Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
O.L.O
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: pn wrz 01, 2003 2:23 pm

czw cze 03, 2004 7:10 pm

A jedno pytanie gdzie pisze (Edycja 3.0) ¿e za rzucenie Bramy trzeba p³aciæ pd? Bo w moim podrêczniku nie ma o tym ani s³owa wiêc albo ja mam b³±d w podrêczniku albo wy (powstrzymam siê narazie z oskar¿eniami o to ¿e chcecie podro¿yæ nam ten czar [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/laugh.gif[/img] ). <br /> <br />EDIT: Molobo a czy odpowiesz wreszcie na moj± sugestie by zamiast cieni u¿yæ spektr ? <br />Ps dziêki
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

czw cze 03, 2004 7:12 pm

Za PD rzuca siê wed³ug 3.5 Edycji-któr± niektórzy forsuj±, bo ogranicza magiê. <br />Edit-Spektry maj± wadê : <br />
Sunlight Powerlessness (Ex): Spectres are utterly powerless in natural sunlight (not merely a daylight spell) and flee from it. A <br />spectre caught in sunlight cannot attack and can take only partial actions.
<br />Dlatego wybra³em Shadows.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

czw cze 03, 2004 10:30 pm

Co do Cubic Gate-nale¿a³oby stworzyæ tabelkê losowych stworzeñ, które mog± przybyæ(wzoruj±c siê na tabelach przywo³añ z Summon Monster) -w przypadku zwierz±t celestialnych nie ma mo¿liwo¶ci negocjacji-nie s± przecie¿ kontrolowane. W przypadku istot inteligentnych mo¿na negocjowaæ cenê wynajmu równ± opisowi z Gate, uwzglêdniaj±c dyplomacjê.
<br /> <br />to jest rzeczywi¶cie rozs±dne <br /> <br />
A ja widzê-bo nie jest kontrolowana i jest w stanie wynegocjowaæ lepsze warunki
<br /> <br />to tylko twoje za³o¿enie - w dodatku nie maj±ce nigdzie pokrycia. Równie prawdopodobne jest to, ¿e istota zmuszona do przej¶cia przez bramê bêdzie ¿±da³a wy¿szej zap³aty - choæby za sam± fatygê <br /> <br />
Darmow± ? Przy cenach podanych w podrêczniku koszt bêdzie znaczny.
<br /> <br />nie wiem czy masz problemy ze wzrokiem Molobo - i prawdê mówi±c nie interesuje mnie to - ale w zacytowanym przez Ciebie fragmencie wyra¼nie napisa³em o ¿o³dzie <br /> <br />
Przecie¿ ja nie zabraniam ci podró¿owaæ przez plany-a ¿e ty sobie wyobrazi³e¶ ¿e taka podró¿ oznacza automatyczne przywo³anie darmowej armii- to ju¿ kwestia i problem twojej wyobra¿ni.
<br /> <br />znowu nie uwa¿asz na to co piszê ju¿ w pierwszej notatce wycofa³em siê z ekspedycji na inn± p³aszczyznê (w Edit) - pó¼niej skupi³em siê na tych nieszczêsnych 10%, które wed³ug statystyk co 10 minut daj± nam jednego losowego wizytatora (tu wkracza tabela losowych spotkañ ale nie z PG, a z Manual of the planes dla konkretnej p³aszczyny - pomiajaj±c petitioners je¶li sfera nie pozwala im na odej¶cie vide Elisium)) <br /> <br />
Kiepska twoja pamiêc.
<br /> <br />z moj± pamiêci± jest wszystko ok. Rozmowa o dzia³aniu czaru Gate mia³a miejsce tylko i wy³±cznie 27 grudnia (ew. przeci±gne³a siê na 28), je¶li dla Ciebie jeden dzieñ ci±gnie siê kilka miesiêcy to ju¿ tylko i wy³±cznie twój problem, a nie mój, tylko nie wmawiaj mi rzeczy których nie by³o <br /> <br />
Mi przykro, ¿e nawet nie wiesz jak przedmiot który omawia³e¶ dzia³a.
<br />
jak mowilem nie przypominam sobie zasady regulujacej uzywanie cubic gate.
<br /> <br />nie do¶æ, ¿e masz k³opoty ze wzrokiem i odczuwaniem up³ywu czasu to jeszcze stêpi³o siê twoje wyczucie sensu wypowiedzi Molobo. Wiem doskonale jak dzia³a Cubic gate, napisa³em za to, ¿e nigdzie w Waszych zasadach nie okre¶lono czy mo¿na wykorzystaæ ka¿dy efekt tego magicznego przedmiotu... <br /> <br />
Dlaczego siê mylisz ? Bo swoim ulubionym zwyczajem nie przeczyta³e¶ zasad
<br /> <br />to proszê bardzo podaj mi zasadê, która mówi, ¿e inteligentna praworz±dna dobra istota zacznie rozrabiaæ w dobrym kraju (przyjmujê, ¿e przy przywo³aniu celestiala takie w³a¶nie bêdzie USSR). Wprowadzenie teokracji ? LOL ! poczytaj sobie dok³adnie charakterystykê praworz±dnego charakteru - wyra¼nie napisano, ¿e istota o takim charakterze bêdzie postêpowa³a zgodnie z panuj±cym prawem - wyj±tek: prawo jest niesprawiedliwe i szkodzi ludno¶ci. <br /> <br />
Przede wszystkim musisz stworzyæ w³asny cubic gate-chyba ¿e chcesz by plany by³y wybrane losowo.
<br /> <br />lub kupiæ odpowiedni Cubic gate... <br /> <br />
mielismy rozwazac starcie potegi magicznej z potega militarna
<br /> <br />dalej takim bêdzie - jeden cubic gate na ca³± armiê nie czyni z niej armii magów
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt cze 04, 2004 12:04 am

Wiem doskonale jak dzia³a Cubic gate, napisa³em za to, ¿e nigdzie w Waszych zasadach nie okre¶lono czy mo¿na wykorzystaæ ka¿dy efekt tego magicznego przedmiotu...
<br />Mój drogi, fajnie by by³o ale doskonale widaæ ¿e napisa³e¶ i¿ nie znasz zasad reguluj±cych dzia³anie tego przedmiotu.Ale dajmy sobie spokój... <br />Rozmowa z tob± nie wnosi niczego kreatywnego na d³u¿sz± metê. <br />Tworzysz w³asne za³o¿enia, ignorujesz zasady, b±d¿ ich nie znasz, tworzysz pomys³y w rodzaju "Tworzê oddzia³ Star Elfów-wróg przegrywa !" "Wróg nie rzuca Gate bo mag robi co¶ wa¿niejszego, a wogóle macie tylko jednego maga ! " <br />Daj sobie spokój.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pt cze 04, 2004 11:28 am

<!--QuoteBegin-PHB 3.5+-->
PHB 3.5 pisze:
<!--QuoteEBegin--> Lawfull Good, "Crusader": (...) She combines a commitment to oppose evil with the discipline to fight reletlessly. (...) Alhandra, a paladin who fights evil without mercy (...), is lawfull good. <br /> <br />Chaotic Evil, "Destroyer": (...)If he is commited to spreading evil he is even worse. (...) Chaotic evil is sometimes called "demonic" because demons are the epitome of chaotic evil.
<br /> <br />przy okazji tego drugiego jeszcze wspomniano, ¿e lubi niszczyæ, ale nigdzie nie powiedziano o walce z dobrem. Co oznacza, ¿e to ja mia³em racjê przy motywowaniu Dev a nie Ty Molobo. <br />Widaæ, ¿e chyba jednak nie przeczyta³e¶ podrêcznika, a mimo to wci±¿ starasz siê wmówiæ wszystkim, ¿e Ty¶ jest wszechwiedz±cy, a jam jest ma³a pluskwa u Twych nóg. <br />Sam zacznij podawaæ rozs±dne argumenty, bo cienie ju¿ zdo³a³em obaliæ (kwestia kontroli i kosztów) a przeciw Balorowi wci±¿ mam Cubic gate i celestiale, które jako praworz±dne dobre bêd± chcia³y zwalczyæ demona tym bardziej, ¿e na pierwszej materialnej bêdzie to ³atwiejsze do wykonania ni¿ w Otch³ani.
 
Aramil Galanodel__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: ndz lut 09, 2003 6:14 pm

pt cze 04, 2004 11:55 am

koszty armi cieni??Jakie koszty?p³acisz za pierwszego,reszta siê robi za darmo... <br />kontrola-wish,ew.specjalna zdolno¶æ jakiej¶ prestige class-ja ju¿ nie pamiêtam jakiej.... <br />cubic gate-milych negocjacji,ale jak na ziemi bedziesz mial walke demonów z celestialami to obojetnie kto wygra ludzie nie bardzo bêd± mieli gdzie mnieszkaæ.....
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pt cze 04, 2004 12:29 pm

obojetnie kto wygra ludzie nie bardzo bêd± mieli gdzie mnieszkaæ
<br /> <br />zapominasz, ¿e charkter praworz±dny dobry zobowi±zuje tak¿e do ochrony s³abszych - pierwsz± rzecz± jak± zrobi± celestiale bêdzie zabezpieczenie ludno¶ci <br /> <br />
Jakie koszty?p³acisz za pierwszego,reszta siê robi za darmo...
<br /> <br />problem poruszy³em w innym temacie - ta zasada jest niesprawiedliwa i powinna zostaæ zmieniona <br /> <br />
ew.specjalna zdolno¶æ jakiej¶ prestige class
<br /> <br />z tego co pamiêtam to z oficjalnych presti¿ówek tylko mind bender mo¿e obj±æ permamentn± kontrole nad istot±, ale jego zdolno¶æ nie rozci±ga siê na czar control undead wiêc bêdzie bezu¿yteczny w tej sytuacji (btw mind bender nie jest opisany w podstawowym podrêczniku tylko w dodatku, wiêc i tak nie mo¿ecie z niego skorzystaæ -jedyne co wam zostaje to: <br />Arcane Archer, Blackguard, Dwarven Defender, Shadowdancer, Loremaster, Assasin, Red Wizard - DMG 3.5, Mystic Theurge - DMG 3.5, Arcane Trickster - DMG 3.5, Archmage - DMG 3.5, Dragon Disciple - DMG 3.5, Duelist - DMG 3.5, Eldritch Knight - DMG 3.5, Hierophant - DMG 3.5, Horizon Walker - DMG 3.5, Thaumaturgist - DMG 3.5 <br /> <br />¯adna z tych presti¿ówek nie pozwala na obejmowanie permamentnej kontroli nad jak±kolwiek istot±...A wishem mo¿esz pomachaæ wszystkim na dobranoc, bo, jak ju¿ mówi³em, nie jest on w stanie daæ rzucaj±cemu permamentnej kontroli umys³owej (tzn. jest, ale poniewa¿ jest to niestandardowe ¿yczenie....). <br /> <br />Tu proszê Molobo o zacytowanie mi fragmentu, w którym mówi, w jaki sposób chce kontrolowaæ ca³y czas te cienie (bo taktyka jeden cieñ plus balor bêdzie dawa³a znikome liczby spawnów - o czym pisa³em), bo póki co wci±¿ s³ysze "ju¿ to by³o dawno ustalone, itd., itp.", ale ¿adnych konkretów nie przedstawiono (chyba, ze to jest jedyny sposób w jaki wygrywasz wszystkie swoje dyskusje - ograniczasz siê do ogolników, a proszony o szczegó³y naburmuszasz siê i mówisz, ¿e dawno je poda³e¶ - udowodnij mi ¿e siê mylê,a przeproszê za pomówienie).
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt cze 04, 2004 12:40 pm

pierwsz± rzecz± jak± zrobi± celestiale bêdzie zabezpieczenie ludno¶ci
<br />Na jakiej podstawie bazujesz tak± opiniê.Przecie¿ mog± mieæ ca³kiem inne priorytety <br /> <br />
ta zasada jest niesprawiedliwa i powinna zosatæ zmieniona
<br />Nie jest niesprawiedliwa-jest logiczna.Bo niby co-Shadow pójd± do karczmy wydaæ pieni±dze na piwo ? P³acê pierwszemu-najprawdopodobnie w ludzkich ofiarach,duszach. A reszta jest tworzonymi przez niego niewolnikami na mój u¿ytek. To ¿e ta zasada daje mi przewagê jest po prostu czym¶ z czym musisz sobie poradziæ, próbowanie jej zablokowania jest do¶æ dziecinne. <br /> <br />
¯adna z tych presti¿ówek nie pozwala na obejmowanie permamentnej kontroli nad jak±kolwiek istot±...
<br />Cieñ sam w sobie, posiada tak± zdolno¶æ.Nad swoimi kreacjami.Te za¶ nad swoimi. <br />Cieñ za¶ przyzywam dziêki Gate i negocjuje jego s³u¿bê. Ten tworzy Cienie pod swoj± ju¿ kontrol±. <br />Cohorta te¿ umo¿liwia jego zdobycie. <br />Ewentualnie przy pomocy Wisha zdobywam permanentn± kontrolê nad 3kostkowym potworem :wink: <br /> <br />
<br />bo taktyka jeden cieñ plus balor bêdzie dawa³a znikome liczby spawnów - o czym pisa³em
<br />Wiesz to, ¿e co¶ napisa³e¶ nie oznacza ¿e sta³o siê to prawd± :wink: <br /> Konsekwentne przetwórstwo twoich wiosek da du¿± liczbê Shadows po 24 godzinach.One siê nie mêcz±, nie musz± odpoczywaæ i mog± ca³y czas lecieæ i lecieæ do kolejnych wiosek i kolejnych. <br />¦mieszysz mnie za¶ pisz±c" Ja ju¿ napisa³em ¿e wygram, a wy wci±¿ piszecie ¿e nie wygram, a ja przecie¿ napisa³em ¿e przychodzi do mnie Solar i mi pomaga, a jak mi on pomaga to jak mo¿ecie wygraæ"
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pt cze 04, 2004 1:32 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin--> Na jakiej podstawie bazujesz tak± opiniê.Przecie¿ mog± mieæ ca³kiem inne priorytety
<br /> <br />bo s± inteligentne, bo s± uciele¶nieniem zasad zwi±zanych z PD charakterem, wiêc ¿ycie s³abszych jest dla nich priorytetem (wychodzi na to, ¿e znowu nie znasz dok³adnych opisów charakteru - a mówisz, ¿e to ja nie znam zasad) <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->  <br />Nie jest niesprawiedliwa-jest logiczna.Bo niby co-Shadow pójd± do karczmy wydaæ pieni±dze na piwo ? P³acê pierwszemu-najprawdopodobnie w ludzkich ofiarach,duszach. A reszta jest tworzonymi przez niego niewolnikami na mój u¿ytek. To ¿e ta zasada daje mi przewagê jest po prostu czym¶ z czym musisz sobie poradziæ,  próbowanie jej zablokowania jest do¶æ dziecinne.
<br /> <br />tote¿ staram siê radziæ przez odpowiednie wyposa¿enie armii - innego sposobu na walkê z cieniami nie ma (poniewa¿ nie mam magów, którzy mogliby obudowywaæ wszystkie ¶ciany czarem wall of force, ani kap³anów z odpowiednim czarem). <br />Ty mi za¶ powiedz, czy celestial na wojnie pójdzie wypiæ piwo ? Gdzie napisano, ¿e celestiale, pij± co¶ takiego? Dla nich nagrod± sam± w sobie mo¿e byæ zwalczanie z³a. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Cieñ sam w sobie, posiada tak± zdolno¶æ.Nad swoimi kreacjami.Te za¶ nad swoimi.
<br /> <br />aha - zgnie Twój pierszy Cieñ i reszta nagle siê uniezale¿ni - jak¿e mi przykro bêdziesz mia³ hordy niekontrolowanych martwiaków, z którymi za Chiny pañskie sobie nie poradzisz, bo tego pierwszego Cienia ju¿ nie odtworzysz <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin--> Ewentualnie przy pomocy Wisha zdobywam permanentn± kontrolê nad 3kostkowym potworem  :wink:
<br /> <br />przykro mi, ale nie le¿y to w kompetencjach tego czaru - je¶li twierdzisz, ¿e jest inaczej znaczy, ¿e nie znasz zasad (w³a¶nie zerkn±³em do podrêcznika by siê upewniæ - jako, ¿e wish nie ma opcji "grant control over any creature with a specfied number of HD" bêdzie on na¶ladowa³ odpowiednie zaklêcia, a te nie s± wieczne (permamency nie zadzia³a na czar control undead - twierdzisz, ¿e jest inaczej...znów wykazujesz siê brakiem znajomo¶ci zasad). <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin--> Konsekwentne przetwórstwo twoich wiosek da du¿± liczbê Shadows po 24 godzinach.One siê nie mêcz±, nie musz± odpoczywaæ i mog± ca³y czas lecieæ i lecieæ do kolejnych wiosek i kolejnych.
<br /> <br />pierwszy logiczny argument, ale...znowu nie wype³niasz mojej pro¶by - nie okazujesz mi ani krzty szacunku, wiêc pozwolê sobie zignorowaæ t± jak¿e ¶wiat³± wypowied¼ <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin--> ¦mieszysz mnie za¶ pisz±c" Ja ju¿ napisa³em ¿e wygram, a wy wci±¿ piszecie ¿e nie wygram, a ja przecie¿ napisa³em ¿e przychodzi do mnie Solar i mi pomaga, a jak mi on pomaga to jak mo¿ecie wygraæ"
<br /> <br />nie napisa³em, ¿e wygrywam (Ty mi to próbujesz ci±gle wmówiæ) ja tylko podajê sposoby zwalczania Twoich si³. Nie s± najlepsze ? Zgoda, ale na cienie innego sposobu nie ma (za wyj oczywi¶cie zabicia, g³ównego cienia, ale ¿e wszystkie wygl±daj± tak samo jest to raczej zabawa w "zgaduj zgadula". Alternatywnie móg³by¶ ten swój cieñ gdzie¶ zachomikowaæ, by nie zgin±³ przypadkowo w trakcie napa¶ci na miasto, ale wtedy wkracza wywiad wraz z odpowiednio wyposa¿onymi szpiegami.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt cze 04, 2004 1:41 pm

Czy to jaki¶ perfidny dowcip.Naprawdê proszê przestaæ.Ja ju¿ nie mogê.Umieram.Mój mózg......Ugh.... <br />
Ty mi za¶ powiedz, czy celestial na wojnie pójdzie wypiæ piwo ? Gdzie napisano, ¿e celestiale, pij± co¶ takiego? Dla nich nagrod± sam± w sobie mo¿e byæ zwalczanie z³a.
<br />Celestialny pies mo¿e bêdzie wola³ wypiæ wodê. <br /> <br />
aha - zgnie Twój pierszy Cieñ i reszta nagle siê uniezale¿ni - jak¿e mi przykro bêdziesz mia³ hordy
<br />A pomy¶la³e¶ mo¿e o tym ¿e ten Cieñ nakaza³ siê s³uchaæ mnie ? <br />Lub, ¿e jest ca³y czas w mojej twierdzy ? <br /> <br />
przykro mi, ale nie le¿y to w kompetencjach tego czaru - je¶li twierdzisz, ¿e jest inaczej znaczy, ¿e nie znasz zasad (w³a¶nie zerkn±³em do podrêcznika by siê upewniæ - jako, ¿e wish nie ma opcji "grant control over any creature with a specfied number of HD
<br />Przykro mi ale znowy piszesz bzdurki mój niemy¶l±cy kolego forumowiczu.Wishem wiele wiêcej ni¿ w samym opisie czaru i jest o tym wzmianka. <br /> <br /> <br />
tylko podajê sposoby zwalczania Twoich si³.
<br />Stosuj±c ciekawe logiczne skróty-mam cubic gate-mam armiê celestialnych solarów. <br />Shadow wchodzi pod ziemiê-gubi siê w jaskiniach <br />Obsadzam wszystkie wioski batalionami star elfów <br />Zabijasz stu skazañców-w pañstwie wybucha bunt przez wys³anych przez skazañców pos³añców-to ju¿ nie wiem-jaki¶ Monthy Python. <br /> <br />Pale Master ostatecznie rozwi±zuje kwestiê przywo³ania i kontroli Cienia.
 
Aramil Galanodel__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: ndz lut 09, 2003 6:14 pm

pt cze 04, 2004 1:44 pm

po pierwsze:to ¿e w opisie czaru nie jest napisane ¿e mo¿na go uczynic pernamentnym to nie znaczy ze nie mo¿na-koñcówka czaru pernamency mówi wyra¼nie ze mo¿na spróbowac wynale¶æ "uwiecznienie"ka¿dego czaru-czy siê uda czy nie to osobna sprawa,ale dopóki siê nie spróbuje to sie nie wie <br /> <br />po drugie:a ja tego pierwszego cienia(i ze dwa-trzy nastepne poziomy piramidy:))zamkne w Leomunds secret chest-jako ze s± niematerialne to siê zmieszcz±-¿ycze powodzenia Twoim szpiegom!!!! <br /> <br />po trzecie-nie staæ Cie(magokracji zreszt± te¿ nie)¿eby wystawiæ armie zdoln± pokonaæ nawet 20 000 cieni,a tyle to siê da zrobiæ szybciutko,bo w wojnie partyzanckiej w mie¶cie Twoje oddzialy s± bez szans w walce z przenikaj±cym przez ¶ciany przeciwnikiem.a do miasta moga siê dostaæ jak ju¿ pisa³em teleportem,albo w wersji prostszej-invisibility sphere + rzucajacy to czarodziej-calosc przelatuje 1km nad murami i l±duje w ¶rodku miasta-a wtedy jeste¶ skoñczony.... <br /> <br />po czwarte-jest przecie¿ temat mówiacy ze shadow to b³±d w systemie-w którym zreszt± te¿ piszesz niedorzeczno¶ci...
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pt cze 04, 2004 2:12 pm

Star elfów nie używamy - są spoza SRD. Lepiej nie łamać regulaminu forum. <br /> <br />Magokracja przyzwie pewną liczbę cieni (zapłaci im lub nie - zależy od czaru) i uczyni ich "jednostkami alfa", "patriarchami hord". "Patriarchowie hord" zainfekują żołdaków USSR albo i swoich poddanych, i stworzą piramidę pomiotów, której nie będzie trzeba płacić. <br /> <br />Jednostki specjalne USSR będą próbowały zabić "patriarchów" i cienie mające kontrolę nad innymi cieniami, bowiem przerwanie łańcucha zrobi z armii - klęskę żywiołową. IMHO magokracja nie będzie mogła ukryć "patriarchów", bo muszą oni bezpośrednio dowodzić swym pomiotem... chyba, że zmontuje im łączność np. permanent telepatic bond. <br /> <br />Nie będziemy masowo wyposażać armii USSR w ghost touch bows i inne gadżety. <br />Ideą USSR jest wystawienie mas za te same pieniądze, które magokracja wydaje na gadżety. <br />Będzie używana woda święcona, będą kapłani, miasta będą chronione Hallow (wsi się nie da). Nikt nie będzie popełniał masowych samobójstw - podstawowy rozkaz USSR dla cywili będzie brzmiał: "dzieje się coś podejrzanego - wiać do kościoła, albo każdy w swoją stronę".
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pt cze 04, 2004 2:18 pm

Przykro mi ale znowy piszesz bzdurki mój niemy¶l±cy kolego forumowiczu.Wishem wiele wiêcej ni¿ w samym opisie czaru i jest o tym wzmianka.
<br /> <br />owszem - kiedy¶ nawet próbowa³em przeforsowaæ sposób alternatywnego wykorzystania wisha i wszyscy byli przeciwni - to tak¿e jest niestandardowe zastosowanie tego czaru - ergo jest tak samo k³opotliwe (z mo¿liwych wyj¶æ - nagle okazuje siê, ¿e to Ty stajesz siê s³ug± Cienia, a nie on Twoim). Jeste¶ cholernie niekonsekwentny jak na osobê, która twierdzi, ¿e my¶li logicznie. <br /> <br />
Stosuj±c ciekawe logiczne skróty-mam cubic gate-mam armiê celestialnych solarów.
<br /> <br />nie. Mam cubic gate - mogê wynegocjowaæ pomoc celestiali <br /> <br />
Celestialny pies mo¿e bêdzie wola³ wypiæ wodê.
<br /> <br />ano pewnie bêdzie wola³, a ¿e wody jest u nas dostatek to mamy darmowego psa :) <br /> <br />
A pomy¶la³e¶ mo¿e o tym ¿e ten Cieñ nakaza³ siê s³uchaæ mnie ?
<br /> <br />a pomy¶la³e¶ o tym, ¿e po ¶mierci g³ównego cienia, jego spawny mog± mieæ to polecenie g³êboko w...cieniu ? <br /> <br />
Lub, ¿e jest ca³y czas w mojej twierdzy ?
<br />
zamkne w Leomunds secret chest-jako ze s± niematerialne to siê zmieszcz±-¿ycze powodzenia Twoim szpiegom!!!!
<br /> <br />od tego jest dobry wywiad, ¿eby go nawet ze skrzyni wyci±gn±³ <br /> <br />
Zabijasz stu skazañców-w pañstwie wybucha bunt przez wys³anych przez skazañców pos³añców-to ju¿ nie wiem-jaki¶ Monthy Python.
<br /> <br />po pierszwe - pos³añcy nie wzniecaj± buntu tylko roznosz± wiadomo¶æ (czy to naprawdê takie ciê¿kie do zrozumienia ??!!) <br />po drugie dziêki - komizm prezentowany przez LCMP jest wyj±tkowo dosadny, a ¿arty inteligentne - pierwszy raz, choæ pewnie niezamierzenie sprawi³e¶ mi komplement :wink: <br /> <br />
Pale Master ostatecznie rozwi±zuje kwestiê przywo³ania i kontroli Cienia
<br /> <br />nie rozwi±zuje niczego nie jest presti¿ówk± z podstawki wiêc nie mo¿esz go wykorzystaæ... <br /> <br />
koñcówka czaru pernamency mówi wyra¼nie ze mo¿na spróbowac wynale¶æ "uwiecznienie"ka¿dego
<br /> <br />b³±d - nie znasz zasad. Nie pozwalaj± one na wykorzystywanie domniemywanych cech czarów, mo¿esz robiæ tylko to na co czar pozwala w 100% - ¿adnego wynajdywaina nowych efektów <br /> <br />
po trzecie-nie staæ Cie(magokracji zreszt± te¿ nie)¿eby wystawiæ armie zdoln± pokonaæ nawet 20 000 cieni,a tyle to siê da zrobiæ szybciutko,bo w wojnie partyzanckiej w mie¶cie Twoje oddzialy s± bez szans w walce z przenikaj±cym przez ¶ciany przeciwnikiem.
<br /> <br />skoro takie to oczywiste to po co powsta³ ca³y ten temat ? Marnotrawienie czasu i za¶miecanie forum niepotrzebnymi ¶mieænotkami do których nale¿y zakwalifikowaæ praktycznie wszystko co napisano do tej pory <br /> <br />Do notki powy¿ej dziêki Thomas za rozja¶nienie sprawy - w takim razie wycofujê siê ze star elfów i broni ghost touch, a z ciekawo¶ci± bêdê siê przygl±da³ innym propozycjom (ponadto jak widaæ przynajmniej jedna z moich propozycji zosta³a uznana za s³uszn±).
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt cze 04, 2004 2:22 pm

Aramil Galanodel-po tym jak ustalili¶my ju¿ ostatecznie kwestiê Cienia(mo¿na zduplikowaæ moc Pale Mastera lub Gate)-pamiêtam ¿e mia³e¶ jaki¶ pomys³ na Phantom Steed. <br />Jak wyobra¿asz sobie jego wykorzystanie ? Kawaleria odpada-ale czemu nie u¿yæ do komunikacji ? Czy te¿ mo¿e lepiej u¿yæ czarów komunikacyjnych. <br /> <br />
miasta bêd± chronione Hallow (wsi siê nie da).
<br />Koszt Hallow: <br />
Material Components: Worth at least 1,000 gp, plus 1,000 gp per level of the spell to be included in the hallowed area.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pt cze 04, 2004 3:06 pm

(...)
 
Aramil Galanodel__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: ndz lut 09, 2003 6:14 pm

pt cze 04, 2004 4:05 pm

Thomasie,z ktorego fragmentu opisu czaru gate wysnuwasz swoje wnioski?Pytam bo nie wiem :) <br /> <br />Pomys³ na Phantom Steed-dziêki jego szybko¶ci mo¿na by np.podzieliæ pas przygraniczny na sektory(wielko¶æ sektoru do ustalenia,ja mam nied³ugo poci±g i nie mam czasu liczyæ)patrolowane przez maga na czym¶ takim w³asnie.Oczywi¶cie pas przygraniczny równamy wcze¶niej z ziemi± :wink:.Jak mag zauwa¿y przemykaj±ce siê s³awne grupki Thomasa,to wzywa pomoc(czar whispering wind,odpowiednie rozmieszczenie"stacji przekaznikowych),na miejsce teleportuje siê gotowa na wszystko grupa magów-z grupki przeciwników zostaje popió³...pozostaje ustaliæ tylko system zmian i voila :) <br /> <br />ale i tak wola³bym rzuciæ wish celem dostania pojedyñczego w³osa ka¿dego dowódcy oddzia³u USSR,nastêpnie scry,teleport,rze¼,koniec..... <br /> <br />Do Leomunds secret chest w ¿aden sposób nie da siê dostaæ bez u¿ycia mocnej magii-szpiedzy odpadaj±.Kwestia kontroli pomiotu-pomiot mo¿e dostaæ rozkaz ¿e sie ma s³uchaæ magów-intelektu mu na to starczy......
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pt cze 04, 2004 6:04 pm

<!--QuoteBegin-Aramil Galanodel+-->
Aramil Galanodel pisze:
<!--QuoteEBegin-->1. Thomasie,z ktorego fragmentu opisu czaru gate wysnuwasz swoje wnioski?Pytam bo nie wiem :) <br />2. Kwestia kontroli pomiotu-pomiot może dostać rozkaz że sie ma słuchać magów-intelektu mu na to starczy......
<br />ad 1. Bo tak się nazywają te czary "planarny sojusznik", a nie "planarny niewolnik" <br /> <br />ad 2. To wbrew tradycji D&D i fantasy. Nie widziałem, żeby nekromanta zanimował szkielety i przekazał kontrolę nad nimi komuś innemu (chyba, że ten ktoś też ma moce pozwalające sterować nieumarłymi).
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

pt cze 04, 2004 6:13 pm

To wbrew tradycji D&D i fantasy. Nie widzia³em, ¿eby nekromanta zanimowa³ szkielety i przekaza³ kontrolê nad nimi komu¶ innemu
<br />Kiepsko Percy :wink: <br />To nagminna rzecz. Thay. <br />O ile pamiêtam czêsto w³a¶nie identyczna sytuacja wystêpowa³a-mag przekazuje dowództwo czê¶ci si³ na rzecz swojego asystenta maga.
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

pt cze 04, 2004 11:01 pm

<!--QuoteBegin-Thomas Percy+-->
Thomas Percy pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]Pytania dwa: <br />1. Czy mo¿na to wzmacniaæ Widen Spell? <br />2. Jak Hallow reaguje na udany Dispel Magic: <br />- znika na zawsze <br />- znika na 1d4 rd?[...]
<br />1. Opis atutu i czaru wskazuje, ¿e tak (mamy w obu "emanacjê"). <br />2. Nie mo¿na, bo The effect of a spell with an instantaneous duration can’t be dispelled, a w opisie hallow mamy Duration: Instantaneous. Mo¿na jednak podci±gn±æ efekt tego czaru pod przedmito, czyli wy³±czenie na 1k4 rund.
 
Aramil Galanodel__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: ndz lut 09, 2003 6:14 pm

ndz cze 06, 2004 6:11 pm

Thomasie,ale ja nie mówie o planar ally(a tak dok³adnie to chodzi chyba o planar binding-ally to maja kap³ani)tylko o czarze gate-który siê nazywa jak siê nazywa i z tamtymi nie ma nic wspólnego...
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pn cze 07, 2004 1:14 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Koszt Hallow:Material Components: Worth at least 1,000 gp, plus 1,000 gp per level of the spell to be included in the hallowed area.
<br />Można też użyć Forbiddance z wyłączoną funkcją ranienia innych charakterów. <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->O ile pamiętam często właśnie identyczna sytuacja występowała-mag przekazuje dowództwo części sił na rzecz swojego asystenta maga.
<br />Maga, kapłana i innych istot zdolnych do kontroli nieumarłych tak (np. mających odpowiedni magiczny przedmiot) - ale jak przekazać kontrolę nad nieumarłymi np. karczmarzowi? <br /> <br /><!--QuoteBegin-Aramil Galanodel+-->
Aramil Galanodel pisze:
<!--QuoteEBegin-->Thomasie,ale ja nie mówie o planar ally(a tak dokładnie to chodzi chyba o planar binding-ally to maja kapłani)tylko o czarze gate-który się nazywa jak się nazywa i  z tamtymi nie ma nic wspólnego...
<br />A do czego właściwie zmierzasz, bo jeśli do przekonania mnie, że przy pomocy Gate można pozyskać na dłużej niż 1rd/poz taniego balroga do oczyszczania szamba, to szkoda Twojego czasu.
 
Aramil Galanodel__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: ndz lut 09, 2003 6:14 pm

pn cze 07, 2004 2:47 pm

Thomasie,ja tylko prostuje drobna nie¶cis³o¶c Twojej wypowiedzi-ten atak jest zupe³nie niepotrzebny :wink: <br /> <br />Pozdrawiam
 
Zenobiusz 666
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 24, 2004 9:56 pm

wt cze 08, 2004 11:38 am

A dlaczego nie? <br /> <br />Postawmy siê w sytuacji biednego balora. Siedzi w otch³ani a tu nagle SRU i jest na g³ównym materialnym planie. Mag poziomu, 49 który go przyzwa³ mówi tak: <br /> <br />- Bêdziesz codziennie przerzuca³ trzy tony szamba i zbiera³ dwie tony buraków w przeciwnym wypadku wybiorê na twój plan i zrobiê z tob± porz±dek. <br /> <br />Kiepska sytuacja dla takiego balora.
 
Shaman__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn lut 23, 2004 5:56 pm

wt cze 08, 2004 2:58 pm

1) ILU jest takich 49 lvl magow na WSZYSTKICH znanych Sferach materialnych wieloswiata? Kilku? Moze nawet nie. <br />Mowa tutaj jest o magach okolo 17-20 lvl, ktorych i tak na kopy nie ma, wiec ciezko bylby im zastraszyc (i to jeszcze w rodzimej sferze balora!) kogos takiego. <br /> <br />2) "Balor" jest pojeciem rownie ogolnym jak "czlowiek" - przy zalozeniu, ze kazdy z balorow, jako istot unikalnych posiada wlasne imie i osobowosc (nie mowie tu o charakterze!) nie mozliwoscia jest chyba zalozyc, ze kazdy z nich tak samo latwo da sie przekonac do wykonania pracy. Czar rzucony w ten sposob ("Hokus-pokus, wezmij mi tu balora") nie powinien dawac wzywajacemu zadnej mozliwosci NARZUCANIA swojej woli takiej istocie. Tutaj tylko i wylacznie wola przyzywanego ("Ooo... portal? Ciekawe kto go rzucil...") kazalby mu przezen przejsc i TYLKO jego zgoda na proponowane warunki spowodowalaby nalozenie na niego czegos w rodzaju magicznej kontroli przez przyzywajacego. <br />Wiem, ze to moze niezgodne z litera tego czaru, ale z duchem chyba tak: Aby wezwac kogos takiego nalezaloby znac jego imie. W ten sposob czar ograniczylby sie do konkretnego przedstawiciela i dawal szanse na zmuszenie go do pracy dla maga. <br /> <br />Thomasie: A kto mowi o przekazywaniu kontroli karczmarzowi? Zakladajac, ze magokracja jest w zarysach podobana do struktury Thay, czy Halrua, wtedy kazdy wiekszy mag posiada co najmniej kilku asystentow, ktorzy chodz slabsi w tym fachu, beda wiedzieli jak przejac kierowanie. <br />To tylko o to chodzi jak sadze.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

wt cze 08, 2004 3:54 pm

<!--QuoteBegin-Zenobiusz 666+-->
Zenobiusz 666 pisze:
<!--QuoteEBegin-->Postawmy się w sytuacji biednego balora. Siedzi w otchłani a tu nagle SRU i jest na głównym materialnym planie. Mag poziomu, 49 który go przyzwał mówi tak: <br />- Będziesz codziennie przerzucał trzy tony szamba i zbierał dwie tony buraków w przeciwnym wypadku wybiorę na twój plan i zrobię z tobą porządek. <br />Kiepska sytuacja dla takiego balora.
<br />"Siedzi w otchłani" - nie siedzi. Jest tam władcą. Ma co robić. <br /> <br />Grasz magiem. Doszedłeś do epickiego poziomu. Nagle przychodzi tyran na 49 i mówi: "Będziesz przerzucał trzy tony szamba", albo cię zabiję. <br />Słyszałeś o czymś takim jak godność? Duma, pycha choćby? <br /> <br /><!--QuoteBegin-Shaman+-->
Shaman pisze:
<!--QuoteEBegin-->Zakladajac, ze magokracja jest w zarysach podobana do struktury Thay, czy Halrua, wtedy kazdy wiekszy mag posiada co najmniej kilku asystentow, ktorzy chodz slabsi w tym fachu, beda wiedzieli jak przejac kierowanie.
<br />Więc wszystko OK. <br />Cienie są kontrolowane przez pomniejszych magów i kapłanów. USSR będzie starło się ich zabić.
 
Aramil Galanodel__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: ndz lut 09, 2003 6:14 pm

wt cze 08, 2004 4:00 pm

¯yczymy USSR powodzenia i du¿o szczê¶cia-nie jest latwo zabiæ kogo¶,kogo chroni setka Cieni,ale na pewno w jakiej¶ czê¶ci siê to uda.....oka¿e siê,je¶li ta symulacja kiedykolwiek dojdzie do skutku.... <br /> <br />ps.do w±tku balora ja ju¿ osobi¶cie nie mam si³y i wiêcej siê w nim nie wypowiadam....
 
Zenobiusz 666
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: śr mar 24, 2004 9:56 pm

wt cze 08, 2004 4:20 pm

Balor ma CR 18 (przynajmniej w wersji 3.0), czarodziej mo¿e mieæ oczywi¶cie jego wiêcej. <br /> <br />Jedyn± obiektywn± informacj± na temat powy¿szego demona jest w³a¶nie CR. Je¿eli mag ma wiêcej CR to jest po prostu jak wskazuje powy¿sza cecha potê¿niejszy. To co balor ma albo, czego nie ma (tzw. t³o fabularne) to dla mnie osobi¶cie w±tpliwy argument. Nale¿y zauwa¿yæ, ¿e wysokopoziomowy mag mo¿e mieæ lepsze przys³owiowe "plecy", od demona. Godno¶æ, pycha, duma przeciwko chêci przetrwania. Moim zdaniem to ostatnie czêsto bêdzie tzw. "gór±". <br /> <br />Je¶li natomiast chodzi o klimat fantasy to ka¿dy chyba spotka³ siê gdzie¶ z sytuacj±, typu potê¿ny mag uwiêzi³ demona, który szuka mo¿liwo¶ci do ucieczki/zemsty.
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

wt cze 08, 2004 4:52 pm

Grasz magiem. Doszed³e¶ do epickiego poziomu. Nagle przychodzi tyran na 49 i mówi: "Bêdziesz przerzuca³ trzy tony szamba", albo ciê zabijê.  <br />S³ysza³e¶ o czym¶ takim jak godno¶æ? Duma, pycha choæby?
<br />Percy, po raz kolejny-podajesz z³y przyk³ad. Mag a Balor to dwie ró¿ne rzeczy.Mag jako elf, krasnolud jest istot± ¿yw± z w³asnymi pragnieniami. <br />Balor jest uciele¶nieniem pewnych koncepcji z³a, zobowi±zan± pewnymi planarnymi zasadami. I jedn± z nich s± zasady dotycz±ce s³u¿by ¶miertelnikowi. Opisane przy czarze Gate. Przykro mi, ale one reguluj± wszystko. I jako równowarto¶æ ceny z³ota mog± byæ dusze ¶miertelników-dzieci, niewolników, dziewic. <br />To wystarczy.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

wt cze 08, 2004 8:53 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Percy, po raz kolejny-podajesz zły przykład. Mag a Balor to dwie różne rzeczy.Mag jako elf, krasnolud jest istotą żywą z własnymi pragnieniami. <br />Balor jest ucieleśnieniem pewnych koncepcji zła, zobowiązaną pewnymi planarnymi zasadami. I jedną z nich są zasady dotyczące służby śmiertelnikowi. Opisane przy czarze Gate. Przykro mi, ale one regulują wszystko. I jako równowartość ceny złota mogą być dusze śmiertelników-dzieci, niewolników, dziewic.
<br />Jeśli trzymamy się litery prawa, a nie jego ducha, to Twoja wizja balora też jest "autorska", bo w Monster Manual nie ma mowy o żadnych "ucieleśnieniach pewnych koncepcji zła". <br />Równie dobrze balory mogą mieć pragnienia. <br /> <br />Ale przyjmijmy Twoją wizję. <br />Balor - personifikacja zła i chaosu. Zło i chaos idealne w rozumieniu platońskim (lub przynajmniej tak bliskie ideałowi, że dla 99,9% istot będące ideałem). Balor to taki paladyn zła i chaosu do kwadratu. Zrobi wszystko, by inni cierpieli, by stali się tak plugawi jak on. <br /> <br />Balora wzywa mag i każe mu czyścić szambo. <br />I co? <br />Balor-idea to chrzani, bo ani to złe, ani chaotyczne, ani opłacalne - bo nawet jak mu dadzą dusze w nagrodę, to więcej ich "zarobi" wykonując godne siebie zajęcia. <br />Co robi balor? <br />To, co zrobiłby, z zachowaniem różnicy charakterów - paladyn?
 
Molobo
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5011
Rejestracja: pt cze 28, 2002 11:29 pm

śr cze 09, 2004 9:54 pm

Je¶li trzymamy siê litery prawa, a nie jego ducha, to Twoja wizja balora te¿ jest "autorska", bo w Monster Manual nie ma mowy o ¿adnych "uciele¶nieniach pewnych koncepcji z³a".
<br />Moj± "autorsk± wizjê" bazuje na ksi±¿kach z Planescape i dodatkach takich jak Ivid the Undying(Ivid the Undying ),Iuz the Evil, w których s± opisane zachowania istot planarnych i ich stosunek do przywo³añ i s³u¿by u ¶miertelników(np Ivid bez problemu przywo³uje ca³± armiê demonów bêd±c± stra¿± miejsk± w stolicy) <br />Monster Manual w 3E jest praktycznie zbiorem statystyk, pozbawionym warstwy fabularnej. <br />Twój argument jest wiêc niskiej warto¶ci(niestety) gdy¿ tak samo jak o Balorze nie pisze i¿ jest uciele¶nieniem z³a, tak samo nie pisze ¿e Elfy oddychaj± lub ¿e halflingi s± ciep³okrwiste. <br /> <br />
Równie dobrze balory mog± mieæ pragnienia.
<br />Posiadaj± pragnienia, ale s± one te¿ ograniczone i zmodifikowane przez sw± naturê. <br />
Balora wzywa mag i ka¿e mu czy¶ciæ szambo.  <br />I co?
<br />Smuci mnie to i¿ próbujesz ca³± dyskusjê sprowadziæ do absurdu, gdy¿ dobrze wiesz, ¿e chodzi nam o przywo³anie go do dzia³añ wojennych, walki i mordu. <br />Smuci mnie tym bardziej, ¿e spodziewa³bym siê po tobie bardziej warto¶ciowych postów. <br />Tymczasem widzê, ¿e taktyka USSR polega na odmawianiu praw istnienia czarom zawartym w podrêczniku. <br />PS:Podrêcznik Ivid... jest darmowy...przy okazji opisuje parê zastosowañ magii w kampanii wojennej i rz±dzeniu pañstwem.W przypadku Ivida-skontaktowa³ siê z nim Pit Fiend oferuj±c swoje us³ugi w zamian za¿±da³ braku kontaktu z Tanar'ri i dusze jego potomków przez nastêpne 888 lata-zaznaczam ¿e nie by³ to kontakt typu jakiego ja proponujê w którym mag przywo³uje, lecz inicjatywa samej istoty która posiada³a woln± wolê.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości