Zrodzony z fantastyki

SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec

Czary, i co tu zmieniać?

pn paź 11, 2004 6:01 pm

Chcialbym zamiescic ten temat poniewaz jestem ciekawy, jakie zmiany byście wprowadzili do niektórych czarów. Jestem poczatkujacym MP i chce by mój swiat byl realisyczny, wiec czekam na posty.

PS: Jeśli jest taki temat to prosze ten usunac.

Awatar użytkownika
_yame_
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn paź 11, 2004 7:39 pm

Zmiany można wprowadzać samemu... trzeba mieć tylko odpowiednie atuty, nie sądze by ten temat długo pozipiał. Zapoznaj się trochę z systemem zanim zaczniesz zakładać głupie tematy jak ja kiedyś :) :) :razz:

Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn paź 11, 2004 7:50 pm

realistyczny - to zmien system :) serio d20 zaklada spora dawke nierealizmu

Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn paź 11, 2004 8:13 pm

Małe pytanie a magia w ogóle jest realna ?
Każdy system jest nie realistyczny - z prostej przyczyny : nigdy nie da się opisać realnego świata w pełni realnie, zawsze coś zostanie pominięte czy wypaczone.
Najpierw określ co w Twoim świecie jest a czego nie ma. W niektórych światach D&D nie ma Psioniki w innych magia jest ograniczona. Jest książka do D&D w której zamiast slotowego systemu jest Mana Pool (Unearthed Arcana wydana przez Wizards i jest kanoniczna). Możliwości jest dużo trzeba tylko chcieć.

Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 12, 2004 1:31 pm

Nie zapoznałem się co prawda z UA, ale chyba z przyzwyczajenia krzywo patrzę na mana-pool. Wolę stary, dobry system slotowy, choć pewnie m-p jest nieco bardziej elastyczny...

Awatar użytkownika
Taklin
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt paź 12, 2004 2:01 pm

Rzut obronny na krzywde!!!!

No i co? Pisz dluzsze posty, a nie jednolinijkowce, albo Twoje posty beda lecialy. To pierwsze ostrzezenie i ostatnie. Nastepnym razem bede cial.
Moderator Faust

Awatar użytkownika
_yame_
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt paź 12, 2004 4:01 pm

Na krzywdę potrzebną do wyjuskania paru IQ nie ma rzutu obronnego :razz:

PS. nie sądzisz SpeLLbReaKeR, że ten tekst nie mam sensu? "Poziom ludnosci zawsze jest taki sam ale poziom IQ jest zawsze taki sam." :( :(

*Rebound: sens jego tekstu przynajmniej da się wychwycić, w przeciwieństwie do Twojego. Z tego, co wiem, to powinien on brzmieć: "lepiej jest mądrze milczeć, niż głupio gadać".

Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt paź 12, 2004 4:56 pm

Taklin pisze:
Rzut obronny na krzywde!!!!

po co 3.5 reised wersja juz jest unormalniona

Damador, uzywaj znakow przystankowych, bo Twoje posty staja sie nieczytelne.
Moderator Faust

Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 12, 2004 9:09 pm

Polecam ed 3.5 - praktyczne wszystkie czary dostały rzuty obronne - krzywda też. Ja już od dawna stosuję magię z 3.5 u siebie.

Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt paź 12, 2004 9:23 pm

wogole 3.5 powinno obwiazywac .. tylko Isa cos sie nie spieszy ( wiem ze maja kontrakt na to ze musza 3.0 skonczyc ... ale ...)

propo Harm's - will save for half damage i zadaje on 10 dmg/lvl ( max 150 )

Awatar użytkownika
_yame_
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr paź 13, 2004 3:06 pm

Rebound: sens jego tekstu przynajmniej da się wychwycić, w przeciwieństwie do Twojego. Z tego, co wiem, to powinien on brzmieć: "lepiej jest mądrze milczeć, niż głupio gadać".

Źle wiesz, są 2 txty. Mój i ten co napisałeś ty. Mój to cytat (nie pamiętam czyj :razz: ) A ten twój to nieźle przekręciłeś... wziełeś go chyba z "milczenie jest srebrem, a mowa złotem"... :( A jego txt (SpeLLbReaKeR
) BYŁ na serio bez sensu. Poza tym w moim jest na końcu smile, co daje coś do zrozumienia...

Teraz poprawna wersja Rebound: "Poziom ludnosci sie zmienia ale poziom inteligencji na swiecie jest zawsze taki sam" - jednak jest różnica, nie?

Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr paź 13, 2004 4:03 pm

To o milczeniu, to dwa osobne cytaty. Nie mieszaj. :>. Co do sensów tekstów w podpisie, to kończymy OT.

SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec

śr paź 13, 2004 6:29 pm

Chcialem załozyc ten post po to by pomagac slabszym MP jesli chodzi o czary, bo niektórych rzeczy nie ma w podreczniku gracza np: blyskawica (powinna sie odbijac sie od niktórych przedmiotów lub wchlaniac sie i rozprowadzac po calej powieszchni przedmiotu np: metale), ognista kula (wypala powietrze i przez to mozna sie udusic jesli sie jest w zamknietym pomieszczeniu) itp.

Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr paź 13, 2004 6:50 pm

lightning w 3 nie odbijasie - czemu - by nie macic mechaniki
kula nigdy nie byla niemagicznym ogniem i mozna ja bylo rzucac nawet pdo woda :)

SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec

śr paź 13, 2004 6:55 pm

no wlasnie chcialem zrobic tak zeby bylo bardziej realistcznie bo ogien pod woda to nie brzmi realistcznie :razz: a to pierwsze to moje ulepszenie wedlug mnie realnie jest jak sie odbija :razz:

Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr paź 13, 2004 7:41 pm

magia relana :) w zyciu - to pierwsze zalozenie magi -robic to czego sie normalnie nie da. Przypominam ze to magiczny ogien ( dlatego np protection from nonmagical fire - niechroni przed kulka ) wiec czemu mialby sie nie palic pod woda...

Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr paź 13, 2004 7:41 pm

Ale tu chodzi o magiczny ogień a nie o zwykły. Taki jest właśnie urok tego czaru, że można go rzucić w pomieszczeniu z bardzo destrukcyjnym skutkiem i się przy tym nie udusić. Tu właśnie o to chodzi. O czar, o magię a nie o zwykły ogień. Gdyby D&D było bardzo realistyczne to wtedy straciłoby więkrzość ze swego uroku.

SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec

śr paź 13, 2004 8:06 pm

Aha dzieki teraz rozumiem Dzieki. :spoko: i jeszcze jedno pytanie czy jesli rzucimy w zamknietym pomieszczeniu ognista kule to wypali sie tlen = uduszeniem osób znajdujacych sie w srodku?

Awatar użytkownika
Silimarilion
Stały bywalec
Stały bywalec

czw paź 14, 2004 9:56 pm

Nie ponieważ jest to czar. Źródłem ognia jest magia nie jakaś tam reakcja utleniania czy coś takiego. Zresztą chyba było już to wcześniej wspomniane. Czytaj uważniej :spoko: .

Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt paź 15, 2004 9:24 am

I po drugir rzadko kiedy pomieszczenie jest hermetyczne. Błyskawica się nie odbija - bo w realu też się nie odbija, w AD&D się odbijała co było bez sensu. Jak może się odbić od np. metalowych dżwi. Po za tym nie jest to "PRUND" tylko magia. :D
Jednak nis nie stoi na przeszkodzie aby u Ciebie się odbijała, a Fire Ball spalał tlen z powietrza.

Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt paź 15, 2004 10:17 am

w realu blyskawicie sie odbijaja :) nie od wszystkiego ale sie odbijaja.

Awatar użytkownika
_yame_
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob paź 23, 2004 8:01 pm

Według mnie odbicie błyskawicy zależy telko od MG - czy będzie mu pasować. W PG nic o tym nie pisze a zatem mamy wolną ręke.