Zrodzony z fantastyki

 
Samotny Z...
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 4:12 pm

The Dungeone Magazine i The Dragon Magazine - po polsku

sob lis 12, 2005 12:11 pm

Wydawnicto ISA jak narazie jest JEDYNYM oficialnym przedstawicielem i wydawc± produktów WotC w Polsce.
Fajnie!!!
Ale czy jesli wydaj± takzwany " Hardwear "czy nie mogliby pomysleæ o " sowtware ", mam tu na my¶li dwa czasopisama po¶wiêcone D&D :
" The Dungeone Magazine "
" The Dragon Magazine "
Co o ty my¶licie???
Polski reprint tych tytu³ów.
Ile by¶cie dali za kolorow± gazetê z artyku³ami do D20, D&D, FR, Eberron,SW D20 itp.
Czy wogóle jest nam co¶ takiego potrzebne???
Skoro na polskim rynku pojawi± siê tylko " Gwiezdny Pirat " i to nie regularnie oraz " Gozoku ", w którym dzia³ d20 jako¶ tak traktuj± po macoszmu - bez obrazy dla wydawcy!!!
Zapraszam do dyskusji!!!
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

sob lis 12, 2005 12:14 pm

By³ taki pomys³ z 1-2 lata temu (ISA to nawet lekko nag³a¶nia³a), ale ostatecznie wycofano siê z niego (byæ moze z powodów finansowych lub zapatrywañ na ewentualn± przysz³± sprzeda¿ w Polsce).
 
Samotny Z...
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 4:12 pm

sob lis 12, 2005 12:37 pm

Tak by³o jak pisa³e¶.
Rozmawia³em parokrotnie z ch³opakami z ISA a dok³adniej z Grze¶kiem na paru konwentach.
Jest szansa, ¿e jesli by mu siê pokaz³o dyskusjê mo¿na by wrócic do rozmów o gazetce.
Pozdrawiam!!!
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

sob lis 12, 2005 12:58 pm

Popieram. Dragon jest bardzo dobrym pismem i z pewnością kupowałbym go. Brakuje na polskim rynku takiej gazety. Mam tylko nadzieję, że Dragon nie byłby wydawany z takim opóźnieniem, jak podręczniki :wink: .
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

sob lis 12, 2005 1:01 pm

Ja jestem do tego pomysłu bardzo pozytywnie nastawiony. Jakby gazetka była pod względem merytorycznym nie ustępująca oryginalnemu wydaniu kupowałbym napewno każdy numer. Możnaby zrobić coś w stylu petycji jeśli dużo osób by się na to zgłosiło, być może ISA zorientowałaby się że na ten pomysł jest dużo chętnych i że to im się opłaci i zwróci. Co o tym myślicie?
 
Samotny Z...
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 4:12 pm

sob lis 12, 2005 5:57 pm

No i jak widaæ zainteresowanie jest ma³e!!!
Szkoda!!!
My¶la³em, ¿e Tu bêdzie ze 100 odpisów na " Tak " - wydaæ ,a co jest ??? :evil:
 
Affis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:54 pm

sob lis 12, 2005 6:06 pm

Możnaby założyć ankietę, myślę że nie każdemu zależy na napisaniu niesamowicie długiej notki o treści "Tak." bądź "Nie.", którą można by uznać za spam. Ja osobiście jestem na tak.
 
Zaggoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: czw lip 01, 2004 4:33 pm

sob lis 12, 2005 6:16 pm

Chêtnie bym kupowa³, ale rynek w Polsce jest chyba za ma³y ¿eby zwróci³y siê koszty t³umaczenia i wydawania kolorowego pisma w niewielkiej zapewne ilo¶ci egzemplarzy. Mo¿e lepszym rozwi±zaniem by³o by pismo przez ise tworzone, w którym znajdowa³yby siê przedruki wybranych artyku³ów (tak jak kiedy¶ w MiMie z WD) - tyle ¿e nie wiem jak wygl±da sprawa z prawami autorskimi, bo WotC dragona ju¿ nie wydaje.
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

sob lis 12, 2005 6:19 pm

Popieram Affisa. Niech któryś z moderatorów utworzy w tym temacie ankietę. Każdy kto zechce zajrzy szybko kliknie na tak (lub nie) i już. Jednak nie każdym chce się umysł wytężać żeby sklecić jakieś zdanie typu: Tak to świetny pomysł, albo Spalić tych heretyków co chcą wprowadzić satanizm w Polsce :wink
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

sob lis 12, 2005 7:20 pm

Zaggoth - tak naprawdę to właśnie powinno wyglądać. Całościowe tłumaczenie NIGDY nie zda egzaminu. Dla Polaków muszą pisać Polacy.
 
Samotny Z...
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 4:12 pm

ndz lis 13, 2005 1:35 pm

Tak czytam Wasze opinie Panowie i widzê jakie¶ ma³e swiate³ko nadzieji w tunelu beznadziejno¶ci.
Tak jak proponowa³ Affis zwracam siê za Waszym po¶rednictwem do naszego Szanownego Moderatora aby za³o¿yæ ankietê.
Tylko teraz Panowie sprecyzujmy pytania ankiety.
Moje propozycje :

1. Czy kupowa³by¶/kupowa³aby¶ polskie wydanie gazet: The Dungeons Magazine i The Dragon magazine ???
2. Czy wola³by¶/wola³aby¶ aby powsta³o nowe polskie czasopismo po¶wiêcone tylko D20, w który pisaliby tylko polscy autorzy ???

Jesli widzicie to inaczej, czekam na propozycjê.

Co do wypowiedzi Zaggota, s± w Polsce wydawnictwa, które staæ na wydawanie reprintów z zachodnich gazet.
A prawa autorski do Dungeons i Dragon Magazine nadal ma WotC!!!
Zapewniam!!! A dok³adniej jaka¶ prywatna komórka tej korporacji.
Muszê zapytaæ dok³adniej znajomych z redakcji :wink:, którzy tam pisz±.
 
Affis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: czw gru 01, 2005 5:54 pm

ndz lis 13, 2005 3:30 pm

Proponowałbym jeszcze tak dla zasady dopisać trzeci punkcik . :wink:
3. Nie kupowałbym żadnego z wymienionych czasopism.
 
Samotny Z...
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 13, 2005 4:12 pm

ndz lis 13, 2005 3:48 pm

No tak. zapomnia³em o tym. :)
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

ndz lis 13, 2005 3:58 pm

Jak najbardziej popieram tą ideę. Tylko ktoś tu dobrze zauważył, że polski rynek może być za mały na takie przedsięwzięzie - nie oszukujmy się, gdyż RPG jest coraz bardziej popularne, ale nadal za mało. Jednak w Polsce przyszło pokolenie D&D-owców, których jest całkiem sporo i napewno by się znalazło paru klientów. Ja bym osobiście kupował. Pozdrawiam.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

ndz lis 13, 2005 4:03 pm

Czy s± tam dobre przygody? Bo w sumie nic innego mnie nie interesuje. Je¶li s±, kupowa³bym gdyby nie by³o za drogo. W innym przypadku - nie.
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

ndz lis 13, 2005 4:11 pm

<!--QuoteBegin-Pietrucha+-->
Pietrucha pisze:
<!--QuoteEBegin-->Czy są tam dobre przygody? Bo w sumie nic innego mnie nie interesuje. Jeśli są, kupowałbym gdyby nie było za drogo. W innym przypadku - nie.


Powiem szczerze, że poziom jest bardzo różny. Zdarzają się perełki, ale większość to dobre rzemieślnictwo na średnim poziomie. Przy dobrej cenie opłaca się kupować, bo w niemal każdej przygodzie jest coś, co można zassać do siebie. Przy cenie wyższej - cóż kwestia wyboru i gustu.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

ndz lis 13, 2005 4:45 pm

W takim razie kupi³bym pierwsze dwa-trzy numery i zastanowi³ siê.
 
Awatar użytkownika
Anomer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 116
Rejestracja: sob lip 16, 2005 10:11 pm

ndz lis 13, 2005 4:58 pm

Jeśli nie przegięli by z ceną to kupował bym. Jestem na tak.
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

ndz lis 13, 2005 5:19 pm

Jeśli nie przegięli by z ceną to kupował bym.


Nie można powiedzieć o Isie żeby kiedykolwiek przeginała z cenami. Wiem, że rynek polski różni się od amerykańskiego itp. ale polskie podręczniki są zazwyczaj duuuużo tańsze niż ich oryginalne odpowiedniki. 2-3 razy tańsze. Nie sądze, żeby gdyby wogóel ISA zdecydowała się na wydanie tych gazetek wywaliła nieosiągalną cenę.

Czy są tam dobre przygody?


Dungeon Magazine składa się właściwie TYLKO z przygód. Naprawdę ciężko żeby w całym czasopiśmie przygód nie było nic dobrego. W nawale kolejnycch numerów mozna znaleźć wszystko co się lubi. Przygody we wszystkich settingach, miejskie, w dziczy, dla niskich i wysokich poziomów, sieczka, intryga. Naprawdę wszystko.
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

ndz lis 13, 2005 5:59 pm

Fajnie by było jakby było po polsku, może wtedy zamiast gazet o grach kupował bym właśnie to, chciałbym żeby zostało coś takiego wydane ale znając życie nie będzie :/A jeśli już to trudno dostępne raczej bo ISA zerwała umowę z Empikiem.
No i oczywiście cena rozsądna ja bym sugerował tak od 3 do 6 złotych drożej mogłyby być jakby były jakieś dodatki specjalne i też zależy od pojemności w stronach i jakości papieru.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

ndz lis 13, 2005 6:41 pm

Od 3 do 6 z³? Oj, by³bym w szoku. Dla mnie górna granica cenowa to jakie¶ 18z³. Pewnie by kosztowa³ z 15 (?).
 
Ilithandiir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 311
Rejestracja: czw wrz 30, 2004 6:32 pm

ndz lis 13, 2005 9:31 pm

Pamiêtam, ¿e kiedy¶ Alton wysy³a³ maila do ISY, czy zamierzaj± wydawaæ Dragona i Dungeona - niestety nie wiem, co odpowiedzieli. Mo¿e sam zachce siê wypowiedzieæ?
Jak dla mnie to bardzo dobry pomys³ - nieraz widzia³em ju¿ na forum komentarze, co do tych dedekowych gazetek i, muszê przyznaæ, ¶linka cieknie :lol:
Nie wiem, jak to jest w Stanach, ale wydaje mi siê, ¿e w Polsce przyjê³yby siê jako kwartaliniki - wtedy cena 15z³ by³aby rozs±dna
 
Awatar użytkownika
danant
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2997
Rejestracja: wt kwie 29, 2003 12:16 pm

ndz lis 13, 2005 10:32 pm

Obawiam się, że przy niezbyt wysokim nakładzie (nie oszukujmy się, rynek jaki w Polsce jest każdy widzi...) i utrzymaniu jakości wydawnictwa, cena 15 PLN jest za niska.
 
Pietrucha__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 643
Rejestracja: wt gru 30, 2003 1:12 pm

ndz lis 13, 2005 10:42 pm

Je¿eli materia³y by³yby na poziomie, móg³bym zap³aciæ nawet i tyle, co za dodatek. Brakuje dobrych przygód do D&D.
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

ndz lis 13, 2005 11:12 pm

Ca³o¶ciowe t³umaczenie NIGDY nie zda egzaminu. Dla Polaków musz± pisaæ Polacy.


jak w takim razie wyobra¿asz sobie rozwi±zanie kwestii oficjalno¶ci pisma? Jak wiadomo Dungeon i Dragon maj± aprobatê WotC i wszystkie materia³y w nich zawarte s± w 100% oficjalne - nie s±dzisz, ¿e magowie mogliby robiæ problemy z oficjalno¶ci± czysto polskich artyku³ów?

Inn± spraw± jest to, ¿e zarówno Dungeon jak i Dragon s± wype³nione reklamami (grudniowy Dragon ma 31 stron reklam na 103 strony ca³o¶ci) - a za tymi:
a) polscy czytelnicy raczej nie przepadaj± ("idziecie w komerchê")
B) widomo, ¿e pismo musi na siebie zarabiaæ, jednak czy w Polsce jest wystarczaj±co du¿o firm zajmuj±cych siê RPGami? Wiadomo, ¿e CDProjekt, Cenega i inni wydawcy od czasu do czasu mogliby wrzuciæ reklamy wydawanych gier RPG, poza tym kilka sklepów, The Forge i...tyle. Rynek d20 nie jest w Polsce zbyt rozwiniêty, a to na nim powinno to pismo bazowaæ.
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

pn lis 14, 2005 10:40 am

Je¶li chodzi o reklamy, to najmniejszy problem - zawsze znajdzie sie kto¶, kto co¶ tam bêdzie chcia³ zareklamowac, choæby sprzêt komputerowy (to odpowiednia grupa docelowa). Obawiam sie, ze wydawanie dwóch pism w Polsce szybko by siê skoñczy³o - wiêkszo¶æ polskich graczy ciu³a na podrêczniki, czasopismo za 20 z³ (bo pewnie taka by³aby cena kolorowego pisma o rozs±dnej objêto¶ci) kr±¿y³oby po ca³ej grupie. Wiêc mo¿e po³±czyæ oba pomys³y - jesli WOTC siê zgodzi, wydawaæ Dragona (w którym by³yby i t³umaczenia i teksty Polaków) powiêkszonego o 1-2 przygody z Dungeona (te najlepsze :)
 
Lord_Manshoon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 4:37 pm

pn lis 14, 2005 2:16 pm

Witam,
Jest to możliwe, z tym ze klientow regularnie kupujacych bądź
prenumerujacych pismo musialoby być ok.4000,
Pozdrawiam,
Katarzyna Czostek


Oto odpowiedź na mojego maila do ISY (z dzisiaj) w którym zapytałem o możliwość wydawania magazynów będących tematem naszej dyskusji w Polsce. 4000 to niby nie jest taka astronomiczna kwota, ale..... Na forum mamy zarejestrowanych 5185 użytkowników. Z czego jednak jedynie 2754 napisało jakiegokolwiek posta. Większość tylko czyta. Ja osobiście proponuje zrobić tak: Jeśli moderatorom i administratorom zależy to niech wpiszą w swoich podpisach ten link i jakiś tekst w stylu przyszłości polskiego RPG itp. Założę się że część z tych niepiszących i większość tych piszących wejdzie z ciekawości. Piszcie ludzie piszcie. Można oddzielnie do tej dyskusji zrobić temat w którym poprostu wpisujemy tekst w stylu: Zarzekam się że będę kupował regularnie czasopisma Dragon/Dungeon. Żeby nie było bałaganu. Żadnej dyskusji tam. Co wy na to?
 
Haer
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 5081
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 4:30 pm

pn lis 14, 2005 2:30 pm

Zarzekam siê ¿e bêdê kupowa³ regularnie czasopisma Dragon/Dungeon.


na co to komu? Spam, to spam i zawsze koñczy tak samo.

Je¶li moderatorom i administratorom zale¿y to niech wpisz± w swoich podpisach ten link i jaki¶ tekst w stylu przysz³o¶ci polskiego RPG itp.


aktywnych moderatorów*: 5 (z czego jeden skupia siê tylko na SW)
aktywnych moderatorów w Polsce*: 2
aktywnych adminów*: 4

Sze¶æ podpisów, to trochê ma³o. Zanim skierujesz pro¶bê do modów/adminów, którym mo¿e na tym pi¶mie zale¿eæ (mnie ono dynda - je¶li czytam to angielskie, a i tak robiê to nieregularnie; przypuszczam, ¿e Aragathor mia³by podobne podej¶cie do problemu), popro¶ o pomoc aktywnych u¿ytkowników (m.in: Demoon, The Prophet, Christopher) i wyró¿nionych (Borg, Rend, Malaggar).

*mowa o modach i adminach tego forum
 
Anonim_1

pn lis 14, 2005 2:56 pm

[quote=Haer'dalis]mnie ono dynda[/quote]
Mnie również, choć z innych powodów. Materiały, umieszczone w Dragonach miałyby dla mnie mocno ograniczoną przydatność - nie szukam w kupowanych przez siebie podręcznikach rozszerzeń zasad, raczej fabularnych pomysłów. Nie wydałbym 20 pln na periodyk poświęcony D&D.
 
Thomas Percy
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2969
Rejestracja: śr lip 03, 2002 11:50 am

pn lis 14, 2005 3:11 pm

[quote=ShadEnc][quote=Haer'dalis]mnie ono dynda[/quote]
Mnie również[/quote]
I mi też.

Akcje napalonych fanów (zwłaszcza fanów na utrzymaniu rodziców) spłyną po Szulcu jak woda po kaczce. Z dwóch powodów:
- takie deklaracje promilowo przekładają się na późniejsze zakupy (patrz Forge). Inwestowanie w oparciu o jakieś podpisy nie byłoby nieprofesjonalne.
- Szulc nie czytuje tego forum, a jeśli czasem zajrzy to przez lata nie dał najmniejszego znaku, że się z nami liczy

[quote=Lord_Manshoon]Na forum mamy zarejestrowanych 5185 użytkowników. Z czego jednak jedynie 2754 napisało jakiegokolwiek posta. [/quote]
Z tych nie-piszących znam kilkoro i są to w 100% osoby które nic do rpg nie kupują, nie mistrzują, ich zainteresowanie d20 kończy się na ich postaci i to tylko podczas sesji. To oczywiście fajni ludzi i dobrze się z nimi gra, ale jako klienci nie istnieją.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości