Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

sob sty 09, 2010 4:27 pm

Szalone pragnienie

Szalone pragnienie, albo Streeaka Ssinssrigg w języku drowów, to narkotyk stworzony przez mroczne elfy. Wywołuje on u zażywającego niepowstrzymane pragnienie fizycznego kontaktu z drugą osobą. Efekt tego eliksiru utrzymuje się przez dłuższy czas. Jest on też dostępny jako maść, łatwiejsza do zastosowania w sytuacji, kiedy nie chce się, by ofiara o nim wiedziała.
Jeżeli stosujesz go świadomie, sam wybierasz cel pożądania (z reguły jest to Twój partner). Jeżeli dostajesz go nieświadomie, cel wybiera osoba, która ci to podała. Cel musi być znany wybierającemu - musi to być osoba, którą widział osobiście lub wróżąc. Musi też znać jej imię (i nazwę domu, jeśli to szlachcic).
Eliksir wywołuje niezwykle silne pożądanie. Jego zaspokojenie staje się jedną z najważniejszych potrzeb danej istoty, zaraz po oddychaniu i jedzeniu. Siła tego uczucia jest tak wielka, że przytłacza ono wszelkie inne myśli. Ofiara Streeaka Ssinssrigg szaleje na punkcie celu - dosłownie i w przenośni. Nie jest w stanie skupić się na niczym innym.
Jednym z najbardziej znanych użytkowników Streeaka Ssinssrigg był Ildibane Nasadra. Nie wiadomo jednak, czy to on jest twórcą. Krążące po Podmroku plotki głoszą, że do składników eliksiru należą jądra jaszczura wierzchowego i niewielkie fragmenty słynnego grzyba Araumycosa. Oczywiście, narkotyk nie byłby tak drogi, gdyby nie istniały jeszcze jakieś inne, tajemne składniki...

Rodzaj: połknięcie, Wola ST 20; kontakt, Wola ST 15.
Początkowy efekt: jak eliksir miłości, efekt pożądania
Drugorzędny efekt: sugestia, zachęcająca do dalszych kontaktów z drugą osobą; kara -2 do wszystkich testów, rzutów obronnych, ataku
Cena: 1000 sz
Efekty uboczne: jeśli zażyjesz więcej niż 1 dawkę w ciągu 24 h, obniża ci Rzt o 1k4 i Kon o 1k4
Uzależnienie: silne

Czas trwania: 1k6 dni w przypadku maści, 2k6 w przypadku eliksiru

Czekam na uwagi.
Ostatnio zmieniony czw lut 10, 2011 11:56 am przez Zireael, łącznie zmieniany 6 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

pt sty 15, 2010 7:10 pm

Zireael pisze:
Czekam na uwagi.


Znam ten ból :/.

Efekt interesujący, mechanicznie wg mnie (fakt, że storytllera) prawie wszystko gra. Określona Sugestia jest w tym wypadku "wpisana" w działanie eliksiru i nie wymaga werbalnego wyartykułowania, tak? I czy efektem jest rzeczywiście "niepowstrzymane pragnienie fizycznego kontaktu", czy też narkotyk jedynie "zachęca do dalszych kontaktów". To drobiazg, ale chodzi mi o precyzyjne określenie siły efektu.

Ciekawią mnie możliwe zastosowania specyfiku. Eliksir może być przydatny w uwodzeniu jako rodzaj afrodyzjaku, ale jeśli pragnienie jest naprawdę szalone (znając drowy pewnie tak), byłby raczej skuteczniejszy jako środek wrabiania naszych wrogów w procesy o napaści na tle seksualnym. Jak Ty sama widzisz kwestie użytkowania Szalonego pragnienia (np. w społecznościach mrocznych elfów)?
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

pt sty 15, 2010 7:46 pm

Określona Sugestia jest w tym wypadku "wpisana" w działanie eliksiru i nie wymaga werbalnego wyartykułowania, tak? I czy efektem jest rzeczywiście "niepowstrzymane pragnienie fizycznego kontaktu", czy też narkotyk jedynie "zachęca do dalszych kontaktów". To drobiazg, ale chodzi mi o precyzyjne określenie siły efektu.


Tak, sugestia nie wymaga werbalnego komponentu. Po prostu zażywasz to (świadomie lub nie) i odczuwasz oba efekty (początkowy i drugorzędny).
Co do precyzyjnego określenia to właśnie tu mam problem z jakimś skonkretyzowaniem pomysłu.

Co do użytkowania:
- afrodyzjak
- pozbycie się niechcianego partnera przez skierowanie jego uwagi na kogoś innego
- wrobienie kogoś w związek np. z śmiertelnym wrogiem
- wrobienie kogoś w związek kazirodczy
- wrobienie kogoś w związek tej samej płci
- odwrócenie uwagi ofiary przed planowanym zamachem (prawda, że skuteczne?)
- wrobienie kogoś w niezłe kłopoty (powiedzmy, że ten kto dostał ten eliksir gania za starą opiekunką Baenre xD)

Tu mi się kończą pomysły. Co Wy na to?
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

pt sty 15, 2010 8:05 pm

Wredne - zwłaszcza jako narzędzie Mistrza Gry. Już mi sie podoba. :) Podane zastosowania zawierają w sumie odpowiedź co do siły efektu. Jak dla mnie powinna to być bardzo silna fascynacja erotyczna, najlepiej lekka obsesja, ale jeszcze nie szał. Coś w rodzaju tzw. pioruna, który w Ojcu Chrzestnym trafił Micheala Corleone na Sycylii (vide powieść Mario Puzo, filmu Coppoli niestety nie widziałem- wiem, hańba).
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

pt sty 15, 2010 10:28 pm

Praktycznie taki sam olejek występuje w "Pocałunku ciemności" Laurell K. Hamilton. A zastosowany został np. do tortur :razz:.
Rywal głównej bohaterki za kare został tym wysmarowany i zamknięty na cztery spusty w pustej salce na pół roku jak dobrze pamiętam.
Jeśli nie znasz tej pozycji Zi to polecam przeczytać. Historia jest o Sidhe czyli i istotach które razem z Alfami były pierwowzorem dla elfów.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

sob sty 16, 2010 10:35 am

Znam, czytałam w oryginale w naszej bibliotece (pozdro Brilchan!)
Jakoś dopiero Ty mi uświadomiłeś, że to podobne. Dziwne, pomysł mi się pojawił dopiero niedawno... i to po zupełnie innej lekturze (HP7 po raz kolejny xD).

EDIT: Wyjaśniłam kwestię wyboru celu. Dopisałam odrobinę o powstaniu.

Zastanawiam się, jak określić długość trwania efektu i na ile. 24 h? Trzy dni? Osiem dni? Pomóżcie.
Ostatnio zmieniony sob sty 16, 2010 10:49 am przez Zireael, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

sob sty 16, 2010 11:04 am

Może coś o składnikach?
Sugerowałbym krótszy czas trwania w przypadku maści.
Zireael pisze:
Zastanawiam się, jak określić długość trwania efektu i na ile.

2k6 dni w przypadku eliksiru, 1k4 w przypadku maści.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

sob sty 16, 2010 12:42 pm

Czas trwania zrobiony. Czekam na dalsze uwagi.
Jakieś propozycje co do składników?
 
Awatar użytkownika
Ginden
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 831
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:15 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

sob sty 16, 2010 2:25 pm

Zireael pisze:
Jakieś propozycje co do składników?

Zwykle w takich rzeczach stosuje się narządy płciowe zwierząt, ale DnD jest 12+... Więc odpada...
Może ziółka z powierzchni + jakieś grzybki z Podmroku?
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

sob sty 16, 2010 9:59 pm

Zależy, czy działanie specyfiku ma charakter bardziej fizjologiczny (magiczno-hormonalny?), czy też wpływa głównie na psychikę zażywającego (na co wskazuje użycie sugestii). W pierwszym przypadku rację ma Ginden i stosowne gruczoły/narządy są jak najbardziej na miejscu. W drugim, zważywszy na wysoką cenę Szalonego pragnienia, w grę mogą też wchodzić ingrediencje związane w jakiś sposób z psioniką (i zdaję sobie sprawę z różnic mechanicznych między urokami a psioniką). Może np. małe fragmenty tego ogromnego grzyba z Podmroku - Araumycosa?, który ponoć ma zdolności psioniczne. Niewielka ilość jest raczej możliwa do pozyskania bez zbędnego ryzyka.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

ndz sty 17, 2010 4:38 pm

Wykorzystałam obie propozycje. Czekam na dalsze uwagi.
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

ndz sty 17, 2010 4:55 pm

Hm... takie rozwiązanie utrudniłoby zdobycie składników i przez to ograniczałoby przydatność narkotyku, ale tłumaczyłoby mechanizm wyboru obiektu pożądania generowanego prze Szalone Pragnienie. Chodzi o klasyczny składnik w postaci fragmentu tkanki osoby, na którą pożądanie ma być ukierunkowane - krew, włos, paznokieć itp. Co o tym myślisz?

EDIT: Jeśli chodzi o opinie ogólne, to dla mnie opis jest teraz kompletny i solidny. Chyba, że masz jeszcze wątpliwości co do konkretnych zagadnień, np. te tajemnicze składniki... Jeśli nie, znikam. Pozdrawiam i życzę kolejnych udanych pomysłów.
Ostatnio zmieniony pn sty 18, 2010 10:28 pm przez Jean de Lille, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

pn sty 18, 2010 8:02 pm

Wydaje mi się, że nie jest to dobry pomysł.

Doprecyzowałam trochę wybór celu i efekty narkotyku. Czekam na dalsze uwagi, jak na razie były bardzo konstruktywne.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

czw sty 21, 2010 2:55 pm

Bardzo Ciekawe trochę mi przypomina pastylki z Bible Black :razz: Można też uznać że to "pigułka gwałtu na sterydach" w wersji FR. Ciekawym byłby gdyby ten narkotyk stosowali wyznawcy Veheruna aby zmusić porwane kapłanki Loth do kopulacji. O ile dobrze pamiętam w "Córce mrocznego elfa" było napisane że wyznawcy Zamaskowanego mają problem ze sprowadzeniem drowek na powierzchnie. Już widzę te akcje uświadamiające w świątyniach Loth gdzie starsze kapłanki przestrzegają nowicjuszki to mogłoby zapoczątkować purytańską rewolucje w dziedzinie seksualności drowów :hahaha: Może posiadanie stałego partnera stałoby się modne a córka Loth wprowadziłaby nowy trend? :mrgreen:

Przydałoby się też napisać jakimi drogami można omawiany środek kupić (czarny rynek?) i dodać w opisie kiedy mniej więcej powstał(pojawił się?) w użyciu

Zireael pisze:
Znam, czytałam w oryginale w naszej bibliotece (pozdro Brilchan!)


Tak Laura jest niesamowita :D Szacunek dla Dagome, że ją zna :spoko:
BTW: Zireael a Może rozpisałbyś Skkubę która za pomocą Życzenia ograniczyła swoją moc i zamiast wyssać duszę żywi się energią seksualną na podobieństwo JanCluda i Anity? :mrgreen:

Od jakiegoś czasu myślałem nad taką postacią. Jak chcesz to po zakończeniu tych zerówek mogę ci wysłać szkic biografii podobnie jak z Marishą

Co do samej idei narkotyku nie martw si.ę wtórnością afrodyzjaki wmyślano od zawsze a ten jest na potrzeby twojego opowiadania więc masz czasem prawo wykorzystać jakąś kliszę, byleby zrobić to ze smakiem jak w tym przypadku
Ostatnio zmieniony czw sty 21, 2010 3:04 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

czw sty 21, 2010 5:16 pm

Brilchan pisze:
Bardzo Ciekawe trochę mi przypomina pastylki z Bible Black :razz: Można też uznać że to "pigułka gwałtu na sterydach" w wersji FR. Ciekawym byłby gdyby ten narkotyk stosowali wyznawcy Veheruna aby zmusić porwane kapłanki Loth do kopulacji. O ile dobrze pamiętam w "Córce mrocznego elfa" było napisane że wyznawcy Zamaskowanego mają problem ze sprowadzeniem drowek na powierzchnie. Już widzę te akcje uświadamiające w świątyniach Loth gdzie starsze kapłanki przestrzegają nowicjuszki to mogłoby zapoczątkować purytańską rewolucje w dziedzinie seksualności drowów :hahaha: Może posiadanie stałego partnera stałoby się modne a córka Loth wprowadziłaby nowy trend? :mrgreen:

Przydałoby się też napisać jakimi drogami można omawiany środek kupić (czarny rynek?) i dodać w opisie kiedy mniej więcej powstał(pojawił się?) w użyciu

Zireael pisze:
Znam, czytałam w oryginale w naszej bibliotece (pozdro Brilchan!)


Tak Laura jest niesamowita :D Szacunek dla Dagome, że ją zna :spoko:
BTW: Zireael a Może rozpisałbyś Skkubę która za pomocą Życzenia ograniczyła swoją moc i zamiast wyssać duszę żywi się energią seksualną na podobieństwo JanCluda i Anity? :mrgreen:

Od jakiegoś czasu myślałem nad taką postacią. Jak chcesz to po zakończeniu tych zerówek mogę ci wysłać szkic biografii podobnie jak z Marishą

Co do samej idei narkotyku nie martw si.ę wtórnością afrodyzjaki wmyślano od zawsze a ten jest na potrzeby twojego opowiadania więc masz czasem prawo wykorzystać jakąś kliszę, byleby zrobić to ze smakiem jak w tym przypadku


Ok. Czekam. Ja też teraz nie mam czasu (właśnie se zrobiłam 15 min. przerwy w notatkach do olimpiady [zostały mi tylko 4 dni, rany boskie!]). Dzięki za uwagi.
Co do góry: na stałego partnera nie licz. Poza Solą był już Dinin, będą następni (Elaith, być może Nimor).
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

pn sty 31, 2011 4:49 pm

Są jakieś uwagi do przedmiotu? Dla tych, którzy nie wiedzą, wystąpił on w jednym z rozdziałów opowiadania...
Zi
 
Awatar użytkownika
AdDur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:27 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

pn lut 07, 2011 8:54 am

No, mi się pomysł podoba, ale nasuwa mi się jedno pytanie - rzut obronny na negowanie wpływu to wytrwałość czy wola (noga ze mnie z mechaniki. O ile dobrze pamiętam trucizny neguje wytrwałość, ale zastosowanie w niej sugestii mogłoby sugerować (przynajmniej takie odniosłem wrażenie) wolę. Ogólnie pomysł ciekawy i solidnie wykonany.

Pozdrawiam
AdDur
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

pn lut 07, 2011 9:00 am

AdDur pisze:
No, mi się pomysł podoba, ale nasuwa mi się jedno pytanie - rzut obronny na negowanie wpływu to wytrwałość czy wola (noga ze mnie z mechaniki. O ile dobrze pamiętam trucizny neguje wytrwałość, ale zastosowanie w niej sugestii mogłoby sugerować (przynajmniej takie odniosłem wrażenie) wolę. Ogólnie pomysł ciekawy i solidnie wykonany.

Pozdrawiam
AdDur


Dobre pytanie... Co byś wolał?
 
Awatar użytkownika
AdDur
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 3:27 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

pn lut 07, 2011 9:15 am

To w sumie zależy od tego czy narkotyk bardziej opiera się na skladnikach naturalnych, czy magicznych. Zastosowanie sugestii (i ogólna "magiczność") wdg. mnie sugerowałoby raczej wolę.

Pozdrawiam
AdDur
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

czw lut 10, 2011 11:56 am

AdDur pisze:
To w sumie zależy od tego czy narkotyk bardziej opiera się na skladnikach naturalnych, czy magicznych. Zastosowanie sugestii (i ogólna "magiczność") wdg. mnie sugerowałoby raczej wolę.

Pozdrawiam
AdDur


Poprawiono, dzięki.
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

czw lut 10, 2011 2:49 pm

Chwileczkę. Czy trucizna w ogóle może wymagać rzutu na wolę? W PMP przy opisie trucizn jest napisane, postać (blabla wymieniają kiedy dochodzi do kontaktu z trucizną) musi wykonać rzut obronny na Wytrwałość. Nie ma nic o innych rzutach. Natomiast narkotyki działają jak trucizny, więc analogicznie - też dozwolony będzie rzut tylko na wytrwałość.
Ostatnio zmieniony czw lut 10, 2011 3:16 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

Re: Szalone pragnienie - narkotyk

czw lut 10, 2011 3:14 pm

Lord Xan pisze:
Chwileczkę. Czy trucizna w ogóle może wymagać rzutu na wolę? W PMP przy opisie trucizn jest napisane, postać (blabla wymieniają kiedy dochodzi do kontaktu z trucizną) musi wykonać rzut obronny na Wytrwałość. Nie ma nic o innych rzutach. Natomiast narkotyki działają jak trucizny, więc analogicznie. - też dozwolony będzie rzut tylko na wytrwałość.


To ta może jest wyjątkiem...?
 
Awatar użytkownika
Lord Xan
Administrator
Administrator
Posty: 608
Rejestracja: ndz gru 07, 2008 7:09 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

czw lut 10, 2011 3:17 pm

Niech więc będzie sobie wyjątkiem, to wszakże twój pomysł.
Ostatnio zmieniony czw lut 10, 2011 3:18 pm przez Lord Xan, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Szalone pragnienie - narkotyk

sob paź 22, 2011 1:42 am

wyjątek -> problemy

Premie przeciw truciznom często mają podane, że dotyczą rzutu na Wytrwałość.

Trucizna powinna wymagać rzutu obronnego na Wytrwałość, zaś wpływający na umysł, nadnaturalny/czaropodobny efekt rzutu obronnego na Wolę.
Ostatnio zmieniony sob paź 22, 2011 1:46 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość