Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
LiPman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw gru 30, 2004 3:42 pm

A czemu nie pół-krasnolud? Pół-niziołek?

śr sty 05, 2005 3:51 pm

Tak się zastanawiałem czemu niema tych "niskich" ras typu krasnolud, gnom itp. wymieszanych?? Wiecie moze cos o tym? Albo gdzie można dostać takie info?
 
SpeLLbReaKeR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 260
Rejestracja: pn paź 11, 2004 2:57 pm

śr sty 05, 2005 3:55 pm

Radze zerknac to inny temat moze nie taka sama tematyka (chodzi o nazwe) ale o podobnych rzeczach gadacie prosze zerknac:
http://forum.polter.pl/viewtopic.php?t=14157&start=0
I tutaj zadac pytanie zwiazane z tym o co w tym temacie pytasz.
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

śr sty 05, 2005 3:59 pm

Łojejku ten temat był już wielokrotnie poruszany , a nie siedzę na tym forum zbyt długo.Twórcy systemu wydumali sobie że półork może zgwałcić np. krasnoludzicę ale potomstwa toto nie będzie miało.Z takich samych powodów jak koń co to się kochał z osłem. I tyle. Pół elfy są tu wyjątkiem.
Zresztą czy naprawdę sa one niezbędne , lub czy aż tak wzbogaciłyby one grę?Według mnie dobrze jest tak jak jest. 8)
 
Awatar użytkownika
Nergis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 144
Rejestracja: czw paź 14, 2004 3:50 pm

śr sty 05, 2005 4:02 pm

Wyobraż sobie JAK taka istota miała by powstać. Chyba nie znalazł by się tak niesamowicie skrzywiony krasnolud, niziołki raczej też sobie na coś takiego nie pozwolą... Pozatym, krasnoludy mają wedle mechaniki jeszcze średni rozmiar, niziołki mały. Niziołki są znacznie niższe niż krasnoludy, a już na pewno znacznie "mniejsze". Niewyobrażam sobie kolejnych krzyżowek jakie pojawiają się w ludzkich głowach. <ot>Genetycy jedni, lepiej nie myśleć co będzie, jak tacy w przyszłości będą dbać o nasze zdrowie :razz: </ot> Jakoś naprawdę nie potrafię zrozumieć, jak niby powstać miałby półgnom półkrasnolud lub coś w tym stylu. MANCZKINIZM, chęć tworzenia kolejnych super wypaśnych ras. Lepiej już stworzyć nowe, zrównoważone rasy, pasujące do świata gry, niż bawić się w krzyżowanie innych ras... do niczego dobrego to nie prowadzi.
Poza tym, kolejny już temat o połówkach, kilka już takich powstało, więc czytaj regulamin i nie twórz wtórnych tematów.
IMHO temat do kasacji :razz: .
 
Awatar użytkownika
LiPman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw gru 30, 2004 3:42 pm

śr sty 05, 2005 4:15 pm

Nergis pisze:
akoś naprawdę nie potrafię zrozumieć, jak niby powstać miałby półgnom półkrasnolud lub coś w tym stylu. MANCZKINIZM, chęć tworzenia kolejnych super wypaśnych ras.
Czemu potężne? a czy półelf jest taki potężny??Jakby połączyc gnoma z krasnoludem to mieli byśmy postać z +2 do zręczności i - 2 do Charyzmy, infrawizje, brak bonusów krasnala z przeciwnikami,no jakies pomniejsze zainteresowanie kamieniami(tam do rzemiosła itd). I co taka wypasiona postać??

Ja poprostu byłem ciekaw. NIe chciałbym zobaczyc którejś z tych krzyżówek. Nie zależy mi na stworzeniu ich.

A na forum jestem krótko więc przepraszam za podejmownie tematu omawianego "gdzieś" tam. :)
 
Awatar użytkownika
Zed Kraken
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1020
Rejestracja: czw cze 24, 2004 7:00 pm

śr sty 05, 2005 7:26 pm

Pół to pół tam to! Czemu nikt nie zrobił PółPawiana półmałpiatki? Wy nie macie o czym gadać? Po prostu wystarczy ustalić że krzyżować z humanoidami mogą się tylko ludzie, i koniec problemu!
 
Lee
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: pt gru 31, 2004 10:35 pm

śr sty 05, 2005 7:51 pm

Zed Kraken pisze:
Pół to pół tam to! Czemu nikt nie zrobił PółPawiana półmałpiatki? Wy nie macie o czym gadać? Po prostu wystarczy ustalić że krzyżować z humanoidami mogą się tylko ludzie, i koniec problemu!



Masz rację.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw sty 06, 2005 10:51 pm

The Small Ticket pisze:
potomstwa toto nie będzie miało.Z takich samych powodów jak koń co to się kochał z osłem


A pan szanowny to o mule kiedys slyszal?

@up - delete me plx :P

@topic - jestem rzeciwko takiemu kombinowaniu - zwykle wywodzi sie z tego ze jakis buzujacy hormonami nastolatek mowi drugiemu buzujacemu hormonami nastolatkowi o orku gwalcacym niziolke...
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

pt sty 07, 2005 12:23 pm

Jozzo-no tu mnie masz :) Głupio palnełem.Zdarza sie.
 
Awatar użytkownika
Re(p)ca(k)
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: pn sty 10, 2005 12:21 pm

pn sty 10, 2005 1:28 pm

EEEE ja tam myśle ze na to pytanie mogą nam odpowiedzieć tylko twócy DnD ja uważam temat za zamknięty
 
Awatar użytkownika
Mikhail
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 19, 2004 8:13 am

pn sty 10, 2005 10:27 pm

A ja wam na to, że istnieje setting gdzie to ludzie, tylko i wyłącznie ludzie niemogą się krzyżować z innymi rasami.
Uzasadnione jest to tym, iż praprzodkowie ludzi przybyli tam skądinąd (inny wymiar/świat - patent jak u Sapkowskiego), zaś wszelkie inne rasy mają wśród Fey swego wspólnego przodka.

I tak spotykane rasy (prócz ludzi, za to mających kilka podras różniących się bonusami) krzyżujące się swobodnie między sobą to: elfy (obowiązkowo kilka podras), krasnoludy, gnomy, niziołki, orki.
Wyniki swobodnego krzyżowania się ww. ras mających wspólnego przodka wśród Fey:
- dwarrow, pólkrasnolud, półgnom
- dworg, półkrasnolud, półork
- elfling, półelf, półniziołek

Setting ów zowie się Midnight. I wszystkie ostacie bez wyjątku, nie tylko mieszańce, są tam potężniejsze aniżeli te w standardowych kampaniach, twórcy Midnighta zalecają przy używaniu jakiejkolwiek podanej przez nich rasy (nawet ich wersji ludzi) dodanie mu +1 ECL.
 
Awatar użytkownika
Ralmevik The Prub
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 11:17 am

wt sty 11, 2005 9:57 am

Mikhail pisze:
- dworg, półkrasnolud, półork


Potomek ze związku krasnolud-ork?! Ja rozumiem ze inny setting (bardzo mozliwe ze okazałby się niesamowicie interesujący) ale to jest po prostu nieklimatyczne! Przeciez nie od dzis wiadomo ze krasnoludy i orki za sobą nieprzepadają (delikatnie ujmując :razz: ) i to tak jakby...

Ja rozumiem ze moze być inna sytuacja w tym settingu aczkolwiek sam fakt powstania takiej rasy mnie odrzuca.
 
Awatar użytkownika
Mikhail
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 19, 2004 8:13 am

wt sty 11, 2005 1:55 pm

Setting ten nawiązuje do Śródziemia nieodżałowanego mistrza Tolkiena, tak jak orki u Tolkiena powstały z wypaczenia schwytanych elfów przez Morgotha, tak w Midnighcie zostały wyhodowane z krasnoludów (jeden z ich klanów tysiące lat temu przeszedł na stronę Izradora, zaś ten w podzięce wypaczył ich swoją modłę), krasnoludy oczywiście temu zaprzeczają . :wink:
Świat zaś to takie Śródziemie tyle, że tu zwycięzył ichniejszy Sauron, niejaki Izrador.
I w tym settingu krasnoludy i orki za sobą nieprzepadają (delikatnie rzecz nazywając), ale podczas wojen dochodzi do gwałtów, a że wszystkie nieludzkie rasy mają wspólnych przodków...
Taki dworg ma jednak przechlapane, krasnoludy go odrzucą (poza jednym klanem który przyjmuje wszystkich wyrzutków), a orków on sam nienawidzi bardziej aniżeli przeciętny krasnolud...
 
Awatar użytkownika
Skrytobójca
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 180
Rejestracja: sob sty 15, 2005 11:41 am

sob sty 15, 2005 2:37 pm

W te wakacje spotkałem synka i zaczęliśmy gadać o dnd. Powiedział mi, że jemu MG pozwolił grać pół niziołkiem-pół człowiekiem. Teraz chce pól gnoma-pół niziołka:D:D
 
Shador
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: czw sty 13, 2005 1:31 pm

sob sty 15, 2005 3:08 pm

Po co ta zabawa w genetyków? Nie wystarczają Wam rasy czystej krwi????
 
Awatar użytkownika
Mikhail
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pt mar 19, 2004 8:13 am

sob sty 15, 2005 3:50 pm

Settingi są różne, w Planescape gdzie w Sigil są karczmy dla demonów, nawet półniebianin-półdemon w drużynie zostałby zbyty wzruszeniem ramion, W Dark Sunie swobodnie grać można półolbrzymem, humanoidalną modliszką czy półkrasnoludem (mul - specjalna bezpłodna krzyżówka wyhodowana do ciężkiej, długotrwałej pracy fizycznej i na arenę), w Iron Kingdoms są trollkiny, ogruny i gobbery, w Forgotten Realms (Zapomniane Krainy) z 5 podras elfów (co nawiasem mówiąc mnie w Forgotten'ach odrzuca), półdrowy, avariele (skrzydlate elfy), zaś w Midnight'cie właśnie elflingi, dworgi i dwarrowy.

Wszystko zależy od settingu, pragnień graczy i dobrej woli Mistrza Gry. Mnie również odrzucają mieszańce, tworzone bezmyślnie, w gruncie rzeczy niepodobają mi się nawet półorcze kundle i w trochę mniejszym stopniu nawet półelfie bękarty.
Mieszańce tak różnych ras nie miałyby u mnie lekkiego życia - odrzucone przez wszystkich, owoce wyklętego przeciwnego naturze mieszania się krwi dwóch odmiennych ras...

Osobiście prowadzę drużynie z settingu Iron Kingdoms, ktora przemierza w chwili obecnej pustynie Dark Sun'a, a wszyscy jeden w drugiego są ludźmi (no jeden dał się zmienić w szkieleta o wolnej woli ale to szczegół :razz: ) i wcale nikogo nie zmuszałem do wybierania koniecznie ludzi (inna sprawa że ludzie w Iron Kingdoms dysponują pewnymi ciekawymi rasowymi bonusami w zależności od nacji :wink: ).

Podsumowując - "Nic co ludzkie nie winno być nam obce", "Jedna rasa - ludzka rasa !", "Precz z nieludźmi !" :wink:
 
Nordrasill
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: wt lis 16, 2004 6:12 pm

sob sty 15, 2005 10:15 pm

LiPman pisze:
Jakby połączyc gnoma z krasnoludem to mieli byśmy postać z +2 do zręczności i - 2 do Charyzmy


przepraszam, ale z kad sie wzielo +2 zr??z tego co mi wiadomo to:
gnom=bd+2,s-2
krasnolud=bd+2,cha-2
z moich skomplikowanych obliczen wynika ze gdyby liczyc plusy obu ras to otrzymamy bd+4,s-2,cha-2....ale oczywiscie moge sie mylic 8)
w kazdym razie wykonywalem rozne dzialania, i nie wiem czemu ale nie chcialo mi wyjsc +2 do zr :wink:
 
Awatar użytkownika
Lord_Arten
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 8:53 pm

sob sty 15, 2005 10:50 pm

Krzyżowanie i mieszanie ras tylko udziwnia i wprowadza komplikacje do świata.
 
Awatar użytkownika
LiPman
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: czw gru 30, 2004 3:42 pm

sob sty 15, 2005 10:57 pm

Nordrasill pisze:
LiPman pisze:
Jakby połączyc gnoma z krasnoludem to mieli byśmy postać z +2 do zręczności i - 2 do Charyzmy


przepraszam, ale z kad sie wzielo +2 zr??z tego co mi wiadomo to:
gnom=bd+2,s-2
krasnolud=bd+2,cha-2
z moich skomplikowanych obliczen wynika ze gdyby liczyc plusy obu ras to otrzymamy bd+4,s-2,cha-2....ale oczywiscie moge sie mylic 8)
w kazdym razie wykonywalem rozne dzialania, i nie wiem czemu ale nie chcialo mi wyjsc +2 do zr :wink:
Masz zupełną racje mnie to cos sie mocno pokićkało w "procesorze"(czytaj mózg) i nawaliłem jakis błędow...

BTW czemu dopiero teraz ktos to zauważył to reszta jak czytała to nie myslała ???
 
Awatar użytkownika
Lucyfer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: śr lis 10, 2004 5:17 pm

ndz sty 16, 2005 12:09 am

Ostatni także spotkałem sie z takim pytaniem... (osobiście nie potrzebuję połówek) poradziłem sobię mówiąc Graczom że z tymi rasami wychodzi to iż Geny sie nie łączą i wychodza albo Krasnoludy Albo ludzie....

666
 
Xeno Horn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pt sty 14, 2005 5:28 pm

ndz sty 16, 2005 6:55 pm

Półkrasnolud - krasnolud po przejściu przez wirujące ostrza :)
a serio to takie półrasy ... no cóż
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

ndz sty 23, 2005 4:44 pm

Widać ludzie mają inny gust i nie kochają się w nizołkach i krasnoludach może dlatego nie ma pół krasnoludów i pół niziołków.
 
Awatar użytkownika
Lydeth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:19 pm

ndz sty 23, 2005 5:28 pm

Ramirez Kelebrin Ruth pisze:
Widać ludzie mają inny gust i nie kochają się w nizołkach i krasnoludach może dlatego nie ma pół krasnoludów i pół niziołków.


A kto powiedział, ze to ma być pół człowiek pół nizioł????

A tak swoją drogą nie odpowiada mi pomysł krzyżowania ras. To w ogóle nie jest potrzebne.
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

ndz sty 23, 2005 9:47 pm

Myślałem o klasycznym połączeniu...

Ale jak wolisz może np. Pół niziołek pół krasnolud w jednym?? :D
To musi nieźle wyglądać... :shock:
 
Awatar użytkownika
Var Kezeel
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 140
Rejestracja: pt lis 26, 2004 11:07 pm

pn sty 24, 2005 12:04 am

Ej, gupkowate to całe mieszanie i krzyżowanie. Choć raz bądźmy nietolerancyjni i wspólnie zakrzyknijmy - nowym mieszańcom mówimy - NIE!
 
Awatar użytkownika
Lydeth
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 133
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 12:19 pm

pn sty 24, 2005 9:59 am

Var Kezeel pisze:
nowym mieszańcom mówimy - NIE!


Zgadzam się z tym.
Po co nam tyle nowych ras?? Rozumiem, do potrzeb kampanii stworzyć coś takiego, jakiegoś pół nizioła pół krasnala, czy coiś jeszcze innego, ale nic więcej. Czy to jest aż tak potrzebne??
 
Awatar użytkownika
TST
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 877
Rejestracja: wt gru 07, 2004 4:06 pm

pn sty 24, 2005 12:24 pm

Ale to ma być podział a'la Two Face? Czy może od pasa w górę krasnal , od pasa w dół nizioł? :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości