Zimna stal topora jakby odzywała się do właściciela, mówiąc mu, że jest głodny krwi i nowych ofiar...

Tak jest! Ta sesja nie umrze śmiercią naturalną!
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

pn mar 17, 2008 11:52 pm

http://fileserv.polter.pl/Sigilijska_01.pdf?direct

Nieco inny niż w ponurym, patetycznym Hadesie, ale również bardzo prawdziwy i namacalny wizerunek planów. Dla wszystkich pierwszaków lektura obowiązkowa ;)

Tym bardziej, że nie zawsze będziecie się chyba po Hadesie błąkali, czyż nie?
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

śr mar 19, 2008 6:36 pm

Agnostos, przed Świętami jeszcze koncept będzie w twych Planokreujących rękach... :wink:
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

pt mar 21, 2008 4:33 pm

Tym razem ja odpadłem
Do następnego ...

EDIT: A jednak nie, źle zrozumiałem intencje MG. Zobaczymy co z tego będzie.
 
Awatar użytkownika
Sierak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2296
Rejestracja: pt maja 11, 2007 4:07 pm

sob mar 22, 2008 12:21 am

Panowie, oświadczam, że dziś o 3 wyjeżdżam, wracam za tydzień, co by mi ktoś postaci nie zatłukł ;p.
 
Awatar użytkownika
Azrail
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 480
Rejestracja: pt sty 14, 2005 9:09 am

ndz kwie 13, 2008 10:06 pm

Dobra, pytam oficjalnie, czemu sesja stanęła? Ruszyliśmy jakiś czas temu po długiej przerwie (szczerze mówiąc myślałem że już po sesji, ale na szczęście myliłem się) a teraz znowu przestój? MG czeka na pozostałych graczy? A gracze na co czekają? Odpisywać panowie, została nas już tylko (elitarna :razz: ) czwórka i naprawdę z niej już nikt nie może odpaść.
 
Awatar użytkownika
Nefarius
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3957
Rejestracja: śr mar 08, 2006 6:39 pm

ndz kwie 13, 2008 10:31 pm

Sierak szykuje się do matury i ma kupe roboty a po za tym co on może pisać? Wrażenia z podróży powietrznej? ;) Czekamy na MG
 
Awatar użytkownika
Azrail
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 480
Rejestracja: pt sty 14, 2005 9:09 am

pn kwie 14, 2008 8:59 pm

Nefarius pisze:
A po za tym co on może pisać? Wrażenia z podróży powietrznej?


Wiesz, napisać w sumie zawsze coś można. Ty i ja daliśmy przecież solidne posty, z czego właściwie sam opis próby ucieczki to kilka zdań, sama końcówka posta. Coś się zawsze da napisać jak trzeba. A czy trzeba, to już MG zadecyuje. Mi to tam w sumie obojętnie, byleby sesja ruszyła. :D
 
Awatar użytkownika
Azrail
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 480
Rejestracja: pt sty 14, 2005 9:09 am

pn maja 05, 2008 6:08 pm

Agnostos pisze:
..ale ta sesja nie umrze...
nie w sposób naturalny


Generalnie to trzymam za słowo, ale zaczynam to widzieć w coraz ciemniejszych barwach... Niech ktoś wreszczie powie jasno czy gramy czy nie. A jak nie to chociaz jakieś zakończenie porządne można by sklecić, co by kolejna sesja nie padła, ot tak, zawieszona w środku akcji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości