Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

LPR i fałszowanie historii.

wt sie 31, 2004 10:01 am

http://fakty.interia.pl/news?inf=538133

Nie tak dawno dosyć dużo i żywiołowo rozmawialiśmy o fałszowaniu historii na forum, doszło nawet do potyczek słownych i oskarżeń, a tym czasem zacząły się obrady Sejmu, posłowie wrócili do pracy i proszę jakże miłą niespodziankę zaserwował nam poseł Witold Hatka!


Rozmawiałem niedawno z Filipem Gruszczyńskim na temat działań na szkodę interesu Polski w kontekście Codename: Panzers. Uważam że LPR i wszelkie inne oszołomy robią wiele więcej złego niż ta jedna gra, gdzie sprawa właśnie przez prawicowych oszołomów została rozdmuchana.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

wt sie 31, 2004 10:15 am

"...i przez członków masońskiej oraganizacji Nowy Światowy Porządek"
I kto tu jest satanistą i maniakiem RPG :wink:
A tak w ogóle to masz rację Pig_Dog. Tacy ludzie niszczą Polskę. Napewno bardziej niż w grach, bo mają w tym kraju władzę. Jest to napewno przerażająca rzecz, tak samo jak zresztą endecja, która jest przodkiem dzisiejszej LPR, przed wojną. Niestety tradycja tych oszołomów w Polsce jest długa, i trudno ją wykorzeniać inaczej niż... może to głupie, ale kulą w łeb. To jest skuteczna metoda.
 
Awatar użytkownika
zion83
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr cze 16, 2004 6:37 pm

wt sie 31, 2004 10:25 am

Ciekawią mnie struktury osobowości POSŁÓW, którzy tworzą takowe teoryje dziejowe... Być może takie pomysły to efekt:
1) połączenia starej sympatii do PRLu z populistycznym "jechaniu" na sympatii do Solidarności (czyli - Solidarność była dobra, ale byłaby lepsza, gdyby nia Żydy, komuchy, amerykańce itp.)
2) czystego populizmu - liczy się rozgłos. Pamiętajmy, że większość elektoratu LPR to ludzie raczej słabo wykształceni, opierający swą znajomość historii na opowieściach, plotkach i (chyba źle dobieranych) autorytetach.
3) zaburzeń psychiki - kolejna teoria spiskowa?

Endecja to trochę inna "beczka" - okres międzywojenny to świeżo co odrodzona Polska, wtedy nacjonalizmy można było wytłumaczyć. Teraz - w dobie globalizacji? Raczej nie...

może to głupie, ale kulą w łeb. To jest skuteczna metoda.


Tak. To jest głupie.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

wt sie 31, 2004 7:40 pm

Dobra Pig_Dog powiedzmy sobie szczerze: Czego nie zrobią politycy(o tych z Sozagłady i Ligi Posłów Rasistoswkich nie wspominając) żeby przyciągnąć uwagę tej części społeczeństwa która zakłada ortaliony i wali teksty typu gdyby nie szwaby, ruski i żydy to byśmy mieli raj. To dobijające, tak jak dorzałość demokratyczna tego kraju(popatrz na frekwencje na wyborach). Najbardziej boli mnie narzędzie tej nacjonalistycznej propagandy: Historia Polski...

Jeśli bredze to mnie poprawcie, ale ja poprotu nie znosze tych $&$^ z sejmu i ich metod zdobywania sobie elektoratu...
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

śr wrz 01, 2004 1:53 am

LPR to czysty populizm, tak samo zresztą jak Samoobrona, ale dopóki będzie istnieć nadal ta część społeczeństwa, która będzie na bazarkach kupowała odzież ortalionową sprowadzaną z CH.R.L i "złote" "rolexy", właśnie ci ludzie będą rządzili Polską. Dlatego że przeciętny Polak jest po prostu głupi...
 
Awatar użytkownika
zion83
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr cze 16, 2004 6:37 pm

śr wrz 01, 2004 9:00 am

Proszę Was - nie łączcie "drechów" z LPR czy czymś podobnym. Elektorat takich partii to, faktycznie często zbuntowana młodzież bez większych perpektyw, ale ogromna rzesza to ludzie starsi, "wywaleni" przez kapitalizm na (albo i poza) margines społeczny. PRL dawał dużo za niewielką pracę, to przyzwyczaiło ludzi (Tischner stwierdził, że wręcz uzależniło) do niego. Po 1989 wszystko zaczeło ulegać zmianie i nie każdy był w stanie dostosować się tak szybko (a może i w ogóle...).

Dlatego że przeciętny Polak jest po prostu głupi...


Hmmm... Na podstawie jakich przesłanek takie wnioski???
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

śr wrz 01, 2004 9:22 am

Takie wnioski wnoszę na przykład na podstawie przesłanki - składu obecnego parlamentu. Czy potrzebujesz jeszcze jakiś przesłanek? Pozwolisz że Ci przypomnę że obecnie w parlamencie mamy takich ludzi jak Andrzej Lepper, skazany 4 wyrokami prawomocnymi, czy posłanka Błochowiak, szerzej znana jako ta od "pedałów".... Coś jeszcze? Jeśli tak chętnie pokażę jeszcze kilka zjawisk, na podstawie których można wysnuć takie wnioski.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

śr wrz 01, 2004 1:45 pm

Masz trochę racji PD ale popatrz ile dzisiaj zdesperowanych ludzi do okoła nie mających pracy, często po studiach, nie mających wymaganego doświadczenia, ile z kolej rodzin żyje w nędzy(byłeś kiedyś w bieszczadach?) nie ma za co wyrzywić swoich rodzin, nie ma jak dać im szansy lepszego jutra przez leszą szkołe której najczęściej nie ma a jak już jest to za droga. Powiec jak tacy ludzie w dobie nieustannych afer politycznych mają głosować bo i na kogo? Co myśli sobie taki Wiesław Kowalski z czwórką dzieci kiedy nie może dostosować swojego gospodarstwa do norm unijnych? Co on może sobie myśleć w swoim małym wiejskim świecie gdy słyszy wielkiego buntownika Leppera, który obiecuje mu złote zboże?
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

śr wrz 01, 2004 2:38 pm

Mitu to w tym momencie nie jest jakaś chamska zagrywka, ale jeśli możemy Cię o to prosić wrzucaj swój tekst do Word'a i sprawdzaj go słownikiem jeśli możesz... Dbałość o estetykę i gramatykę, tudzież ortografię postów to oznaka szacunku wobec dyskutantów na forum.

Z jednej strony przyznajesz mi rację, ale kiedy starasz się udowodnić dlaczego ludzie głosują na Leppera i jemu podobnych, potwierdzasz moją teorię tego że Polacy są głupi i bardzo łatwo jest ich omamić... Ile razy temu Kowalskiemu obiecywali te złote góry? Nie wiem ile razy, ale wiem że tak jest od czasów Wałęsy, który każdemu obiecał miliony.

Problem tkwi również w tym że ludzie są rozmiłowani w czasach PRLu sam nie wiem dlaczego... "Wtedy chociaż była praca" mnie po prostu dobija...

Tak czy inaczej Mitu Polacy raz po raz udowadniają swoją głupotę i krótkowzroczność polityczną powołując do parlamentu krzykaczy i populistów.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

śr wrz 01, 2004 2:50 pm

Cóż nic dodać nic ująć, Polacy nie potrafią uczyć się na błędach i dlatego rządzą teraz postkomuniści i reszta chamów z dawnych PGRów... Gdyby jeszcze spojrzeć na frekwencje to już klapa na całej linii :( . Co będzie jak ludzie zobaczą, że PO to też bezczelni złodzieje? Może wtedy przypomną sobie o partii inteligentów z Unii Wolności(z całego tego chamstwa w drogich garniturkach lepiej tą drogą, moim zdaniem).
Ostatnio zmieniony śr wrz 01, 2004 8:11 pm przez Mitu, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

śr wrz 01, 2004 3:23 pm

Mitu błagam Cię! Kiedy wygłaszasz arbitralne sądy pisz o mieszkańach Polandu z wielkiej litery.

PS. Forum to nie jest miejscem na spory polityczne. Zauważ że ja moje bluzgi uzasadniłem, Ty natomiast obraziłeś pewną partię bez podawania powodów. Proszę Cię o zmianę posta lub jego usunięcie.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

śr wrz 01, 2004 3:37 pm

Po za tym nie dyskryminuj od razu wszystkich postkomunistów. Większość z nich to faktycznie partyjny beton i złodzieje (vide SLD), ale są też chlubne wyjątki jak Balcerowicz itp. To było tak tytułem offtopicu.

A słyszeliście co w tej sprawie powiedział Roman Giertych (notabene pochodzący z rodziny od lat oskarżającej żydów i masonerię o całe zło tego świata)? "Poseł Hatka ma prawo prezentować własne zdanie".
Granda.
 
Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 31, 2004 11:25 pm

śr wrz 01, 2004 8:39 pm

Jesli jesteś za PO to przepraszam PD. Afer z nimi jest jak z każdą partią polityczną w naszym sejmie: dużo. Tylko jedni potrafią się lepiej kryć inni nie. Dla przykładu afera z trasą Siekierkowską, była aferą PO, czy nie?

Ale pomijając już tą sprawę, chodziło mi po prostu o to jak niektórzy potrafią zdobywać sobie głosy w naszym państwie... i to wszystko.

Co do SLD to rzeczywiście, sporadyczne(przez duże S) wyjątki się zdarzają.
 
RagingGarth

śr wrz 01, 2004 11:25 pm

Ludzie nie są głupi, poprostu od jakiegoś już czasu panuje przekonanie że to co moje kończy się na podwórku a o resztę nie muszę dbać - każdy myśli tylko o swoich interesach a społeczeństwo jako pojęcie określające grupę ludzi o wspólnych poglądach zdycha...ludzie już nawet nie wierzą że wyjście na ulicę i bunt może coś dać.

Ale to prawda że kwestia leży w edukacji i tylko duże nakłady pieniędzy na tę dziedzinę coś dadzą - no i przydałoby się zmienić odtwórczy system nauczania ;)
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

czw wrz 02, 2004 5:19 am

Mitu to nie jest piłka nożna żebym był za kimś, tudzież powtarzam to nie jest miejsce na wygłaszanie własnych sądów na tematy polityczne. A co do sprawy Siekierkowskiej, to nie była afera PO, tylko konkretnych osób. Natomiast w przypadku SLD mamy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą...

Głosy w naszym państwie zdobywa się bazując na postych wytycznych:
a. bluzgać na tych co się dorobili.
b. populizm pełną gęba.
c. krzyczenie o własnej polskości, tudzież wytykanie żydowskich przodków przeciwnikom politycznym.
d. prawomocny wyrok skazujący o którym trzeba głośno krzyczeć że jest niesłuszny i w ogóle prześladują jak ktoś chce powiedzieć "prawdę"...
e. bogobojność i odpowiednie układy z księżmi: Rydzykiem (Muchomorkiem) i Jankowskim, którzy z ambony będą bluzgać na naszych przeciwników.
f. przypominanie jak to PRLu było fajnie i że jak się zostanie wybranym to znowu tak będzie...

To wszystko. To kto kandyduje na prezydenta?

Ludzie są głupi. To już nie jest syndrom MTV (Mnie To Vali) to już jest debilizm, a tych dwóch rzeczy nie można ze sobą porównywać...

PS. co Ty masz do edukacji w Polsce?? :neutral:
 
Awatar użytkownika
zion83
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr cze 16, 2004 6:37 pm

czw wrz 02, 2004 9:00 am

... jakoś mnie tak... w rowku boli, gdy widzę takie... mądrości uliczne. Widzę to tak - większość Waszych wypowiedzi w niektórych mmiejscach nie różni się zbytnio od tak krytykowanych wypowiedzi i postaw "głupich polaków".

Natomiast w przypadku SLD mamy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą...



Hmmm... jak definiujesz zorganizowaną grupę przestępczą? Czekam na wyjaśnienia.

Ludzie są głupi


Nie wiem skąd spadłeś PD, ale popatrz:
1)
Ludzie są głupi

2) Ty jesteś człowiekiem
3) Ty jesteś głupi
4) Twoje twierdzenia też muszą być głupie
5) Ty twierdzisz, że ludzie są głupi
6) Twoje stwierdzenie, że "ludzie są głupi" jest głupie


co Ty masz do edukacji w Polsce??


Uczysz się prywatnie? Jakbyś chciał wiedzieć - ogólna sytuacja szkolnictwa państwowego jest zła, wskazują na to raporty, nie tylko czysto subiektywne odczucia. Problemem jest np. przepełnienie klas, mało "współczesny" sposób nauczania itd.
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

czw wrz 02, 2004 12:49 pm

Widzę że bardzo masz ochotę zacząć ze mną batalię słowną Zion. Bardzo...

Definicję zorganizowanej grupy przestępczej znajdziesz w kodeksie prawnym.

Spadłem z dywanu na podłogę kiedy byłem mały. Na jakiej podstawie twierdzisz że jestem człowiekiem?

Nie, nie uczyłem się prywatnie. Skończyłem państwowe liceum, a obecnie wybieram się na państwową uczelnię. Potrzebujesz jeszcze jakiś wyjaśnień? A jakich raportach mówisz? Chętnie poczytam. A ten "mało współczesny" to co przepraszam?

PS. EOT. Nie mam zamiaru po raz kolejny się żreć z innym użytkownikiem forum. Po prostu mi się nie chce Zion.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw wrz 02, 2004 12:51 pm

Natomiast w przypadku SLD mamy do czynienia ze zorganizowaną grupą przestępczą...


O! Byłem swego czasu w zorganizowanej grupie przestępczej :razz: :D

Fajnie się Was czyta. 8)
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

czw wrz 02, 2004 2:34 pm

Hm. Forum nie jest miejscem na prowadzenie jakichkolwiek rozmów na tematy polityczne chyba, wiec EOT, a sam przepraszam.
 
Awatar użytkownika
zion83
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr cze 16, 2004 6:37 pm

pt wrz 03, 2004 10:26 am

OK, PD - przepraszam, może trochę za mocno...
Twierdzenie o nie-byciu człowiekiem zostaw na podryw...
Aha - tematem jest chyba coś o fałszowaniu czegoś... Nie sądzicie?
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

pt wrz 03, 2004 10:59 am

Temat został założony po to żeby pokazać że historia jest często używana jako narzędzie walki politycznej, a co gorsza jest przez to zniekształcana. Poseł Hatka promuje wiadomości nieprawdziwe, powiedziałbym nawet że kłamliwe, starając się zdobyć elektorat, który zbyt wykształcony nie jest i uwierzy w jego słowa, "bo to przecież poseł panocku"...

Temat został założony też niejako jako kontrtemat dla topicu Filipa, w którym rozmawialiśmy o grze Codename: Panzers i o tym że tam wiadomości propagandowe nie zostały opatrzone odpowiednim komentarzem. Uważam że to co Polacy sami robią ze swoją historią i jak plują na nią czasami jest dużo gorsze od nieopatrzenia komentarzem tej gry.

To były właśnie dwa powody dla których powstał ten temat.
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

pt wrz 03, 2004 11:46 am

Hmmm. Jako zapamietaly idiota polece Wam jedyna recepte na nurtujace Was problemy. Rowniez zostancie idiotami. Zachowacie wiecej zdrowych nerwow. Zamiast zajmowac sie pierdolami, na ktore i tak nie macie wplywu znajdziecie czas na to co istotne... Przestaniecie uprawiac "polaczkowatosc", czyli najlepsza i jedynie sluszna wiedze na kazdy temat.
Pozdrowka
Dox
P.S. Sorki za ton, ale przebrnalem przez ten stek pierdul, ktorymi tutaj ludzi raczycie i tak naprawde to chce mi sie rzygac.
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

pt wrz 03, 2004 5:15 pm

Dox. Radzę zdecydowanie wyluzować i uważać na to co piszesz.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

pt wrz 03, 2004 6:25 pm

Panowie...
Dox->My uprawiamy polaczkowatość? :shock:

Zion->Nie podoba mi się twoja riposta co do stwierdzenia PD, że Polacy są głupi. Nie można generalizować narodu, ale można mówić o większości narodu. A większość narodu jest nie tyle głupia, co po prostu naiwna.
Owszem na LPR głosują starsi ludzie. Ale nie są oni wykiwani przez kapitalizm. Wykiwani są przez PRL, który nauczył ich, że "czy sie stoi, czy sie lezy dwa tysiace sie nalezy".

Furiath->Inaczej. Na czele SLD stoi zorganizowana grupa przestępcza.
Nie wszyscy nalezacy do SLD są bandytami. Mówimy o ludziach pokroju Mariusza Ł. czy Leszka M. W każdej grupie są czarne owce, tyle że w SLD jest ich trochę więcej 8)

Kończę bo tak offtopicuje...
 
Awatar użytkownika
zion83
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr cze 16, 2004 6:37 pm

sob wrz 04, 2004 9:48 am

I ) Nie oszukani przez kapitalizm, ponieważ oszukują ludzie, a nie formy gospodarcze, lecz Z POCZUCIEM BYCIA OSZUKANYMI (np. "Wałęsa dawaj moje 100 milionów").
II )PD - podobno się nie luzujesz?
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

sob wrz 04, 2004 12:46 pm

Zion nie prowokuj mnie.
 
Awatar użytkownika
zion83
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr cze 16, 2004 6:37 pm

pn wrz 06, 2004 11:47 am

Aż umieram ze strachu :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Czy to koniec tego tematu???
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

ndz wrz 12, 2004 11:49 am

Tak to koniec tego tematu, ponieważ zamienił się w totalny OT i prymitywne próby ataków osobistych. Zadowolony z uzasadnienia?
 
Awatar użytkownika
Rincewind
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 747
Rejestracja: pn mar 29, 2004 8:56 pm

pn wrz 27, 2004 8:04 pm

dzieci. no po prostu dzieci. panowie zachowujcie się jak na mężczyzn przystało. jeśli chcecie pogadać o polityce to nie ma sprawy. troche mniej błota panowie, mniej błota.
 
Awatar użytkownika
Pig_Dog
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 209
Rejestracja: pn maja 31, 2004 7:18 pm

pn wrz 27, 2004 10:48 pm

Rincewind :| Jak to się mówi w Krakowie wrąbałeś się między wódkę i zakąskę, zająłeś się nekromancją tematu, który już od dawna nie był ruszany. I po cholerę? Sprawa została zakończona i wyjaśniona na prv.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości