Zrodzony z fantastyki

 
Sahim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 5:13 pm

Tarrasque i jego historia

ndz sie 24, 2008 2:51 pm

Witam,

Od paru dni poszukuję historii Tarrasque, jego ataków (skutków tych ataków również), miejsca w którym jest jego leże itp. Mam również pewne pytanie, czy wizardsi zrobili epicką wersję tego potwora ? Czy jest ktoś kto stawił czoła Tarrasque i zwyciężył ? Czy naprawdę jest on najpotężniejszym potworem Faerunu ? Czy może mierzyć się z aberracjami ?
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

ndz sie 24, 2008 4:58 pm

Sahim pisze:
Mam również pewne pytanie, czy wizardsi zrobili epicką wersję tego potwora ?

Z tego co pamiętam to na Dicefreaks widziałem coś takiego. Bodajże miał SW 30. Wizardsi za to rospisali jego wariancje np. roślinny.

Sahim pisze:
Czy naprawdę jest on najpotężniejszym potworem Faerunu ?

Nie jest najpotężniejszy. Jest jednym z silniejszych. Mechanicznie ma mniejsze SW od Kezefa czy Elfożercy. Poza tym Faeruński Tarrasque "zdźiebko" się różni od tego z KP. Więcej na Candlekeep, tylko to może Cię zaszokować. Ja sam nie mogę uwierzyć kim "on" jest naprawdę. :wink:

Sahim pisze:
Czy może mierzyć się z aberracjami ?

Mechanicznie nie, ale fabularnie to może.
 
EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:03 am

ndz sie 24, 2008 5:27 pm

Poza tym Faeruński Tarrasque "zdźiebko" się różni od tego z KP. Więcej na Candlekeep, tylko to może Cię zaszokować. Ja sam nie mogę uwierzyć kim "on" jest naprawdę.


Można prosić o więcej szczegółów? Nie chce mi się przekopywać przez Candlekeep.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

ndz sie 24, 2008 6:44 pm

 
Sahim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 5:13 pm

ndz sie 24, 2008 7:15 pm

Słyszałem że Tarrasque zaatakował jakąs Twierdze i odparto jego atak. Gdzie znajdę wiecej informacji na ten temat ?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz sie 24, 2008 8:41 pm

AFAIR w Magii Faerunu jest o tym krótka wzmianka. Nazwy miasta nie pomnę, wiem, że jest/było chronione mythalem.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

ndz sie 24, 2008 9:21 pm

iron_master pisze:
Nazwy miasta nie pomnę, wiem, że jest/było chronione mythalem.

To miasto to Uchwyt Herolda. To właśnie jego mythal odpędził Tarrasque.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz sie 24, 2008 10:32 pm

Rzeczywiście mówi się, że zabeczpienia Uchwytu Herolda zdołały wytrzymać atak tej bestii. Oczywiście samo miejsce nie jest miastem, a tylko swego rodzaju twierdzą.

Natomiast co do samego Tarrasque`a to poza materiałami z Candlekeep warto też sięgnąć po starą przygodę How the Mighty Are Fallen (można ją znaleźć na stronie Wizardów), która zawiera między innymi spotkanie z tym potworem. Jedyną jej wadą jest umieszczenie w czasach Netherilu (Arcane Age), więc informacje tam zawarte mogą być nieco nieaktualne, ale mimo to warto się tym zainteresować.
 
Tikej
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 86
Rejestracja: pn sty 23, 2006 7:27 pm

pn sie 25, 2008 12:56 am

Ja tylko może sprostuję, że Uchwyt Herolda nie był chroniony mythalem, tylko "poprostu" potężną magią ochronną, na którą składało się wiele zaklęć.

Acha. Przypomniało mi się, że conajmniej jeden Trasaque został w Faerunie zamordowany, ponieważ jego narządy wewnętrzne były potrzebne do zaklęcia "Kasrs Avatar".

EDIT: Poprawiłem nazwę zaklęcia. Naprawdę nie wiem co mi wyskoczyło. :lol:
Ostatnio zmieniony pn sie 25, 2008 1:53 am przez Tikej, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Obliv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:44 pm

pn sie 25, 2008 1:17 am

Uchwyt Herolda znajduje się w podręczniku "Srebrne Marchie"
To zaklęcie zwało się chyba "Karsus Avatar"

Niezwykle dziękuje za link do candlekeep compendium, ciekaw jestem czy zawarta tam historia świata jest kanonicza. To chyba jedyne źródło, które tak szczegółowo opisuje Rasy Stwórców i czasy przed "first flowering"
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

pn sie 25, 2008 11:35 am

A ja mam teraz pytanie o to, ile już razy pojwił się Tarrasque? Podobno pojawia się co 1000 lat (lub może parę zer więcej). I gdzie, z jakim skutkiem?
 
Sahim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: ndz lip 06, 2008 5:13 pm

pn sie 25, 2008 9:58 pm

Z tego co wyczytałem pojawia się co pare miesięcy/lat. Ostatnio chyba w 1366 ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość