Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

Pytania dotyczące D&D 3.5 ed.

pt lut 04, 2005 5:30 pm

W tym temacie redakcja będzie, w granicach swoich kompetencji, odpowiadać na pytania dotyczące edycji 3.5 systemu. W miarę możliwości proszę o powstrzymanie się od negatywnych wykrzykników :P.
 
Awatar użytkownika
Chrzaniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 5:08 pm

pt lut 04, 2005 5:49 pm

No, podziękowania dla rebounda.

Mam pytanie dotyczące atutów. W podręczniku gracza jest atut walka 2 rodzajami broni i poprawiona-----. A w książce complete warrior samuraj dostaje jeszcze atut greater-----(mam to po angielsku). Czy są jakieś dodatkowe atuty w 3.5??
 
Awatar użytkownika
Red Dragon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 12:08 pm

pt lut 04, 2005 5:52 pm

Czy oprócz odpowiedników książek z 3 edycji (podręcznik gracza 3 - podręcznik garcza 3.5), będą jakieś nowe książki(np. Draconomicon)?
 
Rizzen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob sty 22, 2005 4:40 pm

pt lut 04, 2005 5:56 pm

Chyba nie zmienią się bardzo zasady?Czy znajdą się tam nowe umięjętności?, a może jakieś poprawki do podstawowych klas?, lub jakieś nowe rozwiązania albo pomocne tabele dla Mistrza Podziemi?
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

pt lut 04, 2005 6:11 pm

Takie pytanie:

Czy zasady ulegną jakimś poważnym zmianom, co nam o tym wiadomo drogiRebound'zie?

Czy będą jakieś nowe klasy podstawowe (bądź ulegną zmainom)? Czy zmienią się zasady walki (oczywiście nie diametralnie ale co się zmieni).
Co z awansowaniem (normalne klasy będą mialy np. rozwój do 30 poziomu?)

I jeszcze jedno najważniejsze. Czy do ed. 3.5 wyjdą wszystke podręczniki (PG , PMP , KP ) i czy po wprowadzeniu tej edycji takiego człowieka, który będzie chciał w nią grać, podręczniki z 3 ed staną się bezużyteczne (czytaj kasa w błoto)?

Pytań jest wiele...
 
Awatar użytkownika
PoBe
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 61
Rejestracja: pn mar 15, 2004 9:06 am

pt lut 04, 2005 7:40 pm

Słyszałem, że ulubioną klasą gnomów jest w 3.5 bard. :shock: :shock: :shock:
Czy to prawda???
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt lut 04, 2005 7:47 pm

Draconomicon jest już wydany jako ed 3.5
Zasady awansu, ilość poziomów się nie zmienia. Zmianie uległy atuty, umiejętności i parę innych rzeczy. Generalnie ed 3.5 naprawia błąedy ed 3.0
Zbyt dużo się zmieniło aby pisać, np. Redukcja Obrażeń - nie ma zasady że +5 przebija wszystko. Nie które Demony mają RO 10/Dobro - możesz mieć broń +20 a jak nie jest Dobra to RO dalej działa. Wypadły nie które umiejętności np. : Alchemia jest teraz RZEMIOSŁEM (Rzemiosło - Alchemia). Zniknął Atut Oburęczność - teraz wystarczy Walka Dwoma Brońmi. Atuty z Pięści i Miecza oraz z innych Klass Booków zostały włączone do podstawki 3.5. Podobnie jak ed 3.0 ed 3.5 ma trzy podstawowe podręczniki. Jeśli chcecie zobaczyć jakie to zmiany to pobierzcie sobie ze strony Wizardów SDR 3.5 oraz specjalny dodatek w PDF omawiający zmiany.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

pt lut 04, 2005 7:56 pm

Wystarczy sciagnac sobie SRD ze strony poltera. Jest darmowe, niewiele wazy. Jedyna wada to jego niekompletnosc, przede wszystkim nie ma rozdzialu o czarach, jednak mysle, ze ze strony Wizardow bez problemu mozna przetlumaczyc.
Uzupelniajac wypowiedz Sony'ego - tak, bard jest ulubiona klasa gnoma, co mi tez wydaje sie troche dziwne.
 
Awatar użytkownika
scorpion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:44 pm

pt lut 04, 2005 9:27 pm

A ja mam takie pyrtanko... Czy po wydaniu (ew. wcześniej) edycji 3,5 i czy wogóle kiedykolwiek SRD na dnd.polter.pl będzie kompletne? chodzi mi o listy czarów i ich opisy. I czy np. isa po wydaniu podręcznik zrobi coś takiego dla tych co kupili 3,0 po polsku?
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

pt lut 04, 2005 10:25 pm

Czytałem SRD. Ciekawe zmiany! Szczególnie Tropiciel! Doskonałe rozwiązania na prawdę. Myślałem że będzie gorzej a to jednak kawał dobrej roboty odwalili panowie "Wizardowie".

Mam to samo pytanie co scorpion. Czy to SRD kiedykowiek będzie kompletne? I czy macie zamiar zamieścić także takie coś z odpowiednikiem do PMP i KP ?
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt lut 04, 2005 11:04 pm

Nasze SRD to robota niekompletna. ISA jednak planuje razem z podręcznikami źródłowymi do 3.5 przetłumaczyć SRD, które prawdopodobnie w wersji KOMPLETNEJ trafi do nas na stronę.
Ponadto istnieje dokument konwertujący inne podręczniki (m.in. Bóstwa i Półbogów, Księge Planów itp.) na wersję 3.5.

Najlepsza znana mi internetowa wersja SRD (niestety w języku angielskim) znajduje się pod adresem http://www.d20srd.org/.

Tak jak Sony już napisał, zmian w ed. 3.5 jest zbyt dużo, by wszeystkie je wymieniać. Głównie są to niezbędne poprawki, których "niezbędność" wynikła w trakcie docierania się wersji 3.0.

Ponadto do edycji 3,5 wyszły już nowe, porządne classbooki (Complete Warrior, Complete Divine itp.) - wszystkie w twardych oprawach; i mnóstwo innych suplementów, o których wcześniej można było co najwyżej pomażyć ;).
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt lut 04, 2005 11:12 pm

Nie mamy pewnosci. ISA informuje, że przetłumaczy SRD na wersję polską i zostanie wtedy udostępniona - kiedy? Przy, juz po pojawieniu sie polskiej wersji 3,5 Core Books. Wtedy też, o ile te zapowiedzi się sprawdzą, najpewniej dopiero będzie można zapoznać się z pełną polską wersja SRD. Co do ulubionej klasy gnomów - Bard został nieco zmodyfikowany w 3,5. Po staremu jednak, może i bardziej, jego czary oparte są na iluzjach. Dodatkowo gnomy, jako z natury raczej wesoła rasa (nie mam na myśli svirfneblin) raczej dobrze pasują na Bardów - jako psotnicy, posługujacy się iluzjami, magią - subtelną, nie tak widowiskową i skupioną na księgach jak Czarodzieje. To tyle mojego wyjaśnienia, a w bardziej prozaicznej wersji - widać ktoś w WotC uznał, że jednak bardziej pasuje do gnomów Bard, więc zmiany zaszły. Jeśli ktoś chce może, oczywiście, pozostawać przy ulubionej klasie Iluzjonisty (na zasadzie house rule). Inną istotną dla graczy zmianą może być fakt, iz w 3,5 nieco zmieniono niektóre zasady, np. broń - teraz nie podaje się jej rozmiaru jako takiego, a raczej kategorie broni: lekka, jednoręczna, dwuręczna, dystansowa. Obrażenia są zależne od rozmiaru, jak wcześneij ,jednak teraz przebiega to na neico innej zasadzie - bazowo wszystkie bronie w tabeli podane są w dwóch wersjach - dla średnich i dla małych istot. By uzyskać broń odpowiedniego rozmiaru dla istot większych lub mniejszych należy zmodyfikować kość obrażeń, wagę i cenę, a pozostałe cechy (kategoria itp.) powinny pozostać bez zmian, jedynie odpowiednio przystosowane.... Mam nadzieje, że zrozumiale to przeniosłem. Zmieniły się opisy niektórych broni (np. ciężka lanca, długa włócznia), Ostrość nie kumuluje się już z Poprawionym trafieniem krytycznym ani zdolnością Mistrza Oręża... Zmian jest sporo, część kosmetyczna, część poważniejsza... Póki co, podobnie jak Sony i Thorondon polecam zapoznanie się z angielskim SRD w miarę możliwości. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

pt lut 04, 2005 11:13 pm

Wiesz co lubię w twoich wypoiwdziach Rebound ? To że podajesz konkrety. To mi powiedz konkretnie:

Czy te SRD trafią przed czy po wydaniu nowych podręczników źródłowych? Założę się że sam jeszcze nie wiesz, a jak już się dowiesz to na pewno się okaże że po ale zapytać nie zaszkodzi...

Rebound pisze:
Ponadto istnieje dokument konwertujący inne podręczniki (m.in. Bóstwa i Półbogów, Księge Planów itp.) na wersję 3.5.


Tylko gdzie on istnieje? :)
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt lut 04, 2005 11:24 pm

Istnieje na stronie WoTC - www.wizards.com :P.

Co do SRD PL - zgodnie z logiką, SRD powinno trafić na Sieć W TYM SAMYM CZASIE, co core rulebooki na półki. Niestety, jak łatwo się domyślić, Core Rulebooki to priorytet (z nich jest kasa), a SRD to tylko swoisty dodatek, który najprawdopodobniej trafi na stronę PO podręcznikach. Miejmy nadzieję, że nie będzie to duże PO, a małe po, ale nie powiem nic dokłądnie przynajmniej przez miesiąc. 18 lutego jadę do ISY po nowe info, ale wątpię, czy do tego czasu będzie coś wiadomo o D&D 3.5.
Możliwe za to, że do tego czasu REMOV upora się wreszcie z d20 Modern - w końcu został mu jeden rozdział + indeks ;).
 
Fzoul Chembryl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pn lis 29, 2004 12:48 pm

sob lut 05, 2005 4:45 am

Slyszalem, że Dragonlance bazuje na edycji 3,5. Czy to prawda? I jak jest z innymi światami, Eberronem, Ravenloftem?
 
Awatar użytkownika
Vister
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:06 pm

sob lut 05, 2005 11:52 am

Gdzie dokładnie jaest SRD na stronie poltera, bo nie umiem znaleźć :cry: . Wy to tak schowaliście, czy ja jestem taki tępy, ze nie umiem znaleźć (raczej to drugie) :cry: :help: . A jeszcze co do zmian, to jeszcze czarownik(zaklinacz) może co dwa poziomy zmienić sobie wybrany czar (jeden) na inny tego samego poziomu. P.S. A co z historią FR w 3,5 o ile lat do przodu pójdzie??
 
Awatar użytkownika
Dromar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt paź 08, 2004 7:20 am

sob lut 05, 2005 11:56 am

Vister pisze:
Gdzie dokładnie jaest SRD na stronie poltera, bo nie umiem znaleźć


Jest dokładnie tutaj - http://dnd.polter.pl/pliki/SRD-35ed-PL.pdf
 
Awatar użytkownika
PoPoT
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 262
Rejestracja: śr sty 26, 2005 2:14 pm

sob lut 05, 2005 12:44 pm

Ja mam takie pytanie.. Kiedy sie pojawi karta do 3.5 po polsku?
 
Nordrasill
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 81
Rejestracja: wt lis 16, 2004 6:12 pm

sob lut 05, 2005 12:59 pm

PoBe pisze:
Słyszałem, że ulubioną klasą gnomów jest w 3.5 bard.
Czy to prawda???


tak, to prawda :P W podrecznikach 3,5(Podreczik gracza, mistrza podziemi i ksiedze potworow) jest dosc duzo zmian...Np jest nowa klasa prestizowa w podreczniku MP, wszystkie likantropy maja formy hybrydy, jest wiele nowych rysunkow( :razz: )sa nowe szablony, pare nowych potworow, pozmieniane klasy podstawowe (m.in. lowca i bard) itp rzeczy.

A skoro juz o nowych podrecznikach mowa to polecam wszystkim monster manuala 2 i monster manuala 3 ... z tego co wiem jeszcze niedlugo wyjdzie 4 ale narazie wiecej nie wiem... w 2 i 3 mozna znalezc duzo fajnych rzeczy :wink:
Polecam
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

sob lut 05, 2005 1:09 pm

To jam możę przedłużę pytanie PoPoT'a.

Kiedy się pojaiw karta postaci do 3.5?

W zasadzie to już można grać... z SRD z waszej strony i angielskimi wersjami to nic tylko zacząć!
Chodzi mi o polską wersję krty oczywiście. Może być prowizoryczna :)
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

sob lut 05, 2005 1:13 pm

Pisałem z twórcą tłomaczenia na stronie i niestety działalnosć jego odnosnie nowego tłumaczenia ustała :( . Musimy czekać na zapowiedziany na marzec podrecznik z isa (który jak zwykle pojawi się z poślizgiem).

Co do zmian w 3.5 sa one dobrze zmienione, wreście bard stał się dobrą klasąjedyne co niepotrzebne czego sie dopatrzyłem to u druida z towarzyszami jest to dość dobrze (lepiej) wyjasnione w władcach dziczy. Nalezy także wsponieć o niziołku który teraz z procą jest istną maszyną do młucki ( no może przesadziłem :) ). Poprawion krasnoluda który stał się potężniejszy (no bo wkońcu np. w kamiennej zbroi ma 6m szybkość a zbrójka waży swoje 40 kg), po zatym
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

sob lut 05, 2005 4:14 pm

DragonLance nie jest wydane na ed 3.5 zawiera elementy zarówno 3.0 jak i 3.5 - najtrafniejsze jest określenie 3.25 :D :D
Ja posiadam kompletną kartę postaci zgodną z ed 3.5 - niestety brak mi czasu na dokończenie części dla maga (mag i psionik mają osobne kartki) oryginał w postaci źródeł w Excelu dostałem od Dante z dnd.pl
Obecnie jest mocno przerobiona i dostosowana do ed 3.5
Jak się obrobię z innymi rzeczami to wystawie ją w PDF'ie na Polterze. Ale to może potrwać.
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

sob lut 05, 2005 4:56 pm

Sony pisze:
Jak się obrobię z innymi rzeczami to wystawie ją w PDF'ie na Polterze. Ale to może potrwać.


Życzę ci żebyś odrobił inne rzeczy i wysłał kartę zanim "ale może to potwać" :D
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

sob lut 05, 2005 5:10 pm

Nie ma to jak nabijanie postow, nie Ramirez?
Masz ostrzezenie. Ostatnie.
 
Awatar użytkownika
Ramirez Kel Ruth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 526
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 4:18 pm

sob lut 05, 2005 5:40 pm

O Thorondon nie bądź taki!
Nie nabijam sobie postów. Szczerze mówiąc wogule mnie nie obchodzą.
(chyba że za tysiąc postów jest jakaś nagroda pieniężna?)
Są ferie i w wolnym czasie piszę (a, że wolnego czasu jest...).
I tak to lepsze niż zakładanie tematów z głupimi pytaniami (nie sądzisz?)
Jeżeli ci tak bardzo na tym zależy to przystopuję nieco. Nie obrażaj się wilku.
 
Awatar użytkownika
Thoron
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1853
Rejestracja: sob maja 01, 2004 9:03 pm

sob lut 05, 2005 5:52 pm

Orle jak juz cos. Ty lizusie. :razz: :wink:
Wolalbym, zeby posty cie obchodzily, bo jesli komus za przeproszeniem wisi co pisze to...
Jesli za tysiac jest nagorda, to fajnie, ja jeszcze sie takowej nie dorobilem.

EOT
 
Awatar użytkownika
Tomazzy
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 192
Rejestracja: wt gru 28, 2004 2:50 pm

sob lut 05, 2005 6:20 pm

Dobra wszystkich to interesuje, fascynujące że niedługo sie dorobisz 1000 postów :/ Powinniście raczej rozmawiać o 3.5 a nie takich pierdołach. Pół strony pierdzielenia i ja jeszcze sie przez ten post dołorzyłem :shock: . Mam nadzieje że nastepna osoba napisze coś istotnego odnosnie 3.5, a nie dołaczy się do tego bezsensu.

Napisalem EOT, dlatego prosze juz nie kontynuowac offtopicu. Nastepne takie posty zostana usuniete.
Dziekuje za uwage.


Dobra SORRKA już tak nie bede robił :)
Ostatnio zmieniony sob lut 05, 2005 9:46 pm przez Tomazzy, łącznie zmieniany 1 raz.
 
mcz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt gru 17, 2004 8:01 pm

sob lut 05, 2005 8:02 pm

no, ja mam pytanie co do dużych i wielkich broni w 3.5 ed. Mianowicie jak to jest z dużymi brońmi i małymi stworzeniami w 3,5 ed? czy mogą ich używać tylko z mniejszymi obrażeniami, czy te bronie są mniejsze, czy jak?

A ty ramirez dużo musisz miec tego wolnego czasu, skoro w dwa tygodnie nabiles prawie 200 postów :spoko:
 
Awatar użytkownika
Bachmut
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 85
Rejestracja: śr gru 22, 2004 1:48 pm

sob lut 05, 2005 8:19 pm

Bronie po prostu muszą być mniejsze
 
Awatar użytkownika
Chrzaniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 5:08 pm

sob lut 05, 2005 9:04 pm

Ale np. gnom może się posługiwać póltorakiem oburacz??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości