Zrodzony z fantastyki

 
EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:03 am

Tamriel a Planescape

sob maja 30, 2009 8:14 pm

Macie jakieś pomysły jak włączyć Tamriel do wieloświata? Wygląda to na trudne z powodu odmiennej kosmologii, ale jednak planescape pozwala na różne dziwne połączenia. Oddziaływanie tamrielskich bóstw i filozofii na wieloświat mogłoby być bardzo interesujące.

Pozatym polecam zapoznanie się z dyskusjami stąd.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

sob maja 30, 2009 9:31 pm

Zwyczajnie. Kasujesz kosmologie Tamriel (albo nawet jako osobną galatykę, bez różnicy) i podłączasz. Potem teleporcik i jesteś w Cyrodiil. Tylko pamiętaj, że tam rasy są trochę inne, w innej proporcji i innym nastawieniu do siebie. A tak to co za problem, kolejny świat i tyle.

Dla mnie Tamriel to takie połączenie Kalamar i Faerun.
 
EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:03 am

sob maja 30, 2009 9:40 pm

Froger pisze:
Zwyczajnie. Kasujesz kosmologie Tamriel (albo nawet jako osobną galatykę, bez różnicy) i podłączasz. Potem teleporcik i jesteś w Cyrodiil. Tylko pamiętaj, że tam rasy są trochę inne, w innej proporcji i innym nastawieniu do siebie. A tak to co za problem, kolejny świat i tyle.


Ale wtedy zostanie zatracona idea settingu, a jakoś taki Athas czy Ravenloft istnieje w ramach multiwersum, Tamriel mogłyby istnieć na podobnych zasadach. Naczelną ideą tej kombinacji ma być mieszanie się filozofii i interakcja istot myślących w diametralnie różny sposób, czyli w sumie ważny aspekt planescape'a.
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

sob maja 30, 2009 9:51 pm

Zauważyłem ostatnio na forum natłok mądrych słów, hehe.

A powiedz mi w jaki sposób może zostać utracona idea settingu.

W ogóle nad czym my się zastanawiamy? Weź zostaw wszystko tak jak jest. Postaw jeden portal na biegunie Tamirel, drugi gdzieś w powiedzmy planescape. To jest MULTIwersum. Nie musi być jeden układ galaktyczny. Może być ich miliard w jednym miejscu, w innym czasie, połączonych pojedynczymi, potężnymi i unikalnymi portalami.
Zrobisz jedną kozacką przygodę na dotarcie do portalu i hejaaa do Cyrodiil.

Tak naprawdę nie ma nad czym się zastanawiać. Myślisz, że któryś gracz będzie się czepiał, że nie może istnieć jedno uniwersum na drugim? Powiesz mu "Staaaary, to jest MULTIwersum".
 
Pacal II
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: wt gru 21, 2010 7:52 pm

Tamriel a Planescape

ndz lip 03, 2011 9:15 pm

Jak w końcu poszło? Pytam się, bo Planescape i Tamriel to moje dwa ulubione settingi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości