Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Snusmumriken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt cze 09, 2009 1:02 pm

Tethyr

czw lip 16, 2009 12:23 am

Witam

Jako, że chciałbym poprowadzić nową fabułę na ziemiach Tethyru potrzebował bym "kilku" informacji dotyczących min. sławnych osób pochodzących i aktualnie działających na jego terenie, ogólnych stosunków z sąsiadami, ewentualnie jakieś mapy.

Jeżeli ktoś ma jakiś dostęp do chronologiczynych wydarzeń na terenie Tethyru to prosił bym o także o info (interesuje mnie głównie okres od 1300-spellplauge).

Z góry dzięki za zachód

Edit.

Oho, widze, że będe miał co robić wieczorami :)
Ostatnio zmieniony czw lip 16, 2009 7:23 pm przez Snusmumriken, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

czw lip 16, 2009 9:19 am

Najlepszym źródłem informacji na temat Tethyru jest drugoedycyjny podręcznik Lands of Intrigue, który można za darmo pobrać z z tej strony. Znajdziesz tam większość potrzebnych informacji na temat geografii, miast, historii, polityki czy najważniejszych postaci. Pewnym problemem może być jedynie to, że materiały są do drugiej edycji (co jednak fabularnie nie powinno zbytnio przeszkadzać) oraz timeline, który kończy się na roku 1370 RD.

Z innych źródeł można zainteresować się poprzednikiem Lands of Intrigue, czyli podręcznikiem Empires of the Sands, ale ttuaj muszę przyznać, że nigdy go nie czytałem i trudno powiedzieć mi co jest w środku. Poza tym przydatni będą także "Władcy Mroku" (głównie dla opisu Rycerzy Tarczy), FRCS oraz niektóre powieści (głównie "Srebrne Cienie", których akcja dzieje się właśnie w Tethyrze).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości