Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt cze 22, 2007 4:10 pm

iron_master pisze:
4. Jaką byście poradzili muzykę na sesje?

A sesje w jakim klimacie masz zamiar poprowadzić? Przygotowuję obecnie dość mocną sesję, troszkę w klimacie Unreal Tournament i Horizont Event - przewiduje soundtrack z Piły, trochę Dimmu Borgir, jakiegoś gotyka plus płytka z jakiejś ostrej gry FPS.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt cze 22, 2007 4:42 pm

Na razie mam kilka konceptów, wszystko zależy jakie postacie gracze przyślą (aczkolwiek raczej na pewno będzie jeden żołnierz).

1. Podoba mi się pomysł prEDOatora z Tortugą, czyli taką "wsypą piratów". Jeden z pomysłów to właśnie umieszczenie graczy na tym statku gdzie mieliby wiele możliwości. Chciałem ich jakoś zachęcić do piratowania, aby móc wprowadzić wątek "niespodzianki" - BG wykonują z pozoru zwykły wypad na kupca/statek przewozowy w celu obrabowania/zapłacenia haraczu, a tu okazuje się, że statek przewozi coś tajemniczego... Dokładnie nie mam nic określonego, ale chciałem w tym miejscu jakoś wprowadzić Hordę.

2. Ash i mafia. BG działają dla jednej z organizacji/biznesmena etc starając się jak najbardziej zwiększyć swoje wpływy. Ten konept nie jest jeszcze do końca opracowany.

3. Cor i działania wosjkowe na froncie :) Nie wymaga chyba komentarza;P

4. BG zostają wysłani na Bariz w celu odnalezienia pewnej osoby/przedmiotu. Jak można się domyśleć ta zaginęła i celem graczy jest jej odnalezienie. Trochę detektywistyki, trochę horroru, mrocznych kultów i niezbadanych tajemnic.

Póki co najbardziej skłaniam się do konceptów 1 i 4.
 
Anonim_1

pt cze 22, 2007 5:06 pm

iron_master pisze:
W jakich odległościach leżą od siebie Ash, Cor i Bariz?

Wszystkie trzy planety są położone w jednym układzie słonecznym (podwójnym). Bariz okrąża mniejsze ze słońc układu, zaś Ash i Cor większe (przy czym Cor to druga a Ash trzecia planeta z pięciu okrążających tą gwiazdę).

iron_master pisze:
Jakie prędkości osiągają pojazdy międzygwiezdne?

Pojazdy cywilne pokonują średnio 10 lat świetlnych na godzinę, nowsze i militarne do 100-200 ly/h.

iron_master pisze:
Jaką wielkość osiągają największe sztuczne twory (statki kosmiczne, "metalowe planety")?

"To nie księżyc, to stacja kosmiczna" ;)

iron_master pisze:
Jaką byście poradzili muzykę na sesje?

Zależy od planety. Na Cor królował u mnie "Predator", "Starship Troopers" oraz "Matrix". Na Ash wziąłbym coż z jazzu, ew. "Cowboy Bebop".
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt cze 22, 2007 5:29 pm

ShadEnc pisze:
"To nie księżyc, to stacja kosmiczna" Wink

I też mogą rozwalać Alderaany i inne takie? :razz:
ShadEnc pisze:
Wszystkie trzy planety są położone w jednym układzie słonecznym (podwójnym). Bariz okrąża mniejsze ze słońc układu, zaś Ash i Cor większe (przy czym Cor to druga a Ash trzecia planeta z pięciu okrążających tą gwiazdę).

Hm, interesuje mnie jaka temp. panuje na powyższych planetach.


Oczywiście wrzucić AP z sesji, tak?


i_m - polecam jedynkę, no chyba że wolisz walkę, walkę i jeszcze raz walkę - take number 3 :)
 
Anonim_1

pt cze 22, 2007 6:00 pm

Kymil Nimesin pisze:
I też mogą rozwalać Alderaany i inne takie?

O tym... dowiecie się prosto z podręcznika ;)

Na poważne: nie zastanawiałem się nad rozmiarami konstrukcji budowanych przez człowieka. Ludzie z pewnością mieli czas, by zbudować coś wielkości Gwiazdy Śmierci, pytanie pozostaje tylko... po co?

Kymil Nimesin pisze:
Hm, interesuje mnie jaka temp. panuje na powyższych planetach.

AFAIR pisałem o tym. Klimat Ash - od umiarkowanego zimnego, po zimniejszy niż polarny. Bariz to umiarkowane temperatury (od piękna zimnej Skandynawii, po ciepło Portugalii). Cor to gorąco, dżungle, parujący ocean i burze.

Kymil Nimesin pisze:
Oczywiście wrzucić AP z sesji, tak?

Jawohl. :)

(byle bez sekretów żywcem przepisanych z fragmentów podręcznika ;))
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt cze 22, 2007 6:13 pm

ShadEnc pisze:
AFAIR pisałem o tym. Klimat Ash - od umiarkowanego zimnego, po zimniejszy niż polarny. Bariz to umiarkowane temperatury (od piękna zimnej Skandynawii, po ciepło Portugalii). Cor to gorąco, dżungle, parujący ocean i burze.

Pewnie tak, ale mam jescze jedno pytanko, które być może padło wcześniej - czy Cor ma jakieś satelity i, jeśli tak, to czy panują tam warunki odpowiednie do rozwoju życia? (ale i tak obowiązuje licentia poetica, no nie :wink: ?)
ShadEnc pisze:
pytanie pozostaje tylko... po co?

Żeby móc rozwalać planety jednym wystrzałem z galaktycznego działa? :razz:
ShadEnc pisze:
(byle bez sekretów żywcem przepisanych z fragmentów podręcznika Wink)

No ba!
 
Anonim_1

pt cze 22, 2007 6:15 pm

Kymil Nimesin pisze:
czy Cor ma jakieś satelity i, jeśli tak, to czy panują tam warunki odpowiednie do rozwoju życia?

Tak, Cor ma jeden księżyc, który jest podobny do ziemskiego - czyli jedyne życie, jakie na nim istnieje, to ludzkie (bazy, kopalnie, itp.).

Kymil Nimesin pisze:
Żeby móc rozwalać planety jednym wystrzałem z galaktycznego działa?

No tak.
Nie lepiej je podbijać? :)
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob cze 23, 2007 11:21 am

ShadEnc pisze:
Tak, Cor ma jeden księżyc, który jest podobny do ziemskiego - czyli jedyne życie, jakie na nim istnieje, to ludzkie (bazy, kopalnie, itp.).

A stopień zagrożenia ataku Hordy jest wysoki?
ShadEnc pisze:
Nie lepiej je podbijać? Smile

To już pytanie do Palpatine'a :wink: , a nie do mnie.
 
Anonim_1

sob cze 23, 2007 11:37 am

Kymil Nimesin pisze:
A stopień zagrożenia ataku Hordy jest wysoki?

Na księżycu znikomy - chyba, że chcesz wprowadzić do gry kultystów mających na celu zarażenie księżyca Cor plugawymi bestiami. W całym układzie, nie licząc miejsc, gdzie ludzie sami przynoszą Hordę, jest ona obecna jedynie na powierzchni Cor oraz na pobojowisku - olbrzymim obszarze w kształcie pierścienia wokół tej planety, składającym się z resztek po bitwie między ludźmi a sługami Pożeracza Światów. Teoretycznie wszystko, co tam orbituje jest martwe, ale w praktyce można jeszcze spotkać dogorywającego krakena próżni lub inną bestię.
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

sob cze 23, 2007 1:17 pm

Na księżycu znikomy - chyba, że chcesz wprowadzić do gry kultystów mających na celu zarażenie księżyca Cor plugawymi bestiami.

Albo na przykład będą chcieli zderzyć księzyc z Cor :P Dobry materiał na sesje, ale gorzej z wykonaniem czegoś takiego :P Chyba żeby kultyści zdołali zgromadzić dużo bomb o dużej sile :P
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob cze 23, 2007 3:21 pm

Ivelio pisze:
Albo na przykład będą chcieli zderzyć księzyc z Cor Razz Dobry materiał na sesje, ale gorzej z wykonaniem czegoś takiego Razz Chyba żeby kultyści zdołali zgromadzić dużo bomb o dużej sile Razz

Motyw identyczny jak w Nowej Erze Jedi - Vongowie nie różnią się tak bardzo od Hordy, używają podobnej ''techniki'', więc nie powinno być kłopotów z przeprowadzeniem takiego scenariusza. Po ''jak-to-zrobić'' proponuje sięgnąć do 1 tomu NEJ.

Aha, bo zapomniałbym - czy na księżycu Cor występują jakieś ważne, strategiczne obiekty? (wiem, głupie pytanie, przecież sam księżyc jest obiektem o strategicznym znaczeniu)
 
Anonim_1

sob cze 23, 2007 9:01 pm

Kymil Nimesin pisze:
Aha, bo zapomniałbym - czy na księżycu Cor występują jakieś ważne, strategiczne obiekty?

Nic unikatowego - ot, jakieś placówki badawcze, bazy wojskowe, zapomniane stacje zaopatrzeniowe, automatyczne kopalnie.

Kymil Nimesin pisze:
Motyw identyczny jak w Nowej Erze Jedi

Enc nie lubieć Expandniętego Universu ;)
 
Anonim_1

sob cze 30, 2007 5:30 pm

Drugie podsumowanie

Moi drodzy - właśnie kończy się VIII etap Megakonkursu. Przed nami ostatni, nie licząc rysunkowego, etap konkursu. Punktacja mówi jasno - jeśli Inne Pieśni nie wygrają tym razem, gra zacznie się najprawdopodobniej od początku, przynajmniej dla czterech settingów.

Z mojego punktu widzenia uczestniczenie w konkursie było do tej pory świetną zabawą. Jutro, gdy poznamy wyniki VIII etapu okaże się, czy nadejdzie pora zabrać się do finalizowania najważniejszych kwestii związanych z grą (znaleźć kilku ilustratorów, dopisać istotniejsze partie systemu, aktywnie testować nowe zasady), czy też potraktować końcówkę dalej jako zabawę.

Mam nadzieję, że w chwili rozpoczęcia IX etapu mój setting zachowa szanse na wygraną. Liczę na Was (i Wasze SMSy)!
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob cze 30, 2007 9:50 pm

ShadEnc pisze:
czy też potraktować końcówkę dalej jako zabawę

Hhhmm, to brzmi tak, jakbyście, w razie niepowodzenia w Megakonkursie, nie chcieli znaleźć innego wydawcy i dać sobie spokój :x .
 
Anonim_1

sob cze 30, 2007 9:55 pm

Kymil Nimesin pisze:
Hhhmm, to brzmi tak, jakbyście, w razie niepowodzenia w Megakonkursie, nie chcieli znaleźć innego wydawcy i dać sobie spokój

Miałem na myśli raczej to, że z własnej kieszeni Nemezis nie wydam. Nie dlatego, że nie wierzę, że to dobra gra (wręcz przeciwnie, w czym utwierdzają mnie wyniki MK), jednak nie wierzę w możliwość utrzymania się z gier fabularnych, zaś na "zabawę w wydawnictwo" nie mam ani czasu, ani środków.

Ponadto obawiam się nieco o los Nemezis nawet, gdyby setting wygrał konkurs - czy Alea wyda tylko podstawkę, czy będzie chciała wesprzeć linię dodatkami? Mam nadzieję, że Finn nie postrzega konkursu jako jednostrzałówki, bo w tym przypadku faktycznie, lepiej byłoby znaleźć innego wydawcę.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob cze 30, 2007 9:58 pm

ShadEnc pisze:
Miałem na myśli raczej to, że z własnej kieszeni Nemezis nie wydam. Nie dlatego, że nie wierzę, że to dobra gra (wręcz przeciwnie, w czym utwierdzają mnie wyniki MK), jednak nie wierzę w możliwość utrzymania się z gier fabularnych, zaś na "zabawę w wydawnictwo" nie mam ani czasu, ani środków.

Musisz się Encu na przyszłość precyzyjniej wyrażać, bo ludziom przychodzą złe myśli do głowy :razz:
 
Anonim_1

sob cze 30, 2007 10:02 pm

Kymil Nimesin pisze:
Musisz się Encu na przyszłość precyzyjniej wyrażać, bo ludziom przychodzą złe myśli do głow

Jeszcze w ramach doprecyzowania - jeśli po VIII etapie Inne Pieśni będą miały np. 3 punkty przewagi nad Nemezis, raczej nie będzie co marzyć o wygranej. Wtedy lepiej będzie zastanowić się nad innymi możliwościami, ale na spokojnie - z przemyśleniami odnośnie formy podręcznika, rozciągnięcia w czasie procesu produkcyjnego, itd.

No nic, zobaczymy. :)
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz lip 01, 2007 11:32 am

Trzeba się wziąc ostrao do pracy :) Nie możemy w tym miejscu stanąć, szczególnie, że tak daleko zabrneliśmy. Przewaga IP nie jest duża, damy radę ;)

Ja bym postawił szczególnie na graficzną stronę na blogach - Beszamel trafł z tym w dziesiątkę, a blog Jakuba również nieźle się sprawdził.
 
Anonim_1

ndz lip 01, 2007 11:33 pm

iron_master pisze:
Trzeba się wziąc ostrao do pracy

Trzeba, trzeba, bo w VIII etapie zajęliśmy drugie miejsce ;)

Zachęcam do przeczytania notki z kolejnego etapu. Fajny kraken, prawda? :)
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

pn lip 02, 2007 10:35 am

Zachęcam do przeczytania notki z kolejnego etapu. Fajny kraken, prawda? :)

Fajny? Ja bym po roku nauki rysunku i 10 dniach spędzonych nad kartką nie zrobił czegoś takiego :P
Notka też bardzo fajna i napisana zrozumiałym językiem. Podoba mi się bardzo opis Starca :] Trzyma kciuki za następny etap :P

Pozdrawiam,
 
Awatar użytkownika
Drakestar
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 511
Rejestracja: pt paź 22, 2004 12:45 pm

pn lip 02, 2007 3:34 pm

Świetna notka. Czarni są świetnymi "szeregowcami", zawsze chciałem powiesić sobie na ścianie metalowy szkielet :razz: Starzec jest bardzo klimatyczny, a rysunek krakena próżni i zajawka fabularna genialne :D chociaż wybrażałem sobie krakena troche bardziej... no troche bardziej ośmiornicowato :wink: chociaż tak właściwie wygląda lepiej.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn lip 02, 2007 4:09 pm

Jakoś notka mnie nie porwała - a i owszem, Starzec jest ciekawą postacią, idealnie pasującą do Nemezisa. Zajawka krakena również udana. Rozczarowali mnie czarni, a już szczególnie ich mechaniczny opis. IMO dużo lepiej byłoby, gdyby wrzucono jakiegoś psionicznego, humanoidalnego potwora wraz z rysunkiem. Mam nadzieje, że tylko ja mam takie odczucia, bo nie chcę, żeby Nemezis stracił fotel (współ)lidera.
 
Anonim_1

wt lip 03, 2007 11:12 pm

Kymil Nimesin pisze:
IMO dużo lepiej byłoby, gdyby wrzucono jakiegoś psionicznego, humanoidalnego potwora wraz z rysunkiem.

Tia, a potem małoletni fani KotOR'a, którzy oddawali głosy na Nemezis uciekliby zgorszeni, sado-maso bluźnierczością takiego potwora ;)

Tak na serio - nigdy nie zdarzy się tak, by gusta różnych czytelników idealnie się pokryły. Jednym nie pasowała Gryfia Gwardia, inni uznali ją za świetną. Tobie nie podobają się Czarni, za to Magnesowi wręcz przeciwnie. Myślę, że nie ma powodów do obaw - trzeba robić swoje (czyli pisać grę i ją testować :papieros:).
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

czw lip 05, 2007 9:33 pm

Nie udzielam się ostatnio na forum Nemezis, bo inne zajęcia mnie porywają. To się na szczęście od poniedziałku zmieni :)

Nowa notka in plus zdecydowanie, mi się podoba. Kraken wymiata, naprawdę polecam otworzyć jakiegoś bloga z ilustracjami, na pewno zadziała pozytywnie.

Starzec bardzo ciekawy, idealnie nadaje się na kogoś stale przeszkadzającemu drużynie, a którego pokonanie jest niemożliwe. Jednak z doświadczenia wiem, że przeszkodzenie lub chociaż częsciowe zaszkodzenie takiemu Głównemu Złemu jest często równie satysfakcjonujące co pokonanie takiegoż :)
Czarni również fajni, szczególnie, że załączyłeś mechanikę.

Niestety w tym tygodniu sesji nie rozegram, ale w następnym są na to duże szanse. A mam kilka wielce bluźnierczych pomysłów :D
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob lip 07, 2007 12:30 am

A właśnie Ence - od kiedy taka zmiana pod KotOR'a? Wcześniej nic nie wspominałeś o tej grze, wymieniełeś SW, jako jedno ze źródeł inspiracji, ale o KotORze nic.
Mi to nie przeszkadza - nie ukrywam, że należę do pokolenia, które zaczynało od komputerówek, a KotOR to IMO najlepszy RPG na rynku, wraz z Baldurem II of course.
 
Anonim_1

sob lip 07, 2007 5:59 am

Kymil Nimesin pisze:
A właśnie Ence - od kiedy taka zmiana pod KotOR'a?

Prawdę mówiąc, KotOR od początku był inspiracją do jednego z najważniejszych elementów mechanicznych Nemezis - tarcz energetycznych. Nie czerpię z gry zbyt wiele, jeśli chodzi o świat, wykorzystuję za to system (przede wszystkim mechanikę związaną ze sprzętem).
 
Awatar użytkownika
Farindel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 19, 2005 5:58 pm

sob lip 07, 2007 11:24 am

I bardzo dobrze! Mnie mechanika sprzętu w KotOR bardzo przypadła do gustu.
Nota b. dobra. Czarni podobają mi się całkiem całkiem dobrze dobranych oddział tych antagonistów mógłby spędzić graczom i ich bohaterom sen z powiek :papieros:
Już chciałem wysłać esemeska gdy przypomniałem sobie, że głosowanie dopiero od 15 :razz:

Trzymam kciuki Nemezis!
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob lip 07, 2007 4:18 pm

ShadEnc pisze:
wykorzystuję za to system (przede wszystkim mechanikę związaną ze sprzętem).

Czyli istnieje szansa ma podrasowywanie broni różnego rodzaju kryształami, zawierającymi część mocy lub magii pradawnych bóstw? :razz:
 
Anonim_1

sob lip 07, 2007 4:22 pm

Kymil Nimesin pisze:
Czyli istnieje szansa ma podrasowywanie broni różnego rodzaju kryształami, zawierającymi część mocy lub magii pradawnych bóstw?

Pozwolę sobie pozostawić to pytanie bez odpowiedzi.
No, na wszelki wypadek napiszę, że magia = zło i przedmiotów magicznych w Nemezis nie będzie.

Farindel pisze:
Już chciałem wysłać esemeska gdy przypomniałem sobie, że głosowanie dopiero od 15

Cierpliwości ;)
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

śr lip 11, 2007 4:32 pm

Czy istnieje szansa na zobaczenie karty postaci? Raz, że byłaby to fajna promocja dla settingu, dwa, że przydałoby mi się to na sesję ;)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości