Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

Szponerskie Dziewięć Miast

pn kwie 09, 2007 10:43 pm

Oto moja talia Dziewięciu Miast:

Średnia szczęścia światów przy pojedynkach: Najwyższa

Ekwipunek:

Szabla i peleryna x3

Kart: 3

Oddziały:

Attache*
Kuzyni Celeste*

Kart: 2

Miejsca:

Wieś x3
Faktoria handlowa x3
Ustronny zakątek
Żyzne pola x3
Bazar x3
Targ x2
Labirynt Czarnoksiężnika
Wierni poddani x2
Kopalnia nadmetalu
Sieć intryg

Kart: 20

Akcje:

Cel uświęca środki x3
Waleczność x3
Nie wszystko stracone
Zawieszony w obowiązkach
Za rok o tej samej porze x3
Kart: 12

Postacie:

Sandra Celeste
Orabella Gattino
Marida bint Athir x2
Marida bint Athir dośw. 1*
Nafisa bint Hamid al-Nadr*
Modestos Korreses*
Baetan Mac Cernach*
Riamondino Orso Celeste*
Vitalino Celeste*
Daniło Swiatosławicz Muromny*
Bilal x2
Kyriakos
Fernao

Kart: 16


Kart: 63

EDIT: Mała prośba do adminów, przenieście to do KGK:)
__

Przeniesione.
Diva
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 5:59 pm przez Szponer, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt kwie 10, 2007 8:38 am

To raczej temat dla RPG, nie dla Karcianki...
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

wt kwie 10, 2007 4:41 pm

Udało mi się to zauważyć dlatego też pod spisem poprosiłam o przeniesienie tematu:)
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

wt kwie 10, 2007 5:52 pm

Przeglądając talię dochodzę do wniosku, że jakbyś dodała Traktat pokojowy, Śmiertelną intrygę i zamieniła Sandrę doś. 1 na zwykłą, będziesz miała większe szanse z taliami pojedynkowymi i inwazyjnymi.

Pozdrawiam
Diva
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

wt kwie 10, 2007 5:57 pm

Zapomniałam o tej nieszczęsnej Sandrze, jest w talii, ale przy poprawianiu poprzednie spisu zapomniałam:)
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

wt kwie 10, 2007 7:55 pm

Tak, można wstawić traktat pokojowy... nawet 3x i do tego 3x śmiertelną intrygę... - w to wlicza sie bezprzeszkodowe zarabianie pp i nie obawianie sie inwazji + niwelowanie pp przeciwnikowi nawet z ojczyzny, ale to zależy od tego kto co preferuje ;-)
Oczywiście potrzebna jest Orabella x3, do tego ja bym wsadził Diogo Frutado, przyrządy nawigacyjne i Gino Corazzaio -co do postaci to 4pp za jego wystawienie + co najmniej 3pp co turę za jego akcję specjalną, gdy dołączymy przyrządy do postaci. Gino będzie pomagał wyciągać przyrządy + dodatkowo bardzo przydatne szble i pelerynki.
Do tego, żebym był wierny mojej frakcji :D zamieniłbym tanie postacie z dużą ilością ducha na takie same postacie tylko, że imperium kryształowego (nawet ambasadorów). Do tego dodałbym Ferdomnach'a (ambasador - da się wyjąć nafisą + pp za wystawienie) a jak jeszcze go skopiuje Fotein to mamy 1pp za każdą postać z Imperium Kryształowego podczas Akcji politycznej...
AAA no i oczywiście Idris jest tu koniecznie potrzebny! A nawet Szerokie koligacje!!
...i jeszcze może być Ignatz i oddział remontowy, no i nota protestacyjna - ale to tak na marginesie 8)

To takie moje skromne uwagi :P
Ostatnio zmieniony wt kwie 10, 2007 8:11 pm przez Pan-demonium, łącznie zmieniany 1 raz.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

wt kwie 10, 2007 8:08 pm

Dodam, ze ta talia byla robiona pod pojedynki i szybkie roztawianie sie, dlatego uwazalbym na ilosc dodawanych kart ;).
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

wt kwie 10, 2007 8:13 pm

Polter olał mój post, który wysłałam 5 minut temu:P

Mam ładne 63 karty i dobrze się rozstawiam, zrobienie tej talii na 70+ kart nie pomoże jej:)
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

wt kwie 10, 2007 8:23 pm

Ale dodanie jednego Traktatu i jednej Smiertelnej pomorze w przypadku Lodowych Elfow na przyklad.
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

wt kwie 10, 2007 8:24 pm

Zapewne to nie będzie 70 kart, ale tą talią muszę jeszcze parę razy zagrać:)
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

wt kwie 10, 2007 11:55 pm

A kto Wam powiedział, że przy większej ilości kart nie da się szybko rozstawić??
80 kart też nie będzie źle ;-) - poza tym, ta talia musi też jakoś zarabiać pp - nie wystarczy tylko zaznaczać światka... Jako że pracujemy nad taliami niemalże we wspólnym granie, to po prostu mówię, jak ja bym ja skonstruował... Poza tym ta tali nie ma szans przeciwstawieniu się eksplorce, jedyna szansa, w tym, że nikt takową nie gra :-D
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

śr kwie 11, 2007 1:49 pm

Wybacz mi, ale Ty chyba ekspertem od talii pojedynkowych nie jesteś, poza tym to talia z nastawieniem bardziej na wkurzanie.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

śr kwie 11, 2007 4:02 pm

Relax. Take it easy!

Ta talia akurat ma duże szanse na przeciwstawienie się eksplorcę. Od tego typu rzeczy jest Marida doś. 1 i Foteine, kopiująca ją.
Tak w ogóle, dlaczego nie masz w talii Wojna na górze, albo Nieobecni nie mają racji? Wywaliłabyś wtedy Zawieszonego w obowiązkach. Dodałabyś też Salmę, albo jakiś tanich ambasadorów i Błysk geniuszu.
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

śr kwie 11, 2007 6:16 pm

i sale balową i szponka, to że ni gram talią pojedynkową, to nie znaczy, że się na takowej nie znam!! Proszę nie podrażniać mojej dumy!
A gdyby była salka plus za rok, to w ogóle, już mniej można się bać pojedynkowców.
i ogólnie masz rozwalać tą talią wszystko co się rusza :-D
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

śr kwie 11, 2007 6:23 pm

A gdyby była salka plus za rok, to w ogóle, już mniej można się bać pojedynkowców.


Ale mówisz to, żeby to wsadzić do talii, czy jak można wkurzyć tą talię :P? Jeśli chodzi o te pierwsze, to Za rok o tej samej porze jest w tej talii, a Sali balowej Szponka nie ma :). Zaś co się tyczy drugiej opcji - Salę balową i Za roki Szable i peleryny blokują, jak już kiedyś ustaliliśmy ;].
 
Awatar użytkownika
Szponer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 159
Rejestracja: ndz kwie 02, 2006 5:39 pm

śr kwie 11, 2007 8:21 pm

Wiadome jest w naszym gronie, że Sali Balowej nie mam, jak myślisz, czy mam ujemny iloraz inteligencji?:P

Wiesz, tak samo jak Ty mogę powiedzieć, że się znam na taliach inwazyjnych==' Z całym szacunkiem, ale masz małe pojęcie o pojedynkach.
 
bidzin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 960
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 5:08 pm

śr kwie 11, 2007 8:42 pm

Ej, ale bez żadnych zaczepek.

Szponer, nie oceniaj tak diametrialnie Demonium, gdyż jako imperialista musi sobie radzić także w pojedynkach. Poza tym, nagrał się z taliami pojedynkowymi "parę" razy, więc jako takie doświadczenie ma.
Żeby nie było, że jestem stronniczy, talie pojedynkowe nie powinny mieć za dużo kart, gdyż robią się ambasadorskie - a to jest różnica. Talie pojedynkowe muszą rozkładać się b. szybko. Dlatego też, Demonium, nie przesadzaj ;).
 
Awatar użytkownika
Pan-demonium
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: czw mar 23, 2006 6:23 pm

śr kwie 11, 2007 11:18 pm

A czy ja mówię, że ja chce pojedynkowce??
Przy okazji oczywiście mają być na pojedynki, a jak! i to nawet bardzo dobre pojedynki, ale jedno nie wyklucza drugiego ;-)
i owszem, możesz powiedzieć, że znasz sie na taliach inwazyjnych, jeśli masz wystarczającą znajomość kart im potrzebnych..
Ja praktycznie mam w głowie moją talię choćby tych 9 miast... a jeśli chodzi o pojęcie o pojedynkach, to weź mnie nie obrażaj... tak jak ze wszystkim je uzależnia sie od zdolności kart i podstawowych zasadach zawartych w instrukcji. Zestawienie tych kart, to także kwestia gustu, a także umiejętności kombinowania... Jeśli chodzi o doświadczenie w pojedynkach, to mam raczej (tu racja) bardziej obserwatorskie, jednak jedyne co można mi zarzucić, to, to że jakbym grał, mógłbym zapomnieć o zdolnościach niektórych kart (ale to też rzadko).

Daj mi czas, chęci i miejsce, a zrobię Ci talię pojedynkową i przekonasz się co znaczy mieć pojęcie o pojedynkach!
"Connor, mój miecz."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości