Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Kith-Kanan
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Japońskie Sztuki Walki

sob wrz 18, 2004 6:52 pm

Czy ktoś trenuje japońskie sztuki walki?(budo, aikijutsu szkoły o podstawie koryu-jujutsu, kyudo, ninjutsu)Czy ktoś może mi podać namiary na szkoly ninjutsu w Krakowie albo przynajmniej w Polsce?

olgfalm
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob wrz 18, 2004 7:09 pm

Ja trenuję Kiki-Jiki Mirror Breaking.

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

sob wrz 18, 2004 8:09 pm

Ja ternuje Ju-jitsu (sportowe, tradycyjne), Iaido (sztuka blyskawicznego dobycia miecza z jendoczesnym cieciem), Jodo (walka kijem dlugosci 130cm). Z nie japonskich to trenowalem kick boxing.

Ty chcesz trnowac ninjutsu? Przeciez to zapomniana sztuka. Jest na swiecie chyba ze trzech mistrzow ninjitsu i wszyscy sa z Japonii.
Ale moge sie mylic, bo ninjitsu i ninjutsu to cos innego. Moze Tytego nie wiesz.

Awatar użytkownika
Leanan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt paź 08, 2004 2:17 pm

Prawda - ninjutsu jest zapomniana sztuka bujutsu i juz niewielu zna jej tajniki. Jednak strategia i niektore podstawowe techniki dalej sa stalym elementem budo i nadal istnieja dojo - niekoniecznie w Polsce (znam jedna szkole ninjutsu w Krakowie-polecam dojo Katori Shinto Ryu szkole kenjutsu). Thorondon- ja tez cwiczylem battojutsu pod okiem mistrza Polski w kendo Macka Murzynca. Niedlugo zapisuje sie do szkoly Takeuchi w celu poznania innych elementow koryu bujutsu -chce trenowac cos wiecej niz kenjutsu i battojutsu.

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt paź 08, 2004 4:12 pm

No fakt Kiki Jiki Mirror Breaking to niezła sztuka walki, aczkolwiek bardziej amerykańska niż japońska... Ja tam wolę nawet Hą-Siu Bumcykcyk, tzn jak podejdzie dresiarz to zwiewać bez chęci słuchania jego pierwszych słów :P

Ale tak na serio to nie trenowałem niczego :P miałem zamiar zapisać się na karate, nie wiem czy to jest japońskie czy nie, wiem tylko że żółte :P

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt paź 08, 2004 7:28 pm

Ale-teoretycznie nie, bo wymyślono karate na kilka lat przed japońkim podbojem, włśnie po to, aby się przed nim uchronić.

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

pt paź 08, 2004 9:23 pm

Karate jest Japońskie. W zasadzie, to chyba Okinawskie, czy za jakiejstam wyspy, ale okolice, czy prowincje Japonii.
Slyszalem tez cos, jakoby japonskie sztuki walki mialy swa starozytna geneze w Chinach, ale nie dam sobie glowy uciac.

Awatar użytkownika
Mr.Ale
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt paź 08, 2004 9:36 pm

I tak Ci utniemy :P

czy japońskie czy nie japońskie, najważniejsze że nienajgorszy system (jeden sukces przy stopniu trudności 6 i facet leży :P)

bym się zapisał ale czasu na to nie mam... (a na sesyjki się ma czas, nie? :P Zapytało sumienie :P)

Awatar użytkownika
Rivalir
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt paź 08, 2004 10:24 pm

Tyż mam dłuższy epizod pod tytułem karate na koncie, ale to już zamierzchła przeszłość...trochę szkoda :(

Awatar użytkownika
sire
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz paź 10, 2004 2:03 pm

Leanan jest w Krakowie szkoła Jodo??

Awatar użytkownika
kicpri
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz paź 10, 2004 2:45 pm

ja trenuje karate

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz paź 10, 2004 7:09 pm

sire, jakbys nie znalazl w krakowie jodo, to jest w olkuszu, niecala godzinke od kraka. Wlasnie tam sie ucze.

Awatar użytkownika
Asthner
Moderator
Moderator

pn paź 11, 2004 4:13 pm

Ja trenuję już jakiś czas kendo, miałem styczność z jodo... Ale raczej dla sportu i sztuki niż jakichś wymiernych korzyści. Jakbyś szukał sire jodo to nasza łódzka sekcja też ma je w programie. :P
(Wiem, że to 4h drogi z krk, ale chciałem się pochwalić. :P)

Awatar użytkownika
Wojteq
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn paź 11, 2004 10:36 pm

Offtopic w offtopicu ale mam pytanie...

Zna ktos moze jakąś szkołę fechtunku - tylko na bogów nie jakieś tam katany czy cos! Chodzi mi o miecze ewentualnie szble kawaleryjskie.

Awatar użytkownika
dziq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn paź 11, 2004 10:49 pm

Wojteq- jeżeli szukasz jakiejśszkoły fechtunku to poszukaj jakiegoś koła rycerskiego czy czegoś takiego... tam napewno urządzają sobie jakieś sparingi na miecze... i raczej wydaje mi się że tesz są tam kolesie którzy się na fechtunku znają i mogli by Cię nauczać...

a jeżeli chodzi o sztuki walki to mnie najbardziej pociąga Aikido i Kapuera (nie wiem jak to się pisze - był bym wdzuięczy za napisanie poprawnie) te wszystki karate i takie tam to są IMHO banalnym wymahiwaniem rękami i nogami...

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

wt paź 12, 2004 11:26 am

Pisze sie Capoeira

Co do prosby Wojteqa, to trudno bedzie cos znalezc. Widzialem kiedys jakas szkole fechtunku, podobno cieszyla sie spora renoma. Uczono tam walki na chyba batorowki i rapiery.
W bractwach rycerskich walczy sie raczej na miecze jednoreczne i pltorareczne. Takimi sie raczej nie fechtuje, a powodzenie zalezy bardziej od sily ramion.

Awatar użytkownika
Leanan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt paź 12, 2004 2:22 pm

Szkoly jodo chyba nie ma ale jest bojutsu (sztuka walki wlocznia) i naginata-atarashi ( walka naginata). Szkoly fechtunku inniejsz niz kenjutsu i kendo? Hmmm..pomyslmy- jest szkola szermierki na Kosciuszki (w Krk oczywiscie). W tym samym dojo trenuje sie tez iaido. Polecam-bardzo dobra szkola.

Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 12, 2004 2:28 pm

Ja jakiś czas temu trenowałem karate Gosoku-Ryu. Trwało to dłuuugi kawałek czasu, ale niedawno z przyczyn finansowow-prywatnych musiałem skończyć z tym konkretnym stylem.

Przerzucam się na coś innego - na Uniwerku War. dorwałem ulotkę z Taekwon-do i mam zamiar dziś wybrac się na trening i zobaczyć, do czego się to nadaje.

A jakieś osiągnięcia?

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

wt paź 12, 2004 4:11 pm

Bojutsu,to nie walka wlocznia. To walka kijem dlugosci 180 centymetrow.
Naginata? :shock: Szukalem jakichs szkol, moze sie kiedys wybiore,bo chcialbym sie nauczyc walczyc naginata i sai. A to stosunkowo rzadkie szkoly.

Awatar użytkownika
Rivalir
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt paź 12, 2004 11:43 pm

Thorondon pisze:
Pisze sie Capoeira

Co do prosby Wojteqa, - Uczono tam walki na chyba batorowki i rapiery.

Ojtotot ja tyz czegoś takiego szukam w Kraku nawet miałam raz ulotkę w ręku psia mać ...miałam...to było zawsze moje wielkie marzenie takie cuś.... :neutral:

sorki za OT :oops:

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

śr paź 13, 2004 3:32 pm

A ja zapraszam do Olkusza, siedziby wielu sekcji. Obok karate, ju-jitsu, jodi, iaido i czego tam jeszcze nie ma jest oczywiscie capoeira. Jeli sie oczywiscie jeszcze nie wykruszyla. Najprawdopodobniej treningi sa.

Awatar użytkownika
sire
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr paź 13, 2004 5:54 pm

Leanan chodze wlasnie na Kendo na Kosciuszki, ale walka kijem tez mnie interesuje.

Z tego co mowi google, to jodo jest sztuka walki kijem, nie Bojutsu. Wiec jak jest??

Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony

śr paź 13, 2004 6:11 pm

Jodo - walka kijem dlugosci 130cm
Bojutsu - walka kijem dlugosci 180cm

Awatar użytkownika
sire
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr paź 13, 2004 6:55 pm

Dzieki za info, bede sie pytac u siebie, czy gdzies tego ucza :)

Awatar użytkownika
Leanan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt paź 15, 2004 1:55 pm

Najmocniej przepraszam- :cry: Moj blad- pomylilem sobie literki. Sojutsu jest sztuka walki wlocznia a nie bojutsu. Przepraszam jeszcze raz. Sire mam pytanie-znasz Bartka R.? Chodzi z toba na kendo. Ja tez tam przez pewien czas chodzilem ale na iaido. Pozdrow go ode mnie i senseia Macka Murzynca. Z gory dziekuje :razz:

Awatar użytkownika
PSJ
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz paź 17, 2004 6:57 pm

Wojteq --> pewnie zainteresowalaby cie Lorica (lorica.risp.pl), siedziba w w Warszawie. To NIE jest bractwo rycerskie, tylko grupa trenujaca szermierke historyczna XVI - XX wieku :) . Zadnych przebieranek za ry(m)cerzy i spiewania Bogurodzicy, tylko solidne treningi walki. Ja trenuje z lorica szpadę i jestem wielce kontent.

Awatar użytkownika
Leanan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt paź 19, 2004 3:00 pm

Sory PSJ. Ale to jest forum o Japonskich sztukach walki a nie o zakonach rycerskich.

Awatar użytkownika
Shimetsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt paź 26, 2004 3:46 pm

Leananowi odcieli neta :razz: teraz ja go bede zastepowal przez pewien czas w tym topicu.Wspomoge was moja nieco wieksza :razz: wiedza w tematyce japonskich sztukach walki.Przy okazji chce potwierdzic istnienie szkoly ninjutsu w Krakowie.Znajduje sie ona na ulicy Kosciuszki niedaleko szkoly szermierki (bardzo znanej).Sorasy-wypadl mi numer ulicy z glowy.Jak sobie przypomne to dam wam znac.Sire-powinienes wiedziec gdzie jest ta szkola.

Awatar użytkownika
sire
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 26, 2004 4:03 pm

Wiem gdzie jest bo do niej chodze, pisalem juz o tym

Awatar użytkownika
Shimetsu
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt paź 26, 2004 4:23 pm

Chodzisz do tego dojo blizej Jubilatu czy do szkoly fechtunku Katori Shinto Ryu? Juz sam nie wiem.Pogubilem sie.Jezeli do tego pierwszego to pozdrow wszystkich tam ode mnie.Z gory dziekoowa.To znasz w koncu Bartka? Tego o ktorym mowil Leanan.On bodajze ma 4 kyu w kendo.