Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
gromnir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: pt gru 31, 2004 1:34 pm

Półorkowie

pn sty 03, 2005 8:09 pm

mam takie w sumie nieistotne pytanie, bo jestem ciekawy :) czy polorki biorą sie ze zwiazkow jakichs normalnych, czy raczej ekhem, gwałt ? W PG omineli te zacną kwestię :)
 
Awatar użytkownika
Lekter
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 7:16 pm

pn sty 03, 2005 8:38 pm

Chyba raczej gwałty,chociaż napewno bywały i inne przypadki.
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

pn sty 03, 2005 8:53 pm

Nie wyobrażam sobie właściwie że biorą się z innych związków niż gwałt :) . Choć czemu nie, przecież nawet najpiękniejsza ludzka kobieta może zakochać się w krzywoustym półorku :) .
 
SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 260
Rejestracja: pn paź 11, 2004 2:57 pm

pn sty 03, 2005 8:53 pm

No to koniec tematu? czy cos jeszcze chcialbys sie zapytac na temat połorków a ja zadam jeszcze jedno pytanie czy dalo by sie zrobic pólniziolka polorka? wygladac to sie domyslam jak by wygladalo ale jakie by mialo atrybuty?
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

wt sty 04, 2005 12:16 am

echi znow jakies polowki i cwiartki :)

skonczcie bawic sie w genetykow i zaprzestanmy tych abstrakcji :)

pisalem jzu poprezdnio gdzie szukac

zapomnailem dodat ze w races of destiny jest opisany tzw "humankind" czylirasy ludzkie i polludzkie

bo zakldas ie tylko ze ludzie moga sie krzyzowac z innymi rasami
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

wt sty 04, 2005 7:24 am

Można założyć że ludzie są uniewersalni :) . Chcesz założyć rodzine, niewidzisz nigdzie nikogo swojej rasy... No trudno może być człowiek których jest w brud :D .
 
Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 864
Rejestracja: pn lut 16, 2004 9:34 am

wt sty 04, 2005 3:31 pm

SpeLLbReaKeR pisze:
No to koniec tematu? czy cos jeszcze chcialbys sie zapytac na temat połorków a ja zadam jeszcze jedno pytanie czy dalo by sie zrobic pólniziolka polorka? wygladac to sie domyslam jak by wygladalo ale jakie by mialo atrybuty?

Jeżeli mamusia była orczycą to tak, inaczej cos by się nie zmieściło do czegoś :wink: .
A tak szczerze:widziałeś kundla półjamnika-półbernardyna?
A ja myślę że w czasach pokoju jakieś dzikieplemina wymieniają się genami..
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

wt sty 04, 2005 11:42 pm

Apropos pół- cośów pół-orków, jak to jest z np półorkami -półogrami i innymi tego typu kombinacjami? Są na to jakieś konkretne nazwy? Bo ja do tej pory nie wiem co to są orklingi i oorogi, a słyszałem, że to właśnie nazwy na tego typu wariacje.
 
Awatar użytkownika
Mikhail
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 19, 2004 8:13 am

śr sty 05, 2005 2:54 am

Wg. zasad 2 edycji orki krzyżowac mogły się z każdą rasą wykluczając elfy. W jakimś podręczniku do edycji 3 którym dawno temu czytał pisało, iż orki krzyżowac się mogą nawet ze zwierzętami, i takie półorki <sic!> (wyobraźcie sobie pół-orka, pół-niedźwiedzia :razz: ) nawiedzają tereny wokół orczych osiedli, gdzie przeciez pełno jest napalonych orczych samców, którzy jeśli nie zajmują się walką muszą rozładować się w inny sposób. :D
W drugiej edycji potomek samicy orka i samca ogra to ogryn, związek zaś samicy ogra i samca orka "owocuje" w rezultacie urukiem.
Orklin(g) to tłumaczenie słowa bugbear wykonane w grze Newervinter Nights, moim skromnym zdaniem o niebo lepsze od owych niesławnych "niedźwieżuków" <sic!>.
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr sty 05, 2005 11:34 am

Dla zainteresowanych 'połówkami' - zajrzyjcie do podręcznika Races of Destiny. Przedstawione jest tam sporo różnych rodzajów "mieszanek".
 
Awatar użytkownika
Lucyfer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr lis 10, 2004 5:17 pm

śr sty 05, 2005 3:10 pm

ja mam pytanie apropos tego podręcznika kiedy ma wyjść po Polsku??

A co do połówek to kiedyś sam próbowałem je wszystkie spisać ale nie wypaliło za dużo ich mi na myśl przyszło :? :razz:
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

śr sty 05, 2005 4:09 pm

Zupełnie nie rozumiem co fajnego jest w takich mieszankach. Jak dla mnie ten temat to dobry argument dla ludzi nie cierpiących DnD.Kogo obchodzi czy półork może mieć dzieci z niziołkiem? Po kiego czorta wymyślać takie niestworzone kombinacje ?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr sty 05, 2005 4:27 pm

A tam niestworzone. IMHO to dobry pomysł, dookoła którego można okręcić fabułę małej przygody, z odtrąconym półorkiem w roli głównej.

BTW - ja na ogół przyjmuję, że przedstawiciele półras (prócz półelfów) są na ogół bezpłodni - tak jak muły :). To ułatwia życie i kasuje pytania w stylu "a mogę być ćwierć-ogrem"?
 
Awatar użytkownika
Korlic
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 01, 2005 8:56 pm

śr sty 05, 2005 10:35 pm

Hehe łepki nie wiem czy wiecie ale tzw Połówki są nie możliwe .. To tak jakbyś zgwałcił psa i ten miał dziecko :D Z orkami i elfami jest to możliwe bo są one podobne do ludzi względem genetycznym:D A ciwiartki nie powstają bo półorki są bezpłodne. Ale kiedys miałem porąbanego mg. <Treść niecenzuralna została wycięta - Rebound> Nie dość że niby byłem a ( raczej byłam bo grałem kobietą) w ciąży to jeszcze dostałam straszliwego rozwolnienia .... Ale i tak półorki wymiatają ale nie moj mg kya :D
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

śr sty 05, 2005 10:42 pm

1. Jak można grać kobietą :D .
2. Jak można dać się zgwałcić :D
3. Twój mp to zbok :D
4. Jak to jest być w ciąży, mogłeś walczyć? :D
 
Awatar użytkownika
sir_xeno
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: pt gru 24, 2004 12:43 am

śr sty 05, 2005 10:49 pm

Ta cała rozmowa niema za wielkiego sensu. Prawdziwi Gentlemani nie mówią o takich rzeczach :). Po co grac półelfem cwierc-grem cwierc smokiem skoro takie. Takie coś traci już swój smak. Po co rozbijac się we wszystkie domieszki krwi z przed paru pokoleń. Większośc ludzi ma w sobie choc ciapkę krwi np elfów (prapraprarparpa babcia spotkała przystojnego elfa... lub orka), a czy oznacza to że mamy robic rasę 1/100-oelf? Zastanówcie się. Niewystarczą wam półorki, półelfy itp? Czy ich potomek z człowiekem czy elfem/orkiem nie może byc dalej halfbreedem?

Zresztą kiedyś w zamierzchłych czasach (jeszcze grając w WFRP) jeden z moich graczy (niziołek, treser niedźwiedzia) przespał się z ludzką kobietą. Zrobiłem jakiś tam improwizowany test na ciążę (wyszło pozytywnie). Zastanawiając się nad tym kundlem jeden z graczy w padł na pomysł, że tak powstają krasnoludy :lol:
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

śr sty 05, 2005 10:52 pm

Jak już mówiłem wiele razy, najoczywistrzym rozwiązaniem jest dopuścić do krzyżówek tylko ludzi.

sir_xeno pisze:
. Po co grac półelfem cwierc-grem cwierc smokiem skoro takie. Takie coś traci już swój smak


Prawda.
 
Awatar użytkownika
Korlic
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 01, 2005 8:56 pm

śr sty 05, 2005 10:58 pm

Zresztą kiedyś w zamierzchłych czasach (jeszcze grając w WFRP) jeden z moich graczy (niziołek, treser niedźwiedzia) przespał się z ludzką kobietą. Zrobiłem jakiś tam improwizowany test na ciążę (wyszło pozytywnie). Zastanawiając się nad tym kundlem jeden z graczy w padł na pomysł, że tak powstają krasnoludy

Coś mi tutaj nie pasuje krasnoludy przyjechały metrem z innego planu :D tak jest przynajmniej w FR :D

*Rebound. Nie dodawaj dwóch postów pod rząd - to primo. Po drugie - ogranicz wulgaryzmy. Poprzedni post został wycięty. Thx zetwues :).
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

śr sty 05, 2005 11:00 pm

Mała uwaga Korlic : Nie pisz dwóch postów pod sobą naraz, jest opcja edytuj :)
 
Lee
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 31, 2004 10:35 pm

sob sty 08, 2005 10:46 am

Dam wam przykład. Orki atakują wioskę ludzi pozabijali wszystkich wojowników wioski, kobiety zaczynają uciekać a wtedy orki biorą się do roboty :razz: :D :D :D
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

sob sty 08, 2005 9:25 pm

Dam wam przykład. Orki atakują wioskę ludzi pozabijali wszystkich wojowników wioski, kobiety zaczynają uciekać a wtedy orki biorą się do roboty


To jest stereotyp. Bardzo dobry stereotyp :) .
 
Awatar użytkownika
Morfer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 34
Rejestracja: wt kwie 05, 2005 4:02 pm

sob kwie 09, 2005 2:02 am

moim zdaniem na pewno gwałty,kto by chcial pojsc do luzka z wielkim spoconym,smierdzacym,brudnym ORKIEM :policja:
 
Awatar użytkownika
Hamulec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: sob kwie 23, 2005 9:54 pm

czw kwie 28, 2005 4:44 pm

Gwalt gwalt i jeszcze raz gwalt !!!!!!

Zaden porzadny obywatel nie pozwolil by sobie na sceny lozkowe z orkiem . Chociaz ci ktorzy nie maja powodzenia by sie ucieszyli :) :) :)
 
Awatar użytkownika
JanF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 308
Rejestracja: pt lut 25, 2005 4:41 pm

czw kwie 28, 2005 10:21 pm

Związki Orki i Ludzie możliwe że istnieją ale to jest w pewnym stopniu zboczenie... Jak naprzykład ludzie czasem robia to ze zwierzętami :razz: :razz: :razz: :razz: To cos w tym stylu Oczywiście nie wykluczam mozliwości gwałtu co jest na pewno częscsze :razz: :razz: :razz:
 
Awatar użytkownika
Nec Xelos
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: pt lip 18, 2003 12:38 pm

pt kwie 29, 2005 10:37 am

SpeLLbReaKeR pisze:
No to koniec tematu? czy cos jeszcze chcialbys sie zapytac na temat połorków a ja zadam jeszcze jedno pytanie czy dalo by sie zrobic pólniziolka polorka? wygladac to sie domyslam jak by wygladalo ale jakie by mialo atrybuty?


Ty sie martw raczej jak twoim zdaniem mialo by toto powstac... Bo jedno jest Small'em a drugie prawie Largem... Litosci, to niesmaczne... Poza tym niziolki sa zdecydowanie anty-mieszaniu ras, wiec cos takiego nie ma racji bytu...
 
Awatar użytkownika
JanF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 308
Rejestracja: pt lut 25, 2005 4:41 pm

sob kwie 30, 2005 11:03 am

No niziołek mogłby to zrobić z orklicą ale ork z nizołklicą... To niemożliwe z powodu rozmiaru członka :razz:
 
Rzygor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: wt maja 03, 2005 9:54 pm

pt maja 20, 2005 7:54 pm

No dobra, załóżmy, że z mieszanych ras tylko półelfy kogą sie rozmnażać. Ale w takim razie czemu akurat one i z kim? A co do gwałtu na kobiecie przez orka - możliwe, że kobieta z barbarzyńskiego plemienia spotkała się z orkiem z innego plemienia, a że była troche dzika... "Na dzikich pograniczach plemiona ludzkich i orczych barbarzyńców żyją w niespokojnej równowadze, walcząc w czasach wojny i handlując podczas pokoju"(Podręcznik Gracza, 3 ed.). Może w trakcie handlowania mogło dojść do spotkania i poznania :P ??
 
Awatar użytkownika
Andnar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: wt maja 17, 2005 10:27 pm

sob maja 21, 2005 12:15 pm

Tolkien pisał o że orki zrodziły sięze złych, wypaczonych elfów.
Pisał o cośo związkach ludzie-orki ale nic o orki-elfy(a musiały być odsyłam do ---> Silmarillionu ). W Arcanum(Świat techniki i Magyi)
były półorki i półogry. Ich związki miały być krótkie i nie trwałe a owocem ich miały być takie mieszanki.
 
Awatar użytkownika
Matysotiag
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: wt mar 08, 2005 6:29 pm

ndz maja 22, 2005 7:37 pm

tak dokladnie to Tolkien w Silmarillion napisał że orki powsały z elfów męcznych i katowanych w jakis strasznych podziemiach, o ile sie nie myle.??
Po raz drugi upomina: ortografia!
moderator Faust
 
Awatar użytkownika
amigo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 03, 2005 9:02 pm

ndz maja 22, 2005 8:44 pm

Tylko że to jest DnD a nie Śródziemie. Jak chcecie historie elfów Faeruńskich to książka "Evermeet- Wyspa Elfów" to najlepsze jak dotąd źródło informacji o elfach żyjących na Torilu. Z tymi kobietami z barbarzyńskich plemion to też raczej po interesach dorwie jakiś ork jakąś kobietę i... wiadomo o co chodzi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości