Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

Szukasz anime?

ndz lip 04, 2010 1:59 pm

Temat powstaje w celu doradzania użytkownikom różnych tytułów anime z którymi pozostali użytkownicy już mieli okazję się zapoznać :)
W tym temacie wpisujemy jakiego rodzaju anime szukamy(fantasy, romans, mecha etc), co chcielibyśmy aby się w nim znajdowało zaś reszta użytkowników doradza tytułami jak najbardziej bliskich opisowi.

Przykładowo pan x poszukuje anime fantasy wydanego po 2000 roku najlepiej mrocznego w którym bohater musi być xyz.

Temat ten może służyć także informacji gdzie można dorwać jakiś konkretny tytuł anime do obejrzenia, bo jest problem z dostępnością :wink:
Ostatnio zmieniony ndz lip 04, 2010 2:12 pm przez Zychu, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Ptakuba
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 26, 2010 1:45 pm

Re: Szukasz anime?

ndz lip 04, 2010 4:28 pm

A ja zadziałam inaczej.
Zna ktoś tytuł anime jakie jest w tym filmiku w 5.10? To co w tle jest "Żubrówka", ze średniowieczną dziewczyną z kuflem.
I jeszcze ktoś mógłby powiedzieć skąd jest ten rudy z ogromnymi związanymi włosami i kataną pod koniec "Noś długie włosy" (ok. 4.50)
PS. o i jeszcze skąd ten z fioletowymi włosami i czarnymi skrzydłami tuż po rudym powyżej : P
Ostatnio zmieniony ndz lip 04, 2010 4:28 pm przez Ptakuba, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Craven

Szukasz anime?

ndz lip 04, 2010 4:43 pm

Laska z kuflem to jest Spice and Wolf.
 
Awatar użytkownika
Ptakuba
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: wt sty 26, 2010 1:45 pm

Re: Szukasz anime?

ndz lip 04, 2010 4:57 pm

Dziękuję : D
 
Tuldor1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 29, 2009 5:06 pm

Szukasz anime?

ndz lip 04, 2010 6:12 pm

To ja może spytam o coś podobnego do tego: Anime "Gilgamesh"
(koniecznie z polskim subem :) )
 
kadim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn cze 14, 2010 1:47 pm

Re: Szukasz anime?

czw lip 15, 2010 12:24 pm

a moje ulubione anime to YUGIOH, pokemon, beyblade, duel master.
zna ktoś YUGIOH? a może ktoś wie, gdzie można ściągnąć ową baję z polskim dubem, szukam i szukam i znalazłem tylko 42 odcinki, a w polskiej wersji polsatowskiej wyszło prawie 50, reszty kurna znajść nie mogę :huh:
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Szukasz anime?

czw lip 15, 2010 1:10 pm

kadim pisze:
a może ktoś wie, gdzie można ściągnąć ową baję z polskim dubem, szukam i szukam i znalazłem tylko 42 odcinki, a w polskiej wersji polsatowskiej wyszło prawie 50, reszty kurna znajść nie mogę

Regulamin Forum i Komentarzy pisze:
2.2. Zakazuje się także:

2.2.10. Poszukiwania i oferowania nielegalnego oprogramowania i przetworzonych elektronicznie treści, które chroni prawo autorskie oraz informowania o miejscu składowania tychże.
Rozważ te słowa mądrości w głębi Twego serca, a potem idź i więcej już nie grzesz. Bo następnym razem pójdzie raport. Ten temat nie jest piracką mapą skarbu - służy poszukiwaniu tytułów odpowiadających Twoim gustom.
kadim pisze:
a moje ulubione anime to YUGIOH, pokemon, beyblade, duel master.
I NIGDY nie wymawiaj tych nazw w domu Anime :evil: + :lol: (co razem daje szatański śmiech).*

* Tak, powyższego zdania nie należy brać na serio.
 
Awatar użytkownika
Hyareil
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 5:26 pm

Szukasz anime?

czw lip 15, 2010 7:28 pm

Dopiero zaczynam swoją przygodę z anime, dlatego chciałabym, żebyście doradzili mi, po jakie tytuły warto sięgnąć - takie, które będą reprezentatywne dla swoich gatunków, a zarazem nie odstraszą początkującego fana anime :)

Szczególnie interesują mnie anime z elementami fantasy lub historyczne, ale tak naprawdę każdy tytuł, który uznacie za wartościowy i będący klasyką gatunku, uznam za wart obejrzenia choćby w części. W końcu póki nie spróbuję, nie będę wiedzieć, czy podobają mi się takie klimaty ;)
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2010 7:30 pm przez Hyareil, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

Szukasz anime?

czw lip 15, 2010 8:21 pm

Klasyka? Zależy jakiej klasyki szukasz, dużo jej w anime :razz:
Fantasy powiadasz...
Najbardziej klasyczne z klasycznych anime fantasy jest Record of Lodoss War, sztampowe aż się płakać chce, ale jednak klasyk :wink:
Inne fantasy jakie mi przypadło do gustu to Utawererumono, może być dla Ciebie nieco dziwne jak dopiero wkręcasz się w anime - ale powinno Ci się spodobać :wink:
 
Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1156
Rejestracja: śr paź 21, 2009 2:21 pm

Szukasz anime?

czw lip 15, 2010 10:38 pm

Zatem - wszak wstąpiłem w progi tej świątyni nie tylko po to, by ścigać Bogu ducha winnych userów...

Hyareil, jeśli szukasz czegoś w konwencji fantasy, pozwolę sobie wspomnieć tytuł Slayers - zakładając, że do tej pory nie miałaś z tą produkcją styczności (leciała daawno temu w TV, więc szansa choćby epizodycznego kontaktu jest spora). O ile naturalnie nie zależy Ci na śmiertelnie poważnym ujęciu tematu, bo historia, choć odpowiednio epicka (i bardzo typowa dla klasycznego fantasy, podobnie zresztą jak 'świat przedstawiony') nabiera odpowiedniego dramatyzmu z czasem, a scenarzyści bynajmniej nie stronili od akcentów humorystycznych - przy czym nie przesadzili, choć jakość wspomnianego humoru musisz ocenić sama, bo od ostatniego kontaktu z serią zdążyłem się już zestarzeć i mogło mi się pozmieniać :D (Niemniej miłośnicy kfiatków z sesji powinni być zadowoleni). Ale dla eremity żyjącego na pustyni pełnej Dragon Balla i Pokemonów jadowitych ten serial był jak łyk źródlanej wody.

Przy określeniu "klasyczny" nie będę się upierał, ale casuali chyba nie odstrasza - zważywszy na fakt, że moje zainteresowanie pełnowartościowym anime zaczęło się właśnie od Slayers... Tak czy inaczej, życzę powodzenia na nowej drodze.

J.
 
Tuldor1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pt maja 29, 2009 5:06 pm

Re: Szukasz anime?

pt lip 16, 2010 12:38 am

Hmm... skoro już polecać zaczęliście to może spytam o to - szukam czegoś w podobnych kreskach i klimatach do Berserk'a i Claymore'a... odpowiedzcie czego szukam :P
 
kadim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn cze 14, 2010 1:47 pm

Re: Szukasz anime?

pt lip 16, 2010 12:48 pm

kadim pisze:
a moje ulubione anime to YUGIOH, pokemon, beyblade, duel master.
I NIGDY nie wymawiaj tych nazw w domu Anime :evil: + :lol: (co razem daje szatański śmiech).*[/quote]
a co to nie są anime, no może pokemony, ale yugi, duel master jak najbardziej
 
Tekkaman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 24, 2006 9:02 pm

Re: Szukasz anime?

śr lip 21, 2010 12:46 pm

Yugi i duel master są to anime ale do młodszych odbiorców :D
Ja tam wolę na przykład Berserk (stare anime ale nadal lubię go obejrzeć jeszcze raz ;)),Tekkaman Blade, 07 Ghost itd

Czy ktoś może mi polecić jakieś anime w klimatach dark fantasy? Tylko nie o wampirach bo już ten temat mi się przejadł 8)
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 6:31 pm przez Tekkaman, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
nerv0
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 869
Rejestracja: pt cze 06, 2008 2:13 pm

Re: Szukasz anime?

śr lip 21, 2010 1:32 pm

Anime w dark fantasy nie kojarzę, ale jeśli wspomniałeś Berserka, to ja od razu polecę ci mangę. Z tego co wiem anime było niemożliwie króciutkie (opisywało tylko wątek Guttsa działającego pod sztandarem Griffitha). Za to manga... Cóż, manga wychodzi do tej pory, i choć nie śledzę jej regularnie to dam głowę, że ma już ponad 300 chapterów, a jej poziom jakoś specjalnie nie spada. Ba, momentami mam wrażenie, że rośnie, ale jak pisałem, dawno w to poletko nie zaglądałem, więc nie wiem jak jest na chwilę obecną i tę nieco bardziej przeszłą. :)
 
Tekkaman
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr maja 24, 2006 9:02 pm

Re: Szukasz anime?

śr lip 21, 2010 6:27 pm

Manga "Berserk" na obecną chwile zawiera aż 314 rozdziałów :)
A co do anime kreska jest nadal dobra mimo że ma już tyle lat... No i jest krótkie :/ ale dzięki za info :D
Cóż... chyba japończycy nie przepadają zbytnio za dark fantasy, ciężko jest cokolwiek znaleźć
Ostatnio zmieniony śr lip 21, 2010 6:28 pm przez Tekkaman, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

Szukasz anime?

śr lip 21, 2010 6:37 pm

Poza Beserkiem i Hellsingiem nie ma praktycznie anime dark fantasy. No i przede wszystkim - po Berserku i Hellsingu Ultimate stwierdzam że na tytuł dark w ogóle zasługuje niewiele rzeczy :razz:
 
Awatar użytkownika
[email protected]
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 219
Rejestracja: pn paź 16, 2006 9:51 am

Re: Szukasz anime?

czw lip 22, 2010 10:01 am

No nie wiem czy Hellsing to dark fantazy (znaczy dark tak ale z fantazy to bym trochę polemizował). Natomiast Jeśli ci się podobał to powinieneś koniecznie obejrzeć Full Metal Alchemist i Full Metal Alchemist: Brotherhood. Seria ma niesamowity klimat.
Drobna uwaga - pierwsza seria w pewnym momencie odeszła od histori w mandze - jeden(jedna) z antagonistów z fillera stała się głównym przeciwnikiem. ( filmy kontynuują ten wątek) Wiec na życzenie fanów powstała ta druga seria bardziej wierna fabule mangi.

To trochę jak Hellsing i Hellsing Ultimate - niby ta sama historia główna ale są spore różnice. Nawet klimat ten sam jak w tych dwóch - Hellsing i podobnie FMA jest bardziej stonowany, Natomiast Hellsing OAV i FMA:B ma dużo epickich momentów
ale też dużo humorystycznych.

BTW Nie wiecie czy wogóle wyjdzie coś jeszcze z Hellsing Ultimate? Bo się na takim fajnym momencie skończyło. (epizod 7)
Ostatnio zmieniony czw lip 22, 2010 10:18 am przez [email protected], łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Szukasz anime?

czw lip 22, 2010 11:47 am

Z wartych polecenia steampunkowych klimatów jest Last Exile, naprawdę ładnie narysowany i z sympatyczną fabułą. Tradycyjne pojedynki strzeleckie okrętów powietrznych (za pomocą strzelców pokładowych z parowymi muszkietami) rządzą.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

Szukasz anime?

pn sie 23, 2010 10:52 pm

Z nudów rozglądam się za czymś dość nietypowym w Anime.
Mianowicie szukam bohaterki, mangi, bądź anime, która (uwaga!) nie jest szczupła (BMI+ jak to gdzieś widziałem). O bohatera jakoś łatwiej (na przykład chłopak Papriki to był kawał chłopa), ale bohaterki jakoś nie pamiętam, a już pierwszoplanowej na pewno nie znam.

Wiem, że Anime to taka, a nie inna estetyka, że nadzwyczaj wiele jest pozycji gdzie podstawowym rysem charakteru postaci kobiecej są balony i talia osy (czasem dochodzi jeszcze jakiś gnat, albo dwa), ale to chyba niemożliwe, żeby ktoś nie złamał kanonu.

Wdzięczny będę za wszelkie sugestie, warunkiem niech będzie posiadanie przez daną pozycję jakiejś fabuły, no i nie jestem otaku grzebiącym w Hentajach, choć nie deprecjonuję tego gatunku, to zupełnie nie o to mi chodzi.
Acha, no i im bardziej pierwszoplanowa jest postać tym lepiej.
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2012 10:26 am przez NoOne3, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Kleo108
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 27, 2010 4:48 pm

Szukasz anime?

pt sie 27, 2010 5:06 pm

ja byłam pod wrażeniem fabuły "W krainie Bogów" ze studia Gibli i Samurai Champloo
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

Szukasz anime?

wt wrz 07, 2010 9:43 pm

Wszęzie pytałem o coś podobnego do Monstera. Może tutaj się uda. :)

Mianowicie: mroczny, gęsty kryminał z wyraźnie zakreślonym czarnym charakterem.

Ze steampunkowych najlepszą pozycją jest zdecydowanie "Baccano!". Wprost niesamowite jak twórcom udało się sprawnie pomieścić tak wiele wątków!

Przy Last Exile wymiękłem przy 15 ep. Bardzo kiepska i jakaś taka za łzawa IMO.

Aha! Dla miłośników ostrej akcji z drugim dnem polecam Black Lagoon. Współcześni piraci na terenie Morza Karaibskiego.

PS. Dołączam link do mojej strony na serwisie tanuki.pl
Tam macie obejrzane przeze mnie anime i ich oceny.

http://anime.tanuki.pl/strony/uzytkownik/cien/oceny
Ostatnio zmieniony wt wrz 07, 2010 9:56 pm przez Denethor, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Craven

Szukasz anime?

wt wrz 07, 2010 10:37 pm

hmm... Death Note?
 
Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw gru 22, 2005 9:48 pm

Re: Szukasz anime?

pt wrz 10, 2010 4:39 pm

Craven pisze:
hmm... Death Note?


Obejrzane, cienizna. :/
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

Szukasz anime?

pt wrz 10, 2010 11:34 pm

Steampunk? Spróbuj "The Big O". Niestety, nie tak dobre jak wydaje się na początku, ale i tak wybija się ponad przeciętną tandetę.
Ostatnio zmieniony pt wrz 10, 2010 11:35 pm przez Teukros, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

Szukasz anime?

śr sty 19, 2011 11:58 pm

Ptakuba: gość z rudymi włosami i kataną to Kenshin z http://anime.tanuki.pl/strony/anime/364 ... in/rec/356

Szczególnie interesują mnie anime z elementami fantasy lub historyczne, ale tak naprawdę każdy tytuł, który uznacie za wartościowy i będący klasyką gatunku, uznam za wart obejrzenia choćby w części. W końcu póki nie spróbuję, nie będę wiedzieć, czy podobają mi się takie klimaty


Z anime fantasy jest ciężko. 99% z niego to ekranizacje jRPG, które zasadniczo nie nadają się do oglądania. Serie dobre policzyć można na jednej ręce. Zaliczyć do nich można:
- Inuyasha
- Berserk
- Yuni Kokki
- Seirei no Moribito
- Spice and Wolf
- Slayers
- Powiedzmy, że Lodoss
- Powiedzmy, że Claymore
- Monoke Hime i W Krainie Bogów
- Scrapped Princes (ale to nie do końca fantasy)
I chyba tyle.
Ostatnio zmieniony czw sty 20, 2011 12:00 am przez zegarmistrz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dagome
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: sob kwie 04, 2009 9:31 pm

Re: Szukasz anime?

czw sty 20, 2011 12:22 am

Jeszcze jest co nieco np. ze stajni Type-Moon:
-Fate/stay night;
-Shingetsutan Tsukihime;
-Kara no Kyoukai;

Choć to raczej Urban Fantasy :papieros: .

A zresztą zobacz sobie liste anime na Tanuki pod Tagiem Fantasy.

NoOne3 pisze:
Z nudów rozglądam się za czymś dość nietypowym w Anime.
Mianowicie szukam bohaterki, mangi, bądź anime, która (uwaga!) nie jest szczupła (BMI+ jak to gdzieś widziałem). O bohatera jakoś łatwiej (na przykład chłopak Papriki to był kawał chłopa), ale bohaterki jakoś nie pamiętam, a już pierwszoplanowej na pewno nie znam.


Jedna z bohaterek drugo/trzecioplanowych z Tenjou Tenge jest gruba. Co prawda znam ten tytuł z mangi ale z tego co patrzyłem na kadry z anime powinna być ukazana.
Ostatnio zmieniony czw sty 20, 2011 12:31 am przez Dagome, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Faren
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:46 am

Mechy w 2 wojnie światowej

ndz sty 23, 2011 8:34 pm

Witam! Dawno temu u kuzyna czytałem magazyn Secret Service (taki o grach komputerowych, protoplasta CDA). Natrafiłem tam na recenzje pewnego anime, którego niestety tytułu nie pamiętam, a który chciałbym bardzo obejrzeć.

Było tak, akcja działa się w II wojnie światowej, i walczące strony używały mechów. Pamiętam taki opis: w Mandżurii wojska Cesarstwa Japonii odnalazły minerał/statek kosmiczny, dzięki któremu zyskali nowsze technologie - w tym mechy. Inne kraje, jak USA i ZSRR też miały swoje odpowiedniki. Niestety, nie wiem z którego roku jest anime, wydaje mi się, że okolice 1990 - 1999. Do tej pory nikt nie potrafił mi podać, co to może być. Z góry dzięki!
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

Re: Szukasz anime?

pn sty 24, 2011 9:56 pm

Oczywiście wiem co to Secret Service i mam ten numer. Znam też tytuł tego anime, a NIE PODAM CI GO dopóki nie przeprosisz za porównanie Świętego Pisma do CDA.

(A na serio: anime nazywa się Kishin Heidan, było emitowane w Polsce pod nazwą Oddziały Sterowane http://anime.tanuki.pl/strony/anime/124 ... e/rec/1278 idź i nie bluźnij więcej,)
Ostatnio zmieniony pn sty 24, 2011 10:02 pm przez zegarmistrz, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Faren
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: wt gru 14, 2010 10:46 am

Re: Szukasz anime?

wt sty 25, 2011 8:59 am

Dzięki. Mówiąc "protoplasta" miałem na myśli, że pismo jest przodkiem CDA (bo ukazywał się wcześniej był najbardziej znaczącym pismem na rynku)
 
Awatar użytkownika
philrof
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:23 pm

Re: Szukasz anime?

pt lut 04, 2011 8:56 pm

Szukam czegoś na podobieństwo Full metal alchemist(klimat, jakies czary mary i dobrzy bohaterowie) albo hellsinga( horror, bez zbędnych humorystycznych wstawek).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości