Zrodzony z fantastyki

 
kEczuP
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 24, 2005 11:41 am

Sztony Losu

czw mar 24, 2005 11:50 am

Z okazji mojego pierwszego posta (a w sumie topicu) chcialem sie przywitac =] Siema :D

Natomiast chcialem zapytac czego uzywacie zamiast sztonów pokerowych.
Mam podreczniki do DL od jakichs dwoch lat ale dopiero ostatnio sie wzialem na serio za przeczytanie ich (jakos tak wyszlo - brat i inni ludzie z ktorymi gram raczej przepadaja za fantasy i wfrp, no a poza tym zaczynalem od dupy strony - czytalem napierw podrecznik szeryfa i mocno sie motalem =]).
W kazdym razie napalony jestem bardzo i dzisiaj umowilem sie z kuzynami dwoma mlodymi na sesyjke, bede na nich testowal system przed powazniejszymi sesjami :] (zawada dzieciuch jest dla nich jak znalazl :> tylko jakos ciezko mi sobie wyobrazic 13latka smigajacego z rewolwerem albo wynajetego do zalozmy obrony linii kolejowych :lol: )
Aaale wracajac do tematu - macie oryginalne sztony pokerowe? Bardzo bym chcial je kupic ale nie moge znalezc zadnego sklepu z takowymi ;P Zastanawialem sie czy moze zakupic takie counterki (nawet nie wiem do czego one sluza) z http://www.rebel.pl/product.php/52/5078 ... sztuk.html (mam nadzieje ze nie lamie regulaminu).
Moze macie inne genialne pomysly jak zastapic te koleczka? Dzisiaj poki co uzyje kwadracikow kolorowych z Magicznego Miecza (taka planszowka) :>.
 
Ramel

czw mar 24, 2005 12:03 pm

Ja uzywam sztonow Pinnaclowych. Wczesniej uzywalem monet pieciogroszowych pomalowanych na odpowiednie kolory (bialy, niebieski, czerwony, czarny - a jako legenda byl szton zloty)
Moi znajomi uzywaja sztonow zrobionych z kart Magica (tez w odpowiednich kolorach) Z normalnymi sztonami mialem problem, raz sobie zamowilem, ale na cle mi zatrzymali :(
 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

czw mar 24, 2005 12:23 pm

te counterki służą właśnie do takich celów :)

osobiście jestem mniej rozrzutny niż Ramel i jako sztonów używam odpowiednio oznaczonych jednogroszówek [białe to czysta moneta, niebieskie to niebieskie a czerowne z braku odpowiedniego markera zostały potraktowane czarną kreską :razz: ]
 
Ramel

czw mar 24, 2005 1:08 pm

deem pisze:
te counterki służą właśnie do takich celów :)

osobiście jestem mniej rozrzutny niż Ramel i jako sztonów używam odpowiednio oznaczonych jednogroszówek [białe to czysta moneta, niebieskie to niebieskie a czerowne z braku odpowiedniego markera zostały potraktowane czarną kreską :razz: ]


Hehe... A wiesz, ze bylo trudniej zebrac jednogroszowki niz pieciogroszowki ??? Dlatego zostalem na 5gr. A sztony - wiesz, komplet kosztuje 12 zeta, jak dla mnie nie jest to rozrzutnosc ;P .
 
kEczuP
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 24, 2005 11:41 am

czw mar 24, 2005 1:26 pm

Moglbys dac cynk gdzie je dostac??
12 zl? Bosko :D
Mam nadzieje ze zaraz nie dorzucisz ze w stanach trzeba kupic :(
 
Ramel

czw mar 24, 2005 1:31 pm

kEczuP pisze:
Moglbys dac cynk gdzie je dostac??
12 zl? Bosko :D
Mam nadzieje ze zaraz nie dorzucisz ze w stanach trzeba kupic :(


W stanach :P A ze kupowalem z paroma innymi rzeczami, to wyszlo tanio :D Jakos po wakacjach, jak wyjdzie nowa edycja, mam zamiar znowu sprowadzac wiecej rzeczy, wiec mozna sie dogadac :)
 
kEczuP
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 24, 2005 11:41 am

czw mar 24, 2005 2:01 pm

Jak sa sztony po angielsku? :] Popatrze sobie przynajmniej. Jakbys cos zamawial to daj znac =D dobra duszyczko :P
 
Ramel

czw mar 24, 2005 2:05 pm

Poker chips.
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

czw mar 24, 2005 4:29 pm

Counterki z Rebela jako sztony pokerowe to dobry pomysł. Poza tym mają jeszcze wiele innych zastosowań np. w karciankach, jako oznaczenie postaci i npc na planie sytuacyjnym itd.

Właśnie znowu wracam do DL. Jakiś czas temu sprzedałem swoje bo potrzebowałem kasy, a teraz nowe idą mi z Maga już cały tydzień. Ehh, opuszcza się ten Mag nie ma co :wink: .

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
fairhaven
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1486
Rejestracja: śr cze 02, 2004 8:14 am

czw mar 24, 2005 6:04 pm

Ja uważam, że 1-no groszówki (koszt całego zestawu dużo niższy) też mają swój uroczy klimat (zwłaszcza że opakowanie dorównuje tym "oryginalnym" sztonom). Jakoś nie mieliśmy problemu z ich zebraniem - co więcej, własnoręczne wykonywanie sztonów ma parę plusów - choćby taki, że robiąc je samodzielnie szybko się do nich przywiązujesz.

Gorzej było już z dogadaniem się, bo nie wiedzieć czemu deem zaprotestował ostro, kiedy chciałam je całe pomalować gustownymi markerami (oczywiście w adekwatnych kolorach). Nadal tego nie rozumiem... :P
 
Awatar użytkownika
Mathius Gabriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 29, 2004 2:36 pm

czw mar 24, 2005 6:51 pm

fairhaven, potem by mu w sklepie nie przyjeli... :razz:
 
kEczuP
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 24, 2005 11:41 am

czw mar 24, 2005 11:42 pm

fairhaven pisze:
Ja uważam, że 1-no groszówki (koszt całego zestawu dużo niższy) też mają swój uroczy klimat (zwłaszcza że opakowanie dorównuje tym "oryginalnym" sztonom). Jakoś nie mieliśmy problemu z ich zebraniem - co więcej, własnoręczne wykonywanie sztonów ma parę plusów - choćby taki, że robiąc je samodzielnie szybko się do nich przywiązujesz.

Gorzej było już z dogadaniem się, bo nie wiedzieć czemu deem zaprotestował ostro, kiedy chciałam je całe pomalować gustownymi markerami (oczywiście w adekwatnych kolorach). Nadal tego nie rozumiem... :P


Po prostu zbieracie te 85 jednogroszowek i robicie z nich sztony oznaczajac je odpowiednio? Bo mam watpliwosci czytajac tego posta czy to nie jest jakis slang te jednogroszowki :]
Anyway, nie podoba mi sie jakos pomysl =P Jakies takie male i zbyt metalowe ;] Kamyczki mysle ze beda kool, zamowie sobie razem z jakas przygoda 8)
 
Awatar użytkownika
Mathius Gabriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 185
Rejestracja: wt cze 29, 2004 2:36 pm

pt mar 25, 2005 5:58 pm

Tak, nasze sztony to jednogroszówki, monety którymi można płacić w RP.
Metalowe, małe... kto co lubi kEczuP
 
kEczuP
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 24, 2005 11:41 am

sob mar 26, 2005 12:37 pm

Hm w sumie lepsze chyba od tych malutkich kwadracikow z MM ktorych teraz uzywam ;\ A kamyczki nagle zniknely ze sklepu... ostaly sie tylko niebieskie @_@ Maja wrocic za jakies dwa tyg...;/
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

śr mar 30, 2005 11:11 pm

Wydaje mi się, że takie kolorowe kamyczki da się nabyć, stosunkowo nie drogo w jakimś sklepie z artykułami wzornictwa domowego ( :? ). Np. 50 za kilka złotych tyle, że trzeba trochę poszukać...
Ja nie mam jeszcze niczego, co mogłoby spełniać funkcje Sztonów Losu, ale chyba znaczne szukać właśnie takich kamuli, bo po pierwsze lepiej losować kamyczki niż monety (z jak mi się zdaje oczywistych przyczyn), a po drugie ze względów estetycznych.
:)
 
ofa89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 27, 2004 10:27 pm

pn kwie 04, 2005 4:57 pm

Słuchajcie! 8)
Znalazlem w sieci niemieckiej sklep internetowy z żetonami do pokera.
Same żetony kosztują 5,60 ... euro :) ale o ile dobrze przeczytałem przesyłka do Polski kosztuje 22..... także euro!
http://www.gamblerstore.de/product_info ... anguage=en
W zestaw wchodzi 50 białych, 25 czerwonych i 25 niebieskich sztonów (15 niebieskich za durzo)
Gdyby zebrało się parę osób ktoś mógłby kupić wszytko i porozsyłać po ludziach a składając się zaoszczędzilibyśmy. Jeśli ktoś chce się tego podjąć to ja zgłaszam się pierwszy!!! 8)
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

pn kwie 04, 2005 5:07 pm

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale mam za to zapłacić 27,6 euro? Nie wiem czy to taki świetny biznes zważywszy na to, że w Ikei kupiłem 200 sztonów (tzn. Takich kolorowych kamuli) za jakieś 15zł. :?
...
P.S. Dużo chyba się przez "ż" piszę, ale mogę się mylić ;)
 
Ramel

pn kwie 04, 2005 6:55 pm

ofa89 pisze:
Gdyby zebrało się parę osób ktoś mógłby kupić wszytko i porozsyłać po ludziach a składając się zaoszczędzilibyśmy. Jeśli ktoś chce się tego podjąć to ja zgłaszam się pierwszy!!! 8)


Trzeba sie tylko modlic,zeby nie napisali na kopercie, co to i skad to, bo ci na cle walna takie oplaty, ze hej... albo wpadnie ci policja za organizowanie nielegalnego hazardu. :P
 
ofa89
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 27, 2004 10:27 pm

wt kwie 05, 2005 2:19 pm

Elek pisze:
P.S. Dużo chyba się przez "ż" piszę, ale mogę się mylić

co do tego nie wiem bo jestesm dys ortografem (czy jakos tak) a jesli w ikei mozna kupic za 15zl to ja tam jade!!

Na tym forum nikogo Twoja dys-cokolwiek nie obchodzi. Pisz poprawnie, sprawdzaj w slowniku, modulem pisowni, czymkolwiek. Albo posty beda kasowane.

Seji
 
kEczuP
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: czw mar 24, 2005 11:41 am

wt kwie 05, 2005 4:16 pm

ofa89 pisze:
Elek pisze:
P.S. Dużo chyba się przez "ż" piszę, ale mogę się mylić

co do tego nie wiem bo jestesm dys ortografem (czy jakos tak) a jesli w ikei mozna kupic za 15zl to ja tam jade!!


Napisz "dużo" dwa tysiace razy w zeszycie a zapewne zapamietasz jak to sie pisze? :neutral:

Co sztonow, to o ile dobrze zrozumialem, Elek niezbyt precyzyjnie nazwal sztonami kamyki ktore kupil w Ikei, a ktore stosuje w grze zamiast sztonow.

Ramel - serio pisales moga sie doczepic celnicy do takiej przesylki? Heh...
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

wt kwie 05, 2005 9:55 pm

Żeby wyrazić się jasno to rzeczywiście nie są to ani żetony z numerkami, ani konkretnie sztony pokerowe, ale! świetnie się do tego nadają.
Są bardzo fajne z wyglądu i takie kolorowe i w ogóle... :P Według mnie świetnie spełniają role sztonów, a jak będziesz miał fart to kupisz wszytkie rodzaje, które będą ci potrzebne.
Nie ma się co z tym specjalnie patyczkować, no chyba, że masz dużo nie potrzebnej kasy.
 
*SoN*
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 05, 2005 4:25 pm

ndz cze 19, 2005 12:59 pm

Zamiast sztonów, używamy np. pchełek (kiedyś była taka gra), bardzo dobrze się sprawdzają i są bardzo tanie, można je kupić prawie na każdym odpuście lub w sklepie za 4zł :) A co do "jednogroszówek" ja bym ich nie użył, bo jeszcze gracze, pod koniec sesji by sobie wzieli do rękawa, umyli i by mieli kasiure :D Joke
Co do kolorów, to przecież wiadomo, że nie muszą być takie jak określone w podręczniku.
 
Awatar użytkownika
Calix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 27, 2003 11:54 pm

ndz cze 19, 2005 2:23 pm

Tak a propo:

http://allegro.pl/show_item.php?item=54997522


C. dawny maniak pokera
 
diRavelin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 17, 2006 11:35 pm

pn sie 07, 2006 3:07 pm

Dźbry!

Ja to tylko napiszę, jak my rozwiązaliśmy problem.
Używamy małych figurek żołnierzyków z gry planszowej "Ryzyko". Bardzo fajnie trzymają klimat i ma się takie fajne uczucie jak takich kilku podkomendnych przed człowiekiem stoi.

polecam wszystkim, ktorzy mają tę grę gdzieś głęboko zachomikowaną
pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

ndz mar 04, 2007 12:32 am

Jeśli nie szkoda wam pieniędzy - a wierzcie mi, prawdziwe sztony dodają grze klimatu! - to możecie chcieć zajrzxeć tu: cezart.pl

To najtańsze sztony jakie widziałem w polskim Internecie. Ponieważ minimalna wielkość zamówienia to 100 sztuk, a przesyłka za pobraniem kosztuje 12 zł, to komplet sztonów (i dodatkowe np. 15 zielonych do wykorzystania jako Legendy) kosztuje 48 złotych. Sporo, ale jak drużyna się zrzuci... ;)

...ja kupiłem (co prawda więcej niż 100), polecam ;) teraz czekam aż zostaną wysłane/dojdą...

P.S. Nie wiem ile aktualna promocja trwa, może warto się pospieszyć ;). Aha, w zamówieniu lepiej napisać wyraźnie, jak zamierza się zapłacić (np. za pobraniem) - ot, na wszelki wypadek.
 
greg.gentoo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 06, 2007 8:44 pm

pn sie 06, 2007 9:13 pm

Witam,

ja to rozwiązałem całkiem inaczej :). Kiedyś, w wakacje, miałem okazję pracować w firmie która robi plandeki na przyczepy. Nie śmiejcie się! Kilka odpowiednio zgrzanych warstw plandeki jest twardym i dość grubym materiałem. Co więcej, plandeki na duże przyczepy okuwa się specjalnym urządzeniem. Wybija ono dziury w plandece i to co zostaje to krążki wielkości podobnej do wielkości sztonów pokerowych. To odrzut więc idą do kosza. Plandeki są różnych kolorów nie miałem zatem problemu z pozbieraniem całego kompletu do DL :). Nie są idealne, ale świetnie wypełniają swoje zadanie. Założę się, że w każdym mniejszym lub większym mieście jest jakaś firma, która robi plandeki i odda cały WOREK takich krążków, z pocałowaniem ręki, zupełnie za darmo.
 
diabloo23
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 20, 2008 12:50 pm

wt cze 16, 2009 10:16 am

A ja właśnie kończę robienie sztonów z kapsli po piwie :) Taki "rozklepany" kapsel, pozbawiony gumki o pomalowany jest chyba nawet bardziej klimatyczny od oryginalnych pokerowych sztonów :wink:
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

wt cze 16, 2009 4:25 pm

Do Hell on Earth w sam raz, ale do Wierd West wolę pokerowe.:P
 
Awatar użytkownika
ram
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 227
Rejestracja: sob gru 18, 2004 4:47 pm

Sztony Losu

wt kwie 05, 2011 9:59 pm

Sztony w odpowiednich kolorach można znaleźć w grze "Boomtown" - 50 białych i po 25 czerwonych i niebieskich.

Tak wyglądają: http://boardgamegeek.com/image/77355/boomtown

A Rebel sprzedaje niemiecką wersję Boomtown za 30zł.
 
Awatar użytkownika
GRAmel
Wydawnictwo Gramel
Wydawnictwo Gramel
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:36 am

Sztony Losu

pt wrz 02, 2011 2:14 pm

Sztony losu pojawia sie w limitowanej wersji Deadlands Reloaded.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości