Zrodzony z fantastyki

 
Ramel

The Flood player`s guide.

wt maja 19, 2009 11:40 pm

Na stronie Pinnacle`a (http://www.peginc.com/Downloads/Deadlan ... loodPG.pdf) znajduje sie fragment z najnowszego podrecznika do Deadlands, The Flood. Jest to pelna czesc dla graczy, z opisem Labiryntu, sprzetem i dodatkowymi wadami i zaletami (dla Deadlands Reloaded).
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

śr maja 20, 2009 6:34 pm

Fajnie się zapowiada. Nadal czekam aż pojawi się w Rebelu.:)
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

czw maja 21, 2009 11:53 am

Flood jak Flood - ale na tym news się nie kończy:

"Pinnacle's recent success has allowed us to grow a bit and make certain positions within our company official. We want to officially welcome Clint Black as the new Brand Manager for the Savage Worlds Core Rules and Matthew Cutter as Brand Manager for Deadlands. Piotr Korys is our Savage Worlds Line Editor, and Simon Lucas is our Business Development Guru."

Hip hip hurra dla Ramela, (nareszcie!) oficjalnego i pensją opłacanego redaktora wydawnictwa Pinnacle! Hip Hip Hurra dla Shane'a, że poznał się na naszym Narodowym Skarbie, Ramelu!

Brawo, serdecznie gratuluję. I przepraszam, że z opóźnieniem, ale miałem kłopot z dostępem do netu wczoraj.

pozdrowienia!
 
Ramel

czw maja 21, 2009 12:33 pm

Aj, waj. Dzieki Majkosz :) A Flood fajny jest, no i jest zakonczenie gomorry :) Oraz paru innych, fajnych watkow z Classica.
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

czw maja 21, 2009 2:20 pm

Ramelku, fakt że czekam na "Flood" przebierając nogami, a jednak nie wylazłem ze skóry widząc darmowy materiał, lecz na skutek notki zatrudnieniu, niech dodatkowo świadczy o mojej ekscytacji Twoim sukcesem. :)

My, starzy pistoleros, musimy trzymać się razem. :)
 
Ramel

czw maja 21, 2009 6:19 pm

Si, si :) I bardzo Ci dziekuje za cieple slowa. Mam nadzieje, ze Flood jak juz sie pojawi u Ciebie, spodoba Ci sie. Powiem Ci, ze wykorzystalismy duzo fajnych grafik z Doomtown :)
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

wt maja 26, 2009 9:29 pm

The Flood zamówione.
Więcej jak przyjdzie, czyli może w weekend.:)
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

wt cze 16, 2009 4:28 pm

Kampania zapowiada się fajnie. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu.

Pewnie będę miał od 2-3 graczy. Lepiej żeby zaczęli od Nowicjuszy, czy Seasoned też jest dopuszczalny? Z tego co widzę jest ponad 40 przygód, więc na końcu jak przeżyją lub wygrzebią się będą chodzącymi legendami.:D
 
Ramel

czw cze 18, 2009 6:46 pm

Seasoned moze byc. A legendami i tak beda :)
 
Awatar użytkownika
Rag
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:23 am

Re: The Flood player`s guide.

ndz lip 26, 2009 12:23 pm

Jeśli dożyją :P

Pozdrawiam
Rag
 
Ramel

The Flood player`s guide.

ndz lip 26, 2009 6:54 pm

Rag - to Deadlands, czasem mozna dojsc do Legendy nie bedac zywym.
 
Awatar użytkownika
Rag
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:23 am

Re: The Flood player`s guide.

ndz lip 26, 2009 11:37 pm

W sumie masz rację, ale jeżli coś nie żyje, to wcale nie znaczy, że nie można tego zabić ; >

Swoją drogą zdobyłem ostatnio podręczniki do edecji revised i porównałem je sobie z reloaded. Jeśli chodzi o szybkość rozgrywki reloaded wygrywa w przedbiegach, ale poprzednia edycja wydaje mi się bardziej bogata (nic dziwnego, w końcu w reloaded wszystko musieli upchnąć do jednaj książki) i bardziej "klimatyczna". Z tego powodu pracuję właśnie nad dryfem, który przywróciłby część smaczków poprzedniej edycji nie spowalniając zbytnio SWEX-owej mechaniki. I tu mam pytanie do Ramela, czy zamieszczenie takiego dryfu na blogu to jest łamanie jakiegoś prawa, czy mogę spokojnie się dzielić moją pracą? :)

Pozdrawiam
Rag
 
Ramel

The Flood player`s guide.

czw lip 30, 2009 6:27 pm

To zalezy, co chcesz wrzucic. Bo jezeli materialy o swiecie - to odpada, bo wiekszosc rzecy i tak powroci w dodatkach, jak np w Flood, czy Last Sons czy Stone and a Hard Place. Z mechanika - mozesz napisac na strone, jezeli nie bedzie to kopiowanie roznych rzeczy z podrecznikow.
 
Awatar użytkownika
Mr Teatime
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr maja 20, 2009 9:51 pm

Re: The Flood player`s guide.

czw lip 30, 2009 7:47 pm

Ramel pisze:
czy Last Sons czy Stone and a Hard Place.


A wiadomo kiedy one wyjdą, bo na razie to raczej rozpieszczani ilością dodatków do Reloaded nie jesteśmy.
 
Ramel

The Flood player`s guide.

pt lip 31, 2009 6:33 pm

Mr Teatime, Last Sons jest w skladzie, czeka na brakujace grafiki, ale trudno powiedziec, czy wyjdzie w tym roku, obstawialbym przyszly (mniej wiecej raz na rok kampania). Ale oczekujcie moze nie wysypu, ale dopieszczania klientow Deadlands :)
 
Awatar użytkownika
Rag
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:23 am

Re: The Flood player`s guide.

ndz sie 02, 2009 9:01 pm

Świata nie zamierzam się czepiać, chodzi mi właśnie o mechanikę, która już nawet w tym szkielecie, który mam teraz dosyć znacznie się zmienila w stosunku do tego co jest w Reloaded.

Pozdrawiam
Rag
 
Ramel

The Flood player`s guide.

ndz sie 02, 2009 11:02 pm

To napisz wiecej, co chcesz napisac. Bo jezeli alternatywne zasady dla Kantowania (np) - to spoko. Albo po prostu to do mnie podeslij.
 
Awatar użytkownika
Rag
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:23 am

The Flood player`s guide.

sob sie 08, 2009 1:27 pm

Ok, jak już dryf będzie w fazie beta to Ci go podeślę.
A jeśli chodzi o to co chcę napisać, to zmienione zasady tworzenia postaci, trochę pozmieniane w traitsach, zmienione zasady pojedynków, kantowania, trochę zmieniona walka i parę innych :)

Dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam
Rag
 
Ramel

The Flood player`s guide.

śr sie 12, 2009 1:28 pm

Rag - jezeli chcesz np zrobic losowanie kartami, to zobacz to: http://peginc.com/Downloads/Deadlands/DLR_Cards.pdf
 
Awatar użytkownika
Rag
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:23 am

Re: The Flood player`s guide.

pn sie 17, 2009 4:53 pm

Akurat losowania kartami robić nie chcę, przynajmniej jeśli chodzi o atrybuty :)
Rozdawanie punktów jest bardzo fajne, i daje możliwość stworzenia takiej postaci jaką się chce, problem tkwi w tym, że jeśli system jest prosty i szybki, to często tworzenie postaci polega na wpisaniu ich w ustaloną matrycę, co daje w rezultacie fabrykę kalek (liczba mnoga od kalki :P ).
Planuję trochę to skomplikować, aby kolejni powiedzmy gunslingerzy jednego gracza mogli różnić się mechanicznie. Dlatego np planuję przywrócenie systemu specjalności ze starych deadlandsów.

Trochę to jeszcze zajmie, bo parę rzeczy mi jeszcze zgrzyta, ale jak już uporam się ze zmianami to the Flood, jako jedyny zestaw plot pointsów do DLR będzie moją pierwszą kampanią prowadzoną na nowych zasadach, tym bardziej, że z tego co słyszałem od tych co już ją rozegrali pozwala na przetestowanie większości zasad, które planuję zmienić. A i z tego w co mi się udało zagrać ( na razie jedna sesja, po której nasz MG zapadł się pod ziemię, ale mam nadzieję na kontynuację) wnioskuję ( oczywiście IMHO), że ma jeden z przyjemniejszych początków ze wszystkich SWEX'owych kampani jakie udalo mi się zagrać ( na niezbyt zaszczytnym ostatnim miejscu plasuje się Sundered Skies, ze swoimi morderczymi małpkami:P ).

Jeśli cała kampania jest tak fajna jak początek, to bardzo cieszę się, że sobie the flood zamówiłem :)

Pozdrawiam
Rag
 
Ramel

The Flood player`s guide.

wt sie 18, 2009 10:51 pm

Sluchaj, a bardzo Ci sie spieszy? Bo w Weird War jest system specjalnosci. Moze na troche innych zasadach bo do wiekszych spluw, ale juz przetestowany :)

A przyznam sie szczerze, ze nie zrozumialem drugiej czesci Twojej wypowiedzi (i to nie jest jakikolwiek sarkazm). Mozesz mi to wytlumaczyc, bo nie wiem, co i jak?
 
Awatar użytkownika
Rag
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:23 am

Re: The Flood player`s guide.

śr sie 19, 2009 12:27 am

Nie spieszy mi sie specjalnie, bo chce miec wszystko dopracowane na "cycuś-glancuś" ;) i chętnie przejrzę podręcznik do weird War.

Co do drugiej części wypowiedzi, to przepraszam. Posta pisałem jakieś 20 minut po 12 godzinnej podróży samochodem i trochę to zamotałem :)

Ok, to od początku. Parę zmian które wprowadzilem wymaga jeszcze poprawy, bo gryzie się trochę z pozostałymi zasadami, ale jak już się z tym wszystkim uporam to postaram się poprowadzić na tym dryfie The flood.
Powody ku temu są 3.
1 - Z tego co się dowiedziałem, to można w tej kampanii wypróbować większość zasad, które zmienilem. Sam nie czytałem jeszcze całego the flood, bo właśnie gramy (chyba?) z Szelestem i Bleddynem i nie chce spoilerować sobie zabawy :)

2 - Ta cząstka, w którą udało mi się już zagrać (sam początek) bardzo mi przypadła do gustu. W moim rankingu początków kampanii do SWEX zajmuje 1-sze miejsce. (ostatnie zajmuje początek sundered skies, za morderczo skuteczne małpki)

3 - Chcę sprawdzić na ile moje zasady będą kompatybilne z materiałami do DLR. Chodzi mi o to, żeby jak najmnej bawić się w konwersowanie z jednych zasad na inne, więc zależy mi na tym, żeby moj dryf jak najmniej zgrzytał z oryginalnymi DLR-owymi zasadami. The Flood pozwoli mi sprawdzić czy udało mi się spelnić to założenie.

Mam nadzieję, że teraz napisalem trochę jaśniej ;)
Jeśli nadal piszę zbyt zagmatwanie to daj znać.

Pozdrawiam
Rag
 
Ramel

The Flood player`s guide.

śr sie 19, 2009 11:58 am

Nie, teraz juz wszystko lapie. Wiesz, jakby co, to ja chetnie zobacze tez te zasady, to bede mogl Ci powiedziec, czy i jakby co, to gdzie, mogloby cos zgrzytac. W koncu tym sie zajmuje w PEG :) Tylko z roznych przyczyn moze to zajac troche czasu - mam kupe roboty.
 
Awatar użytkownika
Rag
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 242
Rejestracja: wt mar 06, 2007 10:23 am

Re: The Flood player`s guide.

śr sie 19, 2009 7:56 pm

Bardzo chętnie skorzystam z Twojej pomocy, tylko muszę to doprowadzić do stanu, w którym mógłbym uznać to za wersję beta, oraz zapisać to językiem zrozumiałym dla większości ludzi ;) do tej pory spisywałem to wszystko skrótami myślowymi, więc konwersja tego na "ludzki" też trochę zajmie.
W każdym razie dzięki bardzo za oferte pomocy:)

Pozdrawiam
Rag

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość