Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

"Crystalicum" luźne przemyślenia.

wt cze 01, 2004 2:05 pm

Poniższy post jest częścią tego co wyniosłem z prelekcji na temat Crystalicum. Czyli po prostu spisałem to co pamiętam z owych prelekcji i pewnie połowa z tego jest już nieaktualna.Crystalicum jest dopiero we wczesnej fazie rozwojowej i jeszcze mnóstwo może w nim się zmienić.Po oficjalne informacje na temat Crystalicum(niestety na razie bardzo mało) zapraszam na oficjalną stronę wydawnictwa Wolf-Fang.(WWW.wolf-fang.pl)

Pierwszy raz zetknąłem się z tym systemie na tegorocznym Krakonie.Hmmm...właściwie to zetknąłem sie z nazwą ,ponieważ była to jedyna informacja zawarta w Krakonowym infomatorze.

No dobra, sprawdźmy co spłodzili ludzie wydający mój ukochany system, czylii l5k.Poszedłem,posiedziałem ,posłuchałem,zadałem parę pytań no i chyba pojawi się coś naprawdę świeżego na polskim rynku RPG.
Po Krakonie wróciłem do domu,usiadłem przed kompem i zacząłem szperać w sieci......pustka jest słowem bardzo dobrze pasującym do tego co znalazłem.Myśle sobie,spoko.Panowie dopiero zaczęli coś wymyślać.TO nawet dobrze ,że nie pojawiają się jakieś ploty ,bo jak koncepcja się zmieni,to będzie można te wiadomośći o kant...trzasnąc.Looz.Uzbroiłem sie w cierpliwość ,poczekałem,do tegorocznego Conquestu.Z niecierpliwością wyczekiwałem prelekcji na temat Crystalicum i naprawdę odetchnąłem kiedy okazała się ,że koncepcja systemu omawianego na Krakonie nie zmieniła się dramatycznie.

Okej .Przejdźmy do konkretów czyli "o so chozi??".
Crystalicum jest (będzie) naprawdę dość dziwnym systemem.
Akcja osadzone jest "dawno, dawno temu w odległej galaktyce" jednak tego systemu, jak twierdza autorzy, nie można nazwać system science-fiction. CZemu??Bo zaawansowana cybertechnika czy inne bajery praktycznie nie istnieją.Jak to!!?! -zakrzykną ludzie- nie ma fazerów, statków kosmicznych i cybersprężarek??! To co jest??!!
Jest kryształ.Kryształ jest wszystkim, to z niego powstało życie.Wszelka "technologia" opiera się na używaniu mocy Kyształu.Tak samo jest z magią i żródłami energii . Bez Kryształu nie ma nic .
Odnotowano, że na każdej planecie na której istnieję życie występuję ów surowiec.
Nie martwcie się oczywiście.Polatać, w przestrzeni kosmicznej będziemy mogli.I to nie na byle czym ,ale na najprawdziwszych statkach rodem z XVII wieku :) Żadnych SuperStarDestroyerów ,ale Galeony,karawele itd.(nooooo poza nielicznymi wyjątkami vide Gnomy i ich "user friendly death star" ;) )

Okej jedziemy dalej.
Rasy : Jest ich mnóstwo.Rysunki p.Gruszewicza pokazywane na prelekcjach są dla mnie po prostu przewspaniałe.Mamy więc Ludzi ,Krasnoludy(bardzo fajny pomysł ,jest to rasa odkrywców, jednak osiedleni są na tylko jednej planecie, i uwaga są nie wyrabiają spirytusu i nie piją na umór-wg rewolucyjne spojrzeni :P) ,Elfy(mnóstwo "odmian" ,lodowe,dzikie,pospolite etc. etc.) ,Gnomy, orkowie ze swą mroczną religią , nieodgadnionych Astończyków i masa innych, jakże interesujących i wnoszacych wiele do ogólnego klimatu gry. Co fajniejsze każa z nacji/ras ma jakąś mroczną tajemnicę. Tajemnica ów , gdyby wyszał na jaw mogłaby naprawdę namieszać.

Jak można wywnioskować z mojego chaotycznego kolektywu wspomnień prelekcyjnych ,autorzy gry mają mnóstwo pomysłów. Co fajniejsze ,to wszystko trzyma się kupy, mimo ogromnej złożonośći całego świata.

O czym jeszcze nie pisałem .Aha, o konwencji. A konwencje jest taka...klimacik troszkę mangowy. Co to oznacza?? A to ,że mamy tutaj wielkie miecze, rycerzy okutych w wielgaśne. zbroje , golemy zrobione na ksztalt mechów. Rysunki pokazywane na prelekcjach dobitnie starają się akcentować. I fajnie  Nie jestem jakimś wielkim miłośnikiem mangi bądź anime jednak pomysł ów przypadł mi do gustu.

Może znajdzie się na formie ktoś ,kto o Crystalicum też coś usłyszał i pragnął by się podzielić tym co wie. Czy system się przyjmie ?? Czy w ogóle wyjdzie ?? Czemu orkowie muszę składać krwawe ofiary ?? Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony wt cze 01, 2004 2:42 pm przez Rege, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 5:39 pm

wt cze 01, 2004 2:20 pm

Ja tam na tym sie nie znam, ale ztego co mówisz to moze być całkiem j\fajny system, manga :razz: . Ale ten kryształ? Coś mi tu kiczem zjeżdżą, ale jak to się dobrze zrobi to moze byc :spoko:
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

śr cze 02, 2004 12:38 am

Olgierd pisze:
Ja tam na tym sie nie znam, ale ztego co mówisz to moze być całkiem j\fajny system, manga :razz: . Ale ten kryształ? Coś mi tu kiczem zjeżdżą, ale jak to się dobrze zrobi to moze byc :spoko:


Czemu akurat kiczem ?? Na potędze kryształu opiera się cały system.Wszystko- czyż to nie piękne?? Z tego co pamiętam kryształ nie jest takim zwykłym surowcem mineralnym.On żyję i rozwija się.Jednak większośc ras nieumiejętnie zbiera Kryształ ,prze co ON umiera i jest go coraz mniej.
Tylko głowna religia(zapomniałem nazwy) Imperium Kryształowego trzyma sekret przekazany przez proroka jak zbierać Kryształ tak, aby nie obumierał (i dlatego głoszą ,że powinni władać innymi ,bo tylko oni umieją "nie plugawić życiodajnego surowca"; uważają reszte galaktyki za heretyków , którzy nie mają prawa zabijać kryształu).

Ra-V!!! Pobudka Napisz coś !! Albo : kopnij mnie w głowę i przypomnij mi coś o czym nie napisałem.Cholercia ,powinienem był notatki sporzadząć :P
Ostatnio zmieniony czw cze 03, 2004 9:02 pm przez Rege, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Ra-V
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1490
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:08 pm

śr cze 02, 2004 1:15 am

Hmm w ramach przypominania:
- kapitalny pomysl miast na platformach w tym "nasza" wenecja dla mnie cud, miod i orzeszki
- motyw z bronia rozwijajaca sie wraz z bohaterem
- sposob wydania czyli sliczny podrecznik o swiecie i zwykly podrecznik o mechanice
- maaaasa odwolan w wiekszosci bardzo radosnych i budujacych kupe fajnych skojarzen
- serialowosc przygod z pilotem i odcinkami

Mozesz rozwinac :spoko:
 
Awatar użytkownika
Togashi Kaneda
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 6:08 pm

śr cze 02, 2004 7:20 pm

A ja po raz pierwszy przeczytałem o Crystalicum na stronie Wolf-Fang. Szczerze powiedziawszy.... zajefajny pomysł :D

Gdy przeczytałem to co na www.wolf-fang.pl jest napisane i obejrzałem to co narysowane, to aż mi się miło zrobiło. Jek dobrze pójdzie, będziemy mieli bardzo oryginalną grę, która będzie miała masę świetnych smaczków i bardzo kolorowy (pastelowy :D ) (wszech)świat.

Rege:

Teraz jak przeczytałem to co napisałeś, utwierdzam się w przekonaniu, że ta gra będzie świetna :). Ogromne miecze.... Aż mi się łezka w oku kręci, że już nie mam kasy na mangi :D
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

czw cze 03, 2004 7:24 pm

Ra-V pisze:
Hmm w ramach przypominania:
- kapitalny pomysl miast na platformach w tym "nasza" wenecja dla mnie cud, miod i orzeszki

Yyyyyyyyyyyyyyyyyy:D Z tego co pamiętam to wygląda to tak :
Ktoś kiedyś wybudował pośrodku znanej galaktyki dziewięć platform.Nie siedem ,nie pięć a dziewięć właśnie.No i na tatmtych platformach od zarania dziejów tętni ,życie.Życie owo tętni i żyłni sobie w 9 wielkich miastach.Miasta są gigantyczne ,każde ma się odrobinę różnić między sobą.Są swoistym ewenementmem świata crystalicum.
Każdy najeźdzca ,prónujący podbić owe miasta ,został szybko przez nie zaasymilowany(podobne trochę do Ankh-Morpork ;) )
Ra-V pisze:
- motyw z bronia rozwijajaca sie wraz z bohaterem

Broń ma nie być tylko i wyłącznie ekwipunkiem .Wraz z doświadczeniem postaci ,broń ma także stawać się lepsza.I to nie chodzi tylko o współczynniki ,ale także jeśli chodzi o wygląd.
Ra-V pisze:
- sposob wydania czyli sliczny podrecznik o swiecie i zwykly podrecznik o mechanice

tu już pamięc mniej mnie zawodzi :
3 Podręczniki :
Jeden dla gracza ,czyli - zasady walki ,rozwój postaci itd.
Drugi dla Mg - Porady ,przedstawienie ideii Soap Opera... itd.
Trzeci - Opis świata : Historia ,dogłębne opisy ras ,opisy królestw itd.
Ra-V pisze:
- maaaasa odwolan w wiekszosci bardzo radosnych i budujacych kupe fajnych skojarzen

;] Nie niszczmy niespodzianki w odkrywaniu tychże.Zacznijcie oglądać Babylon 5 :)
Ra-V pisze:
- serialowosc przygod z pilotem i odcinkami

Tutaj wolę nic nie pisać .Zobaczymy jak wyjdzie :)
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

czw cze 03, 2004 8:51 pm

Niezmiernie mi miło, że zapamiętaliście aż tyle z naszych prelekcji.

Spieszę więc donieść, że prace idą pełną parą (równolegle z ostatnimi przygotowaniami 7th Sea) i zamknęliśmy już właściwie fazę konstruowania kształtu świata.

I już bardzo niedługo zaczniemy tenże szerzej prezentować. :-)
 
Awatar użytkownika
Olgierd
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 169
Rejestracja: śr kwie 21, 2004 5:39 pm

czw cze 03, 2004 9:52 pm

luknąłem na wolf ranga i spoks :spoko: .to jest cos dla mnie :razz:
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

czw cze 03, 2004 10:12 pm

Majkoszu, witam na naszym skromym forum!
Szynszyle pozdrawiają:>
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

czw cze 03, 2004 10:53 pm

Dzień dobry, Szynszyle.

I żeby nie było, iż uprawiam prywatę, powiem Wam kilka słów o Dziewięciu Miastach.

Faktycznie, metropolie te orbitują wokół Planety na dziewięciu ogromnych platformach, które zbudowano w czasach tak zamierzchłych, że nikt nie pamięta już, jak dawno temu. Ich mieszkańcy to naród niezmiernie dumny - jeśli się tu nie urodziłeś, nigdy nie będziesz traktowany jak ci, którzy mieszkają tu od pokoleń.

A jednak do Dziewięciu Miast ciągną przybysze - ciągną niepowstrzymaną strugą, szukając szczęścia, fortuny i lepszej przyszłości. Zwykle bardzo szybko odkrywają, że Dziewięć Miast to świat bardzo okrutnych reguł, które zmieniają się szybciej, niż są w stanie się ich uczyć. Najcześciej trafiają więc do armii.

Dziewięć Miast walczy o Planetę. W każdej żyznej dolince, w każdej wiosce, kopalni, miasteczku, lesie, na każdej łące przelewano krew najemnych żołnierzy. Większość ludzi, którzy zaciągają się do armii ginie lub marnuje sobie życie. Naprawdę wielcy zostają kondotierami, o względy których ubiegają się władcy wszystkich Miast. Kondotierzy otoczeni są powszechnym podziwem - dzieci wymianiają się kartami, które ich wyobrażają.

A same miasta? każde posiada specyficzną kulturę. Jest więc
Miasto Twarzy, gdzie wszyscy noszą maski,
Miasto Astrologów, które pozostaje zawsze po nocnej stronie Planety,
Miasto Poranka, gdzie nie rozmawia się na ulicach, a żywi mieszkają z umarłymi,
Miasto Szmaragdów, którego władcą jest niezmiernie potężny czarownik, rozpasane
Miasto Ogrodów, słynne ze swoich karczm, kasyn i kobiet, jest
Miasto Ptaków, które rozsypało się i teraz domy dryfują w przestrzeni, a jego mieszkańcy przemieszczają się latajacymi gondolami,
Miasto Tysiąca Kolumn, w którym przetrwały ogromne budowle nieznanej cywilizacji,
Miasto Opowieści, na poły zrujnowane, wymierające i niewiarygodnie dumne oraz
Miasto Ognia, dom najdoskonalszych rzemieślników, którzy uwielbiają zagadki i potrafią wytwarzać Sztuczny Ogień, z którego wyrabiają płaszcze, rękawice, peruki czy kwiaty.

Oczywiście, to wszystko bardzo skrótowe informacje - z czasem jednak wolno mi będzie powiedzieć więcej.

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
JaXa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: czw lut 19, 2004 8:39 am

pt cze 04, 2004 6:08 am

Bardzo podoba mi sie idea Crystalicum... W moim chorym umysle już rodzą się pomysły na przygody. Czesc z nich to oczywiscie w końcu realizowalne projety do Spelljammera ale mam tez kilka nowych pomyslow ktore wyplynely w trakcie ogladania grafik Radka Gruszewicza...

Majkosz... jakbyście kiedys potrzebowali betatesterów.... To ja sie zgłaszam na Ochotniczą Swinkę Doświadczalną :mrgreen:

A tak pozatym to witam na Forum... Sam nie jestem tu najdluzej :D
 
Awatar użytkownika
deem
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 690
Rejestracja: pn maja 17, 2004 1:27 am

pt cze 04, 2004 6:09 pm

witam wszystkich
mam pytanko do twórców [lub do osób które już coś może o tym słyszały]: jak ma w przybliżeniu wyglądać mechanika Crystallicum? Jakby nie patrzeć dotychczasowe systemy wydane przez Wolf Fanga [liczę już "7th Sea"] mają mechanikę bardzo dobrą [ciekawe czemu taką podobną do siebie :razz: ] i bardzo bym chciał żeby poziomem ich dziecko "własne a nie przygarniętę" wzięło przykład z kuzynów z zachodu. Wiem, wiem- mechanika nie jest najważniejsza [takie głosy mogą się odezwać], ale wg mnie mechanika badzo pomaga w tworzeniu klimatu świata. Poza tym przy tym sposobie wydania podręcznika sprawa mechaniki jest jeszcze ważniejsza- bo gracz widząc że tylko świat jest porządny po co ma kupować 2 pozostałe podręczniki? Błagam, nie zróbcie tego co Portal z Monastyrem- świat bardzo dobrze a mechanika do poprawki [praktycznie prawie cała]
 
Awatar użytkownika
Khamul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:42 am

pt cze 04, 2004 6:18 pm

Czemu mam jakieś dziwne skojarzenia z "Exalted"?
Crystalicium na początku zainteresował mnie tymi kosmicznymi żaglowcami, pełną przestrzenią, dziwnymi miastami... Ale po wgłębieniu sie w opis doszedłem do wniosku, że to nie dla mnie. Jakoś taka mangowo-pastelowa stylistyka do mnie nie trafia. :neutral:
Chociaż pomysł jest dobry :spoko: na własny użytek dołożyłbym sporo mroku i knowania (taki już spaczony jestem...)
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

pn cze 07, 2004 8:47 pm

Dzięki Majkosz za ten opis.Jak widać moja pamięć nie była aż tak zła jak mi się wydawało.Z niecierpliwością czekam na więcej konkretów.....

Oczywiście przygotowałem troszkę pytań ;)

1.Czy mógłbyś przybliżyć dokładnie jak w.g. twórców gry ma wyglądać "serialowość" przygód ??
2.Kim będzie można grać , a kim nie (rasy) ??
3.Bardzo podobają mi się Gnomy... skrobnął byś coś o nich więcej??:>
4.Czy są już przygotowane jakieś "profesje" lub odpowienik ??

Na razie sie powstrzymam z resztą pytań...za dużo kłębi się ich w moim małym rozumku.

JaXa pisze:
Majkosz... jakbyście kiedys potrzebowali betatesterów.... To ja sie zgłaszam na Ochotniczą Swinkę Doświadczalną :mrgreen:


Czemu ja nie mieszkam w Krakowie :( <melancholia>
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

wt cze 08, 2004 9:18 pm

To ja bardzo dziękuję za zainteresowanie. Nic tak nie uskrzydla.

1. Można o tym bardzo długo opowiadać. W telegraficznym skrócie - bedziemy zachęcali do budowania cyklów przygód na wzór sezonów seriali, do badania zainteresowania i popularności wątków i do poprzedzania każdej nowej kampanii pilotem.

Stawiamy też na bohaterów jak z serialu - a więc z bogatszą, niż w filmie kinowym, psychologią, która podlega podczas serialu zmianom. Będziemy również eksponować zależności pomiędzy członkami drużyny.

2. To bedzie zależało od MG. Wszystkien najważniejsze rasy Znanego Wszechświata zostaną opisane i przystosowane do gry - część z nich jednak trafi najprawdopodobniej do podręcznika MG i to on zadecyduje, czy chce dać je graczom.

3. Gnomy nie są tym, czym się wydają. To na razie musi Ci wystarczyć.

Za to już niedługo na strionie Wolf-Fanga zaczniemy prezentacje kultur Crystalicum. Na pierwszy ogień pójdzie... ale nie, niech to zostanie na razie tajemnicą.

4. Profesji nie bedzie - raczej system kombinowania umiejętności, wad zalet i specjalnych możliwości. Ale będzie dużo wzorów postaci - charakterystycznych bohaterów, którzy ułatwią wybór opcji stosownych dla wojowników, gwiezdnych żeglarzy czy Rycerzy Kryształowych.

To, że ktoś nie mieszka w Krakowie wcale nie przekreśla jego szans jako betatestera. Ale nie czas na to jeszcze, nie czas...

pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
JaXa
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 188
Rejestracja: czw lut 19, 2004 8:39 am

wt cze 08, 2004 10:15 pm

Majkosz pisze:
1. Można o tym bardzo długo opowiadać. W telegraficznym skrócie - bedziemy zachęcali do budowania cyklów przygód na wzór sezonów seriali, do badania zainteresowania i popularności wątków i do poprzedzania każdej nowej kampanii pilotem.


Lol.... Cos takiego zrobili nowym StarTreku.... Tam sprawdza sie wzorocowo... Sa na przyklad karty projektoweania sezonow... To swoetny pomysl... Cos takiego robilem w aphalonie... Lacznie z opracowaniem czolowki, loga serialu i muzyki a takze napisow koncowych... graczom sie to strasznie podbalo... zwlaszcza odgrywanie nieudanych ujec na koncowych napisach

To, że ktoś nie mieszka w Krakowie wcale nie przekreśla jego szans jako betatestera. Ale nie czas na to jeszcze, nie czas...


Tylko pamietaj ze sie zglosilem... zeby nie bylo potem... JA CHCE BETATESTOWAC Crystallicum :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Rege
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 267
Rejestracja: pn sty 26, 2004 11:36 pm

sob cze 12, 2004 3:15 pm

Dzięki Majkosz za uchylenie rąbka(-ów) teajemnicy.Cóż, jedyne co nam pozostało, to uzbroić się w cierpliwość.Teraz najważniejsze, to wydać 7thSea i skupianie się na dziesieciu projektach jednocześnie na pewno nie może wyjść im na dobre.
A lista pytań sobie rośnie :) Poczekam jednak z ich zadawaniem, bo być może materiały, które macie zamiar opublikować w sieci odpowiedzą na większość tychże.


Ps.
A na Valkiri został opublikowany wywiad z Marcinem Podsiadło o Crystalicum właśnie. Ciekawe czy z tym terminem wydania, to nie żarty...

Ps.2
Na serwisie Valkiria, pojawił się wywiad z Tomaszem Z. Majkowskim - współtwórcą systemu Crystalicum. Wywiad możecie przeczytać pod tym linkiem :
http://www.valkiria.net/ArtykulMore.asp?ID=4747
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

wt lip 06, 2004 9:17 am

Po przeczytaniu wszystkich postów uznałem, że "Crystalicum" jest takim systemem, którego szukam od dawna !!! Jak coś to też zgłaszam się na betatestera. Czekam na taki system i czekam :):):):) Ale nie mieszkam w Krakowie, więc nawet za przesyłke mogę zabulić i w ogole...
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

wt lip 06, 2004 12:53 pm

Mamy zatem nadzieję, że nasze wysiłki Cię nie rozczarują.

A z pierwszymi tekstami zapoznać się będzie można bardzo, bardzo niedługo.
 
Awatar użytkownika
zetwues
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 416
Rejestracja: sob kwie 10, 2004 10:32 am

śr lip 07, 2004 11:33 am

Świetnie, a więc kiedy dokładnie :P Nie moge sie doczekac...Ślina aż mi leci na ten system :P
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

śr lip 14, 2004 5:02 pm

Z przyjemnością donoszę, że Wolf-Fang dorobił sie własnego forum - a na nim całego działu o Crystalicum. Nadto, działaność rozpoczęła galeria prac do tegoż - a i to nie wszystko.

A wszystko znajdziecie na stronie wydawnictwa:
http://www.wolf-fang.pl/

pozdrawiam serdecznie!
 
Awatar użytkownika
Khamul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 52
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:42 am

śr lip 14, 2004 5:23 pm

Jeszcze tylko zamienić w menusach "ksiażki" na "forum" i można pisać :razz:
 
Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 234
Rejestracja: sob maja 24, 2003 7:57 pm

śr lip 14, 2004 6:02 pm

Khamul pisze:
Jeszcze tylko zamienić w menusach "ksiażki" na "forum" i można pisać :razz:


Wystarczy załadować stronę na nowo, a nie z casha i bedzie chodzić jak złoto. :razz:
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

śr lip 14, 2004 7:09 pm

Powiedzcie mi w koncu, zali lodowe elfy sypiaja? ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości