Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Picc
Zespolony z forum
Zespolony z forum

[Warhammer] Pytanie o trolle i o top3 armii w WH

sob lut 19, 2005 12:28 am

Sprawa pierwsza: gram Grimgor's 'Ardboyz i postanowiłem zafundowac sobie kamienne trolle. Figurki są urocze i jestem z nich zadowolony, ale na polu bitwy mi się póki co nie spisują (mówiąc delikatnie). Tak więc pytania do weteranów O&G/GA:
- czy trolle są dobre?
- które lepsze?
- w jakiej roli ich uzywac?
- w jakiej liczbie?

Sprawa druga - jestem absolutnie niedoświadczony, jeśli chodzi o grę turniejową, a sądzę, że tutaj się znajdzie paru generałów, którzy już kilka bitew stoczyli. Tak więc prośba do was: jak wygląda z waszego doświadczenia top3 armii Warhammera (nie chodzi o klimat, fluff, modele, ale o czystą i prozaiczną skuteczność na stole)?

Awatar użytkownika
wiedzmak
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 19, 2005 8:43 am

pierwsza trojka (kolejnosc dowolna) -
bretonnia - potezny ofens + tania piechota (+ nowy kodeks czyli armia nie moze byc slaba)
vampiry - swietna jazda + dire wolfy, wszechobecny strach i niezgorsza magia, rowniez ofens
imperium - albo smao przyjedzie poprzedzone ostrzalem albo rozstrzela cie zamin dojdziesz
zaraz za nimi high elfy i lizardy

na orkach sie nie znam

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 19, 2005 9:49 am

Picc pisze:
- czy trolle są dobre?

Z LD 4 i stupidity?Teoretycznie możesz trzymać blisko nich generała, ale to oznacza skoncentrowanie siły bojowej w jednym miejsc.

Picc pisze:
- które lepsze?

Szczerze?Te przerośnięte, zwane gigantami...

wiedzmak pisze:
imperium - albo smao przyjedzie poprzedzone ostrzalem albo rozstrzela cie zamin dojdziesz

No nie wiem...imperium dalbym cos kolo piątego miejsca, trzecie dla chaosu khorne'a/undivided.

wiedzmak pisze:
zaraz za nimi high elfy

Hmmmm, największa siła w armi 4, beznadziejni łucznicy, piechota taka, że się nie wyrażam...Chyba tylko rbt i charioty ich ratują.

wiedzmak pisze:
lizardy

Na skinkach-owszem.

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 21, 2005 6:59 pm

No ba! Skinki podstawą każdej Lizardmeńskiej armii :D !!!
Co się zaś tyczy top3 - nie można odmówić tam miejsca Chaosowi. Imperium chyba wyleciało z tego topu.
Jeśli idzie o Orki, to sprawa jest o tyle trudna, że jest to jedna z najbardizej nieprzewidywalnych armii. Trudno więc cokolwiek powiedzieć o niej, jeśli idzie o turnieje.
High Elfy nie są znowu takie najgorsze, Neverwinter. Często gęsto dostawałem od nich cięgi, to wiem. Piechota faktycznie do chrzanu, ale taka rozpiska 4+4 nie jest w tym wypadku zła ;)

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lut 22, 2005 8:50 am

Wiesz, ty nie masz czegoś takiego jak ostrzał długodystansowy.Ale powiedzmy imperium zdejmuje repetki w pierwszej, drugiej turze i co zrobię Helfy?Charioty bez niczego zejdą od ostrzału, ewentualnie kawaleria ma jakies szanse.

Awatar użytkownika
MrM___
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt lut 22, 2005 12:48 pm

Otóż jesli chodzi o trolle to rzeczywiście figurki są fajne i klimatyczne - podobnie jak do chaosu. Gram chaosem i sie zastanawiałem nad trollami jednak odradzono mi ten pomysł ze wzgledu na stupidity i niskie(bardzo niskie) Ld.
Jesli chodzi o armie top3 ... cięzko jest jednoznacznie powiedzieć..,.. ale napewno chaos nie jest w top3 !!! Chaos juz baaardzo dawno nie wygrał Master'a. Teraz liczą sie takie armie jak O&G(dokładnie armia na gobosach) jedna z bardziej przegietych armii, Skaven , impierum ewentualnie Bretonia która rozjeżdża wszystko co ma na drodze...
Co do Chaosu - kiedys była to armia rzeźnicka, w tej edycji da sie grać , da sie wygrać jednak w starciu ze skavenami, gobosami i innymi wymienionymi wyżej polegnie i zajmie góra 5 miejsce

http://www.legion.krakow.prv.pl/ tam są wyniki Krakonu...odzwierciedlaja w miarę jak to jest z tym top3 :) a raczej top 10

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lut 22, 2005 11:36 pm

Masz rację Neverwinter... punkt dla Ciebie. O&G na gobbosach to mordęga, bo dostaje się dodatkowe character sloty, jeśli armia leci na samych goblinach. Może nie są to wielcy wojownicy, ale zdecydowanie trudniej uporać się z magiem lordem i 5 (czy nawet sześcioma!) magusami 2 lev. w dodatku jak jeszcze gobliny dostają kostki za tłukące się oddziały zielonoskórych...

Awatar użytkownika
Picc
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lut 23, 2005 7:40 am

Piaty i szósty slot za 2000 to oni dostaja, ale na Big Bossów, nie na magów.

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lut 23, 2005 9:14 am

No i cóż z tego? W tym momencie borykasz się z kompletem magów (a Waaagh Magic jest całkiem mocne) i jeszcze dwoma bossami. Jacy by oni ciency nie byli, zawsze można im dać bronie magiczne, zbroje, wsadzić na wilka żeby wycinali Twoich magów... i kiszka, jak w drugiej turze zostajesz z dwoma kostkami dispella przeciwko kompletowi magusów.

Awatar użytkownika
Picc
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lut 23, 2005 10:17 am

Nie zamierzałem temu zaprzeczać, po prostu zwracam uwagę, że magów będzie czterech, a nie pięciu czy sześciu.

Awatar użytkownika
Nec Xelos
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr lut 23, 2005 1:14 pm

Moim zdaniem top-3 powinno wygladac tak:
- Krasnoludki (mimo, ze ich nie znosze): Jak sie to rozstawi na samo strzelanie to nawet elfy do nich nie dojda, do tego "zrob im cos magia". Po prostu zywy mur zrzucajacy z siebie cegly na koszmarna odleglosc... Nie do ruszenia...
- Vampire Counts: Tu mozna sie sprzeczac, ale dobrze zlozona armia Blood Dragonow, glownie na kawalerii, jest praktycznie nie do zdjecia (rzut na terror i fear co chwila), praktycznie to nie musi walczyc, wystarczy, ze pojezdzi i postraszy "buuu".
- Chaos: Graj Warriorsami, daj im po 2 bronie i choosen, a beda miec wiecej atakow niz imperialne organki... Do tego ich pancerze (Kawalerii w normie wychodzi 1+), sa prawie nie do przebica... Jest to droga (punkty) armia, ale prawie niesmiertelna... Do tego bohaterowie demony sa niezaprzeczalnie najmocniejszymi pakerkami w grze :D:D

Jesli chodzi o trolle, to owszem sa przydatne... Trzymaj bliska generala, lub Sztandaru i flankuj nimi wroga kawalerie... W miare tanio i skutecznie kasujesz mu szarze, a kawaleria, moze miec z trollami drobne problemy w zwarciu... Ale poza takimi "taktycznymi" zagraniami trolle sa rzeczywiscie dosc cienkie, wiec polecam raczej "Big Brothera" Giganta :D:D

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lut 23, 2005 1:37 pm

Xelos pisze:
- Krasnoludki (mimo, ze ich nie znosze): Jak sie to rozstawi na samo strzelanie to nawet elfy do nich nie dojda, do tego "zrob im cos magia". Po prostu zywy mur zrzucajacy z siebie cegly na koszmarna odleglosc... Nie do ruszenia...

Jeżeli to była ironia to ię zgadzam....Krasnale moga wydwać się mocne, ale w praktyce...

Xelos pisze:
Tu mozna sie sprzeczac

Chyba tylko co do tego, czy jest mocniejsza niz bretka.

Xelos pisze:
wiec polecam raczej "Big Brothera" Giganta

Ale ardbozi trole mają w korach.

Awatar użytkownika
Picc
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lut 23, 2005 4:31 pm

Neverwinter pisze:
Ale ardbozi trole mają w korach.

Tylko w specialach - ale zawsze to nie rare :)

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 28, 2005 2:09 pm

powiem tak, że:

1) Trolle sa bardzo silne, ale trzeba ich odpowiednio "dopakować".
Czyli dać im jakiś (chyba sztandar) magiczny przedmiot zwiekszajacy ruch i dorzucic w poblize generala lub wsadzic do nich. Troli powinno byc co najmniej 6. Atakować wszystko co sie da, ale nie dać sie zaszażować. Żyganie rozwali najleprzych wojowników!
2) Nie zgodze się, że Imperium powinno być w top3!!! Jest za słabe, ewentualnie wyznawcy Ulrica z Teutogen guardami i warriorami za 3pkt.

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 28, 2005 9:46 pm

wiliamwolfes pisze:
1) Trolle sa bardzo silne, ale trzeba ich odpowiednio "dopakować".
Czyli dać im jakiś (chyba sztandar) magiczny przedmiot zwiekszajacy ruch i dorzucic w poblize generala lub wsadzic do nich. Troli powinno byc co najmniej 6. Atakować wszystko co sie da, ale nie dać sie zaszażować. Żyganie rozwali najleprzych wojowników!

Wyjdzie że wpakowałeś w trolle 500 pkt, generała i bsb, a tu wszystko poszło przez jeden strzał ze stone throwera.Pozatym, te punkciory wpakować w inne, ciekawsze rzeczy, typu gigant, borbojzi czy axe of waaaagh.

wiliamwolfes pisze:
2) Nie zgodze się, że Imperium powinno być w
top3!!! Jest za słabe, ewentualnie wyznawcy Ulrica z Teutogen guardami i warriorami za 3pkt.

Wyznawcy ulrica przepakowani nie są.Przynajmniej nie słyszałem żadnych opowieści o ich dokonaniach.

BTW dziękuja Yarghuzzzowi i Wiliamowi za rozruszenie forum :) .

Yarghuzzz pisze:
O&G na gobbosach to mordęga

Ktoś obliczył że na standardoym stole zmieści się 1111 goblinów :shock: .

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 28, 2005 10:28 pm

A co z takim podejściem:
Używam trolli jako pewnego rodzaju kamikaze, czyli - prowadzimy maksymalnie szybko do przodu i wbijamy w co się da, a najlepiej w najtrudniejszy punkt do dziabnięcia. Warunek to zostać zaszarżowanym.
Jeśli trolle wyjdą cało z opresji, to dobrze, nie, to trudno, reszta wojsk dobija "napoczęty" kawałek i w ten sposób, choć nie bezpośrednio, trolle się zwracają. Jest to możliwe?

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 28, 2005 10:58 pm

Nie, bo maja 1/3 szans aby zdać stupidyty i/lub tet paniki bez modyfikatorów.Chyba, że dalej obstajemy przy wrzuceniu do nich generała, co jednakowoż jest, delikatnie to ujmując, głupie.

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt mar 01, 2005 1:44 pm

Naprawdę wierzcie mi , że taka konfiguracja troli jest super - dzała. Była wyprubowana na mojej skórze i działa super - choć wkońcu dostała klapsy od mojej kawaleri i nawet szarża z flanki czy z tyłu boarboyzów nic nie dała :P he he he - byli za silni dla tych zielonych mieczaków.... oczywiście mowa tu o White Wolfach. aha i nie powieziałem że masz wsadzć i bsb i generała do tego odziału troli!!! moga łazić do okoła

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt mar 01, 2005 2:50 pm

Zeby ich sciągnely armarty albo chaoslordy na smoku?Trollom mówimy nie, lepszy efekt i bez kombionowania można uzyskać praktycznie każdym oddziałem za tyle samo punktów.

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt mar 01, 2005 7:46 pm

No właśnie, a szto to kosztuje? Bo tak gadam i gadam, a nie wiem jaki koszt tych paskud jest?

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr mar 02, 2005 8:31 am

Nie zgadzam się - trole jako nieliczne w armi O&G sieją strach - mają regenerację!!! oraz mają duży tofnes mało kosztują i rzygają!!! jak trafi rani automatycznie bez save!

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr mar 02, 2005 12:59 pm

Yarghuzzz-55 za sztukę.
Wiliam-Dobra, przeczytaj jeszcze raz moje posty, bo nie chce powtarzać tych samych argumentów.

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr mar 02, 2005 2:40 pm

no dobra daje se spokój.. ja podałem zalety wy wady - każdy zrobi jak chce :)

Awatar użytkownika
Yarghuzzz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr mar 02, 2005 8:09 pm

55 to znowu nie tak dużo... za trzy trolle wyjdzie 165, da się obejść.

Ujmę to tak: mają dobry stosunek ceny do jakości :) ale trudno będzie zrobić z nich użytek.

Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw mar 03, 2005 1:10 pm

Co wy chcecie od troli? to ja naprawdę nie rozumiem!!! :? samo to ż sieją strach i są wytrzymałe! wystarczy można by było dać im jakiś duży ruch i pobiegać sobie po polu bitwy i postraszyć :)

Awatar użytkownika
Dudi Moria
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw kwie 07, 2005 3:40 pm

trolle są klimatyczne i nieprzewidywalne, ale znacznie lepiej wystawić Giganta (terror), czyż nie, wszyscy na turniejach wystawiają ich max. A dlaczego?? Odpowiedz jest prosta, bestia jest klimatyczna i ***** prawie wszystko, tylko jak gra się z Lizardami to paraduje na krawędziach z daleka od skinków ( jeden 10-osobowy odział z plujek go pociągnie i koniec- przy dobrych rzutach rzecz jasna) :razz:

Awatar użytkownika
Ludek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt maja 03, 2005 12:40 am

Kolejność dowolna:
- Chaos
-Krasnale
-Vampire Counts
-ew. ogry- jeszcze nie znam ich w akcji, ale są mocni :)

Co do troli- niezwykle potężne, lecz jak wszystko u O&G, nie masz nad tym kontroli. Ja na twoim miejscu zbierając O&G zminimalizował to ryzyko nie opnowania nad armią do jak najmniejszego stopnia! (mało goblinów, fanatyków, troli itp.)

Awatar użytkownika
Neverwinter
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt maja 03, 2005 10:56 am

Krasnale?Strzelają gorzej od Imperium, piechota nie ma szans ze względu na mobilność, kawaleria...kawalerii nie ma :razz: .Ew. Slayers Army jest niezła.

Ludek pisze:
ew. ogry- jeszcze nie znam ich w akcji, ale są mocni

PIsałem już że IMO nie są.Za łatwo rozstrzelać.

Chaos?Może tylko undivided.Z resztą jest cięzko.