Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
venom_pl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 12, 2003 3:14 pm

Kary dla graczy

czw mar 25, 2004 6:57 am

Interesuje mnie jakie kary dajecie graczom, kiedy na to zasłóżą.
I czy np. chłosta która na stałe odbiera punkty życia nie byłaby za surowa(ale gracz przeskrobał coś poważnego).
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

czw mar 25, 2004 8:07 am

ZAleży za co ?ja np daje kary w postaci -exp za kwaszenie i -złota.Narazie wystarcza
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

czw mar 25, 2004 8:39 am

Chloszczesz graczy? I oni sie tak daja?

BTW "zaslUżą".
 
shadow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt lut 27, 2004 10:00 am

czw mar 25, 2004 1:57 pm

U mnie nie trzeba nikogo chlostac.Od czasu do czasu ktos cos z wali to ma problem by to naprawic.Przykladem moze byc moj zlodziej ktory wszedl do labiryntu sam i sie zgubil.No niestety juz nie wyszedl bo go minotaur potraktowal rogami :help: A kara powina byc uzasadniona bo sie gracze bede burzyc.Expa nam mistrz nie bierze no bo i dlaczego?Co ma exp z poprzedniej sesji do obecnej?A tak odbiegajac od tematu Seji to ty narysowales ten rysunek(twoj awatar)?
 
Awatar użytkownika
Sknerus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 100
Rejestracja: czw sty 29, 2004 10:40 pm

czw mar 25, 2004 3:04 pm

Zabieranie doświadczenia nie jest wskazane, ale można obniżyć ilość jaką dostaną (np zamiast 5000PD dostaną 3700PD bo byli niegrzeczni :razz: )
Dobrą karą dla kapłana będzie nie odnawianie się czarów przez jakiś czas (to samo można zrobić zaklinaczowi i czarodziejowi) sam tak zrobiłem i efekt był świetny, pomysł ze stratą PW nastałe też nie jest głupi (byle nie za dużo), utrata złota też jest dobra ale pod warunkiem, że zostanie jakoś uzasadniona (np złodziej, komornik) bo jak powiesz graczom po prostu: "Chłopaki za to, że byliście niegrzeczni odpiszcie sobie 1000 sz" to prawdopodobnie mocno się zdenerwują. Karą może być też straszliwy pech prześladujący drużynę (zawalające się mosty, lawiny w górach, nieposłuszne zwierzęta itp)
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

pt mar 26, 2004 9:54 pm

Ja jak gracze grają źle to im nie sprzyja :razz: los to znaczy, że jak normalnie bym na coś przymknął oko to teraz będę dociekał czy czar skończył się teraz czy za rundę itd,.(ale nie znaczy to, że jak idą do toalety to z muszli klozetowej wychodzi wodny zombie :) ).
Jeszcze stosuje wydaje mi się dość popularne kary. Czyli utrata punktów doświadczenia i kasy czy jakiś bonków.
 
Awatar użytkownika
Troskliwy Miś
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 146
Rejestracja: czw lut 05, 2004 9:27 am

sob mar 27, 2004 12:48 am

Kary dla gracz....?
Ciężka sprawa. Graczy jako takich nie karzę (linijką po łapach?? :razz: ). Raczej daję im odczuć konsekwencje ich czynów. W myśl zasady że długa jest ręka sprawiedliwości.
Gdy grają nie pod RPG, wbrew założeniom charakteru. dotychczasowego odgrywania, życiorysu, i to się powtarza wtedy po prostu rozmawiam z graczem o zmianie postaci. I tu nie ma co karać. Jedynie w xp za roleplejke.
Częściej podczas gry zdaża się że inni gracze "naprostowywują" drużynową czarną owcę. I to jest chyba najzdrowsze.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob mar 27, 2004 11:26 pm

OT - Avater Sejiego nie jest jego autorstwa... :> Ale jak go znam, to zapytał Zeusa, czy moża użyć jego twórczości, więc chyba wszystko jest OK.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob mar 27, 2004 11:37 pm

Achtung Offtopic!

Rebound - zapytal i nawet dostal special edition Masocha do uzycia ;).

To sie dowiem, jak sie chloszcze graczy? :P
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

ndz mar 28, 2004 12:07 pm

Seji pisze:
To sie dowiem, jak sie chloszcze graczy? :P


Normalnie Seji, bierzemy grupę masochistów jako graczy, pejczyk i zabieramy się do roboty :hahaha:
 
Awatar użytkownika
Zaknafein
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: pn lut 23, 2004 6:34 pm

pt kwie 02, 2004 7:06 pm

Ja tam preferuję głównie kary w exp. Ew. jak za bardzo pzrecholują czyt. "jak sobie popiją" :razz: To kradną im złota trochie :)
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pt kwie 02, 2004 7:18 pm

Seji pisze:
To sie dowiem, jak sie chloszcze graczy? :P


Nie wiesz? Idz na Pasje!:>
 
Awatar użytkownika
Seth160
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 23, 2004 9:31 pm

sob kwie 03, 2004 10:54 pm

Moje ulubine kary polegają na np
postać traci kończyne ( obojętnie jaką) za sprawą klątwy i tylko jakiś wielki mag ktury mieszka dddalllekkkooo stąd może zdjąć klątwe i przwrucić utraconą część ciała oczywiście za "drobną" opłatą lub za
" przysługe"
 
Awatar użytkownika
Zwiastun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 11:59 am

ndz kwie 04, 2004 12:30 am

Dlaczego ma tracić ? Lepiej dać... na przykład dodatkowe 4 ręce:) Wtedy jest o wiele zabawniej.. gracz wpadnie w panike.. a właściwie potem moze mu sie to jeszcze przydać:)
 
Awatar użytkownika
Seth160
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 23, 2004 9:31 pm

ndz kwie 04, 2004 11:46 am

to moim zdaniem nie jest kara
ale jakby tak jakiś szalony mag zrobił bohaterowi lobotomie i przy okazji zmniejszyć jego inteligencje, roztropność i charyzme do 6 a wole do 0 :D
 
Awatar użytkownika
venom_pl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pt gru 12, 2003 3:14 pm

ndz kwie 04, 2004 11:52 am

Dodawanie, odejmowanie kończyn - eeeetam.
A nie lepiej dać postaci psi albo mysi ogon? :razz:
 
Awatar użytkownika
Zwiastun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 11:59 am

ndz kwie 04, 2004 12:02 pm

Oj kar jest duzo... mogą być poważne :( ale o zabawne :)
Ciekawe są takie idiotyczne klątwy.... typu klątwa co dniowej lewatywy:D
Exp kara... u nas jakoś nie działa.. tylko gracz jest zdenerowany i próboje dopiec podczas sesji. Okradanie ich.... pfff jak juz wie wiekszość w mojej grupie kasy i eq nie brakuje:(
 
Awatar użytkownika
Melax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 3:49 pm

kary, ach te kary

pn kwie 05, 2004 6:58 pm

Zwiastun,

co do kary expowej i pienieznej to masz racje TO NIE DZIALA!!!! :x
Tak samo nie dziala kara "nagly atak stworow"! Ja sadze, ze powinno sie wprowadzic kary "o gdzie moi mogiczny przedmiot" :lol: ! To u mnie w grupie napewno zadziala :lol: BG bardzo boli jak straca swoj ulubiony przedmiot :D!!!!
 
Awatar użytkownika
Zwiastun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 11:59 am

pn kwie 05, 2004 7:46 pm

Masz racje, Stracic swoj magiczny przedmiot to u NAS duza rozpacz... a to miecz za 130k.. albo zbroja... ale juz sie dogadalismy z Ozzym i PoBe... zmieniamy postacie:)
Cieszysz sie?
Gramy od nowa..
[Najlepsza kara dla gracza to smierc:D]



Nie chce pisac nowych postów wiec edytuje mam nadzieje ze wszyscy zobaczą:

\/ CO do tego nizej. Melax daj postaci troche zdobyc expa i kasy.. niech sie nacieszy i ŚMIERĆ jezeli bedzie to konieczne :) . Jezeli wroce do prowadzenia taka kara moze u nas byc potrzebna :)
Ostatnio zmieniony pn kwie 05, 2004 8:18 pm przez Zwiastun, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Melax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 3:49 pm

pn kwie 05, 2004 8:11 pm

Dla gracza co zniemia postac co jakis czas smierc nie jest wystarczajaca kara :neutral: !
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

pn kwie 05, 2004 8:19 pm

Strata przedmiotu to dobra (chamska :razz: ) kara, ale jak gracze będą z tego powodu wkurzać się itd. To może on jeszcze bardziej popsuć sprawę.
Co zrobić?
 
Awatar użytkownika
Melax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 3:49 pm

pn kwie 05, 2004 8:58 pm

HeY!

Przedmioty same nie znikaja :wink: ! Daj szanse wscieklemu BG, niech poszuka go. Moze go gdzies zgubil, albo go okradzino :razz: ! Jak sie pomeczy wydusi z siebie 7 poty to moze go znajdzie (tak mozna zaczac niezly scenariusz :D). Jak nie wysili sie na jego szukanie to moze ten przedmiot nie byl dla niego taki wazny :/
 
Awatar użytkownika
Elek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 344
Rejestracja: wt mar 02, 2004 9:43 pm

pn kwie 05, 2004 11:01 pm

Trafna uwaga.

Wykorzystam to czasami jak mnie gracze zaczną wkurzać i będą kiepsko grać.
:razz:

Jak macie jeszcze jakieś wypracowane przez lata sposby, rodzinne tradycje katowania graczy to piszcie każda pomoc się przyda.
:razz:
 
Awatar użytkownika
Kairon Askariotto
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:51 pm

wt kwie 06, 2004 7:58 am

Ja tam ich odłuszałem, pecha nieziemskiego im dawałem, okradałem , bądź też dawałem nawet "nagrody" :wink: , którymi były chamskie gadajace przedmioty, od których nie mogli się odczepić => quest 8)
Jak ich okradłem to też tak, żeby to widzieli, bo efekt jest prawie zawsze taki sam =>quest 8)
No i oczywiscie zawsze można go zabić tak żeby inni widzieli, bo i to może być =>quest 8)
Ostatnio przeszłem samego siebie, dałem graczowi laske, kobitę żeby se ktoś nie pomyslał :razz: (podstawiona :) ). Było słodko barabara :mrgreen: , kasa i inne frykasy :spoko: , gracz był łowca i gdy był z tą rudowłosą laską to całkowicie zapomninał o swoim zwierzaczku, kunie (zaklecie 8) , nie chciała by myslał o zwierzęciu ). W krótce wyruszyli z miasta, łowca nawet nie zauważył braku zwierzatka i trzeciej nocy po wedrówce, cud uratował gracza od śmierci, bo chciała go zabić we śnie. Po krótkiej aczkolwiek efektownej walce pokonał ją (rozrąbał zweihanderem na dwie półtusze :rockpunk: ) i znalazł tobołek z odrabaną głową jego zwirzaczka :shock:. Poszaktował jej ciało ze wściekłości :siekierka: a potem przez dwie noce niemógł zasnąć :( . Jak się go zapytałem o czym mysli to mi odpowiedział : "dlaczego to zrobiła,dlaczego mnie zdradziała, dlaczego ją zabiła?" . Dla potrzeby skarcenia gracza storzyłem tajne zgromadzenie, którego celem jest ..............(niepowiem bo gracz może to przeczytać :wink: )
 
Awatar użytkownika
Melax
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 3:49 pm

wt kwie 06, 2004 5:12 pm

Chlopie! Super konspiracje :D gratuluje pomyslu! Napewno graczom (moze nie wszystkim) sie to podobalo! Mnie napewno :mrgreen: :spoko: :razz:
 
Awatar użytkownika
Phoenix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 145
Rejestracja: czw sty 22, 2004 8:55 pm

śr kwie 07, 2004 1:36 pm

Mam do was prośbę. Takie uwagi jak powyżej to piszcie sobie na privie, a nie na forum, bo to nie ma żadnego związku z tematem.

Co do kar dla graczy no to pomysł Kairona był rzeczywiście świetny. U mnie na szczęście nie muszę stosować kar. Moja grupa graczy gra tylko dlatego, bo chce grać i chce się bawić. Dobrze wiedzą, że jeżeli będą robić dym na sesji to tylko sobie i kumplom zepsują zabawę. Oczywiście zdarza się, że od czasu do czasu ktoś chce se porobić jaja. W takim wypadku raz na jakiś czas robimy sesję taką na żarty. I tam jest śmiechu co niemiara. Oczywiście grają tam innymi postaciami. Ostatni trójka graczy wpadła na pomysł, żeby grać jednym gościem :hahaha: Jeden był nogami, drugi rękami a trzeci głową. Sesja trwała jakieś pół godziny, dopóki ten pierwszy nie skoczył z dachu 3-piętrowego budynku na główkę :hahaha:i powiedział, że nogom i tak się nic nie stanie :spoko: Dawniej jak była większa grupa ludzi, to zdarzało się, że któryś z nich psuł rogrywkę. I to raz za razem. Pogadałem z nim, powiedziałem mu, że psuje zabawę innym, że pozostali gracze powoli zaczynają się wkurzać. No i zrezygnował z gry z własnej woli.

Jeżeli u was ktoś też non stop rozwala wam sesję to zastanówcie się czy chcecie z kimś takim grać. Postawcie ultimatum, albo grasz normalnie i się starasz albo nie grasz wogóle. To zazwyczaj skutkuje. Oczywiście nie stosujcie tak drastycznych środków, jeżeli problem tkwi tylko w odgrywaniu postaci czy coś takiego. Zresztą możecie też próbować odkryć przyczyna takiego postępowania. Możliwe, że gracie za często i to co ma sprawiać frajdę po prostu nudzi. Można spróbować grać również w inne systemy. U mnie np jednocześnie gramy w D&D, Wampira:tM i ZC. Każdy system jest prowadzony przez innego gościa, i gramy na zmianę.
 
Awatar użytkownika
Ashtanodalador
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: pt maja 14, 2004 8:29 pm

sob maja 15, 2004 6:57 pm

U mnie to wygląda tak:

Gdy jakis gracz zaczyna byc wkurzający, nagle ni z tego z owego zaczynam zbierać wszystkie k20 od graczy, bo sa mi potrzebne, rzekomo do jakiegos rzutu. Następnie spośród zebranych kości wybieram tę należącą do delikwenta (po co ewentualnie mają zgubić się inne) i z całej siły w niego rzucam (celuje w oczy) :lol:

Naprawdę działa!! :evil:

--------------------------
Info dla moderatorów:
Pszepraszam za to, co się tutaj zdarzyło, ale koleżanka się bawiła. Nie miałem na to wpływu!
Ostatnio zmieniony sob maja 15, 2004 9:50 pm przez Ashtanodalador, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Thornis Kyrgee
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 414
Rejestracja: pn maja 10, 2004 8:08 pm

sob maja 15, 2004 9:32 pm

Gdy już mistrzuję to na szczęście nie mam powodu do karania graczy, a jeżeli już to robię, to chowam to sam dla siebie i najczęściej zabieram PDki i zloto nie mówiąc o tym nikomu :mrgreen:, no i w ten sposób nikt nie ma pretensji.

Jezeli chcę wiedzieć, że gracze poczuli wymiar kary to proponuję coś ciekawszego typu klątwa, a już w ostateczności zniszczenie/kradziesz/odmagicznienie magicznej broni delikwenta. Na szczęśie nie musiałem tego uzywać. A jak będą się jeszcze rzucać, albo się obrażą to dam im niedługo potem do znalezienia inny artefakt, żeby ich uspokoić.

Bardziej to ja się denerwuję, gdy sam gram szczególnie z powodu łotrzyka, który zachowuje się jak niedorozwinięte małe dziecko. Wtedy przeważnie z kapłanem ;) grozimy mu, a jak to nie poskutkuje to go atakujemy, a później szantażujemy wskrzeszeniem :gilotyna: .
____________________________________________________________
"Zaczynajcie, czas dokńczy......." - Michał Anioł
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

sob maja 15, 2004 10:10 pm

IMO jeżeli ktoś zachowuje się tak, że jedynym wyjściem z sytuacji jest zabicie jego postaci, to lepiej powiedzieć mu "goodbye".

Zabijanie i szantażowanie wskrzeszeniem? A gdzie tu chociaż namiastka realizmu? Coś takiego nie powinno być nawet BRANE POD UWAGĘ! Zastanówcie się. Ktoś was zabija, bo go denerwowaliście, a potem wskrzesza i mówi: "No to jak? Jeszcze raz, czy już będzie spokój"... Szaleństwo powinno trafić was na miejscu.
 
Awatar użytkownika
Nightmare
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 182
Rejestracja: czw sty 29, 2004 7:59 pm

sob maja 15, 2004 10:16 pm

Taka sytuacja była w BG2 w mieście drowów.Gdzie 4 drowów zabijało ifryta i potem go wskrzeszano

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości