Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pt cze 11, 2004 4:24 pm

<!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Moją "autorską wizję"  bazuje na książkach z Planescape .
<br />Moja też. Na "Hellbound". <br /> <br /><!--QuoteBegin-Molobo+-->
Molobo pisze:
<!--QuoteEBegin-->Smuci mnie to iż próbujesz całą dyskusję sprowadzić do absurdu, gdyż dobrze wiesz, że chodzi nam o przywołanie go do działań wojennych, walki i mordu. <br />Tymczasem widzę, że taktyka USSR polega na odmawianiu praw istnienia czarom zawartym w podręczniku.
<br />Przywołałem absurd nie na użytek dyskusji z Tobą, tylko z XXX, którzy chcą z wojny USSR-magokracja zrobić RTS, czyli właśnie absurd. <br />Między nami nie widzę w tym punkcie różnicy zdań. Chcesz przyzwać kilka balorów/pit fiendów/dev - OK. Też bym tak zrobił. I wcale nie będę protestował, jak zapłacisz im duszami, a nie złotem. <br />Nie odmawiam magokracji prawa używania uzgodnionych czarów. Przeciwnie, właśnie za sprawą ich kreatywnego wykorzystania wojna USSR-magokracja może być inspirująca.
 
Awatar użytkownika
Lukas_the_great
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: sob maja 07, 2005 1:48 pm

wt lip 19, 2005 2:46 pm

Gdyby cała wojna miała się sprowadzać do jednej bitwy to nie wiem po co ten spór. Magokracja rozniosłaba USSR. Wiecie jest taki czar 8 czy 7 levelu, a nazywa się trąba powietrzna. Jest poprostu świetny do rozwalania armii w pył. Gdyby rzucono 10-12 takich tornad to bitwa wygrana bez strat.
 
Christopher__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1204
Rejestracja: pt lis 26, 2004 7:23 pm

wt lip 19, 2005 4:54 pm

[quote=Lukas the great]Gdyby ca³a wojna mia³a siê sprowadzaæ do jednej bitwy to nie wiem po co ten spór. Magokracja roznios³aba USSR. Wiecie jest taki czar 8 czy 7 levelu, a nazywa siê tr±ba powietrzna. Jest poprostu ¶wietny do rozwalania armii w py³. Gdyby rzucono 10-12 takich tornad to bitwa wygrana bez strat.[/quote]
Magiê mo¿na pokonaæ przy pomocy odpowiednich manewrów. Ja bym w takim przypadku zastosowa³ dok³adny zwiad oraz rozproszenie oddzia³ów. By³yby stosunkowo bezpieczne, bo wojska magokracji te¿ raczej nie przeprowadz± frontalnego ataku przy kilku tornadach dooko³a. I odrazu odpowiadam na kontrargument - Sowieci podczas II Wojny te¿ czasami stosowali taktykê ;).

Poza tym, ja bym USSR mimo wszystko pozwoli³ na posiadanie ograniczonej liczby magów/kap³anów. A od tego tylko krok do rozpraszania i kontrowania zaklêæ.

Zreszt±, i tak wielkich bitew raczej nie bêdzie, po ponoæ strategia USSR ma opieraæ siê na ma³ych oddzia³ach...


Do notki poni¿ej:
Trzeba wpierw wiedzieæ, gdzie tr±bê naprowadziæ. Poza tym USSR ma "pewn±" przewagê liczebn± mimo wszystko, a magów jest stosunkowo niewielu ;).
 
Awatar użytkownika
Lukas_the_great
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: sob maja 07, 2005 1:48 pm

wt lip 19, 2005 5:26 pm

Wpadł mi do głowy dobry pomysł pomyślcie jakby wszyscy magowie przywołali naraz swoje chowańce. Gdyby byli to w większości nekromanci to pewnie mieli by za chowańców kruki, szczury, albo nietoperze. Zalew takich storzonek mocno zmniejszyłby morale wrogich żołnierzy i byłby dość skuteczny w walce. Z resztą magokracja może posłużyć się kilkoma zaklęciami epickimi takimi jak: "Okrutna zima" (najlepiej na towarzysza Stalina:D) i "Najazd smoków".
Edit:
P.S.
Przypomniałem sobie, że trąbą powietrzną można sterować.
Do notki poniżej:
Topic oczywiście przeczytałem i szczerze nie bardzo wiem o co Ci chodzi. Jeśli o nie angażowanie magów w bezpośrednią walkę to czar "Trąba powietrzna" ma zasięg 120+12/poziom
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

wt lip 19, 2005 7:53 pm

Lukas_the_great poczytaj najpierw temat, przestań się kompromitować.
 
KontemplatyK
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 58
Rejestracja: wt paź 14, 2003 12:08 am

wt wrz 13, 2005 5:07 pm

Wydaje mi siê, ¿e odkry³em pewien ciekawy sposób na dopakowanie bud¿etu magokracji, (oczywi¶cie mogê siê myliæ, albo czego¶ nie zauwa¿y³em). Otó¿ za pomoc± Planar Biding, (mniej bezpieczne), albo Gate, (bezpieczniejsze ale kosztuje 1k xp lub je¿eli bawimy siê w zastêpowanie z³otem 5k gp), przyzywamy stworka zwanego Efreeti, który ma bardzo ciekaw± spell-like ability: 1/day—grant up to three wishes (to nongenies only), co pozwala magom na rzucenie Wish'a, (w przypadku Gate), 5 razy taniej. Teraz ju¿ nam tylko pozostaje poprosiæ ifryta by nam stworzy³ nonmagical item of up to 25,000 gp in value. Trik mo¿na powtarzaæ wielokrotnie, a Wish'a mo¿na wykorzystaæ te¿ na inne sposoby.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość