Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:32 pm

Wasze ulubione miasto...?

ndz kwie 27, 2003 10:43 pm

Wlasnie - czy jest jakies miasto Starego Swiata, ktore darzycie specjalna sympatia lub sentymenetem..?
 
Alan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: pt kwie 25, 2003 6:34 pm

ndz kwie 27, 2003 11:18 pm

Marienburg chyba. W koncu niemieckie atlasy mowia, ze to Malbork ;> Zawsze mi sie tak sentymentalnie kojarzyl. Kolejne nawiazanie Warhammera do naszego nierolplejowego swiata.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pn kwie 28, 2003 12:29 pm

Sam nie wiem, może Nuln.
 
Awatar użytkownika
Farvus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: czw mar 20, 2003 10:15 pm

pn kwie 28, 2003 4:36 pm

Mnie się podoba miasto Tobaro. Co prawda prawie wogóle nie miałem okazji prowadzić w tym mieście ani też być graczem ale podoba mi się jego klimat, opisy. Można sobie w wyobraźni resztę dotworzyć. Zatoczka z wieloma wystającymi z wody ogromnymi skałami. Miasto umieszczone na tarasach idących wgłąb klifu...
 
Awatar użytkownika
Faramir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 22, 2003 11:01 am

czw maja 01, 2003 11:22 am

Moim ulubionym miastem zdecydowanie jest Nuln. Dlaczego? Bo miasto wiedzy ma zawsze w sobie coś tajemniczego. Możliwości poznawcze takiego miasta są ogromne. Ilość prowadzonych sesji niewiarygodnie duża.
 
Awatar użytkownika
Duszogryz [BSM]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 01, 2003 2:08 pm

czw maja 01, 2003 2:20 pm

Luda nieluda i parszywe elfa

Najlepsze miasto to Khemri

Mało kto zna to miasto jak nie czytał historii Wampiryzmu i Nekromancji w Warhlaku.

Otóż w tym mieście dawnej stolicy Nehekhery (obecnie Dead Land) panowali Królowie Kapłani. Jednym z nich był Nagash twórca Nekromancji. Po nim w Khemri władła Lhiam czyli pierwsza Wampirzyca i pierwszy Wampir świata. Ogólnie Khemri toczyło przez setki lat wojny z trupami aż w końcu dzieki Apokalipsie Nagasha cała Nehekhera stała sie zaludniona przez tylko Zombi. W ten sposób ożywił sie obecny król Khemri Settra założyciel tego miasta i gorący przeciwnik wampirów
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

czw maja 01, 2003 6:57 pm

Duszogryz [BSM] pisze:
Luda nieluda i parszywe elfa

Najlepsze miasto to Khemri

[MNIAM]

Otóż w tym mieście dawnej stolicy Nehekhery (obecnie Dead Land) panowali Królowie Kapłani. Jednym z nich był Nagash twórca Nekromancji. Po nim w Khemri władła Lhiam czyli pierwsza Wampirzyca i pierwszy Wampir świata. Ogólnie Khemri toczyło przez setki lat wojny z trupami aż w końcu dzieki Apokalipsie Nagasha cała Nehekhera stała sie zaludniona przez tylko Zombi. W ten sposób ożywił sie obecny król Khemri Settra założyciel tego miasta i gorący przeciwnik wampirów



Sorry, ale chyba czytałem inną historie :shock: :razz:
O żadnej Lhiam nie słyszałem w życiu, pierwsze 7 wampirków miało również trochę inne imionka i nie wiem jakim cudem toczyło wojny przez setki lat skoro to działo się za panowania jednego króla (który pod koniec wojny był jeszcze młody całkiem :razz: )
Co więcej w Nehekharze (to się pisze przez 'a' nie 'e') nie ma zbytnio zombie a raczej szkielety :razz:
A z wampirami to on raczej zbytnio nie walczył - nie miał żadnej okazji, gdyż przestały one służyć Nagashowi przed jego przebudzeniem.
 
