Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mr Brightside
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 9:37 pm

Stare planszówki

ndz wrz 05, 2004 4:01 pm

Celtyckie Miecze, Magia i Miecz, Wojna o Pierścień, Obcy, Magiczny Miecz... kto miał okazję grać w te stare ale jakże klimatyczne :P gry planszowe i doda coś do listy?
 
Awatar użytkownika
Ryoga
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 598
Rejestracja: ndz maja 09, 2004 10:56 pm

ndz wrz 05, 2004 5:13 pm

Łezka się kręci w oku jak człowiek przypomni sobie stare dobre gry firmy Encore. "Labirynt śmierci" był już niemal RPG, a w zasadzie było nim więcej RPG niż w niektórych sesjach DnD które obserwowałem. "Obroń swoje miasto" gra w godzillę i inwazję marsjan naraz. "Bitwa na polach pellenoru" znakomita i wciągająca gra taktyczna na motywach Tolkiena. Niewyobrażalnie wciągający "Gwiezdny kupiec". Echh czy te czasy kiedyś wrócą ?
 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

ndz wrz 05, 2004 9:40 pm

Heh, panowie! Narzekacie, wspominacie, a nie wiecie chyba, że takie zajefajne (a nawet o wiele fajniejsze) gry ciagle sie ukazuja! Co prawda w Polsce posucha, ale na swiecie w temacie gier planszowych dzieje sie mnostwo. Niektore tytuly mozna nawet kupic w Polsce, ba!, w tym roku w naszym kraju ma sie kilka bardzo fajnych gier ukazac - m.in. Kraina Czterech Koron, Citadels, Drakon, Troja!

Po wiecej info zapraszam na strone z mojej stopki a takze na Zahcon (i inne konwenty), gdzie w te gry bedzie mozna pograc!
 
Nielubiepieczarkathor

pn wrz 06, 2004 6:28 am

taaa... mam wszystkie części Magicznego Miecza (w tym "Magię"), dotego Troll Football... swego czasu bez tego nie wyobrażałem sobie spotkania towarzyskiego :D
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pn wrz 06, 2004 10:41 am

Lubię wszystkie stare planszówki (w sumie mam całą Magię i Miecz i grałem zanim jeszcze wyszła w Talismana) ale lubię też te dość nowe - szczególnie strategiczne.
Ryzyko, Ryzyko 2210, Attack czy Gra o Tron są genialne i grywalnością wcale nie ustępują Gwiezdnemu Kupcowi czy Wojnie o Pierścień.

P.S. A osobiście uważam Magiczny Miecz za nieudolną zżynę, a Bitwę na Polach Pelenoru i Troll Football za niewypały, ale taki już jestem wybredny w kwestii planszówek :razz:
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

pn wrz 06, 2004 10:49 pm

Bo Magiczny Miecz to miała być zżyna, odpowiednikiem była jakas amerykanska bodajze planszówka, nie pamietam nazwy w tej chwili.

Nie ukrywajmy, że połowa Polski jest od amerykancow zerżnieta i to żywcem, albo mniej na chama. Płacimy gruby szmelc żeby nam dali do zerzniecia jakis produkt.

A tu znowu sie powtórze, że niestety, nie da sie ukryć, bo to własnie amerykanskie gierki są najlepsze, lub moze jedne z najlepszych :)
 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

pn wrz 06, 2004 11:04 pm

Magiczny Miecz był zżynką z Magii i Miecza (wydawnej zresztą też przez Sferę). Magia i Miecz była natomiast zżynką z "Talismana" na licencji Games Workshop.

Natomiast nie zgodzę się, że amerykańskie gierki są najlepsze - równie rewelacyjne są gry niemieckie (Carcassonne, Puerto Rico), francuskie (Citadels) czy włoskie (War of the Ring).
 
Awatar użytkownika
Cthulhu-PL
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 247
Rejestracja: wt mar 18, 2003 11:03 am

pt wrz 24, 2004 2:38 pm

Magia i Miecz to nie zżynka tylko tlumaczenie, a do tego lepiej wydane nic orginal
 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

pt paź 29, 2004 1:14 am

Ok, racja :)
 
Awatar użytkownika
Alakhai
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob sty 08, 2005 7:30 pm

ndz sty 09, 2005 4:02 pm

ale mimo ze Magiczny Miecz zżynka Magii i Miecza to wcale nie uwazam ze gorsze :wink: grałem w jedno i drugie i powiem tyle ze wiecej roznorodnosci i dlugosc rozgrywki przemawia na plus za Magicznym Mieczem zas klimatycznosc rysunkow np. Poszukiwaczy na plus Magii i MIecza
 
Awatar użytkownika
Pietia
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 134
Rejestracja: wt maja 04, 2004 2:31 pm

ndz sty 09, 2005 4:43 pm

Z tym lepszym wydaniem Magii i Miecza to bym sie tak nie rozpedzal. Talisman mial caly szereg wydan, w niektorych nawet Poszukiwacze byli reprezentowani przez metalowe figurki Citadela (dolaczone do zestawu of kors). Zreszta Troll Football to tez tlumaczenie jednej z pierwszych wersji Blood Bowl.
Z "dawnych dobrych" najmilej wspominam Obcego, planszowki Encore, wydanego u nas Battletecha oraz serie mini-gier Sfery (rowniez zrzynki - albo tlumaczenia, nie wiem czy mieli licencje z gier serii MetaGaming). W wypadku tych ostatnich zwlaszcza W Cieniu Saturna i Polarna Wojne.
 
elf faralion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 10, 2004 4:08 pm

sob sty 29, 2005 9:16 am

Ej fajnie by było aby jakaś firma kupiła licencje albo sama "zerżneła" Magie i miecz i zeby była znów w sklepach bo teraz cosik zanika.
Nie mozna doprowadzić aby one znikneły ABSOLUTNIE
 
Nielubiepieczarkathor

sob sty 29, 2005 9:52 am

albo możnaby zrobić wersję na kompa...
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

sob sty 29, 2005 9:54 am

Sfera wydała swego czasu strategiczną gierkę pt "Grunwald".
Ileż to ja godzin spędziłem nad planowaniem ataków, wypadów, podjazdów i oskrzydleń. A i tak zawsze traciłem Wielką Chorągiew Krakowską...
 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

sob sty 29, 2005 10:26 am

elf faralion pisze:
Ej fajnie by było aby jakaś firma kupiła licencje albo sama "zerżneła" Magie i miecz i zeby była znów w sklepach bo teraz cosik zanika. Nie mozna doprowadzić aby one znikneły ABSOLUTNIE


Zobacz sobie gierki Runebound, Return of Heroes (polecam), czy nową polską produkcję Labirynt Czarnoksieznika.

Wojteq pisze:
Sfera wydała swego czasu strategiczną gierkę pt "Grunwald".


Oczywiscie Grunwald byl wydany przez firme Dragon :-) Sfera wydała Magie i Miecz, Magiczny Miecz oraz kilka gier z serii Potyczka.
 
elf faralion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 10, 2004 4:08 pm

sob sty 29, 2005 2:26 pm

Wiem ze niektórzy ludzie sprzedaja wersje do wydrkuku na plytce lub sami drukuja tylko boje sie o jakosc myslicie ze by bylo tak jak oryginał??
Ma może ktoś jakąś drukarnie czy jakieś coś do drukowania takiej gry i sprzedawania tanio.
 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

sob sty 29, 2005 2:33 pm

elf > wydruk z drukarki raczej nigdy nie bedzie taki jak oryginal, nie? rodzaj druku, rodzaj papieru, etc. Nie mowiac juz o tym, ze to piractwo.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

sob sty 29, 2005 4:08 pm

Magię i Miecz kiedyś miałem i zagrywałem się do upadłego (magiczny miecz też ale to nie to samo). Echh, do dzisiaj pamiętam tę postać Ciemnego Elfa w pełnej płytówce , z rogami itd. Piękne. To se ne vrati. :cry:
 
Awatar użytkownika
nataniel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw maja 22, 2003 11:01 am

sob sty 29, 2005 4:58 pm

The Small Ticket > dlaczego "to se ne vrati" ?
 
elf faralion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 10, 2004 4:08 pm

ndz sty 30, 2005 3:40 pm

To co moze poprosić jakąś firmę aby wydrukowali MiM jest na stronie plansze karty itp.
 
macius
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz lut 01, 2004 10:30 pm

czw lut 03, 2005 9:53 pm

A na jakiej stronie? A tak BTW czy ktoś wie z kąd można ściągnąć gry firmy Encore, a konkretnie wojnę o pierścień?
 
Awatar użytkownika
Hamulec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 9:54 pm

śr kwie 27, 2005 4:28 pm

Jednak mi sie bardzo podoba magiczny miecz mam go w domu i czesto w niego gram . Jest to stara gra planszowa ale gram w nia z kolegami . Chociaz nie wszyskie elementy przezyły poniewarz gre odziedziczyłem po swoim kuzynie który do dzis lubi grać w tą planszówke :spoko:
 
Awatar użytkownika
Michel_Leviathan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 59
Rejestracja: pt cze 18, 2004 8:34 pm

sob maja 21, 2005 3:59 am

Poza konkurencją jest rzecz jasna Magia i Miecz, ale były i inne świetne tytuły. Szczególnie wymieniłbym tu Odkrywców Nowych Światów i Obcych, nad którymi spędziłem masę przesympatycznych wieczorów! A pamiętacie może Misję Spacjalną i Komandosów? To też były super tytuły!
 
RK
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 177
Rejestracja: czw paź 28, 2004 6:33 pm

śr cze 15, 2005 8:13 pm

Jeszcze nawet i u mnie gdzieś się ci Komandosi walają. Ale grać w to teraz to czysta perwersja :wink: :mrgreen: .
 
Awatar użytkownika
kruck
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: śr cze 04, 2003 12:27 am

sob lip 02, 2005 7:44 pm

Ja posiadam Magiczny Miecz (całą serię), Wampira, Robin Hooda i Odkryców. I bardzo miło wspominam czasy, kiedy to siedziało się godzinami przy krzywych i źle zrobionych planszach, emocjonując rozrywką w 90% opartą na rzutach kostkami i farcie przy wyciąganiu kartoników. To jest historia, przez którą musiał przejść każdy szanujący się gracz. W czasach, w których nie było Nic, takie gry były prawdziwym zbawieniem - teraz wszystkiego jest za dużo i pozostaje jedynie sentyment. No, ale wiadomo to już nie od dziś: za komuny było lepiej :sad:.

Nie zgadzam się jednak z opiniami, że "wtedy to było fajnie, a teraz to bieda". Właśnie dopiero teraz mamy możliwość zabawy na najwyższym poziomie. Dzięki możności ściągania gier z Zachodu, większej niż onegdyś znajomości języków obcych każdy może zaoptarzyć się w wymarzoną grę, którą męczyć będzie przez kolejne lata. Nie raz wydatek na takie marzenie nie jest mały (wystarczy spojrzeć na ceny Cywilizacji, czy Twilight Imperium), ale kiedy pomyśli się o wszystkich tych miłych chwilach, spędzonych ze znajomymi przy stole raz jeszcze... Żadne pieniądze nie wydają się za duże. Żyje się raz, moi mili i wspomnienia są tym, co nigdy nie zginie - w przeciwieństwie do kasy.

I jeszcze, parafrazując tekst jednego starożytnego filozofa: "Najpierw patrz, z kim będziesz grał, a potem w co". W doborowym towarzystwie wystarczy i kawałek deski. Albo "Labirynt Śmierci".
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

sob sie 27, 2005 2:13 pm

nataniel pisze:
Oczywiscie Grunwald byl wydany przez firme Dragon :-)


Racja, racja!! Właśnie znalazłem pudełko i jak byk na boku pisze DRAGON... :-P
 
Awatar użytkownika
Blendi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 9:49 am

sob sie 27, 2005 9:09 pm

He he. J mam Magiczny Miecz + wszystkie dodatki. To jest pier
 
Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1934
Rejestracja: ndz lut 08, 2004 12:00 am

sob sie 27, 2005 9:30 pm

Blendi - pomijając spam, to jeszcze napisałeś swój post tak, że się go prawie nie da zrozumieć. Popraw go, bo zajrzy tu Mod i będzie kicha.

Wcześniej już wspominano o grze Alien - chciałem tylko dodać, że żadna z gier planszowych jakie grałem, nie oddawała tak dobrze klimaty zaszczucia i zagrożenia. Marine miał granat - ok ale tylko JEDEN. A xeno mnożyły się jak muchy. Ach piekne czasy... :-(
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

ndz sie 28, 2005 11:32 am

elf faralion pisze:
To co moze poprosić jakąś firmę aby wydrukowali MiM jest na stronie plansze karty itp.


Jasne... To może jeszcze poprosić aby drukneli Runebound i wszystkie dodatki do MTG. Mineły już czasy giełd komputerowych, "orginałów firmy Takt" i gier Encore ( na żadną nie mieli licencji ). Możesz spróbować zrobić to w drukarni, na własną rękę, lecz podejrzewam, iż koszta będą niezwykle paskudne więc gra nie będzie warta przysłowiowej świeczki.

Teraz kilka groszy do dyskusji. Patrząc z perspektywy czasu Magia i Miecz oraz Magiczny Miecz najbardziej zapadły mi w pamięć. Zresztą grywam w obie do dziś. Jeśli zaś chodzi o reszte czyli "Labirynt Śmierci", "Obcy", "Wampir", "Miecze Albionu" itp. to ja dziękuję. Zawsze ceniłem sobie długie, nieliniowe i namiętne rozgrywki i tylko MM i MiM w 100 procentach spełniły moje oczekiwania. Reszta to też dobre gry ale już nie czuję ich klimatu, krótko mówiąc" Nie mam ochoty do nich wracać.
 
Awatar użytkownika
Tenebrae
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 01, 2005 5:04 pm

śr sie 31, 2005 9:53 am

O Jezuś- teraz przeglądam wszystkie posty i zauważyłem, że wymieniliście Celtyckie Miecze. W tą grę grałem nieco dłużej niż w pozostałe. Dowodzimy 6 armiami ( pamiętam Balorgów, Fomoriagów, Demonów, Gigantów, ludzi- psów, ludzii) i prowadzimy je do boju w celu zawładnięcia nad wyspą Thor Inis ( czy coś takiego). Typowy RTS. Armie niczym się nie różniły- jedynie kolorami żetonów. Ja zawsze walczyłem ludźmi- psami a mój starszy brat demonami. Ale był ubaw!! Oblężenie twierdz, przeprawa przez góry, liczne boje.
Szkoda, że nie jestem młodszy.. :(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości