Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kasjan86
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 175
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 8:26 pm

The Riddle of Steel

śr wrz 30, 2009 6:54 pm

Witajcie. Malaggar, w moich poszukiwaniach nowego systemu rpg [po Warhammerze 2 ed.], zaproponował właśnie "The Riddle of Steel". Moje pytanie do Was: jak wygląda ten system? Znam tylko krótki wpis z wikipedii :P

Wokół czego kręci się świat Zagadki? Jaka mechanika - w oparciu o jaka kostkę? Czy bardzo złożona? Podobno nad mechaniką pracował także ARMA'ista, co zelektryzowało moich Graczy. Czy powstała polska wersja językowa?

Proszę o pomoc i zapraszam do dyskusji.
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

Re: The Riddle of Steel

śr wrz 30, 2009 8:11 pm

kasjan86 pisze:
Witajcie. Malaggar, w moich poszukiwaniach nowego systemu rpg [po Warhammerze 2 ed.], zaproponował właśnie "The Riddle of Steel". Moje pytanie do Was: jak wygląda ten system? Znam tylko krótki wpis z wikipedii :P

Wokół czego kręci się świat Zagadki? Jaka mechanika - w oparciu o jaka kostkę? Czy bardzo złożona? Podobno nad mechaniką pracował także ARMA'ista, co zelektryzowało moich Graczy. Czy powstała polska wersja językowa?

Proszę o pomoc i zapraszam do dyskusji.

Świat zagadki to w zasadzie trochę zmieniona europa z innymi granicami i nazwami. mechanika oparta o k10, złożona i prosta jednocześnie. O polskiej wersji nic nie wiem.
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

Re: The Riddle of Steel

czw paź 01, 2009 4:40 pm

http://tinyurl.com/ye8lrfa ;-)

Jako specjalny dodatek dorzucę, że autor gry był w Polsce, poznał Dzikie Pola i stąd na mapie świata gry Rzeczypospolita i Sarmatov.
 
Awatar użytkownika
AdamWaskiewicz
Szef działu
Szef działu
Posty: 6446
Rejestracja: śr lut 05, 2003 1:06 pm

The Riddle of Steel

czw paź 01, 2009 4:50 pm

Dawno temu popełniłem recenzję podstawki do systemu, można ją znaleźć na Gildii:
http://www.rpg.gildia.pl/systemy/riddle ... l/recenzja
Może ona pomoże Ci jakoś wyrobić sobie zdanie o systemie, poza tym zawsze pozostaje jeszcze link podany przez kaduceusza. ;)

Pozdrawiam,
Adam
 
Awatar użytkownika
kasjan86
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 175
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 8:26 pm

Re: The Riddle of Steel

czw paź 01, 2009 6:38 pm

Dziękuję serdecznie.

Pytanie - czy na Śląsku [Katowice z przyległościami] jest ktoś gotów dla pokazu pomistrzować jedną przynajmniej przygodę w Zagadkę? Takie rozeznanie dla moich Graczy i dla mnie byłoby bardzo przydatne.
 
Awatar użytkownika
Balgator
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 514
Rejestracja: wt sie 26, 2003 5:23 pm

The Riddle of Steel

czw paź 01, 2009 6:52 pm

Ja tylko zwrócę uwagę na problem z zakupieniem TROSa. Samemu najpierw zakupiłem watermarkowany pdf(niestety bardzo kiepsko złożony) a później wyczaiłem za 50$ na eBayu. Żeby kupić the riddle of steel trzeba się troszkę namęczyć i mieć trochę szczęścia.

TROS ma symulacjonistyczną mechanikę. Jeżeli odpowiadają Ci rozwiązania znane z Kryształów Czasu, to i "Zagadka" będzie dla Ciebie. Mechanika walki jest naprawdę super (widać w niej inspirację Dzikimi Polami), niestety mechanika magii kuleje (osobiście stosuję półoficjalną konwersję mechaniki magii z Ars Magicy). Świat zaś jest raczej pretekstem do przedstawienia mechaniki. Tak jak wcześniejsi userzy napisali, jest on stylizowany na renesansowy i średniowieczny nasz świat.

kasjan86 - jestem z Pszczyny, pracuję w Katowicach. Być może udałoby się coś zorganizować - a chociażby przez internet. Prowadzę w świecie Midnight.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości