Zrodzony z fantastyki

 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

Szpieg ninja: optymalizacja

pt sie 31, 2007 2:37 pm

Jutro zaczynam grać nową kampanię a dzisiaj tworze postać na 5lvl. Będzie to Szpieg ninja walczący kataną ostrości +1. Proszę o pomoc w jej optymalizacji.
Oto statystyki, które sobie wykombinowałem:
Rasa: Człowiek (tu nie jestem pewien może wy doradzicie mi coś lepszego)
Klasa: Łtr2/Woj2/Szpieg ninja1
Atrybuty:S16 Zr18 Bd13 Int14 Rzt11 Cha10
Umiejętności: Blefowanie 10 (mistrz pozwolił mi wziąć na wyrost), Nasłuchiwanie 8, Przebieranie 8, Przeszukiwanie 8, Skakanie 8, Ukrywanie się 8, Wspinaczka 8, Upadanie 8,
Atuty: I tutaj mam największy problem. Wyliczyłem że będę miał ich pięć, a moje wstępne typy to Biegłość w broni egzotycznej (katana), uniki, poprawiona inicjatywa i zostają dwa. Słyszałem o atutach które zwiększają zagrożenie krytykiem i myślę że by i mi się przydały. Jeśli ktoś zna atuty tego typu to proszę o ich nazwy i podręcznik w którym je znajdę.

Tak ogólnie to postać ma atakować z zaskoczenia i wykonywać akrobacje rodem z filmu Hero czy Dom latających sztyletów.
Z góry dziękuję za pomoc.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt sie 31, 2007 4:14 pm

Ma być bardziej szpiegiem czy Ninja ? :razz: :razz:

Generalnie został bym przy łotrzyku - w walce nigdy nie dorównasz badziej bojowym klasom, a szkoda się rozdrabniać. I tak Twoim sposobem na zadawanie obrażeń będę Ataki Podstępne a nie bezpośrednia walka. Katana może fajnie wyglada :D ale jest najgorszym wyborem. Siła 16 i Zręczność 18 sugeruje broń do której mozna wybrać FINEZJĘ. Jeśli chcesz broń koniecznie z Wschodnich klimatów, to polecam Wakizashi - ma mniejsze obrażenia, ale Ty "pomożesz" sobie Atakiem Podstępnym. Jest to Broń Prosta czyli nie potrzebujesz atutu. Jeśli nie posiadasz Krain Wshodu to Wakizashi potraktuj jak Mistrzowsko Wykonany Krótki Miecz.

Dodatkowo polecam Walkę Dwoma Brońmi - i 2 x Wakizashi - bedziesz skuteczniejszy niż z Kataną. :D Zawsze to dodatkowy Atak.

Jeśli chcesz wykonywać akrobacje rodem z Hero to polecam klasę prestiżową Złodziej Akrobata (Thief-Acrobat) z Complete Adventurer.

W Edycji 3.5 umagicznienie Ostrość NIE kumuluje się z Poprawionym Trafieniem Krytycznym.
 
Awatar użytkownika
sarven12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 12:49 pm

pt sie 31, 2007 4:26 pm

Po pierwsze:
- Atut ten to poprawione trafienie krytyczne(jest w PG) wymaganiem jest bazowa premia do ataku +8.

Po drugie:
- Umiejętności. Skąnd je wziołeś? Blefowanie ranga 10, postać na twym poziomie ma maksymalną range 8!
Po trzecie:

- Atuty. Masz ich 4(2 z wojownika, 2 z poziomów) + biegłość w broni egzotycznej(chijiriki, dmuchawka, fukimi-bari, kolczasty łańcuch, kusari-gama, kusza ręczna, łańcuch, nekode, ninja-to, shikomi-zue, shuriken, wachlarz bojowy) wynikająca z 1lvl szpiega ninja. Więc skąd wziołeś zgniskowanie w broni (katana) skoro ona nie widnieje w darmowych biegłościach szpiega ninja !? Weź sobie broń z lity biegłości i nie cuduj.

PS. Co do brania atutów zgadzam się z Sonym.
 
Alek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 342
Rejestracja: czw kwie 15, 2004 4:23 pm

pt sie 31, 2007 4:44 pm

Ninja z kataną? Jak na mój gust to powinieneś używać ninja-to albo lepiej parę, choćby ze względu na klimat.
Do podstępnych ataków przydają się granaty skorupkowe, zwłaszcza te z pyłem bądź błyskowe. Nie są zbyt drogie.
Ciekawie wyglądałaby też walka, jeśli byłbyś uzbrojony w sai i dążył do przejęcia broni przeciwnika.
Jeżeli chcesz wykonywać różne akrobacje, doradziłbym zakup nekode pajęczej wspinaczki oraz butów skoku, ewentualnie butów kroków i podskoków, jeżeli MP uzna że są dostępne.
Co do rasy, to człowiek nie jest złym wyborem, ewentualnie mógłbyś wybrać nezumi, ale wtedy stracisz jeden atut.

Pozdrawiam.
 
masad
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:01 am

pt sie 31, 2007 5:12 pm

sarven12 -Człowiek otrzymuje 2 atuty na 1 poziomie
 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

pt sie 31, 2007 5:29 pm

Umiejętności. Skąnd je wziołeś? Blefowanie ranga 10

(mistrz pozwolił mi wziąć na wyrost)

Czytaj ze zrozumieniem.
Generalnie został bym przy łotrzyku - w walce nigdy nie dorównasz badziej bojowym klasom, a szkoda się rozdrabniać.

Właściwie to moim zamiarem było stworzenie postaci, która lubi walczyć z zaskoczenia, ale w otwartej walce też nie jest bezbronna. Taki komandos można by powiedzieć.
Katana może fajnie wyglada Very Happy ale jest najgorszym wyborem.

Czemu uważasz że katana jest taka beznadziejna[/quote]
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt sie 31, 2007 8:37 pm

Nie jest beznadziejna w Twoim przypadku jest.
Po pierwsze 16 Siły to mało jak na postać, która ma walczyć na pierwszym froncie. Łotrzyk - Akrobata nigby nie będzie tak skuteczny ja wojownik. 2 Poziomy Wojownika mogę zrozumieć jako źródło dwóch Atutów - nic więcej. Łotrzyk "połamay" z Wojownikiem nigdy nie bedzie tak dobry w pierwszej lini jak czysty Woj

Przy Sile 16 różnica między Kataną a Wakizashi w zadawanych obrażeniach jest pomijalna. Podstawę dla Twojej postaci zawsze będzie stanowiła Atak Podstępny. Zada on duzo wiecej obrażeń niż Katana. A jeśli atut z katany zamienisz na Walkę Dwoma Brońmi to per saldo z Podstępnym Atakiem (PA) zadasz i tak wiecej obrażeń. Bo "wsadzisz" dwa ataki a nie jeden. A jak trafisz dwoma, nawet baz PA to zadasz K6+3 i K6+1 a z katany K10+3 lub K10+4 jeśli chwycisz ją oburącz.

Ja też bym spróbował podawić się w SAI + Atut Doskonalsze Rozbrajanie. Ale to później, na początkowych poziomach tylko łotrzyk : Dużo punktów umiejętności, Ataki Podstępne.

Powinieneś też rozważyć zakup COMPLETE SCOUNDREL i wybranie AMBUSH FEATS - niektóre są naprawdę fajne - generanie poświęcach kości K6 z Atapu Podstępnego w zamian za określone korzyści.

Inna opcja zakup COMPLETE ADVENTURER i wybranie zamias Łotrzyka klasy podstawowej NINJA. Z punktu widzenia mechaniki SUDDEN STRICKE działa naj SNEAK ATTACK - i oba się kumulują. Co więcej na potrzeby zdolności, prestiży czy atutów Suden i Sneak są tak samo traktowane. Zaś zdolności Ninja bardziej pasują do twojedo konceptu postaci : Skaczemy Daleko, Latamy Wysoko, Wspinamy Się Szybko :D :D

Jeśłi już koniecznie chcesz multiklasować z Wojownikiem to Ninja bedzie lepszy od Łotrzyka : Bierzesz atut MARTIAL STALKER a poziomy Wojownika i Ninja się sumują na potrzeby liczenia zdolności Ninja : KI pool, bonusu do AC. I tak 5 Ninja i 2 Wojownik jest liczony jak 7 Ninja dla KI pool czy bonusu AC. Działa to w drugą stronę poziomy Ninja doliczją się do poziomów Wojownika tam gdzie jest wymagany określony pozioma w klasie Fighter.
 
Awatar użytkownika
Ar0n
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 652
Rejestracja: pn gru 12, 2005 9:41 pm

pt sie 31, 2007 10:07 pm

Cóż Sony, muszę Cię poprawić - Sudden Strike nie działa przy flankowaniu, ustępuje więc ukradkowemu atakowi (i to sporo wg mnie). Nie wspominajac już o tym, że skumuluje sie z ukradkiem jedynie gdy przeciwnik jest pozbawiony zręczności. Ninja otrzymuje jednak mnóstwo specjalnych zdolności opartych na ki, jest więc równie dobry jak łotr, a moze nawet lepszy.

Można także zainwestować w klasę prestiżową "Szpieg Ninja" z Krain wschodu, ja jednak polecałbym Ci raczej podstawkę z wymienionego już complete adventurer.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

sob wrz 01, 2007 12:07 pm

To że nie działa wiem - ale dzięki zdolnościom jak Ghost Step - nie ma to znaczenia. Stanie się niewidzialnym na rundę :D i tak jakczęściej pozbawia premi ze ZR to KP :D :D Po za tym jak pisałeś ma sporo innych fajnych zdolności.

Opcja druga TOME OF BATTLE i klasa podstawowa SWORDSAGE
Dzięki manewrom można wyczyniać niezłe "cuda" :D wśród moich graczy ten podręcznik został określony drugą Księgą Przegięć (pierwsza to Book of Exalted Deeds :D )

W połączeniu z Ninja lub Łotrzykiem oraz dyscypliną Shadow Hand jest to doskonały wybór. Zwłaszcza, że w ta dyscyplina wzmacja Suden lub Sneak Ataki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość