Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 2:32 pm

Dzięki za uwagi pppp, zapomniałem o tych wspomnieniu takich opcji, a są na pewno warte uwagi (przypomniałbym sobie, jakbym robił postać pod tę sesję, heh).

PPPP pisze:
skill trick Conceal Spellcasting

Zaznaczę tylko, że wymaga się tutaj przynajmniej 5 rang w sleight of hand. Co znowu pokazuje wyższość beguilera, który jest jedną z niewielu klas czarujących z klasowym sleight of hand.

PPPP pisze:
Ciekawy też może być atut metamagiczny invisible spell

Bardzo ciekawy.
The feat is designed specifically to cause DMs to open their own skulls with a spoon. It has no practical use other than that.

Podsumowując, ten feat to czysty mindfuck, no chyba że bardzo chcecie zobaczyć, co będę miał do powiedzenia na temat niewidzialnego światła, niewidzialnej niewidzialności albo dyskusji czy niewidzialna obscuring mist działa tylko na postaci z see invisibility / true seeing :)
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2013 2:32 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 2:53 pm

Agnostos pisze:
The feat is designed specifically to cause DMs to open their own skulls with a spoon. It has no practical use other than that.

Podsumowując, ten feat to czysty mindfuck, no chyba że bardzo chcecie zobaczyć, co będę miał do powiedzenia na temat niewidzialnego światła, niewidzialnej niewidzialności albo dyskusji czy niewidzialna obscuring mist działa tylko na postaci z see invisibility / true seeing :)


Ja wiem, że np. invisible enlarge person budzi dużo kontrowersji. Ale np. invisible orb of acid wydaje się być skutecznym i trudnym do zauważenia narzędziem mordu ;)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 3:20 pm

PPPP pisze:
Ja wiem, że np. invisible enlarge person budzi dużo kontrowersji.

Nie wspominając o invisible summon monster / animate dead / create undead etc.

PPPP pisze:
Ale np. invisible orb of acid wydaje się być skutecznym i trudnym do zauważenia narzędziem mordu

Nie zgodzę się z tym, że jest trudne do zauważenia. Orby mają close range oraz komponenty werbalny i somatyczny. Trzeba by się pozbyć obydwu komponentów albo uniemożliwić przeciwnikowi / obserwatorom zarówno usłyszenie inkantacji, jak i zobaczenie maga, aby rzeczywiście nie można było zidentyfikować rzucającego.
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 3:28 pm

Hmm... zastanawia mnie, czy krasnoludzki snajper-kusznik, znający się na pułapkach i takich tam, by znalazł tu dla siebie miejsce wraz z grupą swoich przyjaciół :) Głównie przez wzgląd na to, czy znalazłoby się sensowne zastosowanie dla ciężkiej kuszy, zgodnie z jej przeznaczeniem.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 3:36 pm

Krasnolud ma dostęp do jednej z najlepszych prestiżówek dla nieczarującego łotrzyka - Silver Key.
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2013 3:37 pm przez PPPP, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 3:44 pm

Ciężka kusza to słaba broń, chyba że masz na nią jakiś ciekawy patent. Nigdy nie myślałem nad optymalizowaniem walki takimi zabawkami. Niestety w DnD problem ze snajperami jest taki, że nie ma pod to za bardzo ani zasobów, ani mechaniki. Główny problem polegający na tym, że sneak attack, który wydawałby się naturalnym kandydatem, działa tylko do 30ft. A nieliczne patenty dla snajperów jakie znam, są chyba tylko pod łuk.

Podaj więcej szczegółów może, Dark_Archon.

EDIT:
A Silver Key rzeczywiście dostarczyłby mi i wam dużo zabawy w tej sesji. Zwłaszcza, że jak widzę można na niego wejść już od 4 poziomu właśnie. Telepatyczne open lock i disable device może być przezabawne. Poza tym krasnoludy będą akurat najbardziej liczną z nieludzkich ras w mieście, więc nie byłoby się aż tak bardzo rzucającym w oczy.
Ostatnio zmieniony pt maja 10, 2013 3:51 pm przez Agnostos, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 3:52 pm

No właśnie niestety DnD za bardzo nie wspiera kuszników :) Bronią konkretnie byłaby Great Crossbow z Races of Stone, cięższa i groźniejsza wersja ciężkiej kuszy. Jest ciekawy patent na wykonywanie pełnego ataku kuszą, to jest połączenie Aptitude Weapon z ToB i Hand Crossbow Focus z chyba DotU. Zasięg ukradka można zwiększyć jednym atutem do 60ft, ewentualnie jakimś czarem na nieograniczony zasięg, ale to chyba jednego ataku się tyczyło z tego co pamiętam.

Poza tym to na razie tylko taka luźna koncepcja :)
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 3:54 pm

Ok - ja odpadam. Po raz kolejny zamienia się to w rozmowę o mechanice ;)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 3:59 pm

Dark_Archon_ pisze:
Poza tym to na razie tylko taka luźna koncepcja

OK, wydaje się mieć sens. Jeśli byś połączył tę zabawę kuszą z łotrzykiem robionym pod silver key to już w ogóle mogłoby wyglądać ciekawie.

Morel pisze:
Ok - ja odpadam. Po raz kolejny zamienia się to w rozmowę o mechanice

pppp mnie prowokuje :P
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 4:04 pm

To pomyślę nad tym w najbliższym czasie, w tej chwili niestety mam zbyt dużo pracy na studia, a później zaczyna się sesja :) Niczego więc nie obiecuję.
 
Awatar użytkownika
Morel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4566
Rejestracja: śr mar 03, 2010 10:59 am

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 4:05 pm

Agnostos pisze:
pppp mnie prowokuje


Jasne, jasne ;)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pt maja 10, 2013 4:51 pm

Myślę, że zaakomoduje się jednak nawet 4 postaci.

Dacie radę przesłać wstępne zarysy postaci do poniedziałku? To byśmy przed moim wyjazdem ustalili ostatecznie kto gra.

A tu jeszcze jakby ktoś nie zauważył:
tanczaca-z-lotrzykami-informator-sesyjny-vt70881.html
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: [DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

sob maja 11, 2013 2:57 pm

Szkoda, że tak szybko tylu chętnych. Mogła by być niezła zabawa z postacią majsterkowiczem artificerem.


Ciekawy też może być atut metamagiczny invisible spell ;)

I deceptive spell. Nie dość, że osiąga się efekt to wkopuje się kogoś innego :)
Agnostos pisze:
PPPP pisze:
Ja wiem, że np. invisible enlarge person budzi dużo kontrowersji.

Nie wspominając o invisible summon monster / animate dead / create undead etc.

Z summon monster chyba nie ma kontrowersji. Po prostu pure win :razz:
Od niewidzialnej niewidzialności i czarów, które działają na zasadzie efektów wizualnych boli mnie głowa :?
Ostatnio zmieniony sob maja 11, 2013 3:02 pm przez Forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

ndz maja 12, 2013 2:27 pm

Postaram się dzisiaj podesłać mechanikę ale nie wiem czy się wyrobię bo pogoda mnie usypia dziś :P w historii wolałbym nic nie zmieniać jeżeli nie trzeba. Taka mi się podoba prosta i konkretna chyba że MG ma takie życzenie to dopiszę
 
Awatar użytkownika
Dark_Archon_
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 692
Rejestracja: sob gru 29, 2007 2:29 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

ndz maja 12, 2013 6:22 pm

Forumowicz pisze:
Szkoda, że tak szybko tylu chętnych. Mogła by być niezła zabawa z postacią majsterkowiczem artificerem.

Ja Ci zwalniam miejsce :wink: Za dużo roboty mam, nie dam rady dołączyć do tej sesji.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: [DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

ndz maja 12, 2013 11:50 pm

Dark_Archon_ pisze:
Forumowicz pisze:
Szkoda, że tak szybko tylu chętnych. Mogła by być niezła zabawa z postacią majsterkowiczem artificerem.

Ja Ci zwalniam miejsce :wink: Za dużo roboty mam, nie dam rady dołączyć do tej sesji.

Po pierwsze nie wiem, czy termin czasem nie był do poniedziałku.
Po drugie nie wiem, czy na tym WBL da radę zrobić Dedicated Wraith.
Po trzecie nie wiem, czy artificer to nie lekka przesada do tej sesji ( :razz: ).
Agnostos coś wspominał o wyjeździe, więc musiał bym zaczekać na odpowiedzi. W takim razie będę tutaj zerkał :)
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pn maja 13, 2013 10:33 am

Zaczynamy około 23-25 maja, więc do tego czasu teoretycznie jest czas na przesyłanie.

Artificer to jest z definicji przesada, ale jeśli będziesz potrafił pohamować się, aby inni gracze też mogli się wykazać, to nie przekreślam.
 
PPPP
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4823
Rejestracja: śr gru 01, 2004 7:17 pm

Re: [DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pn maja 13, 2013 10:40 am

Jeszcze taką łotrowską klasę chciałbym polecić: Eye of the Xanatha. Ciężkie wymagania, wejść można na szóstym poziomie dopiero, ale ma całkiem fajne zdolności do których zwykły łotr z reguły nie ma dostępu.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: [DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pn maja 13, 2013 6:37 pm

A co z flawami? Mam pewien pomysł, do który trochę mi zjada atuty i nie wiem, czy wyrobię bez tych extra :razz:
Artificer to jest z definicji przesada, ale jeśli będziesz potrafił pohamować się, aby inni gracze też mogli się wykazać, to nie przekreślam.

Właśnie na los levelach, to bym z tą przesadą nie przesadzał :wink: Dopiero teraz zauważyłem, że mam craft wand od 7 poziomu :(
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pn maja 13, 2013 8:49 pm

Nie zabraniam flawów, traitsów itp.
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: [DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

pn maja 13, 2013 9:56 pm

Ok, po przemyśleniu o co więcej chce zapytać, mogę Cię zasypać gradem pytań :) :

1. Czy Decipher Script jest dodany do listy klasowych skilli artificera (mi się trochę wydaje dziwne, że go tam nie ma patrząc na fluff tej klasy :shock: )

2. Czy pozwalasz na atut Item Familiar?

3. Do jakiego stopnia pozwalasz na customowe itemy? To jest bardziej pytanie na wyższe poziomy, ale np.: Czy można dodawać specjalne zdolności z innych przedmiotów, do już istniejących? Czy można robić itemy class restricted lub skill restricted? Czy można robić customowe itemy do boostowania skilli? Czy może można używać wszystkich zasad z DMG :razz: ?

4. Czy używasz normalnego systemu do craftowania, czyli 1 dzień za każde 1000 gp zaokrąglone w górę, czy można uznać, że za item 500 gp jest pół dnia, a za item 50 gp jest godzina i 12 minut?

5. Czy psionika = magia? Można robić scrolle z mocami psionicznymi? Czy można używać UMD zamiast UPD?

6. Czy można używać nie updatowanego materiału 3.0?

8. Co sądzisz o pomyśle grania nierozłącznymi braćmi bliźniakami (tak naprawdę to będzie Dvati (LA+1) :shock: )? A związane z tym pytanie, czy zezwalasz na level adjustment buy-off?

No mam nadzieję, że niczego nie zapomniałem. Co do ograniczania się, to szczerze powiedziawszy mam słabe doświadczenie praktyczne w artifcerach i nawet jakbym chciał, to nie będę jakoś specjalnie kosił. No i oczywiście za nic nie będę nawet zbliżał się do czaru guidance of the avatar.

Drużynie mogę zaoferować trapfinding (może będziemy się gdzieś włamywali). Co do skilli to do mojej postaci chyba najbardziej by pasowało jakieś Gather Information, Knowledge (Local), a do tego bym sobie załatwił jakieś w miarę dobre skradanie się i ukrywanie. Co prawda chyba nic z tego nie mam jako class skille, ale coś się wykombinuje :) .
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

wt maja 14, 2013 10:19 am

1. Nie, nic mi o tym nie wiadomo.

2. Tak. Weź tylko pod uwagę, że jeśli popełnisz błąd i dasz się złapać, to jest bardzo prawdopodobne, że stracisz swój przedmiot.

3. Customowy item tylko z uprzednią konsultacją. Itemy do boostowania skilli jak najbardziej, zwłaszcza jeśli pomysł na nie jest fajny.

4. Możemy dzielić na mniejsze porcje. Tym bardziej, że uprzedzam, że w niektórych partiach sesji będzie bardzo mało czasu wolnego, żeby coś craftować dłużej niż 1 dzień.

5. Nie.

6. Nie.

8. Dvati mogłoby być całkiem ciekawe. Nigdy nie miałem okazji testować tej rasy w grze. Ale na LA buyoff nie pozwolę w tej sesji.

Co do ograniczania się, to szczerze powiedziawszy mam słabe doświadczenie praktyczne w artifcerach i nawet jakbym chciał, to nie będę jakoś specjalnie kosił.

Nie trzeba znać artificera. Wystarczy znać dobrze listy czarów arcane i divine ;)
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: [DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

wt maja 14, 2013 4:49 pm

No to zabieram się za postać. Martwi mnie tylko, że pominąłem punkt siódmy... Czyżbym o czymś zapomniał?

1. Nie, nic mi o tym nie wiadomo.

Według zasad nie ma tego na liście skilli, po prostu czytałem opinie, że w sumie pasuje do fluffu klasy i trochę dziwne, że go tam nie ma. Ale to nie jest takie ważne.
Nie trzeba znać artificera. Wystarczy znać dobrze listy czarów arcane i divine ;)

Spell storing item i scrolle? Liczy się też dobór innych przedmiotów. IMO znanie dobrze wszystkich czarów, kiedykolwiek wydrukowanych razem z itemami to całkiem dużo :razz: Zawsze mi się wydawało, że artificer, to mimo wszystko jedna z trudniejszych klas do grania (w sensie, aby osiągnąć dany procent potencjału klasy).
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

wt maja 14, 2013 4:58 pm

Forumowicz pisze:
Zawsze mi się wydawało, że artificer, to mimo wszystko jedna z trudniejszych klas do grania (w sensie, aby osiągnąć dany procent potencjału klasy).

W miarę logiczne byłoby stwierdzenie, że jest właśnie najtrudniejszą. Nigdzie nie pisałem, że tak nie jest :)
 
Awatar użytkownika
Forumowicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 623
Rejestracja: śr cze 02, 2010 5:41 pm

Re: [DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

wt maja 14, 2013 6:12 pm

Agnostos pisze:
Forumowicz pisze:
Zawsze mi się wydawało, że artificer, to mimo wszystko jedna z trudniejszych klas do grania (w sensie, aby osiągnąć dany procent potencjału klasy).

W miarę logiczne byłoby stwierdzenie, że jest właśnie najtrudniejszą. Nigdzie nie pisałem, że tak nie jest :)

To prawda. Nadinterpretowałem :)
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

wt maja 14, 2013 6:19 pm

Ja pewnie koło 20 prześlę kartę mam nadzieje że to nie za późno ? Jakby co mogę się sprężyć
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

wt maja 14, 2013 6:21 pm

Pisałem, że można przesłać nawet do 23 maja, po prostu jeśli będzie już teraz, to tym lepiej, bo będę wiedział na czym stoimy przed wyjazdem, a tak to coś się może obsunąć. Więc bez pośpiechu.
 
Awatar użytkownika
Midoro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 277
Rejestracja: pn lis 12, 2012 6:01 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

wt maja 21, 2013 7:38 pm

Jeśli gra nie ma być nastawiona na 100% mechanikę lecz bardziej na odgrywanie postaci to chciałbym zgłosić czystego łotra (może potem coś się jeszcze wrzuci). Mechanicznie był by to łotrzyk z typowo złodziejskimi skillami. Otwieranie zamków, kradzieże, spec od pułapek, jakiś blef może. Nie była by to postać do walki bo myślę, że dam więcej inta niż siły. Postaram się w najbliższym czasie wysłać kartę z historią.

PS: Najprawdopodobniej wrzucę Thief-Acrobat.
Ostatnio zmieniony wt maja 21, 2013 8:14 pm przez Midoro, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

Re: [DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

wt maja 21, 2013 8:21 pm

Ja rezygnuje jakby co
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

[DnD 3.5 Autorski, 18+] Tańcząca z Łotrzykami

czw maja 23, 2013 1:34 am

Ja też zrezygnuje, wielka szkoda ale okazało się że leki nie działają tak dobrze jak miałem nadzieje i nie mam tyle sił ile sądziłem że będę miał. Wolę się postarać i spróbować utrzymać się w tych sesjach w których już gram niż podejmować się nowych wyzwań których obawiałbym się nie dotrzymać

Życzę wszystkim miłej zabawy :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości