Zrodzony z fantastyki

Armie Warhammer

Liczba głosów: 0

Rendtooth the beast shama
Użytkownik
Użytkownik

Ulubione armie-Warhammer

wt gru 14, 2004 4:23 pm

Jaka armia się wam najbardziej podoba i dlatczego?? :spoko:

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt gru 14, 2004 6:05 pm

No to tak.Na początku było Imperium i orki (z orkami niedawno skończyłem).Potem doszły Wysokie Elfy, które to po miesiącu zostały rzucone w kąt.Teraz nadeszły krasnale, i uznałem ze to jest armia dla mnie.Strategia raczej defensywna, wspaniałe maszyny wojenne (Flame cannon czyli chowaj Chosenów :) ).Powiedziałbym ze to najwi ększa potęga artyleryjska, gdybym nie widział skavenów opartych na dżizajlach i ratlingach (Dobrze że nie miały warp Lightninga :( )

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt gru 14, 2004 8:05 pm

obecnie szczurki. maja w sobie najciekawsze tlo rasy, zroznicowana ale dobrze wywazona klimatycznie armie, dynamiczne i ladne jak na GW figurki, ryjki, ząbki i ogonki :)

uwielbiam szczury od kad pamietam, niestety sa jedna z najdrozszych jesli nie najdrozsza armia.

Wczesniej byla bretonnia, calkiem mila ale monotonna na dluzsza mete armia. poza tym wymaga koszmarnie duzo czasu by lsnila sie herbami tak jak powinna.

Teraz uwagi moderatora:
+ rozwin opis tematu
+ jesli robisz ankiete to daj wszystkie armie

Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt gru 14, 2004 10:10 pm

Leśne i Mroczne elfy wymiatają :D !
Leśne- Bardzo podobają mi się takie figurki jak np. Waywathers ich ekwipunek, całe Lorien i ogólnie za to że są najlepszymi łucznikami.
Mroczne- Jakoś zawsze bardzo lubiłem ten rodzaj elfów, niezłe są elementy ich opancerzenia które w rezultacie dają niezły efekt, i figurki kawalerii jak i większości piechoty, no i oczywiście za Shadowbladea którego mam avatar :)

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr gru 15, 2004 5:25 pm

Co prawda gram Lizardmenami i bardzo sobię cenię tę armię, jednak w ankiecie zaznaczyłem O&G - z racji mnogości jednostek i nieprzewidywalności.

Ubóstwiam też Imperium, za niesamowite możliwości taktyczne, no i wszelakie umarlaki, bo lubię tych chudzielców.

Skaveni również są świetni, to prawda. Mało która armia jest tak mocna.

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr gru 15, 2004 8:41 pm

No ja postawilem na Zielona Horde 8) Zaczynalem od Bretonii, ale wtedy bylem mlody i glupi. Poznalem smak prawdziwej gagsterki, tfu... potegi (niedawno ogladalem "chlopaki nie placza"...). Po drugie co w nich zauwazylem, ze maja przewage co do wyboru jednostek np. w porownaniu do Lizardmanow albo Skavenow.

Ludek, patrz uważniej jak piszesz albo używaj czegoś do sprawdzania pisowni - 6 błędów w takim krótkim poście to drobna przesada.
Szczur

avenger
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt gru 17, 2004 2:53 pm

Mi sie podoba armia Chaosu :)
Jest spox, ma sporo fajnych jednostek i sporo charakters.
Lubie ją też z tego powodu że sam je zbieram 8)

Awatar użytkownika
Mitu
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt gru 17, 2004 6:19 pm

avenger pisze:
Mi sie podoba armia Chaosu
Jest spox, ma sporo fajnych jednostek i sporo charakters.
Lubie ją też z tego powodu że sam je zbieram

A którą armie chosu? Mi oprócz Demonów mnie podoba się żadna.

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt gru 17, 2004 6:19 pm

Noo, mi też (ale tylko figurki.), oprócz nowego, SoCowego wzoru warriorow.A grać bym nie chciał.Jak dla mnie ma za drogie jednostki.

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt gru 17, 2004 10:49 pm

no wlasnie, potega tkwi w chordzie, jak u O & G.

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 18, 2004 2:22 pm

Ludek pisze:
O & G.

3 argumenty na nie:
-możdzierz;
-stone thrower;
-Comet of Casandora.

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 18, 2004 4:19 pm

cztery argumenty na tak:

-magia Waaagh - wymiata
-fast cavalery
-niezle maszyny zielonych
-ilosc orkow jaka sie upchnac w regimenty za smieszna ilosc punktow

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob gru 18, 2004 7:50 pm

i jeszcze jesden na tak:
-szeroki wybor jednostek

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 18, 2004 8:23 pm

AAAAAAAA, zły cytat, chciałem zacytować
Ludek pisze:
potega tkwi w chordzie

Ale według mnie tacy na przykład Chosen kngtsi za ileśrtamdziesiąt punktów też nie należą do naljepszych.Nie ukrywajmy, armaty jadą tak samo przez nich, jak i przez skaven slave'ów.

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob gru 18, 2004 9:45 pm

ale:
takich knightow zazwyczaj jest 5 (jedna ranka) co wywolane jest przez koszt (bo rozumiem, ze mowimy o maksymalnie dopakowanych punktowo oddzialach) i strzal w balisty/dziala zazwyczaj zdejmuje slownie _jednego_. zazwyczaj po max dwoch turach siedza na przeciwniku, straty male, liderka wyzsza, raczej nie uciekna.

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn gru 20, 2004 12:53 pm

wiedzmak pisze:
i strzal w balisty/dziala zazwyczaj zdejmuje slownie _jednego_. zazwyczaj

No chyba że ktoś pomyśli i takowe ustawi w rogach...Co z tego , że nie uciekną, jak zostanie jeden?

Awatar użytkownika
Mathius Gabriel
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr gru 22, 2004 12:03 pm

Cóż moją ulubioną armią są Leśne Elfy, poza tym ,że niektóre modele są ładne i dość klimatyczne jest to armia ,którą niegdyś grałem - stąd sentyment.

Bardzo lubie też Krasnoludy ze wzgledu na to jakie są i jak są opisane.

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr gru 22, 2004 12:32 pm

Mnie tam do krasnali nigdy nie ciągnęło, bo są strasznie wolne... ale Leśne Elfy to już coś ciekawego. Dodatkowy lasek, w którym można się schować... no i te łuki i strzały... ech...
I figurki WayWatchers....

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr gru 22, 2004 3:52 pm

A ja nie lubię Wood elfów.TAk samo jak nie lubie partyzantki, a inaczej nie da sie grać WE.A co do chowania się po lasach to...
...to jest to dobre dopóki w srodek lasu nie wleci tam kamień z katapulty;-P

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr gru 22, 2004 9:24 pm

OWszem, można i tak. Ale pomyśl tylko ile strzał wystrzelą ci partyzanci z lasku zanim dobrze trafisz z tej katapulty???

Awatar użytkownika
Ordo Malleus Inquisitor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr gru 22, 2004 9:32 pm

Kislev, ponieważ to my Polacy jesteśmy w tej armii :)...
Po za tym jako armia i tak niezły jest.

PS. Hmm... Szkoda tylko, że nie dałeś Kislevu do ankiety :evil: .

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr gru 22, 2004 10:19 pm

Tyle, że Kislev nie jest chyba pełnoprawną armią z tego co wiem, a jedynie takim dodatkiem, jak HRegiments of Renown, dobrze mówię?

Awatar użytkownika
Norman
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 23, 2004 2:44 am

Można nimi grać jako autonomiczną ekipą, wyszła kniga armi w białym karle, ale cienki to i na siłe robione, ładne figurki kozaków i niewiele ponad to.

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 23, 2004 9:46 am

No tak. Najemnikami też można grać jako autonomiczną armią :)

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 23, 2004 10:13 am

kurcze, wydawalo mi sie, ze na zeszlorocznym falkonie widzialem armybook do Kislevu u Szyndlera? Ja uznaje ta armie za oddzielna, jak samo jak DoW'ow.

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 23, 2004 11:03 am

Yarghuzzz pisze:
Najemnikami też można grać jako autonomiczną armią

Tylko że to się opłaca.Masz ciężką kawalerię, działa, ogry, skrimisherów, RoR taniej...
Co do WElfów-jak dobrze pójdzie to nie zdążą stzrelić :razz: .

Awatar użytkownika
Nightwind
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw gru 23, 2004 7:03 pm

Kislev to świetny wybór jesli chcesz pograć patriotycznie w klimacie fantasy ;) (normalnie padłem jak pierwszy raz zobaczyłem te figurki :mrgreen: ).
Hm. co do lesnych elfów - zawsze lubiłem partyzantkę, ale właściwie to tylko to i modele niektórych figurek to to co mi się podoba w WE. Właściwie to chciałem zacząć WFB od leśnych i zafundowałem sobie podstawowych łuczników - po chyba 11 identycznej figurce pomalowanej tak samo jak reszta - zrezygnowałem (wiem, że można było poszaleć - pomalować ciut inaczej płaszcze, wzorki, etc. - ale wtedy tego nie wiedziałem ;P ) - po prostu dla mnie każda figurka, nawet w podstawowych regimentach, musi być choć trochę inna od reszty. I tu docieramy do sedna czyli armii, która została bezpardonowo zdyskryminowana w niniejszej ankiecie - czyli Vampire Counts :] Jak dla mnie to jest po prostu to - podstawowe jednostki takie jak szkielety czy zombie można "złożyć" na masę różnych sposobów - to samo właściwie tyczy się też black knightów. Nawet ghoule i dire wolvesy są w miarę możliwości różnorodne. No i to co tygryski lubią najbardziej czyli drobne konwersje ;) Tak właściwie to z prawie każdej figurki w Warhammerze można zrobić nieumarłego (stwora chaosu też :P ale ja ich nie lubię ;) ) - to zapewnia tak szeroki wachlarz możliwości, że nie można narzekać na monotonię :)
No.. właściwie to o warhammerze wiem mało, a takie posty produkuje.. heh.. To tyle ;)

...
a, jeszcze:

WESOŁYCH ŚWIĄT :D

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw gru 23, 2004 10:59 pm

Nightwind pisze:
black knightów

Piknych można zrobić z Knight orders + Khemri cavalry (dwa plastikowe boxy, zrobisz 8 BK.)

Nightwind pisze:
Kislev to świetny wybór jesli chcesz pograć patriotycznie w klimacie fantasy (normalnie padłem jak pierwszy raz zobaczyłem te figurki ).

Boja wiem czy figurki takie świetne...mi ię tylko ta średnia kawaleria podoba, mogli by zrrobić większą armię, zrobić plastiki...
PS. Czy ja cię nie widziałem na Gildii?

Awatar użytkownika
Nightwind
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt gru 24, 2004 12:26 am

Hm - co do Gildii - raczej wątpliwe.. Ale się wszędzie szwędam (wieję ;) ) więc gdzieś mogłeś mnie przyuważyć ;)
A Kislev - nie napisałem, że figsy są świetne tylko, że padłem jak je zobaczyłem (ze śmiechu padłem- no ale faktycznie mogło zabrzmieć inaczej) i, że się nadają jako patriotyczne fantasy ;) Kto wie, może coś więcej z tego będzie. W końcu VC i Khemri też początkowo byli razem, jako Undeadzi. (Za to Ogre Kingdoms mi się nie podobają.. ale to taka dygresja :P).
Co do Black Knightsów -wiem wiem :mrgreen: - można cudeńka zrobić :) Odpowiada mi taka opcja z dwóch powodów: pierwszy, najbardziej oczywisty - finanse :mrgreen: bo w sumie za dziesięciu BN wychodzi 320 zł. A to jednak trochę jest.. A drugi powód to ten, że jak już gdzieś naskrobałem - ogromnie cenię nietypowość figurek :) Konwersje rządzą ;) Tymczasem czekam aż koniki przyjdą i będę próbował robić knighta tylko jeszcze z tą taką bretońską "szmatką" na koniku :) Pewnie przekombinuję, ale spróbować nie zaszkodzi..

Pippin Christmas :mrgreen:

Miles
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt gru 31, 2004 12:54 am

Chaos i tylko chaos oczywiście tzeentch i jego magia to potęga oczywiście musi dojść odpowiednian taktyka przygotowana na przeciwnika :wink: .Nie wyobrażam sobie gry inną armia niż chaosem a w szczególności defensywną armią.Najgorsza armia to krasnoludy :x siedza na górce i strzelaja z organek itp.