Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Szukam dobrych, darmowych przygód

ndz kwie 18, 2010 5:18 pm

Obecnych i potencjalnych graczy proszę o nie czytanie.

Szukam dobrych (gracze mają koło 20 lat), darmowych przygód do 3ed D&D. Wiem, ze jakichś przygód jest dużo, ale liczę na to, że ktoś będzie w stanie coś polecić.

1. Przygoda dla graczy, z których część nie będzie znała D&D, a część RPG. Poziom możliwie niski (najlepiej 1., bo najszybciej tworzy się postać i wymaga najmniej znajomości świata i mechaniki).

2. Przygoda do wplecenia w kampanię. Gracze z dużym (średnio 6-7 lat) stażem. BG zaraz awansują na 10., 5 postaci (charaktery CN i CD). Obecnie są w Srebrnych Marchiach (ZK, północny zachód) i chcą jechać na południe. Przygoda nie powinna dziać się dalej na północ, niż południe Wysokiego Lasu, najlepiej w Zachodnich Ziemiach Centralnych lub na Wybrzeżu Mieczy. Przygoda nie musi być do użycia od razu, więc może być na trochę wyższym poziomie i mieć miejsce odrobinę dalej (np. w Amn).
Ostatnio zmieniony pn kwie 19, 2010 1:08 am przez Kamulec, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Szukam dobrych darmowych przygód

ndz kwie 18, 2010 5:50 pm

http://dnd.polter.pl/Przygody-i-lokacje-a200 - prąciem.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś ciekawego. Od czasu, kiedy ostatnio zaglądałem do tego działu, sporo mogło ulec zmianie, ale sam nie raz i nie dwa czerpałem zeń inspiracje do własnych kampanii. Tak na marginesie, Srebrne 'Marchwie' to całkiem przyzwoity obszar :wink:. W podręczniku o nazwie - cóż za zbieg okoliczności - "Srebrne Marchie", znajdziesz całą masę zahaczek i pomysłów na przygody. O ile oczywiście masz dostęp do wymienionej pozycji.
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Szukam dobrych darmowych przygód

ndz kwie 18, 2010 5:55 pm

Niestety Twój post jest obok tematu. Nie pytam o stronę, a o konkretne przygody spełniające określone kryteria, które być może ktoś gdzieś widział i może mi ułatwić życie wskazując je.

A podręcznik Srebrne Marchie ma trzy dyskwalifikujące go cechy:
- nie jest darmowy
- przygody w nim zawarte nie spełniają zadanych kryteriów
- mam go
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 6:03 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: Szukam dobrych darmowych przygód

ndz kwie 18, 2010 6:26 pm

Sam jesteś obok tematu :razz:. Polecam Rondell szlamu (lekką przygodę, którą po drobnych modyfikacjach można rozegrać w dowolnym regionie ZK), Pająka z Cormanthoru (niech Cię nie zwiedzie nazwa - akcja rozgrywa się w Vast. Naprawdę dobry scenariusz, również bez większych problemów jeżeli chodzi o adaptację na innych obszarach) oraz Wieżę Cieni (Cormyr się kłania).
To by było na tyle z mojej strony. Nie licz, że zacznę streszczać Ci poszczególne przygody. Umiejętność czytania jest w dzisiejszych czasach nad wyraz przydatna - bez niej lepiej nie wychodzić z domu. Wierzę, że zapoznanie się z treścią wymienionych przeze mnie tekstów nie nastręczy Ci zbytnich problemów :wink:

EDIT:
A podręcznik Srebrne Marchie ma trzy dyskwalifikujące go cechy:
- nie jest darmowy
- przygody w nim zawarte nie spełniają zadanych kryteriów
- mam go


Pierwszy i trzeci punkt wykluczają się wzajemnie. Owszem, podręcznik nie jest darmowy, ale, jak sam mówisz, znajduje się w Twoim posiadaniu, więc problem rozwiązany. Co do przygód w nim zawartych, nie chodzi mi wyłącznie o te śmieszne mini-kampanie w stylu "Krew i złoto", ale o całą masę potencjalnych pomysłów i możliwości, jakie daje obszar SM. Przeczytałem podręcznik od deski do deski i z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że jest w czym wybierać.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 6:37 pm przez Rodriguez, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kamulec
Administrator, Koordynator społeczności
Administrator, Koordynator społeczności
Posty: 2341
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:32 pm

Szukam dobrych darmowych przygód

ndz kwie 18, 2010 9:33 pm

Dzięki za te 2.

Gdybym pytał o podręcznik, to bym to napisał.
Obecnie są w Srebrnych Marchiach (ZK, północny zachód) i chcą jechać na południe. Przygoda nie powinna dziać się dalej na północ, niż południe Wysokiego Lasu, najlepiej w Zachodnich Ziemiach Centralnych lub na Wybrzeżu Mieczy.


To by było na tyle z mojej strony. Nie licz, że zacznę streszczać Ci poszczególne przygody.
Nie liczę. Po prostu mam nadzieję, że kilka osób wskaże mi przeczytane/poprowadzone przez siebie przygody z internetu, które spełniają przedstawione kryteria.

Co mnie interesuje:
- sensowne przygody po polsku
- bardzo dobre przygody po angielsku (znam ten język dobrze, ale nie tak, jak ojczysty :razz: , dochodzi też kwestia tłumaczenia nazw DeDekowych)

Dodam odnośnie punktu 2., czyli postaci na wyższym poziomie, wolę anglojęzyczne przygody - w przypadku polskojęzycznych duża szansa, że któryś ją czytał.

Co jeszcze mogę dodać? Raczej interesuje mnie przygoda na 1 lub kilka sesji, niż kampania, bowiem dla postaci na średnim poziomie kampanię prowadzę, a dla tych na niskim przygody chcę wykorzystać, jeżeli nie będę miał czasu by rozegrać jedną z 2 wymyślonych przeze mnie kampanii.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 9:35 pm przez Kamulec, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości