Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
 
Anonim_1

pn lis 05, 2007 3:55 pm

iron_master pisze:
Pytanie o podróże AFAIR gdzieś zadawłem

Tak mi się wydawało, że ktoś już pytał o czas podróży. :)

Jest poniedziałek. Jakieś wieści?

Dwie - Finn aktualnie jest poza granicami kraju, jednak mimo to proces wydawniczy rusza do przodu. W tym tygodniu powinniśmy podpisać umowy - to będzie oznaczało, że tekst rusza do korekty. Niestety, nie mogę podać jakichkolwiek cyferek (dat, kosztów, objętości podręcznika, itd.). Wątpię, czy do momentu finalizacji prac będę w stanie je podać, dlatego proszę Was o nie dopytywanie - kiedy będziemy mieć konkrety, damy znać.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pn lis 05, 2007 4:54 pm

Dopiero co zaczyna się proces wydawniczy? No to chyba nie ma co liczyć na to, że Alea wyrobi się do Bożego Narodzenia. :(
 
Anonim_1

pn lis 05, 2007 5:32 pm

M.S. pisze:
No to chyba nie ma co liczyć na to, że Alea wyrobi się do Bożego Narodzenia.

Wydaje mi się, że o tym, iż termin świąteczny nie jest realny już pisaliśmy. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Wasze zainteresowanie "Nemezis" nie zdąży zgasnąć w przeciągu 1-2 miesięcy. :papieros:
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pn lis 05, 2007 9:22 pm

ShadEnc pisze:
Wydaje mi się, że o tym, iż termin świąteczny nie jest realny już pisaliśmy.


Nie zauważyłem, bo, jak juz pisałem, nie śledzę na bieżąco tematu. ;)

ShadEnc pisze:
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Wasze zainteresowanie "Nemezis" nie zdąży zgasnąć w przeciągu 1-2 miesięcy.


O to już się nie bój. :razz:
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

pt lis 09, 2007 8:35 pm

ShadEnc pisze:
Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Wasze zainteresowanie "Nemezis" nie zdąży zgasnąć w przeciągu 1-2 miesięcy. :papieros:


Czym zainteresowanie? Co to jest ten Nemezis? XDD
Na serio to u mnie nie zgaśnie :P chciałbym się zobaczyć na liście betatesterów XD I jestem ogólnie ciekawy podręcznika :P
 
Awatar użytkownika
KaKa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 1:37 pm

pt lis 09, 2007 9:52 pm

Jeżeli niektórzy dalej czekaja na Wolsunga, to na Nemezis też można poczekać. ;) Aczkolwiek, czekanie nie poprawia nastroju.
 
Anonim_1

pt lis 09, 2007 9:55 pm

Ivelio pisze:
chciałbym się zobaczyć na liście betatesterów

Spoko, spoko, będziecie wszyscy. :)

Ivelio pisze:
Co to jest ten Nemezis?

Możesz sprawdzić klikając tutaj. :papieros:

Odnośnie wydania - właśnie finalizujemy kwestie związane z umowami, proces korekty tekstu najprawdopodobniej już trwa (ew. ruszy lada dzień). W między czasie będę się starał utrzymać Waszą uwagę - wrzucając ilustracje, materiały dodatkowe i jakąś przykładową stronę z podręcznika. Pierwsze materiały, jeśli niebo się nie zwali nam na głowy, mają szansę pojawić się jeszcze w listopadzie.
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

pt lis 23, 2007 5:56 pm

Zgadnij o co spytam :P Tłumy domagają się Nemezisa! Słyszysz te okrzyki za oknem?... No ja też nie, ale zaraz się pojawią... XD
Coś już wiadomo? Liściopad się kończy a tu ani widu ani słychu ni psa ni wydry... :P
 
Anonim_1

czw gru 20, 2007 10:33 am

Ivelio pisze:
Coś już wiadomo? Liściopad się kończy a tu ani widu ani słychu ni psa ni wydry...

Jak pisałem wcześniej, nie chcę by ten temat zmienił się w "ploteczki z wydawnictwa Alea", dlatego będę pisał o Nemezis tylko wtedy, kiedy będę miał jakieś konkrety.

Na tą chwilę mam pewne konkrety, choć nie mogę podać daty wydania. Konkretem nr 1 jest informacja o tym, że korekta nieźle sobie poczyna i, wg zapewnień wydawcy "bardzo dużo będziemy mieć zrobione do końca roku", co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że z pewnością nie przebijemy rekordów w opóźnieniu. Konkretem nr 2 jest wstępne porozumienie odnośnie publikacji grafik - kiedy tylko dojdziemy do konkretów, na Sieci zaczną się pojawiać kolejne materiały poświęcone settingowi.
Będę walczył, by wliczyały się w to fragmenty podręcznika.

Za kilka dni postaram się przedstawić Wam nowy pomysł związany z mechaniką, jaki do tej pory był trzymany w tajemnicy. Roboczo nazwany "mechaniką tajemnic" - to zasady pozwalające bohaterom odkrywać sekrety, które znają gracze (np. wyczytane bezpośrednio z podręcznika do Nemezis). Informacje uzyskane w ten sposób mogą być bardzo groźną bronią, zwłaszcza dla możnych, kupców, czy też psioników. Szczegóły wkrótce...
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

pn gru 24, 2007 7:54 pm

Encu zrob cos. Ostatnio stwierdzilem, ze w tej chwili Core ma lepsza promocje niz Nemezis.
 
Anonim_1

pn gru 24, 2007 10:34 pm

Krakonman pisze:
Ostatnio stwierdzilem, ze w tej chwili Core ma lepsza promocje niz Nemezis.

Nie da się ukryć, jeśli posiada jakąkolwiek promocję, bo w tej chwili Nemezis nie ma żadnej. Nic na to nie poradzę - przechodzę na etat w pracy, kończę studia, na dodatek trochę pochorowałem się w ostatnim czasie. Kiedy będę miał sygnał od wydawcy, że korekta jest skończona i zaczyna się skład, na pewno popromuję setting jak tylko będę w stanie... Ale nie znaczy to, że wezmę machinę promocyjną na swoje barki. Napisałem tekst, znalazłem ilustratorów, zrobiłem wydawnictwu dobre wejście w postaci forum i niewielkiej bazy tekstów - sam jednak nie mam chęci, sił i czasu kontynuować to w nieskończoność. Tym bardziej, że ktoś musi pisać dodatki :)

Jeśli tą notkę czytają osoby (najlepiej betatesterzy - Kymil, Draconius, prEDO, może iron, ale też inni, którzy działali aktywnie w tym wątku, jak Qball) mające ochotę popisać co nieco o Nemezis, np. na Polterze, proszę o sygnał w tym temacie lub na PW. Fajnie by było, gdyby o Nemezis pisał ktoś więcej, niż ja sam - bo nie wyobrażam sobie, by był to setting jednego autora.
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

pn gru 24, 2007 10:42 pm

En Taro Adun

Ence nie pomyliłeś się? Ja beta nie byłem. No chyba, że mamy tu innego Draconiusa. A co chciałbyś o Nemesis byśmy pisali? Ja sam ostatnio mam mało czasu ale to interesujące jest :razz: .
 
Anonim_1

pn gru 24, 2007 11:33 pm

Brat_Draconius pisze:
Ja beta nie byłem.

Aj am, w każdym razie aktywnie się udzielałeś. :papieros:

Brat_Draconius pisze:
A co chciałbyś o Nemesis byśmy pisali?

Cokolwiek, byle nie niekonstruktywną krytykę. Na dobrą sprawę moglibyśmy zacząć gromadzić materiały do dodatków a nadwyżki wrzucać na Sieć w roli web enchancementów. :)
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

pn gru 24, 2007 11:45 pm

En Taro Adun

Hmm... Zanim zacznie się cokolwiek pisać trzeba poczekać aż podzik wyjdzie. Byłbym zainteresowany. Ale na pewno nie teraz, muszę zaliczyć sesję i wgryźć się w pracę dla one2tribe. Może pogadamy via pw? Choć w sumie równie dobrze można tutaj. Zakładamy osobny temat?
 
Anonim_1

pn gru 24, 2007 11:49 pm

Brat_Draconius pisze:
Zanim zacznie się cokolwiek pisać trzeba poczekać aż podzik wyjdzie.

Rzecz w tym, że nie trzeba czekać. Jakby nie było, podręcznik jest u mnie, co prawda w wersji elektronicznej, bez korekty, ale jest. Jeśli chęci są, to w sumie nie trzeba już niczego innego.

Dlatego też odezwę się, rzecz jasna po Świętach, bo teraz o interesach nie godzi się rozmawiać. Trzeba jeść i odpoczywać. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

pn gru 24, 2007 11:52 pm

En Taro Adun

Hmm... W takim wypadku. A jak wydawca na to będzie patrzył? Cóż tedy rozmówimy się po świętach Encu.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

wt gru 25, 2007 6:35 pm

Ja się piszę. Od połowy stycznia mam ferie i na pewno nie będę się uczył przez ten cały czas do matury. Także przez te dwa tygodnie chętnie bym coś skrobnął.
 
Awatar użytkownika
Qball
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:43 pm

ndz sty 27, 2008 11:45 pm

Mógłbym. Najtrudniejsze egzaminy mam za sobą więc nieco czasu się powinno znaleźć.

Napisz tylko co chętnie byś widział. Znaczy - teksty traktujące o czym? Może nie mam zbyt wielkiego talentu literackiego, pisanina wychodzi mi średnio ale zapał jest ;)

Co do gromadzenia materiałów do dodatków - spoko, o czym miałyby być wspomniane dodatki? Musisz to powiedzieć bo nie wiemy co dokładnie będzie w podstawce. Jeszcze nie wyszła, ehh...

Jakby co daj znać przez GG albo na PW. Moje gadu - 10815892. Jeśli będziesz na R-konie w marcu moglibyśmy obgadać coś na żywo - tym razem na pewno znajdę nieco czasu na posiedzenie z Tobą w pizzerii i takie tam ploty -głupoty ;)

Więc jeśli Ence będzie na R - konie (mam nadzieję) i Qball będzie na R- konie (mam nadzieję że praca mi pozwoli) to może się coś wykluć, heh.
 
Anonim_1

ndz lut 17, 2008 1:25 pm

Ech, sądziłem, że nieco krócej zejdzie mi z dogrywaniem szczegółów wydania podręcznika - niestety, wciąż nie wiem, na jakim etapie trwają prace po stronie wydawcy (korekta? skład? może już wszystko jest dopięte na ostatni guzik?). Chciałbym zaprezentować Wam okładkę settingu, chciałbym móc założyć galerię z pracami z podstawki, chciałbym wrzucić Web Enchancement - nie wiem jednak, czy warto robić to już, jeśli podręcznik miałby się pojawić np. za 4-5 miesięcy.

Mam nadzieję, że zainteresowanie "Nemezis" przycichło jedynie czasowo. W swoim czasie postaramy się o wystarczającą ilość materiałów dodatkowych, by zrekompensować Wam długi czas oczekiwania na podręcznik.

P.S. Qball - najlepiej będzie pogadać na R-konie. Do tego czasu powinienem mieć dograne wszystko po stronie wydawcy (i wolną rękę przy zbieraniu nowych materiałów).
 
Awatar użytkownika
Ivelio
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 7:45 pm

pn lut 18, 2008 5:40 pm

Mam nadzieję, że zainteresowanie "Nemezis" przycichło jedynie czasowo. W swoim czasie postaramy się o wystarczającą ilość materiałów dodatkowych, by zrekompensować Wam długi czas oczekiwania na podręcznik.

Przycichło dlatego, że dawno nie było żadnych wieści dobrych czy złych. Oczywiście nie obwiniam nikogo o to [no może wydawnictwo :P], ale dziwne że to tak długo trwa. Pod koniec listopada miały być informacje z wydawnictwa, przypominam, a już luty powoli się kończy [powiedzmy :P] i dalej ani widu ani słuchu :/ Pozostaje nam w każdym razie pozostawiać czekać na premiere i mieć nadzieje, że Nemezis zniszczy nam mózg :P
 
Anonim_1

pn lut 18, 2008 9:16 pm

Ivelio pisze:
Pozostaje nam w każdym razie pozostawiać czekać na premiere i mieć nadzieje, że Nemezis zniszczy nam mózg

Zniszczy.

Przekonacie się o tym, jak tylko uda się nam zaprezentować okładkę. :)
 
Awatar użytkownika
Achernar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 2:47 pm

śr mar 05, 2008 8:33 pm

Pokornie chciałbym zapytać czy będzie (może być nawet szmaciana) wersja internetowa podręcznika? Wydaje mi się że już coś jest z tego co patrze na raporty z sesji to nawet dużo. Mogłem przegapić "coś" bo nie czytałem całego tematu.
Dzisiaj rano pomyślałem sobie żeby luknąć coś oprócz FR z d20. Natrafiłam na Nemezis i się podnieciłem... dobra bez porównań ;).
 
Anonim_1

śr mar 05, 2008 9:01 pm

Achernar pisze:
Pokornie chciałbym zapytać czy będzie (może być nawet szmaciana) wersja internetowa podręcznika?

Co do całości w wersji np. legalnego PDF lub darmowego SRD to raczej pytanie do wydawcy (stawiam na to, że nie, ale kto wie, może za jakiś czas?). Na tą chwilę polecam jednak Wakacje Marzeń - przygodę testową, z gotowymi postaciami. Jest prosta, opiera się głównie na akcji, ale dość dobrze prezentuje, co czeka na graczy w przygodach rozgrywających się na Cor.

http://dnd.polter.pl/Nemezis-Wakacje-marzen-PDF-c10133
 
Awatar użytkownika
Achernar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 2:47 pm

czw mar 06, 2008 2:07 pm

Hmm... Jeśli system strzelania seriami oraz ognia ciągłego w orginalnej wersji nie różni się od tego zaprezentowanego w Wakacjach Marzeń (słabo radze sobie z kwestiami typu parę ataków w rundzie) to mógłbym sam opracować coś co mniej lub bardzie odbiega od Waszego wizerunku Nemezis, bazując na d20. Wolałbym jednak tego nie robić gdyż jestem średnio doświadczonym RPG-owcem ( :wink: ). Mam jeszcze pytanie co do robocze wersji, lub nawet gołego opracowania procesu tworzenia ras, rozpiskę klas podstawowych oraz atutów i umiejętności. Czy naprawdę nie dało by się tego udostępnić? Czy wydawca ma wyłączne prawa do rozporządzania tym dziełem?
Wiem, że ględze :P ale setting Nemezis tak mi się spodobał sam w sobie że już wyobrażam sobie ciemne zaułki Ash, prowadzenie ostrzału na Cor i prowadzenia kłótni polityczny na... tej trzeciej planecie xD.
 
Anonim_1

czw mar 06, 2008 2:48 pm

Achernar pisze:
Czy naprawdę nie dało by się tego udostępnić?

Nie zależy to ode mnie. Sądzę jednak, że kluczowe elementy systemu, jak np. modularny system tworzenia ras są na tyle ważnym atutem podręcznika, by udostępnianie ich za darmo było dla wydawcy samobójem.

Achernar pisze:
Czy wydawca ma wyłączne prawa do rozporządzania tym dziełem?

Tak. :)

Achernar pisze:
ale setting Nemezis tak mi się spodobał

Bardzo się cieszymy z tego powodu. Pozostaje mi jedynie życzyć Ci cierpliwości i masy frajdy przy rozgrywaniu sesji w Nemezis.

P.S. Prowadzenie ognia ciągłego/strzelanie seriami nieco się zmieniło, ale szczegóły będzie można poznać dopiero z podręcznika.
 
Awatar użytkownika
Achernar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 2:47 pm

czw mar 06, 2008 3:38 pm

Niestety moje możliwości finansowe są małe i nie bardzo będe mógł kupić gotowy produkt. Mam jednak nadzieję że wyjdzie szybko i życzę wszystkim (tym którzy mogą sobie pozwolić) aby mogli się tym cieszyć.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

pt mar 07, 2008 1:34 am

Achernar: Najdroższe podręczniki RPG wydane w Polsce osiągają ceny rzędu 30 piw/lodów/ciastek z kremem*. Zacznij oszczędzać po jednym na tydzień i do premiery uzbierasz. :spoko:

ShadEnc pisze:
Co do całości w wersji np. legalnego PDF lub darmowego SRD to raczej pytanie do wydawcy (stawiam na to, że nie, ale kto wie, może za jakiś czas?).

Może dobrym pomysłem byłoby takie SRD, jak jest planowane do D&D 4.0, czyli dokument referencyjny. Ma to ponoć być taki elektroniczny indeks i spis treści z dokładnymi odnośnikami do książki (rozdział, strona). Oczywiście na pewno o co chodzi to się dowiemy z premierą nowego D&D, ale sygnalizuję pomysł.

*) niepotrzebne skreślić
 
Awatar użytkownika
Achernar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 2:47 pm

pt mar 07, 2008 8:23 am

Jestem, że tak powiem bardzo młodym RPGowcem (14) i moja Siła Wyższa (czyt. rodzice) nie rozumieją gier fabularnych i są przeciwni kupowaniu "takich głupot". Jednak postaram się postarać o to żeby moje starania nie zostały przerwane.
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

pt mar 07, 2008 12:14 pm

Achernar: A co ja mam powiedzieć? Miałem ten problem dłużej niż ty żyjesz, mimo iż wszystkie podręczniki zawsze kupowałem za własne pieniądze. Jeśli rodzice nie rozumieją, że trzeba mieć jakieś hobby, to trzeba im to spróbować wytłumaczyć ponownie. Moją ulubioną (choć bezczelną) odpowiedzią na te zarzuty zawsze było "Mogłem te pieniądze wydać na wódkę i papierosy.". Poza tym uczy cię to oszczędności i to też jest dobry argument dla rodziców.
 
Gaudentius
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: pt sty 18, 2008 1:49 am

pt mar 07, 2008 12:19 pm

To jeszcze nic. Ja jestem dojrzałym (20) "RPGowcem" i matka nadal nie rozumie jak można "tracić czas i pieniądze na takie głupoty". Mój ojciec bawił się w to, jednak tylko w świecie Gwiezdnych Wojen.( -takie czasy z były z Mocą-).
Najlepsze powiedzenie mojej matki: -Znowu te Buldars Gejty!- (sama mi to sprezentowała na 12 urodziny to "zna" nazwę) :D
A ostatnio mi wyskoczyła: -Ty dlatego masz takie oceny w indeksie, bo ciągle te książki wertujesz.
Pozdrawiam.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość