Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Warhammer FB] Przemyślenia ogólne.

sob sty 01, 2005 9:20 pm

Taki ogólny temat o WHFB.Wszystko, co jest z nim związane, jest na temat.
No więc...
Jaka jest według wasnajlepsza maszynka?
Ja stawiam na warp ligthninga za moc i tę słodką nieprzewidywalność.

Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob sty 01, 2005 9:46 pm

no w mojej armi mam tylko bardzo fajnego Hellcannona Chaos dwarfów ale mam inną "żyjącą"maszynke. Spawna :) ten to dopiero nie wie co ma ze sobą zrobić hehe

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 01, 2005 11:17 pm

prosiobym jako moderator o rozwiniecie tematu, by nie ograniczono sie do wylicznaki. no i tematy nie powinny miec bledow w sobie :)

a maszyna? hmm, powiedzmy, ze zabawka szczurkow dolaczana do regimentow - ratling gun. jest mobilna i pozwala na wlasnoreczny wybor sily uderzenia. no i ta adrenalina przy uzyciu :)

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 01, 2005 11:54 pm

Założylem temat do dyskusji o jednostkach, magii, bohaterach itd. żeby nie było powielania teamtów, jeden chyba wystarczy.
A gdzie widzisz bład?
Ratling też podobno niezły.Tak ja Jezzaile.Zna ktoś efektywny sposób na niszczenie skavńskich zabawek?
Wracajac do naszej rozmowy o hellblasterze-porównajmy je w ten sposób-stoi sobie hellblaster po jednej stronie stołu, a 24" od niego dwa bolthrowery z runami, łacznie za tyle samo punktów.Kto wygra?

Pasożyt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz sty 02, 2005 4:14 am

Najlepszy sposób na zniszczenie ratling guna? Kiedy przeciwnik z niego strzela mówisz: "No nie bój się, rzuć jeszcze jedną kostką..." :P.

Bolthrowery wygrałyby raczej taki pojedynek. Ale hellblaster nie jest raczej do strzelania do pojedynczych maszyn, ale do robienia sieczki w dużych oddziałach.

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz sty 02, 2005 2:49 pm

w maszynach chyba dwarfy mają przewagę... niestety... Aczkolwiek lubie rozwalające się machiny goblińskie :D

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz sty 02, 2005 9:33 pm

Pasożyt pisze:
Ale hellblaster nie jest raczej do strzelania do pojedynczych maszyn, ale do robienia sieczki w dużych oddziałach.

Bolthrower też.
Ludek pisze:
w maszynach chyba dwarfy mają przewagę... niestety... Aczkolwiek lubie rozwalające się machiny goblińskie

Ah te bolce za 35 pkt...ach te doomdivery którymi ilorda chaosu można zdjąć.Orki rzeczywiście, maja niezłe maszyny, ale krasnoludom ustepuja.
Co według was jest skureczne, zalanie wroga hordą gobbosków/innego mięsa czy kilkunastu elitarnych żołnierzy?
Ja stawiam na złoty środek.Co przyjdzie mi z trzystu clanratów, jeżeli trafaiją wroga na sześć, padaja jak muchy i wykonują zaawansowane szarże w tył praktycznie bez okazji?
Z drugiej jednak strony, co z tego, ze najniższa wartość WS w armii wynosi 5, kiedy w mój najlepsiejszy odział dostał bezpośrednio z armaty?

Awatar użytkownika
Nightwind
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz sty 02, 2005 9:49 pm

Wiesz.. może niezupełnie o to Ci w tym pytaniu chodziło, ale jak dla mnie to złoty środek jest w głowie ;) - tzn. chodzi o taktykę, myślenie, kombinowanie i dowodzenie armią :) To jest najskuteczniejsze - jeśli potrafisz wygrać masą - to dobrze, jeśli potrafisz wygrać elitą - to też dobrze, jeśli potrafisz wygrać i tym i tym i to w najgorszych sieczkach, bałaganach i mętlikach - to bardzo dobrze :)
Myslę, że każdy wykształca sobie jakiś styl grania i to nim się kieruje - jeśli jest skuteczny - to fajnie.
No.. i nie zapominajmy o szczęściu - jednak te kostki też cośtam znaczą ;) :D

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn sty 24, 2005 6:30 pm

Przenoosząc offtopic z innego tematu.
Wiedzmak-grale sie nie opłacają-po prostu są za drodzy na swoje możliwośći (przynajmniej z tego co o nich wiem).Dobrzy sa tez pegasus knighci-to tez kawaleria, tyle ze powietrzna.

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn sty 24, 2005 8:33 pm

coz, nowa podstawke do bretki dawno temu ale uwazam wrecz odwrotnie. grale rox pegazy sux, przynajmniej po wzgledem czystej walki bez patrzenia na manewrowosc

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sty 25, 2005 4:58 pm

Nic poza pegazami nie ma szzans dojsc na tyly wroga chyba ze strzaly z trebeusza.Pozatym gdyby rozpatrywać przydatność w walce to kto by bral lekka kawalerie?

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sty 25, 2005 5:20 pm

dyskusja zaczela sie od knightow khorna wiec kto mowi o lekkiej ?:)

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sty 25, 2005 5:40 pm

Mowimy o kawalerii ogólnie.
A jaka jest najbeznadziejniejsza kawaleia?Słyszałem że DElficka słaba jest i droga, ale ludzie często wystawiają.

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sty 25, 2005 6:52 pm

orcze dziki z tego co sie orientuje, porownujac z innymi jazdami nie potrafi nic. a przynajmniej nikt nigdy nia mi nic nie zrobil :)

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sty 25, 2005 9:48 pm

Dosyć tanie (17 pkt), 3+ as, tusker charge (+2 do siły dla dzika przy szarży), z herosem nieźli i tani przede wszystkim.No i jeszcze tani czego zapomniałem dodać.Szkoda ze metale.

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sty 25, 2005 10:15 pm

Nie, nie... orcza kawaleria nie raz mi spuszczała manto... Co prawda sama niewiele zdziała, ale z orczym herosem potrafi siać zniszczenie. A dodaj do tego np. savage orków, którym dajesz war paint - wtedy masz kawalerkę z wardem na6+...
Oczywiście, zgodzę się, że przeciwko bretońskiej kawalerii pewnie wyglądała mizernie... ale...

Osobiście za jedną z gorszych kawalerek uważam "lekką elficką" czyli Ellerian Reavers (czy jak to tam się pisze).
Biorąc pod uwagę cenę raczej ciężko jest skutecznie wystawić Saurus COR, ale jest to możliwe, zresztą cena to ich jedyna wada (no, może jeszcze troszkę AS na 3+).

No i tyla...

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 26, 2005 1:38 pm

Yarghuzzz pisze:
Osobiście za jedną z gorszych kawalerek uważam "lekką elficką" czyli Ellerian Reavers (czy jak to tam się pisze).

No dobra, mv 9, bs 4/5 czempion, ale... 18 pkt za jednego z włocznią i la, za 5 punktów możesz wymienić wlocznie na luk, za 6 kupic i zostawic wlocznie...najmocniejsi nie są.

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 26, 2005 5:27 pm

hej, nie mowimy o konfiguracji jazdy z innymi regimantami. porownujemy same konnice, bez herosow. w takiej opcji orki nic nie moga (nawet w duzej licznie dzieki kosztowi) a grale rulezuja :)

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 26, 2005 6:45 pm

no to orcza ma jedną zaletę - jest tania. Oraz daje dużo możliwości.
Z drugiej strony nie przesadzajmy - orki mają tyle jednostek, co trzy armie razem wzięte, mogą więc mieć słabą konnice, nie ? (chyba dziczyce ;) )

Co do innych kawalerii, to na pierwszym miejscu obstawiłbym jednak Dire Wolfy. Tania jak barszcz, 9 ruchu, CORE UNIT (!!!). Dodając do tego możliwość rzucania Dance Macabre... bardzo potężna jednostka, jedna z tych, dla których warto grać wąpierzami.

AJK!!! Właśnie spojrzałem na konnice chaosu! MRM____ jak możesz mówić że jest cienka??? WS 5 AS 2+, 8Mv, do tego możesz dorzucić magiczny sztandar!!! Siła 5. Do tego znaki bóstw chaosu! I - teraz najlepsza część - CORE UNIT! sorry Mrm___ ale nie zgadzam się z Tobą. Moja konnica jest special, kosztuje 35 punktów, a ma gorszy Mv, gorszy save, gorszy WS, nie mogę mieć sztandaru!!! jedyne co mnie ratuje, to o jeden większy atak, ale tak czy siak, przyrównaj sobie so oferuje tobie kodeks za 33 punkty a co mi za 35? ...

rrr... wkurzyłem się. Nie dość że na uczelni syf, to jeszcze takie bzdury piszą, no!

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 26, 2005 9:09 pm

Yarghuzzz pisze:
WS 5 AS 2+, 8Mv,

Widziałem tszołzenów z ASem na 0+.Albo może to był bohater...
Do tego dochodzi jeczsze mark (nawet darmowy undivided jest niezły, no i darmowy.)No i 3 ataki (4 u korników) plus jeden od konia.

Yarghuzzz pisze:
CORE UNIT (!!!).

White wolfy tez.I co? I tak nikt nie zrobi armii na samych wilczkach.

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sty 26, 2005 9:27 pm

3 ataki? Jak to? W kodeksie stoi że jeden....
A white wolfy nie mają Mv 9, nie są lekką i nie kosztują 10 pts.

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw sty 27, 2005 11:36 am

Nie wiem, to było 2 lata temu.Tylko pamiętem ze spear chukki po nich ciagneły aż miło.
Yarghuzzz pisze:
A white wolfy nie mają Mv 9, nie są lekką i nie kosztują 10 pts.

W goblin wolf riderzy nie maja AS 2+, cavalry hammer , ws 4 i mozliwosci podwyzszenia sily do 4.Nie mają też 0-1.

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw sty 27, 2005 9:52 pm

0-1 to akurat wada. Nie mówiłem o goblinach tylko Dire Wolfach. I one mają bonus do siły z szarży, dają fear i mają chyba S4...
wnioski nasuwają się same.

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt sty 28, 2005 3:07 pm

Yarghuzzz pisze:
0-1 to akurat wada.

Wiem.

Yarghuzzz pisze:
I one mają bonus do siły z szarży, dają fear i mają chyba S4...

Dobra ale cięzko jest na przyklad zrobić VC oparte na piechocie, a z Imperium nie ma z tym problemów.
Czyli chyba dogadaliśmy się co do najlepszej kawaelrii.A co z najlepszą piechotą?

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt sty 28, 2005 5:24 pm

Bretońscy man at armsi! 5 punktów za kolesia z całym ekwipunkiem (!!!)(lekka zbroja, broń ręczna, tarcza, włócznia lub halabarda). Co prawda musi obok ich iść jakiś rycerz by z jego Ld korzystali (bo sami go 6 mają)ale dzięki ich taniemu kosztowi można wroga zalać masą setek wojowników po czym dobić szarżami konnicy.
No dobra to był żart (ale coś w tym jest) trudno powiedzieć która jest najlepsza, nasuwa mi się wiele wspomnień z bitew gdzie moje rycerstwo (a raczej to co po nim zostało) po krótkiej i nie wyrównanej walce szybko wycofywało się na z góry upatrzone pozycje :).
Wojownicy chaosu stosunkowo tani a strasznie pakerni; Gobliny z fanatykami; tancerze wojny i Driady za swoimi wycudowanymi umiejętnościami; Saurusy z 2 atakami; Krasnoludzkie puszki a to dopiero początek listy...
Ostatnio zmieniony pt sty 28, 2005 7:08 pm przez CE2AR, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt sty 28, 2005 6:55 pm

Czyli chyba dogadaliśmy się co do najlepszej kawaelrii

wiedzialem ze przyznacie mi racje - stanelo na gralach ? ;)

piechota? night gobliny z fanatykami. jesli fanatycy sie nie licza to zaczne sie zastanawiac

Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt sty 28, 2005 10:04 pm

wiedzmak pisze:
piechota? night gobliny z fanatykami. jesli fanatycy sie nie licza to zaczne sie zastanawiac

Clanrat warriors.

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt sty 28, 2005 10:53 pm

Szczur jest niezwykle konkretny. :D Ja będę obstawiał przy swoich bardzo, niesamowicie, niewiarygodnie drogich Saurusach, chociaż sugerowałbym rozbicie (akurat tutaj) na lekką i ciężką piechtę. Co innego Saurusi, co innego skinki...
Ostatnio zmieniony sob sty 29, 2005 10:43 am przez Yarghuzzz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rado
Grafik
Grafik

pt sty 28, 2005 11:35 pm

No wpuszczenie 600 skinków ma swój urok :) Zwłaszcza jak się wystraszą (przepraszam, robiłem to tylko w poprzedniej edycji i wyłącznie dla zabawy- moge mieć przestarzałe dane).

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt sty 28, 2005 11:38 pm

Tia :) Słyszałem o tym :) Osobiście wypuściłem jedynie setkę skinoli, jeszcze na revening hordes. Wyprułem salwę w smoka - niewiele brakło a by zszedł ;)