Awatar użytkownika
Mona
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 160
Rejestracja: sob maja 03, 2003 8:37 pm

sob maja 03, 2003 10:41 pm

MARIENBURG!!! Oczywiście, ze Marien, najwspanialsze miasto Starego Świata! Ech... jeżeli Bretonia to średniowiecze, Imperium to renesans, Marienburgiem rządzi kapitalizm. Marienburg stolicą Starego Świata!!! I przy tym całym upadku - kwitnie:)
"There are only two crimes in Marienburg: being poor and getting caught"
 
Awatar użytkownika
Duszogryz [BSM]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 01, 2003 2:08 pm

ndz maja 04, 2003 8:31 pm

Luda nieluda i parszywe elfa

Dear Mr Szczur

Polecam przeczytać Rule Booka do Warhammer Battle "The Toomb Kings" i "Vampire Counts"

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

ndz maja 04, 2003 9:22 pm

Duszogryz [BSM] pisze:
Dear Mr Szczur

Polecam przeczytać Rule Booka do Warhammer Battle "The Toomb Kings" i "Vampire Counts"


Przeczytałem, mam nawet w domciu - obie kopie, w dodatku mam/czytałem podręczniki do poprzednich edycji.
Jak chcesz się spierać to żaden problem - ja mogę podawać nawet cytaty :> Bo nikt mi ignorancji w sprawach WFB zarzucać nie będzie :razz:
Czujesz się na siłach? :wink:
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

ndz maja 04, 2003 9:43 pm

A przy okazji skoro już zaczełem :razz:

Panujący po Nagashu (AB Tomb Kings VIed str.6-7): Lahmizzash, Lakhashar, Lahkashaz, Setep, Alkazzar I,II, Alkharad, Alcadizaar

żadnej Lhiam nie widzę


Punkt drugi - <quote>Lhiam czyli pierwsza Wampirzyca i pierwszy Wampir świata</quote> Neferata, królowa Lahmii była pierwszą wampirzycą (AB Vampire Counts V/VIed) po niej 6 jej najważniejszych popleczników - wśród nich Absalon the Blood i W'Soran (mogłem się przeliterować w imionach).

Punkt trzeci - żadnej Apokalipsy nie było. Najpierw Nagash pokonał mieszkańców Nehekhary, potem rzucił swoje zaklęcie. Taka była kolejność choć różnica czasowa była niewielka (AB Skaven Ved, strony 15). A to przy okazji nie nazywało się "Apokalipsa" a "The Great Summoning" bodajże :>

Punkt czwarty - znajdź mi w jakimkolwiek AB info że w całej Nehekharze są Zombie. Konia z rzędem :razz:

Punkt piąty - pisownia nazwy krainy. "The ancient realm of Nehekhara(...)" (AB Tomb Kings VIed, strona 3, pierwsze zdanie)

Punkt szósty - poproszę o jakikolwiek dowód że Settra jest wrogiem wampirów. Z AB Undead Ved wynika prosto, że:
1. Wampiry zostały wypędzone przez Nagasha kiedy nie pokonały armii Alcadizaara.
2. Settra umarł wcześniej
3. Settra został ożywiony później
4. Wampiry w Lahmii rządziły tuż po upadku Nagasha a przed upadkiem Alcadizaara, w tym czasie Settra był trupem.

W razie czego mam na to cytaty :razz: :razz: :razz:



Dyskusję mogę toczyć - ale jak mój współdyskutant reprezentuje jakiś poziom wiedzy oraz kultury a nie insynuuje od razu bezpodstawnie nieznajomość źródeł (w dodatku się myląc, gdyż w Rule Book'u niewiele znajdę takich informacji które on by chciał :razz: )
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz maja 04, 2003 9:51 pm

Panowie, topic o WFB pietro wyzej :).
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

ndz maja 04, 2003 9:55 pm

Seji pisze:
Panowie, topic o WFB pietro wyzej :).


bo Seji się czerwieni że nie wie o czym mowa i przez to nie zauważył że forum brzmi "Warhammer" a nie "WFRP" :wink:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz maja 04, 2003 9:58 pm

Jakie znaczenie w WFB maja miasta, a jakie w WFRP?
Jak mowilem, WFB pietro wyzej.
 
Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:32 pm

ndz maja 04, 2003 10:01 pm

ja tak troche off topic.. Milo patrzec, jak to forum sie rozwija:) I rzeczywiscie, Szczurze, moze zalozysz osobny topic a propos WFB..?

A ja lubie middenheim. Za snotball i karnawal:)
 
Awatar użytkownika
Duszogryz [BSM]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw maja 01, 2003 2:08 pm

ndz maja 04, 2003 10:41 pm

Luda nieluda i parszywe elfa

łoł jestem pod wrażeniem Szczurze.

Choć z części twoich textów wyszło iż miałem po części racje. Co do pierwszej wampiszycy co do nazwy to w sumie tylko literówka co do "Apokalipsy" bo po co rzucać wielkimi nazwami których nik nie zrozumie" no moze co do Zombi nie miałem choć chodziło mi nie o takie rozkładające się ciała bo wiadomo ze takich być nie moze poniewać to wszystko działo sie zbyt dawno by jaki ekolwiek ciało przetrzymało. Pisząc Zombi miałem na mysli żywe trupy w tym takze szkielety i kochane mumie. No jeszcze pozostaję ukochane Ushabiti czy jak to sie tam pisze no ale one podobno są po części mechanizmami.

Tak wiec jestem pełen podziwu twojej wiedzy ale w końcu chodzi tu o miasta wiec let's back to topic

:D tak moze i się po części peniam ponieważ az tak obkuty nie jestem :D
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

ndz maja 04, 2003 11:16 pm

Prowadziłem trzy kampanie w Middenheim, więc zdradziłbym Cię moje ukochane Miasto Wilka, gdybym nie głosował na Ciebie. :D
 
Awatar użytkownika
senmara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1377
Rejestracja: ndz kwie 06, 2003 2:42 pm

pn maja 19, 2003 11:32 pm

Powtórzę, ale Middenheim.
Dlaczego? Snottball
Przyjedźcie, skopiemy wam ... tyłki
 
Awatar użytkownika
nas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn maja 19, 2003 8:30 pm

pn maja 19, 2003 11:43 pm

NULN...
dlaczego? bo z Nuln pochodziła moja ulubiona postać... niejaki Leo Dorso, nie pytajcie się skąd się wziął chłopak o takim południowym imieniu i nazwisku w północnym miescie, bo historia ta jest straszna i prawdziwa... serio serio... :)

Jednakowoż jeśli kiedykolwiek będziecie w Nuln odwiedźcie karczmę "Piękna Izabella", tak zaraz przy rynku, dość wysoki budynek, odnowiony, zadbany, z pięknym szyldem i dosyć drogi bo to jest jedna z lepszych knajp w całym zawszonym Nuln!
 
Awatar użytkownika
Mungo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: wt maja 13, 2003 6:35 pm

śr maja 21, 2003 4:08 pm

Eeee... tam i tak najlepszy jest Altdorf, ze swoimi burdelikami i knajpami :wink: (Smocze Krocze rulez), i zawsze kogos znanego mozna okrasc... znaczy sie spotkac. A jakie tam speluny sa zarabiste (Smocze Krocze rulez), i dziewki, oczywiscie same brzydkie zeby nam cala sesja w orgie nie zmienila, a piwo... hmm... no wlasnie piwko (Smocze Krocze rulez). No tak wiec jak kiedys bedziecie w Altdorfie to jedzcie dalej bo to moje miasto :evil: !!! BUAHAHA... ale tam jest naprawde fajnie... :spoko:
 
Awatar użytkownika
nas
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: pn maja 19, 2003 8:30 pm

czw maja 22, 2003 12:35 am

Muuungoooo... przecież Smocze Krocze jest w każdym mieście Starego Świata!!! i ono napewno nie rulezz bo demokracja jest... a Imperium Karl Franz rulezz i jak sie dowie ze jednak Smocze Krocze rulezz to Ci taki rulezz zrobi ze Ty już nigdy nie będziesz Rulerz of The Woorldz... ;P

heh troche namieszałem, ale każdy kto kiedyś odwiedził Smocze Krocze wie o co chodzi ;)
 
Awatar użytkownika
Smetny
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: sob maja 03, 2003 8:27 pm

czw maja 22, 2003 3:17 pm

Odrobinkę off-topic. Jakie znaczenie mają w WFB miasta? - no cóż - jest taki dodatek, czy tez wręcz wariacja na temat Młotka - niestety nie pamiętam nazwy, o ile pamiętam walczy się tam małymi grupkami w mieście. To tak tytułem (niezyt dokładnego, niestety) uzupełnienia do pytanka Saji.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw maja 22, 2003 3:49 pm

Chyba chodzi Ci o Mordheim.
Tas swoją drogą, to myślę, że ludziom wszystkie miasta Warhowe wydają się takie same - chyba, że w którymś z nich grali i mają z niego miłe wspomnienia. Bo jak inaczej mozna coś pisac, które miasto się podoba, a które nie, jeśli ogólnie sa opisane dwoma akapitami każde.
 
Awatar użytkownika
Mort
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 113
Rejestracja: sob maja 03, 2003 9:12 pm

sob maja 24, 2003 1:16 am

Ale mimo że miasta są opisane dość skromnie to te dwa akapity wystarczają mi by stworzyć odpowiednio charakterystyczny obraz który zapadnie w pamięć graczom... Miasta w SŚ mają dużo cech wspólnych ale każde nich zostało obdarzona cechami które czynią je unikatowym. Niektóre posiadają w sobie nawet taki drobny szczegół który potem będzie się kojarzył właśnie z danym miastem, o ten właśnie szczegół a nie nazwa będą graczom przypominać dane miasto.
 
Awatar użytkownika
Ślimakołak
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 30, 2003 9:18 am

czw cze 05, 2003 3:10 pm

A ja tam najbardziej lubię Jęczmień!!

Dlaczego??

Za smętarz, i wieżę, i za kolegę zielarza... :spoko:
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw cze 05, 2003 3:17 pm

NIe Jęczmień, tylko wioska Trzy WIerchy (Dreioberteil :))
 
Lucas Draco
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 80
Rejestracja: pt maja 23, 2003 4:19 pm

pt cze 06, 2003 11:41 am

Nuln (niestety). Jakoś zawsze tam moi Gracze lądują nawet jeżeli plany były zupełnie inne. No cóż.
 
Awatar użytkownika
Ślimakołak
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pt maja 30, 2003 9:18 am

pt cze 06, 2003 12:28 pm

Żadne tam Czy Wierhy!!
Jenczmień to Jenczmień, pane!!
 
Awatar użytkownika
Dhaerow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 495
Rejestracja: wt maja 20, 2003 1:51 pm

śr cze 11, 2003 3:39 pm

Bogenhafen - mają tam fajną radę miejską i kanały :P
 
Chaon
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr cze 11, 2003 8:39 pm

czw cze 12, 2003 12:29 pm

Do żadnego z miast nie jestem specjalnie przywiązany, ale po przeczytaniu AB: lizardmen do VI edycji WFB nabrałem strasznej ochoty na zagranie w jednym z opisanych tam miast - Porcie Reaver. Jest to miasteczko handlowe założone przez pirackiego księcia Sartosy Luuciano Sporania, będące siedzibą wszelkiej maści podróżników, łowców nagród, rzezimieszków piratów i innych typków z pod ciemnej gwiazdy. Walki na morzu, wyprawy po skarby, bijatyki w tawernach, karaibski klimat - tego mi trzeba!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości