Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

The Walking Dead (serial)

sob paź 23, 2010 7:17 pm

Witajcie, drodzy Współforumowicze,

dowiedziałem się ostatnio, że FOX planuje wypuścić 6 listopada w Polsce serial The Walking Dead, na podstawie Żywych Trupów Kirkmana. Komiksu nie czytałem, ale krótka wizyta na Wikipedii sprawiła, że poczułem zainteresowanie.

Macie może jakieś bardziej szczegółowe informacje na ten temat?

P.S. Mam nadzieję, że napisałem w dobrym podforum ;)
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

The Walking Dead (serial)

pn paź 25, 2010 10:35 am

telenowela/film drogi z zombiakami w tle.

miłości, zdrady, pożarcia przez żywe trupy.
 
Gość

The Walking Dead (serial)

pn paź 25, 2010 10:03 pm

Oby to było fajnie zrobione. W The Walking Dead chodzi bardziejo przetrwanie i o to, że ludzie zaczynają się obracać przeciwko sobie, mimo że powinni być razem, bo tu apokalipsa i zombiaki. Wiążę z tym naprawdę wielkie nadzieję i radzę poczytać komiks, ja dopiero zaczynam, ale się wciągnęłąm! :)
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

The Walking Dead (serial)

pn paź 25, 2010 11:26 pm

jak to 'chodzi bardziej o'? tak jest w każdej historii o zombie, tylko że zwykle bohaterowie giną za szybko żeby zrobić z tego tasiemca. tutaj celem nadrzędnym jest ciągnięcie historii do oporu.
 
Gość

Re: The Walking Dead (serial)

wt lis 02, 2010 10:37 am

No bardziej o przetrwanie niż o samą masakrę zombie. Tak mi się wydaję, bo oglądanie płytkiego serialu, gdzie chodzi tylko o strzelanie w mózgi zombiaków, znudziłoby się po odcinku. W każdym serialu chodzi o to, żeby go ciągnąć jak najdłużej, bo zawsze chodzi o kasę. Mi to specjalnie nie przeszkadza, mam po prostu nadzieję, że TWD będzie super i będę miala sporo frajdy z oglądania.
 
Awatar użytkownika
Gonz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 496
Rejestracja: pn sty 18, 2010 3:34 pm

The Walking Dead (serial)

ndz lis 07, 2010 1:35 pm

hm. ale w prawie każdym dobrym zombie-movie poza martwicą mózgu chodzi głównie o survival.
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

The Walking Dead (serial)

sob lis 13, 2010 2:33 pm

Survival to podstawa w tego typy obrazach, nie zaszkodzi jednak przyprawić go obyczajem- ale bez przesady. Inaczej zrobiłby się Klan z nieumarłymi :)
 
Trivia
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 02, 2010 10:47 am

Re: The Walking Dead (serial)

pn lis 15, 2010 3:49 pm

Obejrzałam pierwsze dwa odcinki - wrażenia pozytywne. Mam wrażenie, że wyjdzie to lepsze niż komiks. Na pewno bardzo klimatycznie zrobione.

W pilocie praktycznie nie ma soundtracku, co bardzo sprzyja tej wizji zdewastowanego, zniszczonego świata, gdzie każdy dźwięk jest czymś nieoczekiwanym. Bardzo silne poczucie izolacji i opuszczenia. Pierwszy odcinek świetnie to pokazał.

W drugim mamy klasyczny plan ucieczki z okrążonego przez zombie budynku. Typowe bieganie, szukanie, kombinowanie, uciekanie w ostatnim momencie itp. Świetna zabawa.

Jak na razie nie jest to ścisła adaptacja komiksu. Jest sporo nowych epizodów, niektóre rzeczy dzieją się inaczej, ale to dobrze. Jest ciekawie.

Jeszcze notka o zombie, niby zwykłe chodzące trupy, a jednak są w jakiś sposób wyjątkowe. Tu zombiaki są dużo sprytniejsze niż zwykle. Kilka z nich umie wchodzić po drabinie, przechodzić przez płot, podnoszą przedmioty, jeden wybija okno sklepu cegłą... Ciekawe, jak się to rozwinie. Jednym z motywów w komiksie była właśnie natura zombie, poziom ich inteligencji itp. Serial podchodzi do sprawy z trochę innej strony. Na pewna będę oglądać, chociażby po to, żeby zobaczyć jak serial wybrnie z tego wątku.
 
Awatar użytkownika
Rodriguez
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1252
Rejestracja: wt lip 14, 2009 8:23 pm

Re: The Walking Dead (serial)

śr lis 17, 2010 5:23 pm

Obejrzałam pierwsze dwa odcinki - wrażenia pozytywne. Mam wrażenie, że wyjdzie to lepsze niż komiks. Na pewno bardzo klimatycznie zrobione.


A ja wręcz przeciwnie. Choć, nie ukrywam, ciężko jest mi wygłosić jakiś jednoznaczny werdykt po dwóch obejrzanych odcinkach i 78 przeczytanych numerach komiksu :wink: .
Jestem pod pozytywnym wrażeniem komiksowej serii Kirkmana. Komiks był dobry, miejscami nawet bardzo, choć nie zabrakło drobnych trzasków, które skutecznie odbierały mi czerpanie pełnej przyjemności z lektury. Po pierwsze, denerwujący był fakt, że praktycznie w każdym (no dobra, prawie w każdym) kolejnym numerze ktoś z ekipy Ricka musiał zginąć lub przynajmniej zostać ciężko ranny. Jestem pewien, że istnieje wiele innych sposobów, na które autor mógł przyciągnąć czytelnika do lektury. Ledwie człowiek zdążył poznać jakiegoś bohatera, polubić go, a tu nagle TRACH!!!... nie żyje.
Po drugie - szkoda, że kreska uległa zmianie od siódmego numeru serii. Rysunki Tony'ego Moore'a były zajedwabiste, czego niestety nie mogę powiedzieć o jego następcy. Ale to tylko moja subiektywna opinia.
No i po trzecie, z czasem przygody Ricka Grimesa & company stały się dość przewidywalne, więc przez ostatnie części komiksowej serii przebrnąłem już nieco na siłę. Ale i tak było fajnie. Co jak co, ale czasu poświęconego na Walking Dead nie żałuję. Prawdziwa kopalnia motywów i inspiracji dla kogoś, kto prowadzi sesję w realiach zombie apokalipsy.
No, koniec offtopa, wszak miało być o telewizyjnej adaptacji 8) . Mam tylko nadzieję, że serial, pod względem poziomu, nie będzie zbytnio odstawał od swojego pierwowzoru. I kropka.
Ostatnio zmieniony czw lis 18, 2010 1:39 am przez Rodriguez, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
spetar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 02, 2012 10:39 am

Re: The Walking Dead (serial)

pt lis 02, 2012 11:15 am

W drugim mamy klasyczny plan ucieczki z okrążonego przez zombie budynku. Typowe bieganie, szukanie, kombinowanie, uciekanie w ostatnim momencie itp. Świetna zabawa.
 
Awatar użytkownika
divibyzero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: sob paź 27, 2012 2:11 pm

The Walking Dead (serial)

czw sty 31, 2013 11:48 pm

Dziwię się, że dyskusja nt. Walking Dead ucichła na całe 2 lata (poprzedni post z 2010).

O ile pierwszy sezon mnie zawiódł i nie spodziewałem się po kolejnych niczego specjalnego, tak drugi i trzeci są z odcinka na odcinek coraz lepsze. Do tego fantastyczna gra The Walking Dead - w roku 2012 mieliśmy naprawdę aż nadto zombie (w pozytywnym sensie)
 
princessa2013
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 18, 2013 1:07 pm

The Walking Dead (serial)

śr mar 20, 2013 3:54 pm

ej ja uważam, że jest to najlepszy serial w tych latach, ma swój klimat, nie jest taki mroczny jakby się wydawało, poprostu pokazuje jak ludzie zachowują się w obliczu zagłady. Tak naprawdę to przypomina mi trochę czasy II wojny światowej, gdzie ludzie nie pomagali Żydom, każdy chronił swój tyłek, śmierć była codziennością...
 
Awatar użytkownika
divibyzero
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: sob paź 27, 2012 2:11 pm

Re: The Walking Dead (serial)

wt kwie 09, 2013 8:24 am

princessa2013 pisze:
ej ja uważam, że jest to najlepszy serial w tych latach, ma swój klimat, nie jest taki mroczny jakby się wydawało, poprostu pokazuje jak ludzie zachowują się w obliczu zagłady. Tak naprawdę to przypomina mi trochę czasy II wojny światowej, gdzie ludzie nie pomagali Żydom, każdy chronił swój tyłek, śmierć była codziennością...

Nie taki znowu najlepszy. Być może najlepszy post-apo, ale jako całość jest bardzo "nierówny". Odcinki na przemian dobre i słabe, osobiście uważam, że sezon 1 to była niewielka tragedia.
 
Awatar użytkownika
Bastila
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 27, 2013 2:19 pm

The Walking Dead (serial)

pt lip 12, 2013 12:29 pm

Kolejny sezon zbliża się wielkimi krokami :D
Bardzo sie ciesze, że serial odbiegł mocno od komiksu (który w porównaniu do serialu jest kiepski), wywalili wszystkie najgorsze pomysły, a wykorzystali najlepsze ;)
 
Dollar
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 29, 2013 4:49 pm

The Walking Dead (serial)

pn lip 29, 2013 4:59 pm

Ja też już czekam na 4 sezon, który chyba startuje w październiku. Ponoć premiera ma być jednocześnie na całym świecie (ponoć pierwszy raz). Dla mnie jeden z najlepszych seriali ostatnich lat.
 
Awatar użytkownika
gradziol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob lip 13, 2013 3:06 am

Re: The Walking Dead (serial)

wt lip 30, 2013 1:16 pm

Bastila pisze:
Kolejny sezon zbliża się wielkimi krokami :D
Bardzo sie ciesze, że serial odbiegł mocno od komiksu (który w porównaniu do serialu jest kiepski), wywalili wszystkie najgorsze pomysły, a wykorzystali najlepsze ;)


Pierwszy raz spotykam sie z taka opnia powiem szczerze. Komiks jest kultowy, trzyma swietny poziom od samego poczatku, na kazdy nowy numer czekaja setki tysiecy fanow na calym swiecie.

Dla tych wlasnie fanow (a zaliczam sie do tej grupy) serial jest, co najmniej, sredni. Sam skonczylem w polowie 3 serii, bo uznalem, ze nie bede ogladal na sile, wole, po raz kolejny, przeczytac sobie komiks.
 
Awatar użytkownika
Bastila
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: czw cze 27, 2013 2:19 pm

The Walking Dead (serial)

wt lip 30, 2013 4:41 pm

Dla mnie natomiast odwrotnie - komiks tragedia, a serial trzyma wysoki poziom.
 
chester99
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: śr paź 09, 2013 4:28 pm

The Walking Dead (serial)

śr paź 23, 2013 4:43 pm

Ten serial jest przekonkretny :) komiksu nigdy nie widziałem i nie wypowiem się na ten temat.
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

Re: The Walking Dead (serial)

śr paź 23, 2013 9:31 pm

divibyzero pisze:
Dziwię się, że dyskusja nt. Walking Dead ucichła na całe 2 lata (poprzedni post z 2010).

O ile pierwszy sezon mnie zawiódł i nie spodziewałem się po kolejnych niczego specjalnego, tak drugi i trzeci są z odcinka na odcinek coraz lepsze. Do tego fantastyczna gra The Walking Dead - w roku 2012 mieliśmy naprawdę aż nadto zombie (w pozytywnym sensie)



Z ciekawości, która gra? Planszowka, karcianka?
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

Re: The Walking Dead (serial)

śr paź 23, 2013 10:43 pm

@balint
Zapewne chodzi o grę PC.
 
Awatar użytkownika
balint
Redaktor działu gier planszowych
Redaktor działu gier planszowych
Posty: 485
Rejestracja: pn cze 25, 2012 8:46 pm

The Walking Dead (serial)

śr paź 23, 2013 10:54 pm

Hmmm... No to tą musiałem przegapić (bo i planszówka i karcianka na BGG mają noty w najlepszym wypadku takie sobie).
 
MrocznyWedrowiec
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt kwie 10, 2015 6:09 pm

The Walking Dead (serial)

pt kwie 10, 2015 6:25 pm

Szkoda, że nikt tu nie pisze na temat tego serialu, bo to jeden z moich ulubionych. Zawsze można go oglądać choćby dla zwykłego hejtu i czekać, aż najmniej lubiana postać zostanie zjedzona przez zombie :-)
 
Krzysztof49
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt kwie 17, 2015 2:35 pm

The Walking Dead (serial)

pt kwie 17, 2015 2:47 pm

dla mnie ten serial jest epicki . wiecie co czekam az na świecie bd taka epidemia . hahaha :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości