Zrodzony z fantastyki

 
Sithicus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czw sty 02, 2003 2:57 pm

Talia Wielu Rzeczy

pt lut 14, 2003 1:23 am

Czy kto¶ zetkn±³ siê z tym przedmiotem w jakiej¶ sesji? Jakie wra¿enia? Gracze bali siê czy szli na ca³o¶æ?
 
Doorf
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr lut 12, 2003 9:29 am

śr lut 19, 2003 1:10 am

Raz zetkno³em siê z tym przedmiotem osobi¶cie jako gracz. <br />Z dru¿yny 5-o osobowej 4-y osoby bra³y karty od 2 do 4. <br />Jedna osoba siê wstrzyma³a. By³a ogromna ekscytacja i zamieszanie oczywi¶ci 90% efektów by³a mniej lub bardziej nekorzystna. <br />Po 4-o godzinnym zamieszaniu grupa by³a os³abiona i by³ 1-en zgon. <br />Du¿o strachu, wiele emocji, a potem ¿al, k³utnie. <br /> <br />Sugeruje u¿ywanie prawdziwych kart Tarota i ci±gniecie ich, a nie rzut kostk±. <br /> <br /> <br />Sam ci±gno³em 3-y karty (3-a edycja DD) dosta³em -2 do wszystkich rzutów obronnych i zmieni³ mi siê charakter w efekcie czego straci³em Honor/dostêp do klasy w której siê rozwija³em.
 
Azuth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: pt lip 12, 2002 8:21 pm

sob lut 22, 2003 6:41 pm

Ja na najbli¿szej sesji wprowadze talie wielu rzeczy.U¿ywaæ bêde zwyk³ych kart do gry.Jednak jak przejrza³em jej w³a¶ciwo¶ci to ma wiêcej negatywnych skutków ni¿ pozytywnych.Opisze wra¿enia graczy po naszej sesji.
 
stormofdreams
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pt lut 28, 2003 2:21 pm

pt lut 28, 2003 2:35 pm

Czesc, mam osobiscie bardzo zle doswiadczenia z Talia. <br /> <br />Jestem obecnie na etapie przechodzenia z grania do mistrzowania, wiec podkusilo mnie aby wlaczyc do gry talie na jednej z pierwszych sesji i efekt byl bardzo pozytywny dla druzyny - nikt nie zginal - ale ja sam narobilem sobie balaganu np. mag z 3 poziomu przeskoczyl na 5 i dostal twierdze, czarodziejka dostala duuuzo klejnotow itd. itd. Narobil sie balagan niemilosierny i wszystkim rece opadly... <br /> <br />Z bledu zdalem sobie sprawe dopiero pozniej, gdy bardziej doswiadczony Mistrz wytknal mi bezsens uzywania tej Talii, wspominajac ze on tez na jednej z pierwszych sesji jej uzyl z podobnym skutkiem .... <br /> <br />Jak juz pewnie wiecie wszystko przeciez musi byc przemyslane a skuszenie sie na zapelnienie 1-2 h grania na prawde super przedmiotem ale ryzykownym jest chyba nie warte poswiecenia tego czasu, lepiej wymyslec cos oryginalnego. <br /> <br />Po tym zdarzeniu i dlugich dyskusjach uznalismy, ze nie bylo tego przedmiotu w grze. Wiem ze to bardzo sztuczne ale kazdy popelnia bledy i lepszym rozwiazaniem wydawalo sie umowienie poza gra niz kontynuowanie przygod w balaganie nie do opanowania.
 
Azuth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: pt lip 12, 2002 8:21 pm

czw mar 06, 2003 4:19 pm

Tak jak obieca³em opisze wam skutki u¿ywania Talii w mojej dru¿ynie. <br />Ja jako MG jestem ¶rednio zadowolony z u¿ycia Talii , bowiem jeden gracz podskoczy³ z 5 na 9 drugi z 5 na 7 a trzeci zosta³ na 5.Spowodowa³o to stratê równowagi w grze.Jeden z graczy straci³ wszystkie swoje magiczne przedmioty , a drugi dosta³ losowy magiczny przedmiot(kostur+4 +1k6 od ognia, lodu i b³yskawic , plugawy, ¶wiêty[kaza³em mu prze¿uciæ]) i zabija wiêkszo¶æ wrogów jednym celnym ciosem.
 
Goth BloodHammer
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr mar 05, 2003 3:51 pm

czw mar 06, 2003 7:45 pm

osobi¶cie jako gracz nigdy siê z tym magicznym przedmiotem nie spodka³em, ale jako MG wprowadzi³em go do gry. Efekt? Straszny - z 4 osób dwie ponios³y ¶mieræ, a pozosta³e dwie sta³y siê za potê¿ne. nie by³o wyj¶cia jak tylko zmieniæ bohaterów i zacz±æ od nowa ca³y scenariusz. <br /> <br />Jaki z tego mora³?? G... a! nie to mia³em napisaæ. Nie wk³adaæ kapci do lodówki bo ciê pingwin skopie :-)
 
Arashi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 107
Rejestracja: ndz cze 23, 2002 9:50 pm

czw mar 06, 2003 8:04 pm

Osobi¶cie mia³am nieszczê¶cie siê spotkaæ z tym przedmiotem. Gdyby nie lito¶æ mastera, skoñczy³oby siê du¿o gorzej - przynajmniej dla mnie (zmiana postaci). Wylosowa³am zmianê charakteru na przeciwny. Jako barbarianka mia³am chaotycznie neutralny. Jako ¿e neutrala nie da siê zmieniæ na przeciwny, musia³abym staæ siê praworz±dnie neutralna. I tu by³ error - praworz±dny barbarian traci swoje zdolno¶ci (mój rage!)... Master siê zlitowa³, pozwoli³ mi po prostu zmieniæ charakter na dowolny wybrany przeze mnie (mój wybór: chaotycznie dobry, uwa¿am ¿e mi nawet lepiej pasuje ni¿ wcze¶niejszy). Nie pamiêtam perypetii pozosta³ych cz³onków dru¿yny, ale mieli lepiej :wink:. <br />(Dopisane po chwili)Nie mieli¶my problemów z decyzj± czy i¶æ na ca³o¶æ. Pad³o has³o "Albo wszyscy albo nikt" - i poszli¶my...
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

wt maja 27, 2003 1:02 pm

ja jako mi¶ gry trzymam t± taliê na dziwne sytuacje typu ogry(6) zat³uk± dru¿yne. Wtedy wyjme taliê i :>powiem ciagnij lub po¿egnaj siê z postaci± :>
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

wt maja 27, 2003 9:20 pm

I prawdopodobnie sytuacja się rozwinie w dwie drogi. <br />Albo gracz dostanie tekie możliwości że te Ogry rozwali; <br />Albo jeśli wskutek pecha nie zginie natychmiastowo, to zabiją go osłabionego właśnie te Ogry. <br />I wtedy też pożegna się z postacią.
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

śr maja 28, 2003 9:49 pm

Ja te¿ j± mia³em (jaki¶ czas temu) <br />Mój Fart trafi³ na kartê +10000 do PD <br />Kartê 1k4 ¿yczeñ ( 4 rzuci³em!) <br />i na t± +6 do dyplomacji i ma³± twierdze. <br />Na nastêpnej sesji ci±gnie mój kolega napiszê co mu wysz³o.
 
JQM
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: sob sie 23, 2003 10:09 pm

czw maja 29, 2003 6:52 pm

Jako MG tego akurat przedmiotu nie używałem. Jako gracz zetknołem się z nim parokrotnie. Jeszcze w drugiej edycji dostałem dzięki dobremu ciągnięciu 50,000 xp i troche kamyczków. Całkiem niedawno grając magiem...no cóż wyszedłem na tym na zero. Dostałem kilka punktów do statystyk, ale...straciłem dusze. Teraz moje drugie ja (bo jestem - byłem - zdublowany w wyniku działan pewnego npc) stara się odzyskać ową "pierwszą" dusze. <br />Talia jest przedmiotem bardzo ciekawym, lecz należy używać jej z ostrożnością bo może dużo zmienić czasami nawet za dużo. <br />Pozdrawiam
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

wt cze 03, 2003 5:59 pm

Ostatnio da³em do ci±gniêcia talê po sytuacji w której mia³ byæ zgon. Efekt nastêpuj±cy: Jeden gracz straci³ ca³y eqip, drugi ma demona za wroga a trzeci dosta³ magic item... czyli wyhodzi na zero:> <br /> <br />mam nowe zastosowanie dla tej talii- traktowaæ j± nieco mniej dos³ownie... tam gdzie sio wy na to??
 
Phobos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 620
Rejestracja: sob maja 03, 2003 11:20 am

czw cze 05, 2003 4:52 pm

Mia³em napisaæ jak mój kolega ci±gn±³. Otó¿ jak siê ¿e straci 10000 XP to siê wkurzy³ i poszed³ sobie. <br />Uwaga!!! Uwaga!!! Moi gracze. Zetkniecie siê z tym przedmiotem i to dosyæ szybko.
 
Horr
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 859
Rejestracja: sob lis 16, 2002 10:24 am

wt cze 10, 2003 4:19 pm

Za Tali± to ja niezbyt przepadam. Niby fajnie, mo¿na du¿o zyskaæ, ale te¿ i du¿o straciæ. Czêsto mo¿e ca³kowicie zepsuæ rado¶æ grania. Ja straci³em wszystkie przedmioty, ca³e z³oto i jeszcze trochê PD. Niezbyt przyjemne [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif[/img] .
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

wt cze 10, 2003 4:48 pm

No cóż, zarówno ryzyko wielkich zysków, jak i strat zostały wkalkulowane przez twórców gry. A ryzyko utracenia, wszystkiego powinno być wkalkulowane przez graczy którzy odważyli się ciągnąć. <br />Tak przy okazji. Jak msobie wyobrażacie przygodę gdzie gracze są zmuszeni (przez jakąś przepowiednię, bóstwo losu itp) do ciągnięcia z Talli :?: Przy ewentualnych stratach, mozna następną przygodę ganiać graczy by odzyskali to co utracili. <br />Jeszcze jedno. Czy doświadczenie stracone przez Talię można odzyskać dzięki takim czarom jak Wish, czy Restoration :?:
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

wt cze 10, 2003 9:43 pm

<!--QuoteBegin-Rend+-->
Rend pisze:
<!--QuoteEBegin-->Jeszcze jedno. Czy do¶wiadczenie stracone przez Taliê mo¿na odzyskaæ dziêki takim czarom jak Wish, czy Restoration :?:
<br />nie. przynajmniej u mnie. Talia wielu rzeczy to artewfakt który modyfikuje absolutnie wszystko- czas, przestrzeñ, rzeczywisto¶æ i 3 wymiary. Dlatego uwa¿am, ¿e jej efekty s± nieodwracalne.
 
Rend
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 3065
Rejestracja: sob paź 05, 2002 9:03 pm

śr cze 11, 2003 12:26 am

<!--QuoteBegin-Qendi+-->
Qendi pisze:
<!--QuoteEBegin-->Talia wielu rzeczy to artewfakt który modyfikuje absolutnie wszystko- czas, przestrzeń, rzeczywistość i 3 wymiary. Dlatego uważam, że jej efekty są nieodwracalne.
<br />Ale właśnie Restoration i Wish/Miraclesą także po to by móc odwrócić coś takiego. One także modyfikują czas i przestrzeń (zwłaszcza Wish/Miracle).
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

pn cze 23, 2003 9:38 pm

no có¿. ja swoje powiedzia³em.. talia jest nie odwracalna u mnie.koniec.Kropka.
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

sob lip 05, 2003 5:48 pm

Talia Wielu Rzeczy - bardzo fajna sprawa, trzeba tylko do tego podejść z odrobiną dystansu no i liczyć się z konsekwencjami, bo faktycznie może to to namieszać. U nas na sesjach pojawiała się nie raz i zawsze przynosiło to coś ciekawego.. Pamiętamy, że ktoś stracił caly ekwipunek magiczny, komuś zmieniła się rasa (bo zmianę charakteru uważamy za przesadę), były expy do przodu i do tyłu, uwięzione dusze, ale wszystko to dawało się jakoś załatwić.. A jeśli chodzi o Wish czy Miracle to uważamy, że jak najbardziej powinny móc cofać to, co zmieniła talia,(może poza utratą exp), trzeba tylko życzenie dobrze sformuować.
 
Qbe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: śr paź 09, 2002 6:36 pm

wt sie 19, 2003 12:51 pm

Wiem jak zarobiæ na talii wielu rzeczy. Podchodzimy do wie¶niaka w jakiej¶ zapad³ej dziurze. <br />- Powró¿ê panu, ale tylko raz. Proszê wzi±¶æ tyle kart, ile pan chce. <br />Jak wypadnie mu magiczny przedmiot, albo klejnoty, albo z³oto - za³atwiasz go i bierzesz. Jak co¶ z³ego, ¿yczysz mu powodzenia. Jak XP, to szybko siê zmywasz. <br />Bezpieczne, i przyjemne. :wink:
 
Mróz Czarodziej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 16, 2003 1:31 pm

wt sie 19, 2003 3:03 pm

Przeczyta³em w³a¶nie opis Talii z DMG i rzeczywi¶cie wychodzi na to, ¿e takie akcje s± mo¿liwe. Co jednak wydaje mi siê przegiêciem... To co prawda nie da potêgi, ale bogactwo jakie mo¿na zyskaæ wydaje siê nieograniczone, a postacie przynajmniej 4-5 poziomu nawet nie bêd± musia³y za czêsto wiaæ. Czy jest tak jak to napisano w DMG, gdzie¶ mo¿e istnieje inny, bardziej wywa¿ony zapis? aha, i jeszcze np. je¶li kto¶ wyci±gnie 'Tron' (+6 diplomacy i ma³a twierdza), to musi okre¶liæ lokalizacjê twierdzy NATYCHMIAST. Ale sk±d wie ¿e ma j± okre¶liæ? Czy po prostu automatycznie to pytanie pojawia siê w jego umy¶le, czy mo¿e twierdza niedoinformowanego co do w³asno¶ci poszczególnych BG przepada?
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

wt sie 19, 2003 3:12 pm

<!--QuoteBegin-Mróz Czarodziej+-->
Mróz Czarodziej pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...]je¶li kto¶ wyci±gnie 'Tron' (+6 diplomacy i ma³a twierdza), to musi okre¶liæ lokalizacjê twierdzy NATYCHMIAST. Ale sk±d wie ¿e ma j± okre¶liæ? Czy po prostu automatycznie to pytanie pojawia siê w jego umy¶le, czy mo¿e twierdza niedoinformowanego co do w³asno¶ci poszczególnych BG przepada?
<br />Wydaje mi siê, ¿e wie o tej mo¿liwo¶ci automatycznie. <br />Warto te¿ wiedzieæ, ¿e w edycji 3.5 ma siê godzinê czasu na podjêcie tej decyzji, czyli jest to o wiele wygodniejsze (i trudniej jest pope³niæ g³upi b³±d),
 
Qendi__
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 199
Rejestracja: pn maja 26, 2003 6:47 pm

wt sie 19, 2003 10:09 pm

Witam... znowu na sesji pojawi³a siê u mnie talia. Efekt- jeden gracz z 2 na 5 poziom i karwasze pancerza +8:/ drugi 6 dyplomacji i twierdza, ale i tak uwa¿am, ¿e ³atwiej na co¶ z³ego trafiæ, i nied³ugo bêdzie wesolo jak g³ówny z³y npc wyjmie ilka kart.....]:>
 
Qbe
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 230
Rejestracja: śr paź 09, 2002 6:36 pm

śr sie 20, 2003 10:37 am

Co ciekawe, jak bêdziemy mieli tyle kasy, to w ¶wiecie High Magic lub niektórych Med Magic, sprawimy se kila +1 dancing holy demonbane spiked chain'ów i kupimy se stosik zwojów z Lesser/Greater/ Planar Bindingami, po czym przerabiamy przywo³ane demony na galaretê,(Chyba ¿e ten czar nie pozwala na walkê z przywo³añcami) i zarabiamy sporo XP. <br /> <br />Tak siê zastanawiam... Czy pozwolili¶cie by Wish'em na: <br />- ?yczê sobie, aby jako woln± akcjê, móg³ w ka¿dej chwili anulowaæ dzia³anie kart Talii Wielu Rzeczy. <br /> <br />Nie bluzgaæ mnie, tak siê tylko zastanawiam :wink: .
 
Mróz Czarodziej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 43
Rejestracja: sob sie 16, 2003 1:31 pm

śr sie 20, 2003 11:42 am

Nie bluzgaæ mnie, tak siê tylko zastanawiam  .
<br />Nie bêdê bluzgaæ :wink: , ale powiem krótko: NIE ME MOWY!!! <br />Po prostu, jek ju¿ tu napisano, nie mo¿na wskrzesiæ, odzyskaæ EXPa, itd rzuconym po u¿yciu Talii Wish'em. Tak samo z anulowaniem WSZELKICH efektów. BTW, ciekawi mnie, jak mo¿naby ukaraæ gracza, któwry wypowie takie ¿yczenie :evil: . Macie jakie¶ pomys³y? (chodzi mi o 'kary' w stylu: gracz mówi 'Chcê przyzwaæ wielk± hordê ¿eby walczy³a za mnie', to pojawia siê kilkadziesi±t królików - tak by³o w BG2 i to jeden z najlepszych przyk³adów, jakie przychodz± mi do g³owy)
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

śr sie 20, 2003 12:12 pm

Takie zyczenie albo zwyczajnie nie zadziala albo sprwi ze talia zniknie zabierajac ze soba wszystkie pozytywne efekty.
 
Ikki
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 214
Rejestracja: wt sie 19, 2003 2:51 pm

śr sie 20, 2003 10:01 pm

Ja do talii jestem nastawiony neutralnie, ale zalecem braæ j± na poziomach 15 - ... poniewa¿ ju¿ nie przynosi takich drastycznych zmian, ponadto dobrze by by³o zminiæ funkcjê tabliczki która zmienia charakter i wszystko bêdzie ok.
 
xzar__
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: pt sie 22, 2003 4:51 pm

sob sie 23, 2003 6:17 pm

Ja raz da³em talie - gracze sie nie odwa¿yli ale pó¿niej gdy brali udzia³ w wielkiej walce jeden sie odwa¿yl wyci±gn±³ ¶mieræ Toczy³ z ni± walke ale jak to wielkie bitwy tak wiêc kto¶ przypadkiem :) trafi³ jego ¶mieræ no i ka¿dy z uczestników bitwy walczy³ ze swoj± ¶mieci± ów BG ledwo prze¿y³ walke a i z bitwy pozosta³a tylko zmasakrowana dru¿ynka.Pó¼niej po walce postanowili wyrzuciæ talie chyba s± teraz zadowoleni ale niektórzy ¿a³uj± eh ¿ycie
 
Geo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz sie 31, 2003 2:40 am

Talia Wielu Rzeczy

pn wrz 01, 2003 12:29 pm

Ja raz spotkalem ten potezny artefakt i nie moglem sie powstrzymac wylosowalem na pewno 6 rang w dyplomacji i twierdze Oraz Pedeki wiecej nie pamietam.
 
Velp
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt lip 30, 2002 8:57 am

pn mar 15, 2004 7:53 am

Witajcie, <br /> <br />W³a¶nie w pi±tek moja dru¿yna u¿y³a tali..... no i hmmmm efekty by³y ró¿ne. <br />Ale o dziwo wiêkszo¶æ by³a pozytywnych. <br />Powiedzcie mi bo tak czytam DMG i wychodzi mi, ze talii mo¿na u¿ywaæ nieograniczon± ilo¶æ razy. Oczywi¶cie je¶li kogo¶ nie spotka ¶mieræ czy co¶w tym stylu :wink: <br /> <br />W ka¿dym b±d¼ razie prawda li to? <br /> <br />Velp

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości