Zrodzony z fantastyki

Jak oceniasz wfrp.polter.pl

 
Liczba głosów: 0
 
Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:32 pm

Co myslicie o stronie wfrp..?

pn maja 19, 2003 9:03 pm

Podstrona o Mloteczku (jakby ktos jeszcze nie wiedzial: www.wfrp.rpg.net.pl, www.wfrp.rpg.info.pl) dziala juz prawie tydzien.. Jestem ciekaw Waszych opinii: co nalezaloby zmienic? Czego Wam brakuje, czego jest za duzo, co podoba Wam sie najbardziej..? Piszcie! Postaram sie zmienic na lepsze:)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pn maja 19, 2003 9:15 pm

Na razie ladnie. Starasz sie. Ode mnie masz plus. Gniota na razie wiekszego na stronie nie widze. I mam nadzieje, ze nie zobacze :).
 
Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:32 pm

wt maja 20, 2003 6:01 pm

duuuh...
 
Awatar użytkownika
Faramir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 45
Rejestracja: sob mar 22, 2003 11:01 am

pn maja 26, 2003 2:14 pm

Tak dalej....
 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

Bardzo

ndz cze 01, 2003 1:46 pm

ładna. Dobrze, że jest wreszcie jakaś solidna strona. Jakość tekstów się poprawia. Trzymam kciuki, będę tam zaglądał.
 
Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:32 pm

sob lis 22, 2003 10:11 pm

temat w dalszym ciagu aktualny...
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

ndz lis 23, 2003 2:23 pm

Nie wiem, czy moja opinia kogoś interesuje, ale co mi tam... jak pytają to powiem :wink:

Podstronka o młotku wojennym jest jedną z moich ulubionych, artykuły, felietony, czy jak to tam nazwać (w sumie teksty) mnie przypadły do gustu, nie są miałkie i pomagają uatrakcyjniać grę tudzież znęcać się nad graczami. Rysunki do tekstów o broni czy zrorojach są fajne (nie mniej polecam zakupić tablet - znacznie łatwiej się rysuje :spoko: :) ). Nic tylko czekać na streszczenia sztuk z Teatru Altdorfskiego :)
 
Awatar użytkownika
Farvus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: czw mar 20, 2003 10:15 pm

ndz lis 23, 2003 2:42 pm

Myśle że teksty trzymają klimat Warhammera. Do Starego Świata można jeszcze wiele wymyślić i mogą to być rzeczy bardzo niekonwencjonalne. Właśnie odnośnie streszczenia sztuk z Teatru Altdorfskiego. W 16 numerze Warpstona jest rozpisana sztuka z Staroświatowego teatru :D.

Ja osobiście nie lubie jak się opisuje WFRP jako świat wczesnośredniowieczny. Jakoś takie teksty nie mają tego czegoś co chociażby czuje się w opisie Middenheim i generalnie ilustracjach z dodatków.
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

ndz lis 23, 2003 3:12 pm

Farvus pisze:
Ja osobiście nie lubie jak się opisuje WFRP jako świat wczesnośredniowieczny. Jakoś takie teksty nie mają tego czegoś co chociażby czuje się w opisie Middenheim i generalnie ilustracjach z dodatków.

Na szczęscie świat WFRP to kompromis pomiędzy średniowieczem pełną gębą a światem renesansu. Wszystko zależy od MG których elementów będzie więcej.
Ja osobiście jestem zawieszony nieco pośrodku - z jednej strony to wciaz śrendiowiecze: mentalność, architektura, życie codzienne - z drugiej zakrada się coraz wiecej wynalazków, rozwój medycyny, zmienia się moda wśród arystokracji, szlachty, bogatego kupiectwa. Tak samo sposób prowadzenia wojen zmienia się po mału - w stronę artylerii i zawodowej piechoty, niż np. cieżkiej jazdy feudalnej.
 
Awatar użytkownika
Monte Christo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 17, 2003 7:38 pm

Piszcie artykuły!

ndz lis 23, 2003 4:03 pm

Mi się bardzo podoba... Szczególnie artykuły o broni strzeleckiej, o zbrojach i "Swięto wiosny"... tylko jednego mi brakuje... :( artykułów innych użytkowników. Wiem, zaraz ktoś powie: jak chcesz to napisz sam! Ale nadal uważam że ciekawiej by było gdybyście napisali, lub chociaż przelali na pa[ier swoją najlepszą przygodę! Przy czym sam obiecuję usiasć nad kartką papieru jak tylko wpadnie mi do głowy jakiś ciekawy pomysł...
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

ndz lis 23, 2003 4:51 pm

Monte Christo: Wiesz, ja myślałam nad tym, żeby coś naskrobać i podesłać bjornowi, ale najgorsze jest to, że boję się, że mi nie wyjdzie :razz: Trzeba się też zastanowić co by było, gdybyśmy go wszyscy zasypali opowiadaniam, artykułami i wykładami na tematy okołomłotkowe. Chyba zwariowałby od tego czytania!
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

ndz lis 23, 2003 5:45 pm

Napewno nie :)
Pewnie by mi kazał je czytac i oceniać :P

A tak na serio, Bjron już dawno męczy mnie żebym mu cos wysłał... zacząłem naet pisać pierwszą część kampanii ale wyszło to... przeciętnie. Poza tym nie skończyłem tego pisać. I pliczek .doc wegetuje dalej na pulpicie :?
 
Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:32 pm

pn lis 24, 2003 4:23 pm

ludzie! piszcie, piszcie, piszcie! Robie te strone praktycznie sam od maja i juz ledwo wyrabiam... Kolejna prosba - propaganda! Dajcie znac znajomym, ze gdzies w internetowych odmetach znajduje sie taka strona jak wfrp.rpg.net.pl ... Zupelnie nie mam czasu na promocje, a ta by sie bardzo przydala...
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

pn lis 24, 2003 5:46 pm

No to bjorn odpalaj google, szukaj stron o wfrp, pisz maile do autorow tekstow, rozgladaj sie po forach netowych, pisz kolejne maile. Tak sie wlasnie werbuje ludzi.
 
Awatar użytkownika
Monte Christo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 17, 2003 7:38 pm

pn lis 24, 2003 7:05 pm

Bjorn, specjalnie na twoją prośbę udałem się na parę WFRP-owych stronek. Przejrzawszy je doszedłem do wniosku, że powinieneś dokonać wymiany bannerów (odkrywcze, nie?) bo chyba moje reklamowe wpisy do ksiegi gosci nie zostaną przeczytane przez jakis wielkie tłumy interesantów :P

No i słowo otuchy: tamte strony wymiekają w porównaniu do tej!
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

pn lis 24, 2003 7:09 pm

Taa, kilka słów otuchy, ale na poważnie. Właśnie za to lubię poltkową stronkę o warmłotki, że jest tam zupełnie co innego niż na innych stronkach. Żadnego przepisywania podręcznika czy oficjalnych dodatków. Zamiast tego porządne teksty wynikające z doświadczeń w warmłotkowym temacie.

Tylko, zeby nam się teraz bjorn nie rozpłynął od nadmiaru pochwał :razz:
 
Awatar użytkownika
Monte Christo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pn lis 17, 2003 7:38 pm

pn lis 24, 2003 7:13 pm

Nie martw się! Mam nadzieję że go to zmobilizuje do napisania jeszcze paru artukułów ku powszechnej szczęśliwości RPG-wych maniaków :)
Zachęcam do dodawania nowych postów, a lada moment wkroczymy w pierwszą trójkę "podforów" Poltera! :spoko:
 
Awatar użytkownika
bjorn
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: wt mar 18, 2003 7:32 pm

pn lis 24, 2003 7:27 pm

szukaj, werbuj, pisz... Ach... wszytsko pieknie - tyle tylko, ze ja nie mam na to czasu. Jestem wlasnie w trakcie przeprowadzki, moj komputer sie sypie, mam od cholery roboty w szkole, pisze artykuly od wfrp, do tego wolontariat.... Oglaszam nabor na ministra propagandy :)
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw lis 27, 2003 4:42 pm

Mam takie pytanko - wolicie długie, w pełni opisane przygody, czy raczej krótkie motywy?
 
Awatar użytkownika
Farvus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: czw mar 20, 2003 10:15 pm

czw lis 27, 2003 5:04 pm

Ja wole długie, w pełni opisane przygody. Zawsze to jakoś fajnie się czyta, jak powieść niemalże.
 
inconnu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 05, 2003 2:56 pm

pn gru 08, 2003 7:12 pm

jejku cos pokopałem i pisze jeszcze raz.

podsystem warhammera jest całkiem dobry ale ludzie nie rozpieszczajcie bjorna. niech stara się jeszcze bardziej :razz: . ogólnie przyczepie się tylko do strasznie dziwnego menu podsystemu. co to jest "wejście"? nie pasuje mi to słowo... może zamienić je na bramę albo rajfura... coś bardziej odpowiedniego do starego świata. i dlaczego brakuje jasnego napisu podobnego do "przewodnik" przed tym nieszczęśliwym wejściem? ja proponuje "pieczęć".

no nie znowu będzie, że się czepiam :) . lepiej już przestane
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

pn gru 08, 2003 8:22 pm

Furiath pisze:
Mam takie pytanko - wolicie długie, w pełni opisane przygody, czy raczej krótkie motywy?


A ja wolę tylko ogólny, krótki zarys przygody. To pozwala mi ją rozbudowywać według własnego uznania. Chociaż kiedy kompletnie nie mam humoru i pomysłu a gracze koniecznie chcą, żeby im ktoś prowadził to wtedy przydają się dokładnie opisane historie, które nie wymagają od MG zbyt dużego wysiłku.

Czuję, że niedługo na stronę młotka trafi jakiś nowy scenariusz. Prawda, Furiath? :)
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

sob gru 13, 2003 1:58 am

Jedno nie wyklucza drugiego. Dokładny opis nie ma wiązać MG rąk, tylko wspomagać go w sytuacji, kiredy po prostu wyobraźnia i kreatywnosć go zawiodą.

Ja np. uwazam, ze mam właśnie problem, bo nie potrafię opisywać rzeczy wystarczająco dokładnie
 
Awatar użytkownika
Linka
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 581
Rejestracja: czw wrz 04, 2003 4:42 pm

sob gru 13, 2003 3:44 pm

Ja unikam przydługich opisów. Graczom chcę wszystko przekazać tak, jak pisze się w scenariuszu filmowym, czyli niczym raport policyjny. Nie doprowadzam tego do czegoś w stylu: "Las. Gęsty. Sosnowy. Ciemno.". Poza tym wolę trochę improwizację, bo to od razu inaczej wygląda niż coś wykute ze scenariusza. Nie mniej miło czyta się przygody napisane jak opowiadanie. :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

śr maja 19, 2004 9:28 am

w związku z tym że bjorn ma mały dostęp do netu (wiadomo że bjorn pisał co nieco o aktualizacji na piątek), ale można by prowadzić konkurs na przygodę (Furiath ja piszę, ale mój brat nie lubi RPG, studiuje i siedzi w domu przez co sam mam mało czasu na pisanie). Taki od ogłoszenia go do jakiś 3 miesięcy, podać maksymalną przygód do oddania, po tym czasie wystawić najlepsze prace jakąś tam liczbę i strona WFRP ma kilka przygód. Pewno powiecie że każdy może pisać co chce i kiedy chce i podacie adresy na które trzeba pisać. Jednak z drugiej strony, jeżeli napiszecie że oczekujecie dobrych prac, to może ci którzy do tej pory się nie odważyli może przełamią się i napiszą kilka fajnych dzieł. A nagroda? Nic specjalnego umieszzenie na pewnej liście którą można dorobić na stronie, oraz ewentualna współpraca z bjornem i Furiathem. Co wy na to?
PS:Proszę o delikatną krytykę :razz:
 
Awatar użytkownika
NikoN
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 142
Rejestracja: sob maja 15, 2004 4:00 pm

śr maja 19, 2004 3:39 pm

Ja chciałbym pomóc w podystemie WarMłotkowym. Ustaliłem już do kogo słać i teraz tylko piszę mój pierwszy tekst (oby nie ostani!) dla www.wfrp.rpg.net.pl. Trzeba reaktywować subsystem! :)
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

pt cze 11, 2004 10:26 pm

system jest na szczescie reaktywowany, ale na stronie powinny znalezc sie dwa lub trzy linki (lub porady) do tekstów zawierajacych wiedze o podstawach. Nie kazdy ma dostep do owych tekstów jak nawet zaczac. Jezeli chcemy by WFRP byl jeszcze zywy musimy miec wiedze i pierwowzory kart postaci tak aby zarazac nim mlodych RPGowców.
WIem nie lubicie propagowac stronkopiujacych podreczniki, ale czasem aby znalezc takie strony szuka 30 minut i nie jest usatysfakcjonowany jej zawartoscia. A tak wejdz na www.polter.pl wejdz w podsystem WFRP wejdz w poradnik tekst "linki" i prosze mozesz zarazac mlodych rpgowców! :spoko:
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

sob cze 12, 2004 2:04 am

Dzięki za uwagi!

Nie bardzo rozumiem o jakich podstawach miały być infa?
Wiadomości o świecie? O Bogach, itd.?

Wszystko to jest w podręczniku i dodatkach. Dodatki bez problemu można jeszcze obecnie kupić w sklepach rpg-owych (a nawet w Empiku). Sam podręcznik pojawia się regularnie na aucjach Allegro, więc nie ma wcale wielkiego problemu go nabyć.

Nie chcemy natomiast - zgodnie z pierwotną wizją - wciskać wiadomości, które są ogólnie dostępne typu: krótka charakterystyka bogów, geografia świata, itp. Zachęcamy do aktywnego wpisania się w rolę konsumenta :razz: i kupienia paru ofiacjalnych materiałów, niż podawania kawy na ławę na stronie internetowej.

Pozdrawiam,
 
Awatar użytkownika
M.K.
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob maja 01, 2004 10:16 pm

sob cze 12, 2004 5:37 pm

chodzilo tylko o to aby wszyscy ci co z powodów natury rodziców typu "nie bede przelewac na konto kasy, póki nie zobacze towaru" mogli chociaz w czesci gracz w WFRP! Potrzeba takich inormacji, by malo obeznany gracz mógl sobie zrobic karte postaci i nic wiecej! Chcialbym aby stad mozna bylo znalezc spalone skrawki informacji jak zaczac, bo wtedy na kazdym wyjezdzie robiac karty postaci dla "nowych" i przedstawiajac im ten wspanialy swiat to mmoze kto wie? wsród nich sa mlodzi fani WFRP? Potrzeba tyle informacji by kazdy kto chce mógl zaczac.
Nie mówie tu o zawalaniu twojej strony 90 tekstami, lecz jednym dobrym z kilkoma radami i linkami odpowiadajacymi pojemnoscia. Wiadmomo jak damy im kwalek ciasta beda chcieli calosc! :wink:
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

Oczekiwania odnośnie działu wfrp.polter.pl

pt wrz 03, 2004 6:04 pm

Temat przeniesiony z ogłoszeń o nowościach. Furiath

Napiszcie coś może o broni palnej w Świecie Młotka, w podręczniku prawie nic o tym nie napisali (jest tylko ruisznica i pistolet a gdzie arkebuz, hakownica, muszkiet, grałacz, zamki kołowe i lontowe itp itd). Wielu ludzi nic o tym nie wie i szerzy cherezje (brronie w stylu obrzyn itp. klęska).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości