Zrodzony z fantastyki

 
RagingGarth

Pro Tour Columbus

czw paź 28, 2004 11:51 pm

Już jutro (u nas będzie to końcówka piątku) rozpocznie się trzeci i ostatni Pro Tour w formacie Extended jaki znamy od dwóch lat (następny będzie już po kolejnej rotacji). Potrwa on do niedzieli kiedy to zostanie rozegrane top8. Myślę że spokojnie wszystkie bieżące dyskusje na jego temat będzie można przeprowadzić w tym miejscu.

Kilka słów dla nie dokońca zorientowanych: Pro Tour'y to największe turnieje MTG (nie licząc Nationalsów) w których udział bierze zawsze światowa czołówka graczy. Te odbywające się w formatach constructed zazwyczaj mają bardzo silny wpływ na metagame, w okresie paru miesięcy od ich rozegrania (no ok, blok to inna sprawa). Jak dotąd mieliśmy w Extended Pro Tour Houston (2002) oraz Pro Tour New Orleans (2003). Pierwszy ukierunkował format na około następne cztery miesiące, natomiast drugi wywrócił Extended do góry nogami, gdy to rozpanoszyło się naraz parę różnych archetypów regularnie zabijającyh do 1-4 tury. Co zaowocowało (rekordową?) ilością ban'ów w liczbie 5-6 (już nie pamiętam dokładnie:P). Wciąż gdzieś nawet mamy na forum na ten temat obszerną dyskusję.

Teraz mamy już legalną turniejowo Kamigawę i znowu najsprytniejsze mózgi MTG zjeżdżają się by "wyjaśnić parę spraw"=]
Póki jeszcze nic się tak naprawdę nie zaczęło, napiszcie jakie są wasze oczekiwania? Czy spodziewacie się że znowu zostaniemy zaskoczeni niespodziewanymi pomysłami czy może raczej obstawiacie iż środowisko nie będzie już tak ekstremalne?
Czy w ogóle uważacie że format kryje w sobie jakieś niespodzianki i znajdzie się coś nowego? (chociażby nawet jak >>ta<< propozycja GroAtoga, pomińmy ocenę skuteczności)

Prognozujecie może jakie talie mają największe szanse (co oczywiście nie ma sensownego wytłumaczenia bo nic nie da się przewidzieć ale pewnie jednak każdy podswiadomie to robi;) )

Na zagranicznych serwisach póki co także nie ma jakiś rozbudowanych dyskusji, jeśli ktoś coś napisze najczęściej wspomina o Atogu, Rocku czy Affinity. Może odżyją pomysły na Mind's Desire czy Alurena? Czy jakieś talie wyjdą z cienia?
Ja osobiście mam nadzieję że jednak zobaczymy coś świeżego, że ostatni rok nie minie pod znakiem rozgrywania znanych starych matchup'ów i "będzie co banować" (to stwierdzenie zostawiam do luźnej interpretacji)

Póki co:
Tu - szukajcie bieżących informacji podczas trwania imprezy.


PS - za wczesnie co?:P

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo moje imperium przesyłaj pieniądzę na konto bankowe numer 99 3743 7476 3587 3109 1323 5685 (fake)
Ostatnio zmieniony ndz paź 31, 2004 12:58 am przez RagingGarth, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
qbalonek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 578
Rejestracja: czw gru 19, 2002 5:09 pm

pt paź 29, 2004 6:37 pm

BUACHACHA.....

RagingGarth napisał:

Jeśli chcesz wesprzeć finansowo moje imperium przesyłaj pieniądzę na konto bankowe numer 99 3743 7476 3587 3109 1323 5685 (fake)


to może swoje konto też zapodam :P bo wsparcie zawsze mile widziane ....
 
RagingGarth

pt paź 29, 2004 6:50 pm

Słuchajcie Pro Tour już trwa, obecnie jest już po drugiej rundzie (nie wiem czy trwa trzecia).

Można poczytać pierwsze teksty:
- Feature match Justin Gary (UB Reanimator) vs Gabriel Nassif (BGu Rock)

Zapowiada się że raczej nie zobaczymy wylewu nowych broken archetypów.

Co do polaków, Adam Urban ma 6 pkt a Sebastian Guliński 3
 
Awatar użytkownika
Sumczas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 563
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 9:08 pm

pt paź 29, 2004 9:10 pm

Ehh a po co?? Sam nie umiesz sobie kilknac, przeciez masz link do calej relacji...
Co do poczynan naszych, to nie jest zbyt rozowo. Po 4 rundach Adam Urban ma 6ptk a Sebastian Gulinski tylko 3ptk.
 
RagingGarth

sob paź 30, 2004 1:49 am

Po siódmej rundzie obydwaj polacy mają po 6 punktów, szkoda ale ostatecznie póki siedzimy na tyłkach po domach to nie możemy narzekać (naturalnie mam tu na myśli moralne prawo).

Zostały jeszcze tylko dwie niepokonane talie:
1 Oiso, Masashi [JPN] 21 63.26% - Mind's Desire z Tendrils of Agony
2 Canali, Pierre [FRA] 21 63.26% - nie mam pojęcia :P

Narazie coś tak mało widać w artykułach Rocki, Atogi czy RDW. Dużo osób gra nietypowymi taliami - ba, nawet powrócił Angry Ghoul. Przynajmniej nie można narzekać na różnorodność środowiska które wydaje się dość wyrównane póki co. Ciekawe czy PT spowoduje w polsce większe zainteresowanie Combo Deck'ami...
No nic ja idę spać, mam nadzieję że rano będą już jakieś spisy=]
 
Awatar użytkownika
Evil Twin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lis 02, 2003 9:03 pm

sob paź 30, 2004 2:37 am

Nasi ogółem nie sycą.
Po 8 rundach jedynym niepokonanym deckiem jest Affinity (jedno z ośmiu).... przeglądając meta można zaobserwować duużą ilośc rocków i goblinów, a za nimi (za sporą przepaścią) Reanimator!! Osobiscoie najbardziej jestem ciekaw spisu Cephalid Breakfast 8)
 
IRON
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 360
Rejestracja: sob lis 08, 2003 10:02 pm

sob paź 30, 2004 8:12 am

po 8 rundach

210 Urban, Adam [POL] 6 55.55%


214 Gulinski, Sebastian [POL] 6 52.38%

Też jestem zainteresowany Breakfestem
 
Awatar użytkownika
Sumczas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 563
Rejestracja: ndz gru 07, 2003 9:08 pm

ndz paź 31, 2004 4:49 pm

Cwiercfinaly dobiegaja konca. W polfinalach zagraja napewno:
Shuhei Nakamura - RDW
Olivier Ruel - Goblin Bidding
Nicholas West - UW Control

Czwarty bedzie Pierre Canali lub Geoffrey Siron,(odpowiednio Affinty, UG madness) ktorzy wlasnie graja.

Jak obstawiacie, kto wygra cale PT??
 
KubusPuchatek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: sob maja 29, 2004 3:37 pm

ndz paź 31, 2004 4:52 pm

ja stawiam na RDW bo to mój ulubiony deck i chciałbym aby ono wygrało.
 
Awatar użytkownika
Angel_
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: ndz lut 22, 2004 12:53 pm

ndz paź 31, 2004 5:16 pm

oczywiście że UW Control - syci :D
 
Awatar użytkownika
Evil Twin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: ndz lis 02, 2003 9:03 pm

ndz paź 31, 2004 6:23 pm

Po zakończeniu półfinałów mogę powiedziec, że moim zdaniem wygra Shuhei Nakamura ze swoim RDW. Sam grałem dziś kilka gier tą wersją Red Deck Wins i mogę poweidzieć, ze matchup z Affinity jest satysfakcjonujący (nie ma to jak duzo Wastelandów i Pillage'y).
 
Awatar użytkownika
Czajfoos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: ndz maja 04, 2003 8:35 pm

pn lis 01, 2004 12:35 pm

To co zaobserwowalem z gier w t8 to to ze Ruel byl najgorszym graczem zposrod 8ki nie dosc ze popelnil kilka bledow powaznych to jeszcze swoim zachowaniem wrecz lecewazyl swoich przeciwnikow (widac to bylo podczas pojedynku z Ooiso), a swoja droga zastanawiam sie dlaczego jego deck to goblin bidding a nie living death goblins ??
 
Awatar użytkownika
r135
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:19 pm

pn lis 15, 2004 9:30 pm

ee affinity, nie lubie tego dq :(
ale wygral "najlepszy" i brawa dla niego
 
Awatar użytkownika
Delta
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2859
Rejestracja: pn lis 25, 2002 10:59 pm

pn lis 15, 2004 10:31 pm

ee affinity, nie lubie tego dq
ale wygral "najlepszy" i brawa dla niego

I powiedz mi co dokładnie wnosi Twój post?
Jeśli chcesz wiedzieć w jaki sposób pisać na różnych forach internetowych w moim podpisie masz link.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości